Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:49 26.05.24 
Политика, Свят
   >> Власт
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема "Георги Първанов не е моят президент"нови  
Автор JAYHAWK ((titonik))
Публикувано05.05.05 17:00



взето дословно от "Още Инфо"


4 май 2005, 19:00

Аз съм българин и затова Георги Първанов не е моят президент


Той иска да празнува 9 май по покана на Владимир Путин в Москва. Президентите на Литва, Латвия и Естония не искат. Защо?

Защото за тях на 9 май започна узаконяването на съветизацията им, чието начало постави Червената армия, като окупира трите държави още през 1939-1940 - в самото начало на войната, която после беше наречена Втора световна. Която разпалиха заедно Берлин и Москва, за да си поделят Източна Европа според клаузите на пакта "Рибентроп-Молотов".

По странно стечение на обстоятелствата единият причинител на голямата касапница се озова в лагера на победителите. Трудно ми е да простя това на цивилизования Запад, но ние после бяхме изоставени в блатото за половин век. Обявиха СССР за стратегически съюзник. Пиха шампанско с неговите лидери, празнуваха победата над нацизма и забравиха за десетките милиони жертви на комунизма.

Една петилетка след заграбването на Прибалтика, Източна Полша, Източна Словакия и Молдова, съветският валяк се затъркаля още по-нататък из Стария континент. В началото на септември 1944 нагази в Добруджа.

Изключително празнично събитие, нали, г-н Първанов?

И последва онова, което си го знаем. Убийства на десетки хиляди без съд и присъда за няколко седмици, последва т.нар. Народен съд, лагерите, преследването на инакомислещите, последва тоталната национализация, която не се посвени да отнеме и шилото на обущаря, последва насилствената колективизация...

Последва комунизмът в най-крайната си форма, такъв, какъвто не го живяха никъде другаде в Европа извън страната на Съветите. Защото никъде другаде в соцлагера не национализираха изцяло дребния бизнес и занаятите. Никъде другаде комунистическите велможи не заграбиха земята, добитъка и земеделския инвентар до шушка.

Това нещо изчерпва съдържанието на съветското участие във Втората световна война, що се отнася до съдбата на българите. То им отне свободата, имота, а на мнозина - и живота. То ни отне миналото, настоящето, а както виждаме днес - и значителна част от бъдещето.

Това нещо Георги Първанов е петимен да го празнува. Ще ходи нахилен по Червения площад в Москва, ще позира пред TV камерите с Путин и други подобни държавни глави, пък ако ще и част от тях да прекарват повечето си време на иначе достолепни адреси като Белия дом или "Даунинг стрийт" 10. Тях, американците и британците, не са ги съветизирали, затова поведението на държавните им глави би могло да бъде обяснено с някакви висши дипломатически съображения. Но от друга страна пък именно те - ТЕ! - оставиха Сталин да ни съветизира.

Из Синсинати не са хойкали пияни червеноармейци. Заводите на Крайслер не бяха национализирани. В Оклахома никога не е имало ТКЗС, а в Аляска - концлагери. В България обаче нещата се случиха по един съвършено различен начин и последиците ги доизживяваме днес.

Да призоваваме г-на Първанова към проява на национално достойнство е безсмислено занимание. Що подписки изпонаподписахме, що петиции за едно-друго - никой не ни обърна внимание.

И затова аз, българинът, който не признава Георги Първанов за свой президент, призовавам всички българи, които имат национално достойнство, за разлика от него, да заявят това ясно и недвусмислено:

Г-н Първанов, за председател на ТКЗС ставате. За президент - НЕ!

Вие не сте моят президент.

Присъединете се!

© 2002-2005 Още Инфо


...да можех да съм всеки и навсякъде...

Редактирано от JAYHAWK на 05.05.05 17:01.



Тема Re: "Георги Първанов не е моят президент"нови [re: JAYHAWK]  
Автордoлopec (Нерегистриран)
Публикувано09.05.05 20:05



това е демокрацията-за теб Г.Първанов не е президент и ти спокойно го заявяваш.Никой не те притеснява да изразяваш собствено мнение.За други явна е президент, след като спечели изборите !Плурализъм на мненията-какво да правиш ...
И за мен Петър Стоянов не беше идеалът ми за президент, но той беше моя президент по стечение на обстоятелствата в онзи период.
Мога да напиша ред негови действия, които не отговаряха на маята позиция / например - войната в Югославия !/, но народът го беше избрал за президент и въпреки,че каза "аз съм седесар !" беше президент и на комунистите !
Това,че не харесваш Първанов си е твой проблем, но искаш или не - "той е! "
А ако толкова не можеш да го търпиш - откажи се от българско гражданство и стани естонец .




