Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:56 21.09.24 
Автомобили
   >> Volvo
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Ima li takova Volvo...?!нови  
Автор GAlNER (Stay COOL!!!)
Публикувано19.07.03 13:47



Namerih 460 1.8 ot 1997g! Vsi4ki ekstri, za 7800lv. 460 ne se li proizvejda do 1996g?! 460 e modela, koito mnogo mi haresva i otdavna gledam kam nego. No osven 4e sam se vozil v nego i sam se kefil, ni6to drugo ne znam! Uspe6en model li e? Skapa li mu e poddrajkata? Tezi ot 96-97g o6te li sa s dvigateli i skorostni kutii na Renault? Koi dvigatel e nai-bezproblemen? Ponasiat li gazova?
Daite mi niakakvo info za Volvoto za da se orientoram! V momenta se 4udia m/u tova Volvo, SAAB 900SE 96g i Peugeot 406 96g. 6te se pobarkam!

NO PAIN - NO GAIN!!!

Редактирано от GAlNER на 19.07.03 13:48.



Тема Koi dvigateli sa po-dobri?...нови [re: GAlNER]  
Автор GAlNER (Stay COOL!!!)
Публикувано19.07.03 18:26



Novite ili starite. Pod novi imam predvid:
1.8i(B18U103), 2.0i(B20F208/209) i 1.6(B16F109)
Ili starite:
1.7i(B18EP) i Turboto 1.7(B18FT)

Koi sa nai-bezproblemni i ponasiat nai-dobre gazova?
Fenove na Volvo v vaz mi e nadejdata da se orientiram. Ako na vas ne viarvam, na koi? Na mizernicite po servizite li, koito se 4udiat kak da ni preebat.

NO PAIN - NO GAIN!!!



Тема Re: Ima li takova Volvo...?!нови [re: GAlNER]  
Автор MichaelLeRoi (ShadowMan)
Публикувано19.07.03 18:58



Аз съм с 460 1,7 турбо, 89 година. По самия двигател проблеми немам. Колата я имам от 1 година и съм монал около 7000 км, тя е на 250 000 км, а един познат имаше 440 и двигателя бе на 340 000 км и казваше така, използвай хубаво масло и няма проблем, караше с Кастрол. Аз съм сменял едно каре, вървят около 100 лв, селеновите втулки са по около 20 лв, билетки по 36 лв, това горе-долу знам. По принцип неразбирам от коли, но колата много хора я харесват, но в разни писания все се набляга на това че тази кола не е Волво, защото е с двигател Рено и се прави в Холандия... Сега аз нема да им вервам, защото съм се возил и в голфове и във фордове и във опели, а пък колата си върви. От Волво няма туко така да изберат двигател Рено, нали. Хубавото е че за него могат да се намерят части, шото все пак с рено е пълно тук, но за разни други аксесоари ще се чака. В София има магазин за части втора употреба и ако си от там си на далавера.





Тема Re: Ima li takova Volvo...?! [re: GAlNER]  
Автор V_A_N_K_A_T_A (Vav kluba)
Публикувано20.07.03 12:23



Moga edno ne6to da ti kaja: ILI VOLVOTO ILI SAABA!!!!
Nikakvi Peugeot-a!
VOLVO si e the best i se si mislq 4e o6te gi proizvejdaha 97 no ne sam siguren.
A pak i SAAB-a e 6ved taka 4e moje i toi da e svesten

VOLVO for MY life
Haskovski dilari vav kluba...


Тема Re: Ima li takova Volvo...?!нови [re: V_A_N_K_A_T_A]  
Автор GAlNER (Stay COOL!!!)
Публикувано20.07.03 13:24



Zna4i po4etoh malko i razbrah, 4e 400nata seria na Volvo se proizvejda do 1998!!!! Baia se e zastapila s S40! Samo hubavi ne6ta po6at za tazi kola, e, ima i nekvi sme6ni zabelejki.
Kolkoto do tova, 4e 4xx ne Volvo..., to az opredeleno ne sam na tova mnenie. Kakto i rusnacite, koito sa ludi po skandinavskite avtomobili. Eto kvo pi6at za tai nare4enoto Volvo-Renault:

Дизайн автомобилей «440» и «460» разрабатывала английская компания «Ай-Эй-Ди», на машины устанавливались французские двигатели «Рено», а сходили эти «Вольво» с конвейера нидерландского завода в городе Борн, где раньше собирались «трехсотые», а позже — «сороковые».
Передние сиденья — с обычным набором регулировок: по длине, углу наклона спинки и высоте подушки и подголовника. Диапазон перемещений устроит людей любого роста. А вот потолок расположен низковато, поэтому, хотя бесступенчатая регулировка позволяет выбрать удобный угол наклона спинки с высокой точностью, ее, тем не менее, высоким водителям и пассажирам хочется «завалить». Боковая поддержка едва заметна. Несмотря на довольно шустрый нрав автомобиля, спортивность посадки принесена в жертву комфорту.
Автомобиль способен развить очень большую скорость. И если за рулем окажется малоопытный водитель, в случае аварии его самого и пассажиров защитят всевозможные электронные системы безопасности, эйрбэги, стальная каркасная конструкция безопасности, передние и задние зоны деформации, поглощающие энергию удара, трехточечная система ремней на передних и задних сиденьях. Немногие автомобили этого класса могут похвастать таким внушительным списком средств безопасности.


