Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:22 30.04.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Кодове за CLIP от Виваком за централа Panasonicнови  
Автор Mitko Gerov (непознат )
Публикувано01.03.12 10:42



Здравейте,
Следния проблем ме мъчи. Става въпрос за CLIP функцията от Виваком. Ползвам централа Panasonic KX-TD1232 CE v6. с вгеадена KX-TD193X Caller ID Card, монтирана на първи слот. Във всички упътвания, които имам за централата пише, че са ми необходими кодове за функцията CLIP, които трябва да се вземат от Виваком в случая. Те казват, че са ми пуснали CLIP, но аз не виждам номер, а и нямам нормален телефон с дисплей да пробвам, ползвам системните на Panasonic KX-T7436.

Софтуерно съм разрешил Caller ID за всички външни линии с команда [406]

Намерих в интернет информация, че има два модела KX-TD193 карти, единия (моя) е с X (KX-TD193X), които работи само на FSK (или на MFC, както го намирам на различни места в нета), а другия модел е с DX (KX-TD193DX), който работи с FSK(MFC) и DTMF

Никой не може да ми каже Виваком на какъв стандарт е.

Идеята е когато някои ми звъни, Виваком изпраща заедно с номера на абоната и тези кодове, когато бъдат засечени в моята централа, (тези кодове и номера на абоната) то търсещия се изписва с номер или име ако съм го въвел като контакт.

Обадих се на невероятния съпорт на Виваком и те щтяха да паднат от стола, защото не са чували такова, нещо. Не казавам, че наистина има, но не знам дали и няма. За това ви питам вас ако знаете.

В едно от упътванията пише за някакви стандарти, ето това:
The system is in accordance with ETS specifications below.
ETS 300 092 Calling Line Identification Presentation (CLIP) supplementary service
ETS 300 093 Calling Line Identification Restriction (CLIR) supplementary service
ETS 300 097 Connected Line Identification Presentation (COLP) supplementary service ETS 300 098 Connected Line Identification Restriction (COLR) supplementary service ETS: European Telecommunication Standard
The entered identification number must match the conditions of your telephone company. Otherwise it might be ignored or replaced by another value.

Благодаря предварително на всеки който даде идея.



Тема Re: Кодове за CLIP от Виваком за централа Panasonicнови [re: Mitko Gerov]  
Автор Чo :)Модератор (търси Дипл. раб)
Публикувано01.03.12 23:36



FSK е стандарта, което поддържат БТК ъъъ ... Виваком фиксирани.
Предава се м/у второто (ако не се лъжа) и третото позвъняване, т.е. преди това не се вижда "номера".


Едно време имаше (може би и на още места се ползва) уплътняване на няколко линии през един чифт (двойка кабели) по PCM (на български ИКМ). Ползва(ше) се там, където няма(ше) капацитет.
Ако тел. ти линия е "уплътнена" - caller id няма да мине.
Едно време се подаваха "молби/жалби" да те махнат от ИКМ, за да ти работи CLIP.

Вземи от някой приятел "телефона с дисплей", който на CLIP-a му работи, вържи го директно на линията, която ти идва от оператора, звънни си от GSMa и ще разбереш къде е "проблема"



Редактирано от Чo :) на 01.03.12 23:38.



Тема Re: Кодове за CLIP от Виваком за централа Panasonicнови [re: Чo :)]  
Автор Mitko Gerov (непознат )
Публикувано02.03.12 09:04



Пробвах с телефон с дисплей и имам CLIP. От тук следва ? защо не работи и дали са нижни избщот тези кодове за кооито се говори в мануалите на Panasonic, а ето и точно какво пише:

"[110] Caller ID Code Set

Description
Sets the identification code of the calling party (Caller ID Code) to utilize a Caller ID Service
provided by a specific central office (CO). If an ID Code transmitted from the CO is found in
the Caller ID Code Table, the caller's ID Code or name given to the code in program
[111] Caller ID Name Set is displayed on the telephone. This allows the called party to
recognize the caller.

Selection
 Location number: 001 through 500
 Caller ID Code: 24 digits (max.) "



Тема Re: Кодове за CLIP от Виваком за централа Panasonicнови [re: Mitko Gerov]  
Автор Чo :)Модератор (търси Дипл. раб)
Публикувано03.03.12 20:04



Това, което си дал е за някаква вътрешна таблица с called IDта (трицифрени) и имена към тях (до 24 символа) в твоята Panasonic централа.

