Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:55 18.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Ограничение на скоростта?нови [re: Stefan Pan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано02.12.11 20:40



Днес пробвах един тест в режим 3G, скоростта беше 3.86 Mbs или 446 kB/s доунлоад, което е много по бързо от 3 G -то на Глобул. С Глобулска карта показа около 2.2 Мbs . Чакам Cyg да почне да се заяжда и да покажа скрихншотовете




Телефоните са Xperia NEO,ARC и Samsung galaxy S2

Редактирано от DTMF на 02.12.11 20:41.



Тема Re: Ограничение на скоростта?нови [re: DTMF]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано02.12.11 21:43



Оф, я кажи неща за Неото, че ме зарибяват сега с него. Заслужава ли си смяна на Виваз с Нео, лично според теб.

Кажи и за Арка, редом с тях.

За Нео - най-вече - свири ли добре? Нещо не бях впечатлен, дори и с оная функция там за по-силния звук. СЕ не спряха да правят кухи лейки откъм говорители. Знам, знам, че има серия уолкмен, ама нокия и с обикновените си серии сигурно се равняват с уолкмена...
Как му е и плеъра - пак ли е юзър енеми като на Виваз или са го очовечили малко.
Има ли възможностите от СЕ-миналото да се увеличава и намалява звука дори и при заключена клавиатура или да се превърта напред назад пак така, без да го вадиш от джоба?
Как става превъртането на списъка с контакти - на Виваз е на практика невъзмможно плавно превъртане, защото по абсолютно необясними причини са решили, че с плъзгане на пръста няма да е, а само с плъзгача отстрани или със непонятното плъзване и задържане на пръста в горната или долната страна на списъка...
Има ли светкавица за снимките или, както при Виваз, само нещастно осветленийце, смисълът от чието съществуване също е абсолютно непонятен...

Въобще... има ли някакво завръщане към френдли ориентацията на "не умните" модели на СЕ или не?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: А,нови [re: Stefan Pan]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано02.12.11 21:45



и браузъра - същата юзър енеми ориентация, особено сравнено с Опера, която пък, за лош късмет, не иска да прожектира ютуб...
Как е При Неото?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Ограничение на скоростта?нови [re: Stefan Pan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано02.12.11 23:50



Неото е модел 2011 и е далеч по-добър от старите тромави симбиани :) ОС е андроид и е трудно да се сравнява, има много повече и лесни за инсталиране програми, няма нужда от сертификат за кракнати приложения, много по-близо е да настолен комп в сравнение със симбиан които съм виждал до ОС V.5 9.5 или каквото беше там. Имам и Нокиа 5530 Хспрес мюзик който се води музикален, но неото е малко по-добър при слушане със слушалките му, сравнен с нокиа 5530 и оригиналните и слушалки.

Някои от програмите които ползвам :
4-5 GPS програми от най-добрите Igo,Sygic,Navitel и др. GPS- а на открито зацепва за няколко секунди, а на закрито е малко по-зле понеже ползва GPRS или WiFi за помощно позициониране.

Няколко програми за компютърна диагностика на автомобил в телефона,виж ELM 327 i Torque . За сравнение комп. диагностика става и със симбиан телефон, но има само една свястна програма която работи.

Има доста сензори както се очаква, примерно насочваш го към небето в произволна точка и виждаш на екрана звездите, планетите и съзвездията към които е насочен.

Всъщност има хиляди приложения, и понеже е отворена система се увеличават много бързо.
Светкавицата е обикновен светодиод-нищо особено, но пък камерата има автофокус при видеозаснемане. При виваз не съм сигурен дали е така.

Хубавите неща искат много ток, процесора е гигахерц, и екрана е голям и при мен батерията издържа само между 1 и 3 дни понеже доста го ръчкам :) ARC е по стилен, по-голям, по-тънък и няма втора камера отпред в случай че искаш да те виждат по скайп( трябва да го въртиш на задната камера ) . Лично най ми харесва RAY понеже е най-малък и много стилен също. Чакам да пуснат Active във виваком, понеже искам още един андроид за всекидневна работа , тъй като може да се наложи да пада от 10 м височнина понякога ))



Тема Re: Ограничение на скоростта?нови [re: Stefan Pan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано03.12.11 00:09



Нокиа 5530 е подобен на Виваз като ОС, обаче откакто съм с Нео-то , зарязах 5530 в къщи и ползвам като втори SE K810 понеже е по-удобен за телефония.