I za dvigatelite:
Теперь о двигателях. Чаще всего на «четырехсотых» встречаются рядные четырехцилиндровые бензиновые атмосферные моторы фирмы «Рено», давно заслужившие репутацию простых, надежных, долговечных и очень экономичных агрегатов с изумительно продуманной конструкцией. Компоновочная схема двигателя — спереди поперечно. Можно выбрать объем от 1,6 до 2,0 литров и мощность от 79 до 120 л.с. соответственно. Самые «маленькие», 1,6-литровые двигатели ставили на автомобили с 1991 по 1994 гг. Иногда встречаются машины последних лет выпуска с «турбированными» бензиновыми двигателями рабочим объемом 1,8 л и мощностью 120 л.с. или турбонаддувными дизелями (с 1994 г.) рабочим объемом 1,9 л мощностью 92 л.с. Кстати, дизельные двигатели этой модели ставятся и под капоты «потомков» «четырехсотых» — S40 и V40.

Zasega sam se sprial na 460 1.8i (B18U103) 1997g. Za nego ni6to ne mojah da nameria, osven, 4e e 90Hp i har4i 10L na gradsko.
Niakoi imal li e vpe4atlenie ot tozi dvigatel. Dobar izbor li e? Ponasia li gazova?
NO PAIN - NO GAIN!!!

Редактирано от GAlNER на 20.07.03 13:28.



Тема Re: Ima li takova Volvo...?!нови [re: GAlNER]  
Автор V_A_N_K_A_T_A (Vav kluba)
Публикувано20.07.03 13:44



Eto ti danni za kolata estestveno sravneno s moeto V40
http://autoworld.agava.ru/compare.php3?view=FromSearch&modid%5B%5D=vol46s18&modid%5B%5D=volv4-1995w20&

VOLVO for MY life
Haskovski dilari vav kluba...


Тема Re: Ima li takova Volvo...?!нови [re: GAlNER]  
АвторSmehurko (Нерегистриран)
Публикувано21.07.03 11:26



Proizvejdal se e modela i prez '97

kolata e dobra i e VOLVO, ako i dvigatelia da e Reanult

Ne vsimay SAAB....



Тема Re: Ima li takova Volvo...?!нови [re: GAlNER]  
Автор VOLVO 44O GLT (Master)
Публикувано21.07.03 11:46



Какво от това, че скоростите и двигателите са на Renault?! Те са си железни и са доста издръжливи.
Колкото до това дали двигателите понасят газова уредба - отговарям твърдо ДА. Даже някои екземпляри (като моят например) са с фабрично монтирани газови уредби.

БИЙ, ЗА ДА ТЕ УВАЖАВАТ!


Тема Re: Ima li takova Volvo...?!нови [re: GAlNER]  
Автор Ras4o (nPac4o)
Публикувано21.07.03 12:39



B18U - Моноинжекцион, мисля че е близък до 1.7 двигателите на Рено, 66 кВт при 6000 об/мин
По мое лично мнение е слабичък за 460 купето, но всичко си зависи от стила на каране. Окачването е по-конфортно, отколкото спортно, не е приятно за бързо каране по завои.
'97 година звучи супер. Ако е гледана добре - колата е железна.
Моят звяр е 12'91 - проблеми по двигателя почти никакви. Масло харчи 1.5л на 10000 (т.е. доливам литър между смените), сега ще слагам нови гумички и трябва да падне под литър. Разход градско - 10, извънградско смесено - 7 л (път - 100 км/ч, магистрала - 130-140)
Двигателя е доста стар модел (слаган е на 91-94 моделите), така че няма да те гледат странно по нашите сервизи.
След 94 година са махнати доста от болежките на старите модели.
Огледай я внимателно - ако е наред - изобщо недей да се замисляш.
Ако има проблеми обаче - по-добре не се хващай да я оправяш - ще ти излезе доста пари.

You drank beer, you played golf, you watched football - WE EVOLVED!


Тема Re: Ima li takova Volvo...?!нови [re: GAlNER]  
Авторterorist (Нерегистриран)
Публикувано09.03.05 14:31



Pravilen izbor.no 4astite sa skupi. Ina4e kolata si struvaaz karam 440 palna injekc. 90-ta g. stra6na reza4ka e




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.