Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:40 11.05.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Помощ за настройка на Panasonic KX-TD1232 CE  
Автор Mitko Gerov (непознат )
Публикувано27.04.12 12:07



Здравейте,
Имам следния проблем, имам централан Panasonic KX-TD-1232 CE v.2 с KX-TD280 BRI 2 и Auerswald Analog / ISDN Convertor.
.
Имам 2 входящи линии

Идеята е следната панасоника не може да показва номера и имена (тази версия), за това взех ISDN-а с две лини и взех конвертора който от номрална линия на Виваком прави ISDN линия. Всикчо работи освен няколко неща.

Не мога да накарам централата да зибира определна външна линия винаги показва пъряат линия от конвертора, ако пък тя е зает тогава минава на втората дори с програмирани функционани бутони на системен телефон KX-T7436. Разбрах, че това ставало с така наречения MSN опция, за която аз не мога да настроя защото не знам какво трябва.

Другия проблем е че искам да ми се показват имена вместо номера, май пак е от MSN опциите.

Та въпросът ми е има ли някой който иска да помогне с настройките на панасоника и евентуално конвертора (но той е настроен от самия продавач с който говорих) и той каза че трябва сега само дас е настрои центаралата, самия той не я познава и за това не може да ми помогне.

Предлагам оригинален дилъсрки софтуер за панасоника, ако някой иска да му изпратя файлаовете с настройки и да помогне, нстройките на централата могат да се пражят и офлайн.

Мерси предварително, на всеки отзовал се.

Лек ден.



Тема Re: Помощ за настройка на Panasonic KX-TD1232 CEнови [re: Mitko Gerov]  
Автор D-rA ()
Публикувано05.05.12 00:06



MSN, или Multi-Subscriber Numbering използва протокол, осигуряващ свързване през isdn на повече от едно крайно устройство. Т.е. използва P-MP при своята функционалност - в смисъл, ако на NT устройството закачиш повече от една централа, или да речем два различни цифрови абоната от националната мрежа или от доставчика ти на isdn, то можеш да имаш независимост на свързванията и използването на този тип комутация... Това само за да знаеш, че това което си мислиш, че зависи от msn не зависи от него.
Всичко останало за което питаш е във функциите и на централата с която разполагаш.



Тема Re: Помощ за настройка на Panasonic KX-TD1232 CEнови [re: D-rA]  
Автор Mitko Gerov (непознат )
Публикувано07.05.12 08:19



Оправих проблема са входящите линии, но остава да се настрои показването на име и номер, за сега показва само номер, както идва от Виваком.



Тема Re: Помощ за настройка на Panasonic KX-TD1232 CEнови [re: Mitko Gerov]  
Автор D-rA ()
Публикувано07.05.12 10:27



Попълни си таблицата в speed dial като въведеш номерата с префикс за градски изход /9 или 81,82 и т.н. според избрания начин за заемане на изход/
В тази таблица има и колонка speed name - срещу всеки номер си въведи име.
В таблицата additional function промени sys 2/9 на 0 ла.



Тема Re: Помощ за настройка на Panasonic KX-TD1232 CEнови [re: D-rA]  
Автор Mitko Gerov (непознат )
Публикувано07.05.12 18:22



Всичко съм направил, както си писал и смених:

2 / area 11 -> на 0
2 / area 12 -> на 0

9 / area 11 -> на 0
9 / area 12 -> на 0

виж линк със снимка: http://i50.tinypic.com/drvdj.png

моите две входящи линии са CO 11 и CO12, това ли е Area СО линния?

Но не става нищо



Тема Re: Помощ за настройка на Panasonic KX-TD1232 CEнови [re: Mitko Gerov]  
Автор D-rA ()
Публикувано07.05.12 22:05



Работя само с досовска програма - това което си променил няма общо / в твоя софт area отговаря на sys в досовската. Но видях че посоченият от мен бит ти е 0.
Имаш още няколко възможности
- по твоята таблица в area 8 направи 13 бит = 0.
След което в COS на ext setting имаш избор какво да се показва на дисплея на всеки един от цифровите ти апарати - тази картинка ще те ориентира.





Тема Re: Помощ за настройка на Panasonic KX-TD1232 CEнови [re: D-rA]  
Автор Mitko Gerov (непознат )
Публикувано08.05.12 06:35



Промених Ареа 08 / бит 13 -> на 0
а какво стана с Ареа 02 и 09 те с кои битове се засичат, че да ги направя и тях 0

Тази картинка я намерих при мен в дилърската програма от Панасоник, но в Mailbox ID не може да се пишат букви, промених само от Calling No на Calling Line Name и ще пробвам.


Гледам че си с СЕ версия ако искаш мога да ти пратя оригинална дилърска програма на Панасоник за програмиране на СЕ, ГЕ, USA версии, имам и руски програматор който не е никак зел много добре са подредени нещата в него, ако искаш дай имейл.

ето моя имейл mitkogerov @ gmail.com



Тема Re: Помощ за настройка на Panasonic KX-TD1232 CEнови [re: Mitko Gerov]  
Автор Mitko Gerov (непознат )
Публикувано08.05.12 10:45



Пробвах с Ареа 08 и бит 13 на 0 но нищо не стана все още си показва само номера
(това е без да съм настроил Ареа 02 и 09 - не знам на кой бит да сложа нули)

Опциите за показване на дисплея съм ги оставил само на Calling No - то така си беше по default и си показва само номера, който ме търси.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.