Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:45 23.04.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Колко ми струва това, че съм лоялен клиент?нови  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано12.06.12 18:40



Зарибих се на Xperia S.
Проверявам в магазин на Виваком колко би ми струвало, ако го взема на изплащане при преподписване за две години на сегашната си тарифа от 30 лв... и излиза една прилична цена от 31.90 на месец, което прави за целия срок 765,60. Понеже телефона не е наличен в черно, отивам в друг магазин, който принципно ми е по-наблизо, и се уговаряме с младежите там да го поръчат. Днес ми се обаждат, че е пристигнал, самите те също са ентусиазирани, гледаме го, кефим му се. Тръгваме да пишем договора и се оказва, че това е цената за... НОВИ клиенти... За мен, лоялен клиент от 2006 г. със средно-месечна сметка над 50 лв... (и - да бъда обективен - 2 закъснели плащания за всичкото това време) цената е ... 1030 лв. - 42,90 на месец... Младежите също не знаят какво да правят, те не провериха преди това колко ще е цената за мен, защото в другия магазин вече бяха проверили (е, погрешно, както се оказа)... В търсене на нещо, за което да се заловим, момчето открива, че и с тарифа от 10 лв. за НОВИ клиенти също мога да го взема за 31,90 на месец... Но не мога да го взема с тарифа от 30 лв. като лоялен клиент... а.., и като "горд" притежател на пикливата им VIP VIVACLUB карта...
Отсреща е Германос - на ръба съм... Друг пирятел, който работи там и с който бяхме говорили предния ден какви са ми намеренията, ме гледа съчувствено. По физиономията ми личи, че нещо не е както трябва. Цената за нови клиенти при тях с аналогична тарифа е 689,90 - с над 70 лв. по-ниска от тази на Виваком... Отдавна ме мисли за луд, че стоя при конкуренцията и сега за пореден път се убеждава в това, че искам да се вържа с тях за още 2 години и то с над 70 лв. по-висока цена...
Ако реша да се направя на "НОВ" клиент на Виваком, трябва да се откажа от настоящия си номер, с който съм от 2006 г. и нямам никакво намерение да променям. Но мога да го запазя, ако... мигрирам към конкуренцията, получавайки така желания от мен телефон и то със 70 лв. по-ниска цена...
Все пак сядам в колата и се прибирам...
Оставам си без желания телефон и ЛОЯЛЕН клиент на Виваком...
Чак гърлото ми се стяга от разочарование.. и няма емотикони, които могат да го опишат.. само многоточия и празни места...
Лоялен клиент на Виваком..
И все пак - да го духате, смотаняци! ...
Луд съм...

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Колко ми струва това, че съм лоялен клиент?нови [re: Stefan Pan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано13.06.12 01:15



Защо да си нов клиент трябва да се отказваш от сегашния си номер? Нов клиент значи нова карта.

Иначе и аз си взех Neo-то от глобул, понеже виваком не са гъвкави в тази част.



Тема Re: Колко ми струва това, че съм лоялен клиент?нови [re: Stefan Pan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано13.06.12 09:27



От Глобул HTC ONE X при преподписване за двегодишен абонамент за 25 лв ми излезе с един лев на месец по евтино.

Там отношението към старите клиенти винаги е било по-добро, ако направим сравнение с другите оператори, но за пръв път ми се случва цената по програмата Заедно да е по-ниска от тази за нови клиенти.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Колко ми струва това, че съм лоялен клиент?нови [re: DTMF]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано13.06.12 14:53



Човече, а тая шибана карта за 10 лв. за чий хикс ще да ми е? Варианта да търся някой, на който да я давам, не съществува. Варианта да тръгна с трети телефон в джоба е абсурден... Или без телефон, или миграция. Ще видим... Никак не обичам да се местя. Ама никак..

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Колко ми струва това, че съм лоялен клиент?нови [re: cyg]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано13.06.12 14:59



Не злорадствай.




------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Колко ми струва това, че съм лоялен клиент?нови [re: Stefan Pan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.06.12 15:40



Може да си лоялен, само към онези които са лоялни към теб. А операторите не знаят какво означава термина лоялност. За тях е начин да доят по успешно малоумниците, които са лоялни към тях. И са си прави де - те в твоя случай, ти си зарибен, снасяш им, от къф зор да ти правят отстъпки?
Отстъпките са за да зарибят някой нов шаран.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Колко ми струва това, че съм лоялен клиент? [re: Stefan Pan]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано13.06.12 15:42



За пореден път се убеждавам, че и 3 те оператора са един дол дренки, при едните едно боде повече, при другите друго.
Картел ли е що ли не знам, ама все дренки.

Welcome to the real world!




Тема Re: Колко ми струва това, че съм лоялен клиент? [re: bira_more]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано13.06.12 16:57



:ХХХ ... Няма какво да коментирам. Не ми се коментира. Сега разбирам термина фрустрация.


Много се бях зарибил.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Колко ми струва това, че съм лоялен клиент? [re: Mopфиyc]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано13.06.12 17:01



Явно като цяло френдли ориентацията на Виваком спрямо клиентите си има своята цена - да чукат точно най-лоялните си клиенти. Не можело и хикса до края и душата във рая, казват. Явно е така.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Колко ми струва това, че съм лоялен клиент?нови [re: Stefan Pan]  
Автор 16:28 (непознат )
Публикувано13.06.12 21:57



Изчакай още две три седмици. От първи юли ще паднат цените за терминиране между операторите още малко и вероятно ще има нови предложения от Глобул. После спокойно можеш да зачеркнеш уникално простата програма за лоялност.
Цялата им виваклуб програма е само за вдигане на врява. Какъв иначе е смисълът с 50 лв. да се окажем много важни персони - сигурно имат таргет да раздадат милион карти, та някой да се похвали в мениджърската си презентация колко успешно се справя.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.