Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:06 25.06.24 
Политика, Свят
   >> Власт
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема КАКВОТО МОЖЕМ ДА ГО НАПРАВИМ  
Автор българин ()
Публикувано24.03.00 14:02



здравейте, предлагам да отворим нова тема "ЗА БОГА БРАТЯ НЕ ГЛАСУВАЙТЕ" мнения ЗА или ПРОТИВ ???? за начало само ще кажа, че не съм гласувал до сега на нито едни парламентарни или президенстки избори от '89 насам и ще продължавам докато не се появят личности, заслужаващи доверието ми.

Тема КАКВОТО МОЖЕМ ДА ГО НАПРАВИМнови [re: българин]  
Автор gal ()
Публикувано25.03.00 14:28



ox,българинo -уважавам решението ти да не гласуваш,обаче....не ти ли се струва че точно това се очаква от всички нас(да кажем "майната ви" и да гледаме какви л....... ще забаркат следващите "народни избранници",а те поне това го умеят.Предлагам ти темата да не е "ЗА БОГА БРАТЯ НЕ ГЛАСУВАЙТЕ" а "ЗА БОГА БРАТЯ- НЕ ИСКАМ ДА САМ МАЙМУНА В РОДИНАТА СИ,поне тя си е моя"

Тема КАКВОТО МОЖЕМ ДА ГО НАПРАВИМнови [re: българин]  
Автор Master_of_Disaster ()
Публикувано25.03.00 23:21



A kakvo znachi tova "че не съм гласувал до сега на нито едни парламентарни или президенстки избори от '89 насам" predi 89 glasuval li si. Plus tova pravoto na izbor e naj krasivia plod na demokraciata.

Тема КАКВОТО МОЖЕМ ДА ГО НАПРАВИМнови [re: Master_of_Disaster]  
Автор Как ще продължа ()
Публикувано25.03.00 23:55



Гласувала съм на всички проведени избори от 89г. до сега и винаги съм била разочарована. Не толкова от самия избор /защото правото на свободен избор е едно от малкото наистина добри неща, които ни донесе демокрацията/, колкото от своята наивност. Все си мислех, че не може всички, които са замесени в политиката да са "маскари" и да ламтят само за "пари, власт и курви", както прочетох наскоро в един вестник. Дотук се оказва , че можело обаче. И въпреки, това пак ще гласувам. Защото имам нужда да вярвам, че истинските личности, които ще се борят за едно по-добро бъдеще за България и всички нас, са "някъде там". Не мога да си позволя да изгубя вярата си. Не, определено не мога да си позволя този лукс. АКО ГО НАПРАВЯ, КАК ЩЕ ПРОДЪЛЖА НАТАТЪК. А, ВИЕ ?

Тема КАКВОТО МОЖЕМ ДА ГО НАПРАВИМнови [re: българин]  
Автор бай Кочо ()
Публикувано26.03.00 21:37



Абе всичи са маскари!

Тема КАКВОТО МОЖЕМ ДА ГО НАПРАВИМнови [re: българин]  
Автор българин ()
Публикувано27.03.00 21:05



на 24 години съм(така ме по очевидини причини нямах възможност да гласувам преди 89та)... емигрирах за 3 години, но се завърнах поради причини достойни за тема от рода МАЙМУНА В РОДИНАТА - ЧЕРВЕЙ В СТРАНСТВО. но на темата- забелязвали ли сте реакцията на партиите след избори? независимо спечелили или загубили всички партии излизаха пред избирателите си с ясни декларации за това какво и как ще правят пред идните години (не става дума за това какво са изпълнили) .какво обаче се случи непосредствено след последните избори? СДС се уплете във вътрешни борби, президента изохка на умряло, първанов навири уши. последваха остри сблъсаци в ръководството на СДС, президента заигра с Вожда на надвикване(с надеждата да оглушат народа), БСП зачака отново звездния си миг. на сцената се появи кръстьо петков, който реши да е по-гласовит и осведомен от правителството, и накрая да не забравим до болка познатия ни екс Кукувец, настоящ чалгаджия и политик Л.Д.син. всички приличат на сериозна група лешояди, със замислен поглед и сбръчкано чело, които непрестанно ни обясняват кое и как може да се спаси, а лигите им текат ли текат. всичко е така смешно, че ми се плаче... кажете ми мили събеседници - за кой лешояд да си пусна гласа, че да ми изяде най-малко от месото? (умишлено пропускам етническо ориентираните партии и движения)

Тема КАКВОТО МОЖЕМ ДА ГО НАПРАВИМнови [re: българин]  
Автор Как ще продължа ()
Публикувано28.03.00 23:13



Расъждаваш доста трезво за ситуацията в България. Явно си добре политически ориентиран и осведомен, нещо което може да окаже силно депресивен натиск върху психиката ти. Аз например, откакто спрях да чета страниците с политика във вестниците се чуствам много по- добре, защото ежедневната трагикомедия, на която всички ставаме свидетели лично на мен ми идваше в повече. Пък като дойдат изборите, ще разгърна листа с кандидатите за власт /разбирай лешоядите/ и ще се помъча с малко повечко интуиция и вяра да намеря "изключението" / нали знаеш, че всяко правило си има изключение /. И ако и този път не се получи, какво пък толкова - вече имаме опит как да се спасяваме поединично. Това също ми се струва трезво решение. До скоро !

