Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:55 16.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: а какво всъщност е лоялен клиент?нови [re: enherma]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано27.06.12 16:41



Aма къде това?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Колко ми струва това, че съм лоялен клиент?нови [re: Cтepн™]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано27.06.12 16:57



Сега се замислям как липсата на вкус става все по-силна и по-силна от поколение на поколение. Една впечатляваща снимка не би могла да ме мотивира да ходя с фотоапарат по мене, дори и да тръгна някъде целево на екскурзия. Не че нямам очи и наслада от хубавото.
Дай примери за нововъденията, направени от шведите. Не е заяждане, просто не съм следил тази сфера и ми запали любопитството.
А извора на Стив Джобс за мен е една кална река, която иска да залее и погълне всичко и всички, не по честен конкурентен начин, а чрез невъобразими абсурдни претенции и стопиращи дела. По тази причина мисля да дам своя скромен принос в бойкота на тая помия, оставайки си НЕтехен клиент.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Колко ми струва това, че съм лоялен клиент?нови [re: DTMF]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано03.07.12 11:29



Нда, мерси.
Между другото, ъпдейтна ли го до сандвича? Аз го ъпдейтнах и отначало ми се дорева. Спряха ми флашовете, интернет радиото, работата с браузера стана по-бавна... Но за ден-два нещата си дойдоха по местата. Отново се работи със същата лекота, дори май още по-голяма, дойдоха новите актуализации за адоб и тръгнаха флашовете и интернет радиото. Наистина всичко е шеС.


И наистина тия от гугъл мноо нагли. Миналата вечер гледах ревюто в 359gsm,че доскоро не го бяха направили и като гледах за камерата, оня вика направените снимки автоматично се качват в някаква невидима галерия в облака на гугъл плюс. И гледам, верно, след направата на снимка и щрак, стрелкичките под иконката за мрежа почват да светят, тоест отчитат трафик. Порових се - трябвало да си вляза в акаунта и от там да променя настройките. Акаунт, който не съм искал и никога не съм си правил за G+ . Това, че ме изнудиха да си направя акаунт заради магазина им -както и дае. Но че ми отварят различни акаунти из различните им дрисни за събиране на данни...
Та влязох първо през астрото и с таск килъра ги килнах и G+, и G-mail, а след това и през посоченото от тебе ги забраних. Не спря да ме пита сигурен ли съм, че искам, понеже спирането им можело да попречи на работата на други приложения... Попречи, ама друг път.
Та така, мъничка крачка напред в озаптяването на събирачо-търгашите на данни. Не че кой знае какво, но поне не ми дърпат трафик против волята и знанието ми.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Колко ми струва това, че съм лоялен клиент?нови [re: Stefan Pan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано03.07.12 13:10



Но че ми отварят различни акаунти

Всъщност акаунта ти е само един и служи за достъп до пощата, магазина им, Google Drive, G+, You Tube и т.н.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Колко ми струва това, че съм лоялен клиент?нови [re: cyg]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано03.07.12 14:16



Да, не се изразих точно. Искам да кажа, че не приемам да ми се натрапва услуга, която никога не съм желал, особено ако цената й е кражба на информация, особено ако тая кражба е някак си тихомълком, полугласно оповестена или въобще неоповестена...

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Колко ми струва това, че съм лоялен клиент?нови [re: Stefan Pan]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано03.07.12 18:01



Хм, това на кой телефон?
Не съм забелязал да се пъне да качва нищо при мен - СЕ Арк ...
Но пък и съм му теглил една на автоматичните синхронизации още както го пуснах.

Welcome to the real world!




Тема Re: Колко ми струва това, че съм лоялен клиент?нови [re: Stefan Pan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано03.07.12 19:29



Аз съм с Нео и не знам дали излезе сандвич за него. През зимата ако ми остане време да си поиграя ще пробвам ) Изключил съм автоматичната синхронизация , та когато си пусна ГПРС си го ползвам само за каквото ми трябва в момента... Спрял съм и синхронизация на контактите с гугъл, и изобщо избягвам да си качвам лична информация в шпионите на гугъл и подобни.



Тема Re: Колко ми струва това, че съм лоялен клиент?нови [re: Mopфиyc]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано04.07.12 01:34



Xperia S.
Все си мисля да не би пък да е някакво съвпадение, но не мога да намеря обяснение. Факт, че след всяка снимка се завъртаха данни, както през мобилната, така и при беззжичната. Нарочно пробвах и на двете връзки. И факт, след килването и забраната, трафик след снимка не се отчита.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Колко ми струва това, че съм лоялен клиент?нови [re: DTMF]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано04.07.12 01:42



Синхронизациите по дифолт са спрени. Не съм ги и разрешавал, разбира се.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Колко ми струва това, че съм лоялен клиент?нови [re: Stefan Pan]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано04.07.12 11:04



Случайно да си интегрирал Фейсбук или свалял последния му ъпдейт?

Welcome to the real world!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.