Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:04 17.06.24 
Политика, Свят
   >> Власт
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Българи четете и плачетенови  
Автор kaпpиз ()
Публикувано14.07.07 20:47



На края съм на една книга.Досега плаках,а сега искам и вас да разплача.Някакъв чужденец наскоро бе казал че е нямало кланета в Батак и др. наши селища по време на турското Робство.


Ето ви част от доклада на Юджин Скайлър,секретар на легацията на Съединените американски щати и генерален консул в Цариград,аташиран в България,за да установи на място истината.Дългичко е ,но българи четете.

Чрез Министър-Резидента в Цариград Хорас Мейнард
до Многоуважавания Хамилтън Фиш,Държавен Секретар на САЩ


Сър,
относно зверствата и кланетата,извършени от турците в България,имам честта да Ви съобщя,чеаз посетих градовете и одрин,Пловдив,Пазарджик,както и селищетата Станимаха(Асеновград),Кади-кени(Козарско),Кричим,Перущица,Пещера,Радулово,Батак,Калагларе(Долно Левски,Пазарджешко),Копривщица и Клисура,намиращи се в областта на Пловдив и Пазарджик.
От това,което видях,от разследванията,които направих,и от сведенията които получих,аз установих следните факти.
Броят на селищата,които са били изгорени изцало или частично в областите Пловдив,Родопа и Пазарджик,е най-малко 65(шесдесет и пет и техните имена са.............(следва подробен списък на селищата с броя на къщите,черквите и училищата)
В някоеи селища жителите са били изклани с проява на най-голяма жестокост и изнасилване не само на жени и девойки,но сори и на лица от другия пол.Тези престъпления са били извършени както от редовните войски,така и от башибузуците.
Особено внимание войските оказали на черквите и с училищата,които в някои случаи са били запалени с газ и барут.Олтарите са били изкъртени,иконопистта по стените-издраскана и продупчена,а светите места-омърсени и осквернени.
Много трудно е да се определи броят на българите,които са били убити,но аз съм склонен да посоча 15 000 убити като най-ниската цифра в споменатите области.
Начинът,по който войската е свършила своята работа,може да се види от няколко подробности,събрани на самото място.
Разбойниците нападали осемгодишти деца и осемдесет годишни баби,без разлика на възраст и пол.На стари мъже избождали очите,а отсичали и тогава били оставяни да мрат,освен ако някой по-благосклонен мъж не ги довършвал окончателно.
В една от разрушените църкви стар човек е бил изнасилен в олтара,а след това жив изгорен.Бременни жени били разпорвани и неродените им бебета били разнасяни на върха на байонетите на пушките,докато малки деца задължени да носят кървящитеу глави на техните другарчета.
Гледката на Батак е достатъчна,за да се провери всичко,което е казано за турскит репресивни действия срещу българското възстание.Аз видях тази гледка три месеца след клането.По всяко направление се веждат човешки кости,черепи,ребра,дори цели скелети,глави на девойки,все още украсени с дълги плитки,кости на деца,скелети все още в облекло.
Тук градският първенец Трендафил бил набит на кол,после изгорен.Тук е училищната сграда,в която 200 жени и деца са били живи изгорени:тук са черквата и черковният двор,където хиляда полуразложени форми можеха още да се видят,изпълвайки мястото с грамада,висока няколко фута:ръце,нозе и глави се показваха изпод камъните,напразно хвърлени върху тях да ги прикрият.Дори бебешки краченца се виждаха колко човешки пръст.
Ахмет ага Барунталията,началник на селската полиция,заповядал опустошението на селището и поголовно клане на всички жители,които около сто млади девойки били запазени да удоволетворят сластта на покорителите,а след това също били така убити.
Цели 5000 души,повечето жени и деца,са загинали тук и техните кости белеят по развалините,а скапващотосе месо и тела заразяват въздуха.
Ахмед ага,който командвал клането,е награден с орден и повишен в ранг юзбашия.
Опит се прави,и не само от турците,да се оправдаят тези зверства въз основа на първоначалните зверства,които твърди се,били извършени от българите.
аз внимателно проучих това становище и не можах да установя българите да са извършили каквото и да е истъпление или жестокост,или деяние,което може да се окачестви с тези думи.Напразно търсех да получа от турските чиновници списък с подобни изстъпления.
Хафъз Нури ефенди,виден турчин в Пловдив,определя броя на мюсулманите убити по време на възстанието,на 155.Няма турска жени и деца,убити хладнокръвно.Аз успях да получа доказателства за смъртта само на две жени в Панагюрище,които не са били умишлено убити.Няма мюсулмански жени които да са били изнасилени.Няма мюсулмани които да са били измъчвани.Няма ограбена мюсулманска къща.Няма осквернина и разрушена джамия.
Целият доклад на специалния турски пратеник Едип ефенди е изтъкан от лъжи.
Имам честта и т.н.