Тема КАКВОТО МОЖЕМ ДА ГО НАПРАВИМнови [re: Как ще продължа]  
Автор Dzver1 ()
Публикувано28.03.00 23:46



Az puk veche ne cheta vestnitsi. Ebati bozata.

Тема КАКВОТО МОЖЕМ ДА ГО НАПРАВИМнови [re: Dzver1]  
Автор Една от нас ()
Публикувано29.03.00 02:42



Както и да гласуваме вече, все тая. В парламента битуват вече близо десет години едни и същи, както и да гласуваме. Изтървахме всички влакове за истинска нормална държава (не може да не може!). Най-отвратителен е начина, по който те се отнасят към НАС. Грабят, лъжат, лигавят се. Държат се като аристократи, топ-бизнесмени, супер-икономисти, биг-политици. И са толкова безпардонни! Изчезнало делото за регистрация на дружеството, закупило Аптечно Пловдив. Хайде бе! Ами загубете регистъра, в който съм вписана и не ми искайте повече данъци! Сърдити били на журналистите, а те- милите без колене и езици останаха. Виж като дойдат избори, започва бясното обикаляне (да позная ли кой плаща пътните, дневните и нощните, лукс категория?). Обичат ни хората и им е чоглаво, че рядко се виждаме- малко празни приказки, няколко кьор-фишека, някой от миманса бастисан и- "Той е!", "Сполука...", "Заедно..". Заедно, ама и магарето дето влачи каруцата и тоя дето се вози на нея, барабар с госпожата, децата, тъщата и братовчедите до девето коляно, все са заедно, нали? Абе дали този път да не ги накараме те да се спасяват? Ако някой измисли как, с него съм!

Тема КАКВОТО МОЖЕМ ДА ГО НАПРАВИМнови [re: българин]  
Автор българин ()
Публикувано29.03.00 18:26



за мен решението е да ги накараме да се гърчат в ужаса на наказателния вот. да ви кажа със глас се смях на пресконференциите давани непосредствено след изборите. (костов приличаше на майкъл джексън след поредна операция за избелване на кожата)... моя призив НЕ ГЛАСУВАЙТЕ иначе историята си я знаем със нашите или вашите на власт. пък ако на някои му се гласува, но пък му се прави нещо, да си приготви 5000лв. и да им тегли една майна публично.

Тема КАКВОТО МОЖЕМ ДА ГО НАПРАВИМнови [re: българин]  
Автор Лидия ()
Публикувано05.04.00 01:08



Никакво гласуване, аз съм за военна диктатура. Като на Пиночет и на Черните полковници, ама тук няма кой в тая държава.

Тема КАКВОТО МОЖЕМ ДА ГО НАПРАВИМнови [re: българин]  
Автор българин ()
Публикувано10.04.00 10:01



лидия, мила, гледа ли обезглавяването? ако не си - хвърли му едно око и после си търси пак твоя пиночет

Тема КАКВОТО МОЖЕМ ДА ГО НАПРАВИМнови [re: българин]  
Автор Spasse ()
Публикувано10.04.00 15:24



Стига с това обезглавяване, бе! Кой може да каже дали не е монтаж? Филми не гледате ли? А и Пиночет, не е рязал глави. Някъде може да го считат и за диктатор, но в Чили хората са му благодарни, че ги измъкна от пропастта, в която се бе опитал да ги бутне Алиенде. Ама имало било убити. Там, където се дялат дъски, хвърчат трески. За жалост у нас и Пиночет няма да може да свърши работа. Тук тактиката /успешно прилагана от управляващите/ е тази на малкото морковче и голямата тояга.

Тема КАКВОТО МОЖЕМ ДА ГО НАПРАВИМнови [re: българин]  
Автор Spasse ()
Публикувано10.04.00 15:27



Стига с това обезглавяване, бе! Кой може да каже дали не е монтаж? Филми не гледате ли? А и Пиночет, не е рязал глави. Някъде може да го считат и за диктатор, но в Чили хората са му благодарни, че ги измъкна от пропастта, в която се бе опитал да ги бутне Алиенде. Ама имало било убити. Там, където се дялат дъски, хвърчат трески. За жалост у нас и Пиночет няма да може да свърши работа. Тук тактиката /успешно прилагана от управляващите/ е тази на малкото морковче и голямата тояга.

Тема за трескитенови [re: българин]  
Автор българин ()
Публикувано10.04.00 16:30



Spasse, ако мене ме рязаха така , надали щеше да ме е еня за трупите дърва

Тема за трескитенови [re: българин]  
Автор Лидия ()
Публикувано11.04.00 03:30



Аха Пиночет не е рязал глави, само ръце на китаристи - и избиха маса студентчета на стадиона, а други не смееха да се приберат от социалистическа България в родно Чили. А за обезглавяването, голям гаф, защото трябваше да се покаже как руснак реже глава на чеченец, а не обратното.Нездраво влияние, намеци че истината е медал с две страни. Тъй или иначе, само диктатура може да се справи с корупцията и политикантството. Аз съм за забрана на партиите, напомнят ми бг футбол. Някой печели луди пари, а запалянковците се трепят и трошат стадиони. Отказвам да им бъда запалянко.