Иначе 5530 е със стереоговорители, но това много не ме вълнува. За музика без слушалки е добър, но за телефония се чува зле- глухо и тихо.

Страничните бутони на Нео не съм изследвал какво правят в музикалния плеър.Опс пробвах ги сега- при заключен телефон променят силата на звука при плеъра.

Контактите се превъртат плавно с плъзгане ,ама все пак е андроид и не знам как точно е при виваз.

Ютуб се отваря както с вградения плеър, така и с приложение ютуб примерно. Може да се гледа ютуб с HD резолюция, както и да се качват лесно клипове от телефона в ютуб с HD.

Също ползвам опера мини и UcWeb , особенна разлика със симбиан не се сещам, освен че при андроид много лесно се зумва с плъзгане на два пръста по екрана.


Има и нещо което може да е недостатък за някои- примерно GPRS не се активира автоматично при старт на приложение като при симбиан, а трябва ръчно да се вкл/ изкл. В случай че не изключиш ГПРС , има разни програми които подмолно черпят трафик за да ъпдейтват новини от фейсбук примерно. Преди със симбианите ми стигаха 50 МБ на месец и оставаха за прехвърляне, а сега тези 50 МБ свършват преди средата на месеца. Добре че нета стана неограничен :))

Редактирано от DTMF на 03.12.11 00:36.



Тема Re: Ограничение на скоростта?нови [re: DTMF]  
Автор 5rov ()
Публикувано03.12.11 12:57



цитат "примерно GPRS не се активира автоматично"
Да не би да искаш да кажеш това за Wifi? Защото такива са моите наблювения...
По-горе казваш, че чакаш Аctive от Виваком? Имаш ли някаква информация или просто така?


Виваком нямат изгода да пускат такъв план, защото голям процент от разговорите ще са извън мрежата им, не както е, да кажем, при Мтел. Но сега след Нова година с падане на цените може пък и да пуснат?



Тема Re: Ограничение на скоростта?нови [re: DTMF]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано03.12.11 12:59



Има и нещо което може да е недостатък за някои- примерно GPRS не се активира автоматично при старт на приложение като при симбиан, а трябва ръчно да се вкл/ изкл.

Със сигрурност е недостатък. И не разбирам защо я няма тая толкова проста настройка. Нооо, това е СЕ - задължително и в най-хубавия им телефон трябва да има нещо много много тъпо, ако може да не е само едно и, ако може да е абсолютно невъзможно за проумянване защо е...

Общо взето, нещата, които казваш, ми допадат и ме караш да се замисля още по-сериозно. Добре, че за момента Виваком не го предлагат, че направо ме пиши изгорял.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Ограничение на скоростта?нови [re: Stefan Pan]  
Автор 5rov ()
Публикувано03.12.11 13:24



"това е СЕ - задължително и в най-хубавия им телефон трябва да има нещо много много тъпо"

Това което обсъждате е свързано с операционната система, не с производителя...



Тема Re: Ограничение на скоростта?нови [re: Stefan Pan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано03.12.11 17:46



Има и нещо което може да е недостатък за някои- примерно GPRS не се активира автоматично при старт на приложение като при симбиан, а трябва ръчно да се вкл/ изкл.

Със сигрурност е недостатък. И не разбирам защо я няма тая толкова проста настройка. Нооо, това е СЕ - задължително и в най-хубавия им телефон трябва да има нещо много много тъпо, ако може да не е само едно и, ако може да е абсолютно невъзможно за проумянване защо е...



Всеки андроид телефон е така, както писах предполагам е с цел да се обновяват примерно новини, имейл, и състояния във фейсбук автоматично без да пипаш нищо. Ако не искаш винаги можеш да натиснеш бутона да се изключи ГПРС-а.

Към Петров, не знам какво си помислихте но говорих не за абонаменти а за телефони с адндроид- SE Xperia Neo;Arc;Ray;Active



Тема Re: Ограничение на скоростта?нови [re: Stefan Pan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано03.12.11 17:47



Предлагат Ray, не знам какво още му се чудиш






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.