Пловдив,10 август 1876 г.
Юджин Скайлър


не помествам това за да сея някъква вражда или да разбунвам замрялата българска душа.Но нека онези които са на политическата сцена не забравят и за миг ,историята си.Защото както е видно и както е винаги било в изстрадалата ни България ,все предатели са я водили.Има много други още по зловещи писма в книгата които дори не мога да пренапиша,защото са узасяващи.Вие пък мюсулмани в България,не смятайте за заспали българите.Вярна е че сме толерантни но правете въздържание на своите ръководители.Народа ни помни,света помни.уважавайте законите и така наречената ваша Родина България,защо тя преди всичко е българска ,а после ваша.Гнева ми е толкова голям в този момент,сълзите ми пречат да пиша,но дано Аллах ви вразуми вас и водачите ви.

Българи защо спите,негласувате и извършвате предателство срямо родината си.Толкова ли малко струва тя за вас.Защо сте търговци на дребно?Ще спра,за да не казвам неща за които после ще съжалявам.



Тема Re:Невероятна наглост беше по време на разразилиянови [re: kaпpиз]  
Автор NOASET (познат)
Публикувано15.07.07 07:54



се скандал с така нареченият УМИШЛЕНО озаглавен проект "Митът Батак"в клуб Политика манипулаторите бяха пуснали тема дали е правилно да се нарича турско робство или османско присъствие/уж не знаят/!

Пускам и един друг линк във връзка с темата:





Тема Re: Българи четете и плачетенови [re: kaпpиз]  
Автор NOASET (познат)
Публикувано31.07.07 17:54











Тема Re: Българи четете и плачетенови [re: kaпpиз]  
Автор Armando (PhM)
Публикувано02.08.07 22:42



Като чета тези редове, настръхвам целия!
Знайте само едно - Доган е стар, а неговата сурия от ужким млади кадри е толкова несретна, че или турците (баш истинските турци) трябва да създават свой елит наследник на Доган, или ДПС е пред развала! Тя се поддържаше от силната турска власт, която сега се смени с радикализъм, който е агресивен, така че очаквайте ГРЕШНИ политически ходове на ДПС продиктувани от Анкара. А сега Анкара е под прицела на ЕС, така те се изнервят още повече. което довежда до все по-големи гафове: 1. Безумно големите сараи на Доган излезоха на показ 2.Игрите му с фондовете на ЕС - земеделие, инфраструктура, медицина(нашия си създаде спа-комплекс, чиито процедури се покриват от НЗОК

- смешник) 3.Тактически грашки(най-вече корупция) Етем, Кабил 4.Огромните хотели на Емел Етем по южното черноморие 5.Наглостта да съди (последната спомената) хора, които са пострадали от наводненията, вместо да им помага- от сорта на "Ние предупредихме, че реката, която минава до дворовете им, трябва да се укрепи" и др. подобни.
Всичко това създаде омраза у техните гласоподаватели към тях (нищо, че бяха 2 политическа сила на последните избори - всички знаем на какво се далжи това: просто ние българите не излязохме да гласуваме).
АТАКА, ПОБЕДА
Послепис: не съм атакист, просто ми харесва изразът, аз съм от партията на патриотите



Тема Re: Българи четете и плачетенови [re: Armando]  
Автор TlNlT (ентусиаст)
Публикувано04.08.07 10:48



Да спрем автобусите с изборни туристи!!!