Тема за трескитенови [re: българин]  
Автор GAL ()
Публикувано11.04.00 10:42



Браво Лидия,подкрепям те напълно.Хайде да мислим как да се отървем от всичките гадни политици.....

Тема за трескитенови [re: Лидия]  
Автор sss ()
Публикувано11.04.00 15:14



Здравейте,съгласна съм с различните мнения и ги подкрепям.Но освен да не гласуваме друго не виждам какво да направим.Аз съм от Варна и на послед- ното гласуване отидоха едва 30%.Но гласували, не гласували те си правят каквото си искат.Против примерението съм,но тук е някакъв абсурд,който нормалните държави не могат да проумеят,че съществеува.

Тема за Лидиянови [re: Лидия]  
Автор Spasse ()
Публикувано12.04.00 13:53



Вярно, бях забравил. "По каменната стълба вървеше Виктор Хара Той свиреше без пръсти на своята китара" От ЕГН-то ще да е. Но! Едно голямо но! Най-кръвопролитните и жестоки войни в световната история са гражданските, братоубийствените, тези, където кланетата се извършват в собствената страна. Обикновено завоевателите са по-милостиви, нали все пак ще им трябва работна ръка. А най-кръвопролитните войни са религиозните. И все пак почти всички съвременни развити държави са имали своята гражданска война. И САЩ, и Англия, и Франция. За Япония да не говорим, цялата им история е неперекъснати войни между различните Шогуни. В България, обаче гражданска война не е имало. Не броя няколкото преврата. Нищо, че за единия от тях Г.Милев пише: "Клаха народа си както турчин не го е клал!". Не, че много ми се иска, но все пак гражданските войни са като пускането на кръв - в последно време медицината не го практикува, но на времето е помагало доста.

Тема Трудна работанови [re: българин]  
Автор Лидия ()
Публикувано12.04.00 13:57



Дали не е по-разумно гласуване с празна бюлетина? Ако няма за кой де...Аз така правя. Ако изборите не бяха мажоритарни, има някакъв шанс, но така да да подкрепям една или друга глутница - те и без мен си правят каквото си знаят.Защ о пък да съм им съучастник?

Тема Трудна работанови [re: българин]  
Автор българин ()
Публикувано13.04.00 10:17



напълно те подкрепям лидия. я ги виж другарките и другарите, дамите и господата след последните избори - посрани като пеленачета бяха. откажем ли им електорална подкрепа почват да сънуват кошмари. то се е видяла, че и с едните и с другите се давим, ама поне да ги дарим с един мощен отрицателен вот. а като стана дума за обезглавяване - каква ли щеше да бъде реакцията ако например колеха я бъкарджиев, я бисеров или някой *заслужил* другар???

Тема Трудна работанови [re: българин]  
Автор sss ()
Публикувано13.04.00 10:54



Голяма веселба щеше да падне!

Тема Трудна работанови [re: българин]  
Автор българин ()
Публикувано13.04.00 13:43



май щаха да пускат повторения на 15мин както по CNN, пък на милотинова щяха да й скандират името по улиците ?????!!!!!! сбъркана ни е представата за ценностна система. чета из пресата, че парламента си е отпуснал от бюджета малко над 12,000,000 нови лева годишно. седя и го гледам това число, седя и си гледам данъчната декларация... билета ми за петъчното шоу по БНТ тъкмо ще покрие 5,12 минути работа на мъдрите ни депутати. да си платите и вие, че да продължават да ни забавляват.

Тема Измисли го ти!нови [re: Една от нас]  
Автор Оптимист ()
Публикувано16.04.00 12:01



Ами измисли го ти бе джанъм. Защо чакаш като всички останали някой друг да го измисли за тебе. Хайде, покажи на какво си способна или е много работа? Това е проблема на всички ви. Нямате инициатива за пет пари нито желание за каквато и да е обществена работа.

Тема КАКВОТО МОЖЕМ ДА ГО НАПРАВИМнови [re: Лидия]  
Автор Оптимист ()
Публикувано16.04.00 12:04



Като не можеш да направиш нещо хубаво за себе си, не прави лошо на всички.