Някъде другаде в настройките трябва да търсиш защо called ID не се вижда.




Тема Re: Кодове за CLIP от Виваком за централа Panasonic [re: Чo :)]  
Автор Mitko Gerov (непознат )
Публикувано03.03.12 23:35



Това е няма друго място в което да се настроива Caller ID с кодове, те тиа кодове са ми необходими и не знам какви са.



Тема Re: Кодове за CLIP от Виваком за централа Panasonicнови [re: Mitko Gerov]  
Автор D-rA ()
Публикувано18.03.12 02:43



Виваком използва само FSK. Подава се между първо и второ повикване.
С прог 406, това че мислиш че нещо си разрешил - просто не е вярно. Ползваш версия CE на централата, а тази опция е валидна само за версии на софта NL, които не са внасяни у нас. Т.е. тази карта, kx-td193X не работи с твоята версия на софта на централата.
С KXTD1232СЕ клип се идентифицира на цифровите апарати, само през isdn свързване, и то ако уцелиш как точно някой от Виваком е конфигурирал подаването на номера - има няколко варианта.



ПП. Вероятно могат да се намерят в нета версии NL - и да си запишеш два нови епрома.
Сменяш епромите, ресетваш по дефолт - пишеш начисто всичко по централата
и се надяваш версията да не е с някаква маймунска знакова таблица - та да се чудите какво пише по дисплеите на цифровите апарати - буквите, цифрите явно ще ги видите.



Тема Re: Кодове за CLIP от Виваком за централа Panasonicнови [re: D-rA]  
Автор Mitko Gerov (непознат )
Публикувано19.03.12 09:46



Здравей,
Ето как седят нещата.
Да централата е версия СЕ, но преди 2 седмици смених основните чипове IC20 и IC21.
Старите бяха весия 2 СЕ, а новите са в.6 US, в които е заложена услугата Caller ID.
Тъй като картите KX-TD193Х, които имам са от САЩ, значи не би трябвало да има проблем да изпише номера, но не става.

Разликите между KX-TD193Х и KX-TD193D Х са, че първата поддържа само FSK, a втората FSK/DTMF.

Следователно щом Виваком ползва FSK отново не би трябвало да има пробелм.

Аз в момента ползвам DISA карта, но не смятам, че проблема е от нея, защото и без нея пак не показва номер.

В момента съм се насочил към ISDN карта, която да сложа на централата, като преди нея по линията сложа конвертор от аналогова към ISDN линия, за да мога да докарам този CLIP. Ти спомена, че има варианти за конфигуриране на подаването на номера от Виваком, би ли ми обяснил повече, за да мога в крайна сметка да мина на ISDN и да зарежа първия метод за показване на номер.

Благодаря предварително



Тема Re: Кодове за CLIP от Виваком за централа Panasonicнови [re: Mitko Gerov]  
Автор D-rA ()
Публикувано19.03.12 10:31



Съгласно инструкциите за програмиране /оригиналните дос програми/ - 406 програма е валидна само за NL версия - ето скрийн.


а подходяща версия е тази:

Разгледай си и sys 8/13 в допълнителните настройки:




Тема Re: Кодове за CLIP от Виваком за централа Panasonicнови [re: D-rA]  
Автор D-rA ()
Публикувано19.03.12 10:54



ПП. Сетих се още нещо - по повод американската версия - не я познавам, но са ми идвали за ремонт дект апарати, закупени в щатите. Интересното при тях е че клип функцията им не работи, когато са свързани към виваком EWSD/на Сименс/ централата, но с аксето която е ериксон нямат проблем.

Вероятно и твоята централа е към EWSD номера от виваком, затова, ако наистина версията предполага работа с клип, няма да работи.



Тема Re: Кодове за CLIP от Виваком за централа Panasonicнови [re: D-rA]  
Автор Mitko Gerov (непознат )
Публикувано19.03.12 11:46



Мерси за снимките.
Аз съм с P211Q, ти имаш ли идея от къде може да се свали FW за P281G и сигурно ще ми трябва програматор (хардуерен и софтуерен)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.