Тема Re: Българи четете и плачетенови [re: TlNlT]  
Автор ico.bg (новак)
Публикувано04.08.07 12:36



Според мен ДПС са за последно във власта.На следващите избори никой няма да се коалира с тях.НИКОЙ!!!Бизнесмените от обръчите ще се преориентират.Доган или ще избяга или ще го гръмнат(много знае).И стадото ще се разбяга.Те са там за далавера.Права и свободи имат.



Тема Re: Българи четете и плачете [re: ico.bg]  
Автор kaпpиз ()
Публикувано06.08.07 12:44



ами ако на следващите избори няма кой да гласува (хипотетично)за другите партии????????
Турция не дава право на глас на българските изселници!тоестте нямат право да упражнят гласа си по въпроси с политиката която Турция води ,както и на месно ниво.
Но тези гоооооооолеми българи,които явно е че са доста послушни и изпълнителни,дават своята заявка за вот България.
никой няма право да им отнема това право!да така е .Но Турция го прави,а нашите депутати ,които са чнозинство предават интересите на род и родина.
не обвинявам хората ,няма как да спрем туристите на колела да пристигат и гласуват.
НО ВИЖТЕ нека кпрем тези които гласуват тези закони.ТЕ СА ВИНОВНИТЕ.Доган върти интересите си.Няма никаква вина за това,добър политик,евала ,машала.Но другия парламентарин боклук...............................ще продаде за власт и пари този овчедушен народ.този пък народ стои на пазара и чака кой ще даде повече пари за него.
побъркан народ.



Тема ТУРК МИЛЕТ, КЬОР ОЛСУН !!!нови [re: kaпpиз]  
Автор TlNlT (ентусиаст)
Публикувано06.08.07 13:49



kaпpиз ()
Публикувано 06.08.07 12:44



ами ако на следващите избори няма кой да гласува (хипотетично)за другите партии????????
Турция не дава право на глас на българските изселници!тоестте нямат право да упражнят гласа си по въпроси с политиката която Турция води ,както и на месно ниво.
Но тези гоооооооолеми българи,които явно е че са доста послушни и изпълнителни,дават своята заявка за вот България.
никой няма право да им отнема това право!да така е .Но Турция го прави,а нашите депутати ,които са чнозинство предават интересите на род и родина.
не обвинявам хората ,няма как да спрем туристите на колела да пристигат и гласуват.
НО ВИЖТЕ нека кпрем тези които гласуват тези закони.ТЕ СА ВИНОВНИТЕ.Доган върти интересите си.Няма никаква вина за това,добър политик,евала ,машала.Но другия парламентарин боклук...............................ще продаде за власт и пари този овчедушен народ.този пък народ стои на пазара и чака кой ще даде повече пари за него.
побъркан народ.
----------------------------------------------------------------------------------------------------



(МОЙ) ШОШЕК, НЕЩО СИ В ГРЕШКА!!! МНОГО ЧЕРНО, МНОГО МРАЧНО!?!? АЙ СТИГА БЕ ШИШЕК !!!b]



Редактирано от TlNlT на 06.08.07 14:24.



Тема Търся майстор по телефони на БТКнови [re: kaпpиз]  
Автор Пaмпopчo (Потребител)
Публикувано12.08.07 02:00



Търся майстор, който може да промени настройките на цифров телефон на БТК.
Да/Не приема, Да/Не набира и други.
Вместо безкрайното съобщение "Абонатът е временно изключен. Абонатът е временно изключен." телефонът да може да дава нормално заето. Да звъни като щурец, ако е включено звънчето му. Както при всички други мрежи. Имам над 180 такива, които чакат за промяна. Ако знаете, моля пишете!
==>

Телефон "Мобика".
==> IP телефон на Спектър Нет
==> телефон "Булфон",
няма входящо стъпало и звънец.

Примери: София: 02/489-47-31, Кулата: 0489/29-333, Рилски манастир: 0488/60-500.

Чакам отговор на BaiKosta@abv.bg. Благодаря предварително !

------
Искам Б.А.Н. а не БАН

Тема Re: Българи четете и плачете какви българчетанови [re: kaпpиз]  
Автор NOASET (познат)
Публикувано15.08.07 06:40



е имало някога:




И какви боклуци има днес:








Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.