Тема За Пиночетнови [re: Spasse]  
Автор Оптимист ()
Публикувано16.04.00 12:37



Бил съм в Чили със американски паспорт. Не е вярно че народа му е благодарен. Мразят го! Имах впечатлението че се намирам в хитлеристка Германия преди войната. Пристигнах в страната като обикновен турист от Америка. На летището всички бяхме претършувани така като че ли идвахме да сваляме властта. Няколко дни след това, разглеждайки Сантиаго с луксозен автобус, посещавайки забележителностите, автобуса ни беше спрян от цивилни полицаи в немаркирана кола. Влезнаха в автобуса, посочиха ме и поискаха филма от фотоапарата ми. Още не мога да разбера какво съм снимал, че беше толкова важно за тях да догонят автобуса и да ми конфискуват филма. Гадове от държавна сигурност! Независимо на коя държава служат. На това се казва диктатура. Иначе градът беше много чист! Всички автобуси от градският транспорт бяха нови или изглеждащи нови Мерцедеси. Хотела ми беше в непосредствена близост до сградата в която Пиночет работеше. Имах шанс да наблюдавам по времето когато идваше и си отиваше от работа. Охраната му бяха облечени като есесовци, с фанатично чисти и изгладени униформи, с идеално лъснати ботуши, с бели ръкавици и автомати. Пиночет движеше с Мерцедес 600 Пулман, охранта му също с Мерцедеси. По това време Чили даваше емигрантски визи на всеки германец който поиска такава, включително подаряваха земя за обработване. В Чили имаше цели села и малки градчета населени само от германци, с психика от преди войната. Всички германски военно престъпници бяха добре дошли там и бяха защитени от закона. Чили е дубликат на Германия от преди войната, барабар с част от населението. Няма испански говорящ чилиец, който да е благодарен на Пиночет а по-голямата част от населението на Чили е испански говорящо. Пиночет, както и Хитлер има не малко положителни активи, но същността му е на престъпник, също като на Хитлер. Та, не го искайте същото. Имахме си го в продължение на петдесет години. Стига толкова гадост!

Тема за Лидиянови [re: Spasse]  
Автор Оптимист ()
Публикувано16.04.00 12:44



"Не, че много ми се иска, но все пак гражданските войни са като пускането на кръв - в последно време медицината не го практикува, но на времето е помагало доста." На времето повечето хора са умирали от това "пускане на кръв" от колкото са били спасявани. Винаги не знанието е било главна причина за нещастия.

Тема Трудна работанови [re: българин]  
Автор Оптимист ()
Публикувано16.04.00 13:09



Хора, гледате на всичко от позицията на празните си джобове. Когато погледнах България през 91ва за първи път от двадесет и пет години насам със свикналите си на друго очи, изказах мнение пред един приятел от онова време, че българинът за да почувства разлика в житието си, при условие че страната тръгне веднага в правилната посока, ще са необходими поне двадесет и пет години. Ако тръгне в погрешна посока - може и двойно. Тогава видях една скапала се инфра структура, която се нуждаеше от милиарди долари да се приведе що-годе в ред. Дори милиардите долари да бяха дошли изведнаж, щеше да отнеме много години нещата да се оправят а те (милиардите) изобщо не дойдоха. Чудя се въз основа на какво очаквате положението ви да се оправи? Не мога да разбера! В държавата не съществуват добри бизнес организации които да носят промяна и пари. Няма подготвени хора за такава работа. Тези "отгоре", и те са хора като вас, без подготовка, без знания, без практика. Нито един от вас не би свършил по-добра работа, мога да се басирам. В случаят керванът върви бавно, кучетата лаят силно, времето си тече. Всички сте объркани и не знаете какво да правите. Няма и кой да ви каже. Капитализмът е все пак най-добрият учител. Някои от вас изнемогват, но други, с инициатива и хъс, правят пари. Евентуално нещата ще се нагодят, за което трябва да има демокрация и време. Ако чакате някой нещо да направи за вас, нищо няма да постигнете и ще си останете с чакането. Правете нещо! Като видите че каквото правите е неправилно, научете си урока и тръгнете по правилния път. До сега чета само оплаквания, като да слушам милиони плачещи деца. Ами сетете се че не сте деца вече и че всеки сам кове съдбата си. Хайде стига плач. Похвалете се какво сте направили да се оправите, ако ви остане време.

Тема Трудна работанови [re: Оптимист]  
Автор orthodox-2 ()
Публикувано16.04.00 23:21



Оптимист написа: ------------------------------- Хора, гледате на всичко от позицията на празните си джобове. Когато погледнах България през 91ва за първи път от двадесет и пет години насам със свикналите си на друго очи, изказах мнение пред един приятел от онова време, че българинът за да почувства разлика в житието си, при условие че страната тръгне веднага в правилната посока, ще са необходими поне двадесет и пет години. Ако тръгне в погрешна посока - може и двойно. Тогава видях една скапала се инфра структура, която се нуждаеше от милиарди долари да се приведе що-годе в ред. Дори милиардите долари да бяха дошли изведнаж, щеше да отнеме много години нещата да се оправят а те (милиардите) изобщо не дойдоха. Чудя се въз основа на какво очаквате положението ви да се оправи? Не мога да разбера! В държавата не съществуват добри бизнес организации които да носят промяна и пари. Няма подготвени хора за такава работа. Тези "отгоре", и те са хора като вас, без подготовка, без знания, без практика. Нито един от вас не би свършил по-добра ....

Тема За Оптимистнови [re: orthodox-2]  
Автор orthodox-2 ()
Публикувано16.04.00 23:28



Грешка стана с изпращането на предишното мнение. Проблемът е в употребения от Вас израз "Евентуално нещата ще си дойдат по местата". Дано изразеното съмнение не надделее през следващите месеци. Позволявам си да Ви поканя в клуб ИКОНОМИКА, където смятам да предложа за обсъждане теми, а също и в клуб РЕЛИГИЯ, където бихте могли да ни разкажете за измеренията на тази ценност по света.

