Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:54 26.06.24 
Политика, Свят
   >> Власт
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Участвате ки активно в политическия живот?нови  
Авторнkф (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 00:11



Понеже смятам за безмислено само обсъждането на проблемите по кубовете пускам и този въпров. Смятам, че да се обсъждат проблемите е важно, но далеч по важно е активно да се участва в политическия живот. Лично за мен това участие е най ефективно извън всякакви политически партии и политически структури.

Истинската промяна може да стане само сред самите нас и само от самите нас обикновенните хора. Било то чисто индивидуалистка акция, организирането на групова такава или взимането на участие в други малки независими групи. Това е едиснтвения истински начин да се промени системата.

Тъй наречените политици не спират нагло да ни показват, че не са способни да се справят с властта. За това крайно време е да вземем нещата в свои ръце. Всеки един от нас е пряко отговорен за апатията си и за това, че е оставил нещата на корумпираните политици и скапаните корпорации да властват над живота му.

За това ви питам, вие участвате ли в политическия живот - активно. Не говоря за членуване в партия или подобно нещо. Истинската активност е само и едиснтвено активноста на улицата сред хората. Действия, които целят да събудят народа.



Тема Re: Участвате ки активно в политическия живот?нови [re: нkф]  
Авторeйтkф (Нерегистриран)
Публикувано29.03.06 22:56



Все едно ме питаш дали съм се проебал! Политиката е курвенска работа и като такава я оставям в ръцете и между краката на курвите. Там е топло, влажно и миризливо - идеалната среда за политическа дейност!



Тема Re: Участвате ки активно в политическия живот?нови [re: eйтkф]  
Авторнekф (Нерегистриран)
Публикувано30.03.06 13:38



Казах, че не нямам предвид членуването в партии, които се борят за властта.
Но щом за теб е курвенска работа да се бориш за собствените си права и да излезеш на улицата и да протестираш добре. За мен курвенска работа е да си седиш на топло и мирилизливо пред телевизора и да псуваш хората, които са излезли да се борят за правата си на улицата, хората които реално се борят с властта, а не са и се предали. Щото да се предадеш в иметно на еданата сигурност, това е курвенска работа ако питаш мен.



Тема Re: Участвате ки активно в политическия живот?нови [re: нekф]  
Авторeйтkф (Нерегистриран)
Публикувано30.03.06 18:54



Айде да видим колцина ще събереш под знамената на протеста! Това да не ти е Франция, откъдето явно черпиш идеи! Срещу какво и кого да протестирам?! Кого и чия истина да посоча като алтернатива?! Теб ли да издигна като новия лидер?! Точно след седмица и ти ще се оядеш и ще станеш като другите...
Снощи бях в лошо настроение, вярно. Днес съм просто реалист. Но и цинизма в предишния ми пост е част от реалността. Не се ядосвай!



Тема Re: Участвате ки активно в политическия живот?нови [re: eйтkф]  
Авторнekф (Нерегистриран)
Публикувано02.04.06 00:45



Няма как да се оям, защото не предлагам себе си или някой друг да оправи проблемите. Казвам, че всички трябва да ги оправим и за това първо трябва да се съберем и да покажем желанието си за промяна не под политически знамена, а под народни такива.

Аз никой няма да събера, те хората сами се събират вече много пъти.



разбирам защо си в такова настроение и хич не те обвинявам. Нормално е всички да сме обезверени, все пак това е целта на гнусните политици. Казах политическия живот имайки предвид борбата против тъй наречените Оправници, които Оправят само себе си.



Тема Re: Участвате ки активно в политическия живот?нови [re: нkф]  
АвторDoc (Нерегистриран)
Публикувано02.04.06 16:49



Аз не желая да се занимавам с политика. Имам си друга професия и хоби.

Но политиката се намесва в личния ми живот!

От индивидуални или групови акции няма полза. На никой не му пука, че там некви имат некво мнение. Ми, тяхно си е. Ще се разходят по "Витошка" с плакати в ръце и после ще се съберат на лаф из близките кафенета. На никого не пречат.
На това му викам обществено-ангажиран купон.

Хората се измориха да подкрепят сулю и пулю и да бъдат лъгани.

Само масова акция в един ден, във всеки град може да промени нещата! Когато партийни и безпартийни, националисти и анархисти, лелки и студенти, бизнисмени и безработни, учени и недоучили пренебрегнат различията си и са готови да излязат на улицата ще изляза и аз.

Нека ръководствата на всякакви радикали, анархисти, атакисти, националисти, синдикалисти, зелени, резидави и др. да отложат споровете си за по-добри времена! Да се съберат, да оформят и оповестят чрез медиите общо мото на протеста, обосновано и подробно. Защото и исканията са общи, само трябва да се изрекат в един глас.

Щом това не става, значи не са никакви патриоти. Значи, че у нас (не знам защо!) просто няма опозиция. Това е причината за апатията на хората у нас. Не може да очакваш от хората ей, така да грабнат манивелите и мотиките и да викат "долу!".

От 1944 г. насам, опитът показва, че соловите изпълнения на отделни групи и партии не водят до добро.

А лично ти, как осъществяваш активното си участие си в политическия живот , оставяйки "извън всякакви политически партии и политически структури."? Нещо не се връзват нещата.