Тема Re: "Георги Първанов не е моят президент"нови [re: дoлopec]  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано10.05.05 01:47



Не е ли по-просто Първанов повече да не бъде негов президент? При следващи избори? Как така ще си гоним българите и то в ... Естония?

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!


Тема Re: "Георги Първанов не е моят президент"нови [re: Dobrata]  
Автордoлopec (Нерегистриран)
Публикувано10.05.05 21:08



ами ако пак не му хареса ?По-добре него да изберем за президент - така със сигурност ще е доволен,пък и няма да загубим ценен българин като него.Аз предлагам да отменят изборите и всеки три месеца да се сменяме на президентският пост - така всеки ще е доволен, а и без това всички разбираме от тази работа !



Тема Re: "Георги Първанов не е моят президент"нови [re: дoлopec]  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано15.05.05 04:20



"Ротационен принцип"? И кой ще го приеме? Не е залегнало в основния закон - Конституцията. Няма да стана, я по-добре повече да не избираме селяндурчета като Първанов за президенти, още повече такива, "оцапани" с мръсни пари /в случая петролни/!

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!


Тема Re: "Георги Първанов не е моят президент"нови [re: Dobrata]  
Автордoлopec (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 21:22



съгласна съм !само аристократи като П.С.-Той Е !Даже може да Го предложим за наследник на Английската Кралица - нали е със синя / седесарска /кръв!
Пловдивски аристократ - подходящ за всяка аристократична служба !
Що ли Му е да се бута в простолюдието от депутати, ама на - мъчи се лорда пловдивски на ползу роду !
Ех,не случи на народ и това си е !С кой ли не се коалира заради този пусти втори мандат - ама народ от политика разбира ли ?
Да вземе,че да Му секне успешната управленска серия...
А така беше свикнал с вила " Калина ", с мерцедеса , с тежкия труд ...
И кой Го замести ?Някакъв плебей, пък и медиите,тия продажници - рейтинга и на тоя най-висок ....
Пък първата дама - ама моля ти се, че това първа дама ли е ?Някаква си научна сътрудничка в БАН...
Една фондация не можа да спретне !
Друго си е да си обиграна в интригите на Външно М-во още от Татово време насам ....Ценности,ценности-и-и...
Мъка,мъка-а-а....



Тема Re: "Георги Първанов не е моят президент"нови [re: дoлopec]  
Авторxeм нaивнa,xeм чepнa (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 10:48



И Зорка си спретна фондация не знаеш ли?То си е вече традиция у нас- нямаш пари,имаш мерак- правиш фондация!После я камилата,я камиларя...
От 15г винаги съм гласувала на въпреки и никога за,но това не промени моето положение,освен положението на ония,за които съм гласувала.
И въпреки това от 15г насам Първанов,за когото не съм гласувала се доказа като най-удачният Президент на България за последните 15г насам.
Лично мнение,което не натрапвам,не търся съмишленици.Просто го изказвам на глас,без да очаквам да бъда подкрепена или оплювана.



Тема Re: "Георги Първанов не е моят президент"нови [re: xeм нaивнa,xeм чepнa]  
Автордoлopec (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 16:28



знам със сигурност, че Зорка Първанова няма фондация.



Тема Re: "Георги Първанов не е моят президент" [re: дoлopec]  
АвторФoндaциятa нa 3opka (Нерегистриран)
Публикувано04.06.05 00:51



ами вероятно ти си САМАТА Зорка...
а аз съм твоята Фондация - как ме има тогава?



Тема Re: "Георги Първанов не е моят президент"нови [re: Фoндaциятa нa 3opka]  
АвторДOЛOPEC (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 10:08



ЩОМ ТИ СИ МОЯТА ФОНДАЦИЯ - ПОДАРЯВАМ ТЕ ИЗЦЯЛО НА ДЕЦА СИРАЦИ !КРАЙ!ОТЪРВАХ СЕ ОТ ТЕБ !




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.