Тема За Оптимистнови [re: orthodox-2]  
Автор Оптимист ()
Публикувано18.04.00 10:29



Не съм религиозен и това може да ви разочарова. Не съм против който има нужда от религия, да я използва, ако от това ще му стане по-добре. Нямам специално образование по икономика и едва ли ще ви бъда от полза в такъв клуб. Знанията които имам не са академични а натрупани от практика и наблюдение. Факт е че успях да замогна себе си, което в личен план си е що годе разбиране от икономика. Ако всеки успее да се замогне, ще се замогне и държавата.

Тема За Оптимистнови [re: Оптимист]  
Автор sss ()
Публикувано18.04.00 13:00



За държавата е така,ако имаше средна класа,а тук 90 % са бедни? Доколкото до замогването добре,но едва ли си си платил всички данъци ,които трябва!

Тема За sssнови [re: sss]  
Автор Оптимист ()
Публикувано18.04.00 18:29



Всичко до шушка платено и продължавам да си плащам всяка година. Мисля че разбра, замогнах се не тук а в Щатите.

Тема За Оптимистнови [re: Оптимист]  
Автор Spasse ()
Публикувано19.04.00 13:39



Ами пробвай да се замогнеш тука. Раздай всичко и започни отначало. Без да ползваш връзки с управляващите и като си плащаш честно всички данъци. Направи го и тогава ще повярвам и аз, че нещата в България могат евентуално да се оправят!

Тема За Оптимистнови [re: Spasse]  
Автор Оптимист ()
Публикувано19.04.00 14:09



Хващаш ме когато ми минаха годините за такива пробвания. Ако си на достатъчно години, ще знаеш че през шейсетте години тия възможности които сега ги има, бяха извън закона. Беше незаконно да си заможен. Дори тогава, на двадесет и две годишна възраст, успях да работя на частно със сключен договор с министерството на просветата и да им доставям кутийки за диапозитиви от пластмаса. Ако у вас има останали от родителите ти плетени пазарски мрежички в различни цветове от найлон, с бяла копринена нишка в найлона, пак аз съм участвал в тяхното производство. Бяхме наели 24 плетачки да ни плетат мрежите. Всичко това на частно, по така нареченото 64то постановление. Когато гадовете ни конфискуваха работилницата намерих пролука в желязната завеса и се промъкнах на запад. Та, аз си бях такъв чишит. Винаги намирах пролуки . Замогвах се където и да съм и никога не се оплаквах от нищо. Сега е време на вас момчета да търсите пролуките. Никъде не е добре за всички. Дори в Америка има много беднотия. И там успях да се класирам в първият един процент от населението по заможност. "Направи го и тогава ще повярвам и аз,..." Огледай се наоколо, доказателствата са навсякъде около теб. Или си от тия които мислят че всеки замогнал се е крадец и мошеник? Ако е така, не виждам да се замогнеш скоро ако изобщо.

Тема За Оптимистнови [re: Оптимист]  
Автор Spasse ()
Публикувано19.04.00 20:53



Бягаш от същността на въпроса. Минало ти било времето. Не си на повече от 60 по мои сметки. Ами ти си в разцвета на силите си. Познавам хора, които на тая възраст станаха милионери, само че с рамо, с протекции. Дори и в Америка не всеки е предприемач. Има хора, които са служители и са добре платени и образуват средната класа. Предприемачите и то не всички са тези, които са на върха. У нас е невъзможно без протекции да си намериш сносна работа. Преди да ме оборваш, прочети обявите. Търсят се хора до 30, максимум до 35 години. Ами 40-50 годишните какво да правят? Собствен бизнес? Ами за него трябват пари за да почнеш. Откъде. Да си продаде 15-годишната жигула за 800 лв. и да си заложи панелката. Ами няма да стигне доникъде. За кой бизнес у нас дават данъчни облекчения. А и на 50 години човек много трудно се преквалифицира. Имам роднина - ядрен физик, д.ф.н. ст.н.с. и тъй нататък. В момента е на половин работен ден в БАН, защото държавата няма пари за наука. Е, какво да прави? Той освен от теоретична физика от друго не разбира, а и не му е било работа. А такива като него знаеш ли колко са много. Преди време той ми казва, че видял бивш негов студент да продава вестници и му станало болно. Промишлеността умря. Ако ти сега се опиташ да правиш това, което си правил по 64-то постановление и си плащаш всичко и вървиш навсякъде по каналния ред, ще фалираш преди да се обърнеш. Ако мислиш, че не се оглеждам, се лъжеш. Оглеждам се и виждам млади хора на по 20-22 години с коли, за по 100 000 лв. и повече, които по цял ден и цяла нощ висят по луксозните заведения. Кога работят? Кога успяха да изкарат за тези автомобили и за начина им на живот? или може би там са им офисите? Какъв им е бизнеса? Търговия? Търговията е следствие на производството. У нас производството е умряло. Тежката индустрия вече не съществува. А това са отрасли, които се изграждат с десетилетия. Така, че свали розовите очила и виж какво става в действителност в България. Най-лесно е да се хвърля вината върху хората, чиято вина в действителност е тази, че са се родили тук.

