Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:16 18.06.24 
Политика, Свят
   >> Власт
*Кратък преглед

Тема Защо плащаме потребителска такса при личния лекарнови  
Автор Sann ()
Публикувано24.03.11 19:08



Удържат ни от заплатите за здравни осигуровки. Защо, когато отидем на лекар, плащаме потребителска такса? Защо плащаме за всякакви изследвания, които трябва да ни направят? Къде отиват парите от заплатата ми, когато удържат някаква сума за здравно осигуряване, щом въпреки това аз пак съм длъжна да платя такса всеки път, когато отида на лекар и да си платя задължителните (!) изследвания?



Тема Re: Защо плащаме потребителска такса при личния лекарнови [re: Sann]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано01.04.11 11:27



Защото вече няма комунизъм. Здравната каса трябва да се пълни, за да могат да да се лекуват мургавите ни съграждани, които изобщо не плащат такива такси и осигуровки. От къде иначе да вземем пари да лекуваме 1 милион търтеи?

Да не оставим неодрусана слива в нашето село! (лозунг в АПК)


Тема Re: Защо плащаме потребителска такса при личния лекарнови [re: Triglav Zmei]  
Автор сашо (непознат )
Публикувано21.04.11 18:40



Заща ли? Отчитат ли си тези пари? Двадесет прегледа, 20по 2.40лв.=48лв. чисти, без отчитане, данъци и прочие глупости. Тези парици чичко доктор си ги слага законно в джоба. Нека му е лошо.
За 25 работни дни това прави.
25 по 48лв.= 1200лв. без ДДС-та и прочие.
и като сложиш и заплатката още толкоз
стават 2400лв.
НЕ СА ОПЛАКВАНЕ ДОКТОРЯТА, НАЛИ?
Ето затуй я плащами таз такса.





Тема Re: Защо плащаме потребителска такса при личния лекарнови [re: сашо]  
Автор specular (ентусиаст)
Публикувано16.06.11 00:34



Докторите са хора със сериозно образование и работа, не продават гевреци на спирката, за да ги "оправят" 500 лева. Друг е въпросът, е нашите доктори колкото и да вземат, все ще си гледат некадърно работата... Но той българския манталитет, всичките пари на света не ще го оправят...



Тема Re: Защо плащаме потребителска такса при личния лекарнови [re: specular]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано26.06.11 10:16



Не са само те със сериозно образование.Почти всяка професия крие рискове.А потребителската такса , според мен е спирачка за скучаещи пенсионери.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Защо плащаме потребителска такса при личния лекарнови [re: Sann]  
Автор Tetin77 ()
Публикувано24.08.11 18:50



Да си вършеха работата, както и да е, ама половината лекари, при които съм бил, просто почти не ми обърнаха внимание.



Тема Re: Защо плащаме потребителска такса при личния лекарнови [re: specular]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано04.10.11 11:34



Друг е въпроса да ли е морално и правилно!!И дали наистина са завършили,а не са си купили дипломите под масата!Много сте наивни!Четете между редовете!

.....and the grass grows by itself-Basho


Тема Re: Защо плащаме потребителска такса при личния лекар [re: Tetin77]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано04.10.11 11:38



Съгласен!Отивам при тесе специалист,първо вика плати,после прегледа.Хубаво,колко струва прегледа=25лв,ама може и при него да платищ вътре.;о ли се вързах,изгубил съм треннинга от бг,да съм на нокти и да гледам под лупа,вътре ми взе 30лв,без касова бележка,и една кощница с лекарства ми изписа.Само юе някой път ;е настъпи някой котето и ;е размажа някоя физиономия!И аз искам за 15 мин 30лв.Тук дори и в юужбина ги взимам за 1юас работа,тоя иска за 15мин.



.....and the grass grows by itself-Basho


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.