Тема Re: Участвате ки активно в политическия живот?нови [re: Doc]  
Авторнekф (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 04:13



Лично аз бойкотирам големите марки до колкото мога. Говоря с много хора за проблемите, имам предвид хора които са несъзнателни и някои от тях променят мнението си от части, след като говорят и с други като мен и сами видят за какво дърво става дума се променят напълно и сами започват да говорят и да участват по начин по който те намерят за добре.

Протестите са друг добър начин. Прав си, че протест в който участват огромен процент от населението би бил много по ефективен. Но като няма такъв, това не може да ме накара да си седя пред телевизора с чаша отлежала ракия в ръка. Трябва да действаме там където може. Виждам пред очите си как нещата се променят. Такъв протест за който говориш не може да стане просто ей така. Трябва да се преборим за него, а хората са прекалено различни и всеки трябва да намери своето място и начин да нападне и постепенно да отхвърли и промени системата.

Друг начин е участието в множеството екологични акции и организации, които в момента протичат. Не съм най активния там, но правя каквото мога.

Друг начин е просто да навелезеш в тези среди. В средите на хората, които реално се борят. За това има много начини, а повечето организации са отворени и винаги ще се отнесат много приятелски с теб. Не говоря за разни фашисти ествествено(БНС имам предвид) те са просто заблудени хора и не са нито патриоти, а по скоро имат обратен ефект.
Съпротивата е глобална, както е и унищожението, което настъпва от глобалния капитализъм. Идеята ми е че всеки който наистина иска да направи нещо различно от това да си седи на дивана и да гледа как политиката се меси в собствения си живот, може да го направи. Всеки може да вземе живота си в ръце и да се изправи срещу системата.

На края на филма корпорацията например има редица много добри сайтове по темата, а именно как можеш да се включиш в глобалната борба срещу капитализма.

>Хората се измориха да подкрепят сулю и пулю и да бъдат лъгани.

Ама защо трябва да подкрепят някой? Защо сами не излязат и не направят нещо? Милиони хора вече го правят и сами взимат и променят собствения си живот.

>А лично ти, как осъществяваш активното си участие си в политическия живот
Не смятам, че съм някаква основна част от веригата. Аз съм един от многото поведени вълната на масовото осъзнаване на народите по земята. Мас Медиите не желаят да признаят колко бързо се увеличаваме, но вече няма каво да спре движението на движенията. Всеки сам трябва да намери мястото си в тази борба в начинанието да си върнем това което е наше, а именно нашия живот!!!:)

Тъпо е че се зароди фашистка организация като БНС, защото това само обърква хората и разни не лоши хора без да им е ясно отиват натам. Но хубавото е че фашизма няма бъдеще. Както казах истинката солидарност може да е само международна.

Ако наистина се смяташ за патриот и човек на който му пука ела и стани част от нас. Надявам се да се видим на улицата.



Тема Re: Участвате ки активно в политическия живот?нови [re: нkф]  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 16:00



това което правя аз е да не гласувам. всички трябва да спрат и от там ще градим останалото



Тема Re: Участвате ки активно в политическия живот?нови [re: нekф]  
АвторDoc (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 17:52



До колкото те разбрах, методите, които предлагаш, се свеждат до следното:
Вместо да си пия бирата пред телевизора, да отида в клубчето (кафенето) дето се събира малката ми групичка непартийни активисти, да си поговорим хубавичко, после цялата група да се разходим по Софийските улици и да векаме. Днес - против скъпотията. Утре - против чуждите военни бази. В други ден - против подмяната на номерата на колите.
И така - всеки ден ще успокоявам будната си социална съвест.

През това време равителството ще си работи спокойно против нас, необезпокоявана от нашите улични викове.
Дейностите на екологични, антиглобалистки, студентски организаций са нужни.
Но когато едно правителство работи за заличаването на държавата като географско понятие, тогава приоритетите са други.

Когато учителите стачкуваха, на другия ден трябваше да се присъединат медиците, на следващия - нефтохимиците, после всички профсъюзи, после еколозите, после пенсионерите, земеделците, интелектуалците, после партийте... За една седмица, протестът да стане масов.
Всички слоеве на населението са засегнати - значи това трябва да ни обедини.
Тогава никой няма да остане в къщи пред телевизора!



Тема Re: Участвате ки активно в политическия живот?нови [re: Doc]  
Авторнekф (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 01:07



Еми аз не си оставам пред телевизора, а ти го правиш. Какво искаш да ми кажеш не мога да разбера?????
Да си седя пред телевизора и да псувам що не са излязли хората на улицата. И после да се подигравам на тези, които са излязли.Прав си, че нямам схема за перфектната революция, която мога да ти представя, за това хората се събират и търсят тази схема. Това да си говоря колко са смотани хората щото не са единни и не протестират, после да говоря колко са заблудени тия които го правят. Ама няма никаква логика.
Активните нямат отговори на всички въпроси и решения на всички проблеми. Но поне ги търсят и от време на време се случва по нещо. Не сме толквоа неефективни колкото БТВ искат да мислим.
Това, което се случва е че се увеличаваме и в един момент ще има масови протести. Но като си такъв черноглед и викаш нищо не може да се направи не ни помагаш. Не били солидарни хората. Еми бъди ТИ солидарен и тогава имаш право да критикуваш. Макар, че аз не те критикувам щото вярвам, че един ден и ти ще излезеш и ще направиш нещо:)

Като са други приоритетите що не ги кажеш какви са? Въобще ти какво предлагаш? Да чакаме някак си от самосебе си нещата просто да се случат???? То ако така всички чакаха нищо нямаше да се промени. Тотално не мога да те разбера.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.