Тема За Оптимистнови [re: Spasse]  
Автор Оптимист ()
Публикувано20.04.00 10:24



"Бягаш от същността на въпроса." Ти бягаш! Казах ти че при много по-трудни условия съм успявал, ама не ти отърва защото ти не можеш! "Минало ти било времето. Не си на повече от 60 по мои сметки. Ами ти си в разцвета на силите си." Като станеш на моите години, ако доживееш до тогава, ще те питам дали ще бъдеш в разцвета на силите си. А до тогава си трай за неща които не са ти ясни. "У нас е невъзможно без протекции да си намериш сносна работа." Виждам че ти е невъзможно! "Преди да ме оборваш, прочети обявите." Защо ти не отвориш работни места и не подадеш ти обяви, пък търси за работа само от петдесет годишни нагоре. Хем ще бъдат в разцвета на силите си. "Собствен бизнес? Ами за него трябват пари за да почнеш. Откъде." Това е въпроса на всички на които не им е ясно как става тая работа, а това е по-голямата част от населението на земята. Разбери, от всяко дърво свирка не става. Всички бъркате правенето на пари с получаването на заплата. Това са две различни понятия. Правенето на пари е ясно само за отбрано малцинство. Ако питате как става, значи не сте част от това малцинство. Колкото за това че заплатите са ви малки по размер, съгласен съм. А задавали ли сте си въпроса, това което правите за колко може да се продаде, че от печалбите които останат да вземете по-големи заплати? От начина по който гледам че се работи и това което получавате е много. Вие не работите. Вие губите време. Нито има продуктивност, нито има качество. Е, за какво искате пари изобщо? За това че си губите времето? Аз не бих дал пари за това. И какво само мрънкате и търсите някой да обере пешкира? Сегашното състояние беше заложено да стане още преди 50-60 години, когато дойдоха да управляват овчари. Избиха интелигенцията и не допуснаха техните потомци до висше образование. Сега сърбате попарата която овчарите и техните потомци са ви надробили. Създаването на интелигенция е бавен процес. Не става за десетина години. Та, ако не мислиш да емигрираш, забрави за свястна заплата, още дълго време. "За кой бизнес у нас дават данъчни облекчения." А вие облекчавате ли държавата като си плащате данъците, като спазвате законите, като поддържате чистота, като работите съвестно? Свикнали сте на - дай, дай! А вие давате ли? Още на времето президента Кенеди в обръщение към американската нация беше казал "Не питайте какво държавата може да ви даде, питайте какво вие може да дадете на държавата". Така се прави велика нация. "А и на 50 години човек много трудно се преквалифицира." Няма проблем. Човек е в разцвета на силите си тогава!!! "Имам роднина - ядрен физик, д.ф.н. ст.н.с. и тъй нататък. В момента е на половин работен ден в БАН, защото държавата няма пари за наука. Е, какво да прави?" А държавата какво да прави? Да печати пари само за него ли? Да започне да продава пуканки и да плати данък на печалбата си, ако има такава. Такива са времената!!! Виж по-долу защо. "Ако ти сега се опиташ да правиш това, което си правил по 64-то постановление и си плащаш всичко и вървиш навсякъде по каналния ред, ще фалираш преди да се обърнеш." Това го казваш защото не ти изнася да е друго яче. Защото ако това което казваш не е вярно, ще излезе че ти не можеш. А никой не иска да си признае това. "Ако мислиш, че не се оглеждам, се лъжеш. Оглеждам се и виждам млади хора на по 20-22 години с коли, за по 100 000 лв. и повече, които по цял ден и цяла нощ висят по луксозните заведения. Кога работят?" С работа се правят заплати. Парите се правят с акъл!!! И жена ми се чуди и се мае как може по цял ден да си стоя в къщи, да си "играя" на компютора и да правя толкова повече пари от нея. А тя е зъболекарка с частна практика! "Кога успяха да изкарат за тези автомобили и за начина им на живот? или може би там са им офисите? Какъв им е бизнеса? Търговия?" И как така успявам да изкарам за тези мои автомобили (имам Мерцедес и Линколн) и за начина ми на живот (поне един месец на море и планина в България и поне един месец в Америка че и нейните разноски да плащам). А какъв е бизнеса на младите хора които си видял като се оглеждаш, не знам. Както и те не знаят какъв е моят бизнес. Ние глупави въпроси не си задаваме. "У нас производството е умряло. Тежката индустрия вече не съществува. А това са отрасли, които се изграждат с десетилетия." Точно това ми беше мисълта по-горе. Комунистите създадоха отрасли които не бяха ефективни, тровеха околната среда и хората, произвеждаха лошо качество, което не можеше да се продава на запад. Купуваше се само от други комунистически страни, които сега вече не го искат. Докато тази материална база се поднови, целият трудов народ ще страда, ще работи по половин ден, колкото да закърпи някакъв живот. Друг начин не знам да има. Не обвинявайте държавата че затваря губивши предприятия. Може да я обвинявате, че не ги е затворила по-рано, преди тези предприятия да я издърпат надолу до дъното. Но от управление на комунисти какво може да се очаква? Сега най-голямата грешка ще бъде ако отново комунисти бъдат избрани на власт!!! Тогава по добре ще бъде да се бяга в Ангола. "Така, че свали розовите очила и виж какво става в действителност в България. Най-лесно е да се хвърля вината върху хората, чиято вина в действителност е тази, че са се родили тук." За това което е, винаги съм обвинявал комунистите. Те са главната причина!!! Те създадоха условията в които този цял наш народ се изврати. Дори и свестни хора станаха негодници, защото това беше начин да преживееш. И докато има комунисти, така ще бъде. Това са хора извратени!!! Те не създават!!! Те крадат създаденото от други. Затова поддържам закона Панев. Този закон е принципно положение от което трябва да се изходи, за да има някяква надежда за оправяне. Не знам до колко си успял да ме разбереш. Тия работи с две думи не се обясняват. И народа ще продължи да страда, което е най-лошото. И ако ти лично искаш да помогнеш с нещо на този народ, никога не гласувай за комунисти, но иначе гласувай! За кой? Ти си определи по съвест. За по-малкото зло ако няма добро. Бъди жив и здрав.

Тема За Оптимистнови [re: Оптимист]  
Автор Spasse ()
Публикувано20.04.00 17:05



Оптимистът се ядоса. Защо ли? Защото истината боли. "Като станеш на моите години, ако доживееш до тогава, ще те питам дали ще бъдеш в разцвета на силите си. А до тогава си трай за неща които не са ти ясни." Защо? Да не би да се готви масово изтребване на населението? "А какъв е бизнеса на младите хора които си видял като се оглеждаш, не знам. Както и те не знаят какъв е моят бизнес. Ние глупави въпроси не си задаваме." Не задавате ли? "Защо ти не отвориш работни места и не подадеш ти обяви, пък търси за работа само от петдесет годишни нагоре." Вярно е че няма въпросителна, но е въпрос. А, ти откъде знаеш, че не съм го направил? Обаче една птичка - пролет не прави. "С работа се правят заплати. Парите се правят с акъл!!!" Едно време партийния секретар на завода, в който работех по разпределение ми втълпяваше, че работят само работниците. Комунистите, които ти твърдиш, че мразиш, обясняваха че работата е само физическия труд, а това, което ти наричаш акъл - не е работа. Всеки брокер на фондовите борси в Ню Йорк, Лондон, Токио и т.н. ще ти каже, че си скъсва гъза от работа, а не че прави пари с акъл, въпреки че използва именно акъла си за да прави милиони. А държава се прави с индустрия, иначе се прави бананова република без бананите. "Комунистите създадоха отрасли които не бяха ефективни, тровеха околната среда и хората, произвеждаха лошо качество, което не можеше да се продава на запад. Купуваше се само от други комунистически страни, които сега вече не го искат. Докато тази материална база се поднови, целият трудов народ ще страда, ще работи по половин ден, колкото да закърпи някакъв живот." Моите уважения, към възрастта ти, обаче ти хал хабер си нямаш от материалната база в България. Твърдиш, че си си дигнал чуковете още през 60-те години и си се върнал след 90-та. Ако това е така, недей да говориш за неща, които не са ти ясни. Ще ти дам малък пример. Шивашкият завод "Вида" във Видин работеше почти изцяло за износ по ІІ-ро направление. Почти цялата й продукция се изнасяше за Германия и Австрия. Quelle, Neckermann, Otto Versand пазаруваха от нас. Същото се отнася и за зводите "Дружба" във Варна, "Витоша" в София и др. Да не говорим за оръжейната индустрия. Не случайно там, където използват "Калашников" гледат да е български. "А вие облекчавате ли държавата като си плащате данъците, като спазвате законите, като поддържате чистота, като работите съвестно? Свикнали сте на - дай, дай! А вие давате ли? Още на времето президента Кенеди в обръщение към американската нация беше казал "Не питайте какво държавата може да ви даде, питайте какво вие може да дадете на държавата". Така се прави велика нация." Няма да те питам колко данък си платил за 1999 г. Не е учтиво. Аз, обаче си подавам данъчната декларация и си плащам. Обаче искам да знам къде отиват тези пари. А президентът Кенеди си получи каквото заслужаваше в Далас. Великата нация не я е създал той, създали са я други преди него. Виж за комунистите си прав. Не си успял обаче да разбереш някои принципни неща. Законът Панев налива вода в тяхната мелница. Казваш "Сега най-голямата грешка ще бъде ако отново комунисти бъдат избрани на власт!!!", ами то други има ли? Аз поне от как СДС се "залюспи" не съм виждал други кандидати по изоборите освен червени, пребоядисани в синьо, розово, зелено и тук-таме непребоядисани такива. А дали ще гласувам и за кого си е лично моя работа. У нас вотът е таен, в тъмна стаичка, все още. Бъди жив и здрав!

Тема За Оптимист и Spaaseнови [re: българин]  
Автор Ябълка ()
Публикувано21.04.00 10:46



Напълно подкрепям разсъжденията на Оптимист, макар че съм в България и моя дребен бизнес е тук. Моите уважения към мнението на Spaase, но по-добре да вземем от положителния опит на Оптимист. Аз си казвам така: "Ето има еди кой си българин (в случая Оптимист) успял в живота, защо да не мога и аз. Какво мога да направя като него, ползвайки неговия опит? А ако не мога, трябва или да се науча един ден да го направя, или да измисля по-добър начин. Ако съмсем не успея, ще се науча да продавам чушки и домати, но винаги по-добре от другите." Та това е и отговорът по темата "Каквото можем да го направим" - преди всичко можем да проявим личната си инициатива (с по-обикновени думи "Всеки да си копае градинката"). Бъдете активни и здрави!

Тема За Ябълканови [re: Ябълка]  
Автор Spasse ()
Публикувано21.04.00 13:46



Благодаря за добрите пожелания. Радвам се, че има хора, които успяват благодарение на държавната политика за поощряване на дребния и среден бизнес и данъчните облекчения. Радвам се също, че си успяла да разбереш какъв е тайствения бизнес на Оптимист /даже и жена му не го знае/ и съответно да почерпиш от неговия опит. Най-вече, те поздравявам за това, че си останала тук въпреки трудностите. Абсолютно си права, че всеки трябва да си копае градинката, но не забравяй, че над входа на Народното събрание пише: "Съединението прави силата"! Бъди жива и здрава!

Тема oppa Lidia ti si ..нови [re: Лидия]  
Автор ot ruse ()
Публикувано05.05.00 19:26



bravo Lidia az kazah ama mi iztriha "Za monarhiata "-zabrana na pariite i ...monarhia..

Тема Bulgarino, kato izkliuнови [re: българин]  
Автор navlek ()
Публикувано01.06.00 07:57



bulgarino, kato izkliuchim nika ti si OK. vzimane na reshenia pod natisk i otkrita borba mezdu branshovi i gravdanski organizacii. parties sux :))))!

Тема КАКВОТО МОЖЕМ ДА ГО НАПРАВИМнови [re: Една от нас]  
Автор ot ruse ()
Публикувано01.06.00 18:27



shte se izmisli neshto ..taka ne moge da prodalgava...

Тема Da glasuvame protestno - s nedeistvitelni buletiniнови [re: българин]  
Автор Andro ()
Публикувано12.06.00 15:13



Ako prosto ne glasuvash, shte te slozat v grafata dovolen ili nai-malkoto bezrazlichen kam statukvoto, ili nevez, negramoten i pr. A viarno e, che partiata na neglasuvashtite e nai-goliamata, a tuk sa spored mene nai umnite hora. Neka se vidi iasno, che ne sme bezrazlichni, a otrichame cialata im skalapena "mnogopartiinost", dirizirana vse ot sashtata policeisko-partiina mafia, che izborite sa pak "bez izbor" i che sa mnogo nedovolnite hora, koito otnovo sa izkliucheni ot politikata. Da izposzvame skapanite im izbori, za edna protestna akcia. Da vidi sveta i sami da se vidim, che sme mnogo.

Тема КАКВОТО МОЖЕМ ДА ГО НАПРАВИМнови [re: българин]  
Автор JOYNT ()
Публикувано13.06.00 18:39



yjyikuo

Тема КАКВОТО МОЖЕМ ДА ГО НАПРАВИМнови [re: българин]  
Автор Votan ()
Публикувано27.06.00 11:39



Виж какво нещастнико, достатъчно си неук, че да даваш оценки на такива гениални хора като Хитлер. Единственият начин България да се оправи е диктатурата и то здравата диктатура. Какво те дразни в Чили? Че охраната е с изгладени униформи, според мен това е много хубаво. Но ще ти кажа мен какво ме дразни - нашите политици ме дразнят. Те са излъскан простаци, добрали се случайно или не до властта и си мислят че ще ме правят на маймуна. НЕ! Пуч за такива хора. Трябва просто да ги съберем да "Васил Левски" и с един АК-47 да се свърши. А ти си тръгнал да ми разправяш за "гадове от ДС", ако толкова искаш - ходи си в Америка с тъпия си паспорт и се оставяй да бъдеш манипулиран. Heil Bulgaria! Sieg Heil!

Тема КАКВОТО МОЖЕМ ДА ГО НАПРАВИМнови [re: българин]  
Автор Votan ()
Публикувано27.06.00 11:45



Мамицата ти капиталистическа,бе Оптимист задръстен. Промили са ти добре мозъка в тъпата Америка. Връщай си се там и въобще недей да се излагаш по разни форуми.

Тема КАКВОТО МОЖЕМ ДА ГО НАПРАВИМнови [re: българин]  
Автор Votan ()
Публикувано27.06.00 12:00



В България има възможности, но ако тръгнем по пътя на САЩ ще бъдем погълнати много бързо. До 60-те години капиталистическата държава е в мизерната позиция на догонващ и СССР и другите некомунистически страни. Изведнъж обаче тя забогатява старшно и развива страшна икономика, производтство и т.н. Някой замисля ли се как става това? Аз ще ви кажа, но д-ва няма да ви дам - вие ще си ги намерите, има от къде. ВСИЧКИТЕ ПАРИ НА АМЕРИКА СА ОТ ЕВРЕИТЕ. Тази прогнила държава се контролира по икономичски механизми от тях и ако не бяха те и досега САЩ щеше да е мизерната държава от 30-те и 40-те. Но американците са прост народ и сами ще се унищожат, а парите на евреите немогат да купят нашите националистически души. Който не есъгласен с мене нека ме обори, но само с факти или разсъждения, не с примери, защото г-ин Оптимиста е просто продажник. Знам аз навремето кой е сключвал договори с министерствата - "наши" хора.Знам и кой е намирал пролуки за чужибна - пак "наши" хора. Айде със здраве.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.