Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:58 23.04.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема месечни впечатления от мобилния на Вива  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано16.08.11 10:29



Понеже днес направих месец с пишката на Виваком, да споделя впечатленията си от нета: добър е като цяло. Пътувал съм в Северна Бг, вкл. в някакви паланки и села в Северозапада и Североизтока на страната. С изкл. на някои долни части на надиплените подножия на Северозападния Балкан(при това спирам встрани от пътя и пробвам: нито съм имал мерак, нито време да се кача на десетина метра на някой от ограждащите баири) 2Г има навсякъде. Картата, разбира се, няма как да е реална при тоя мащаб, но техния нет е наистина практически сигурен на 95 на сто от територията. Предполагам и в останалите 5 процента, стига да има прът и 2-3 метра УСБ удължителен кабел(моят е малко под метър, не съм го ползвал, пишката си е на лаптопа).
3Г има само в част от малките градове и областните центрове. В сравнение с конкурентите, покритието им наистина е по-добро или така изглежда(нямам техен за сравнение, но на някои места, където захапва ЕДГЕ без проблем поне, "най-големите" едва изкарват първата чертичка на индикатора за сигнал и честно казано едва ли и сигурен разговор може да се проведе. Може би необходимо уточнение: не говоря да се натикам в някоя забравена от Бога котловина, а място на редовен междуселищен път, макар не главен, а втори или трети резервен вариант.
В заключение: най-сетне съм почти без уговорки доволен от някоя от телекомуникационните компании, тъй като сигурността на интернета ми дава едно непознато досега душевно спокойствие:)
И един негативен ефект: След практическото елиминиране на този проблем вторият стана първи: Някой има ли опит със захранване на лаптоп от автомобилен акумулатор...?

(сериозен съм!)

Когато ставаме от сън, за да отидем на Църква, демоните ни подбуждат да заспим отново

Тема Re: месечни впечатления от мобилния на Виванови [re: Kиpo]  
Автор Чo :)Модератор (търси Дипл. раб)
Публикувано17.08.11 10:41



Ползвам от няколко месеца и съм доволен:



П.П.
Провери все пак лаптопа (етикета отдолу) дали е под 80W!
Пример с моя: 19V * 3.42A = ~65W




Тема Re: месечни впечатления от мобилния на Виванови [re: Чo :)]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано18.08.11 08:39



Мерси за линка, вероятно ще си взема :)
Няма какво да проверявам, знам го - 65 Вт е



Когато ставаме от сън, за да отидем на Църква, демоните ни подбуждат да заспим отново

Тема Re: месечни впечатления от мобилния на Виванови [re: Kиpo]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано18.08.11 10:47



Някой има ли опит със захранване на лаптоп от автомобилен акумулатор...?

Аз имам. От D&G, 2 пъти по-скъпо от посоченото в линка, щото нали, те работят само с качество.
Та взех си, буксата съвпада, поляритета също, напрежение, ток, мощност - check.
Проба в колата - нихуя, машинката остана на батерия.
Айде да ходя да го връщам, оставям у нас нетбука на ток...нъц,пак е на батерия. Шок-не ще да зарежда мрежово; зарядното си дава верен изход, но нетбука не поема.
Беж в D&G, нали, най-добрият сервиз в града, оставих го и след 2 часа - ами зарядният ток влиза в платката, ама после не знаем, дай 10 кинта за отварянето.
Ами то вашето зарядно му е*а родителката! Че ние откъде да знаем, че е зареждал преди това?
И к'во пра'им с'я? Ми може да ви сменим платката, ама цена, доставка и труд > нова машинка.
В крайна сметка едно приятелче го разбърника и откри 2 микроскопични предпазителя във веригата на зарядния ток, че и ми намери и смени, та пак си имам нетбукче.

Те това ми е опита и не ми се иска да пробвам пак.
А проблема с колата го реших другояче. Намерих батерия в Хонг Конг (нетбука е Фуджицо-Сименс Амило мини и намиране на мощни батерии за него е мисия почти невъзможна), щерка ми я поръча в Англия и после ми я донесе - за 100-ина лв. получих 8-клетъчна, 4800 мА/ч. Като съм на път я нося и ми осигурява над 4 ч. Плюс още 1,5 ч. от щатната батерия.



Тема Re: месечни впечатления от мобилния на Виванови [re: Cтepн™]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано18.08.11 11:22



Ее заеби, ти ме хвърли в мощен размисъл!



Когато ставаме от сън, за да отидем на Църква, демоните ни подбуждат да заспим отново

Тема Re: месечни впечатления от мобилния на Виванови [re: Kиpo]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано18.08.11 16:38



Ми искаше споделяне на опит.
Мога да ти споделя и такъв с една хуйня, дето се вкарва в запалката и дава 5 V/1 А на USB-изход - перфектна е; зарежда безпроблемно телефони, фото, навигация



Редактирано от Cтepн™ на 18.08.11 16:39.



Тема мерсинови [re: Cтepн™]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано18.08.11 17:55



За гатера не вади ли достатъчно мощност? На УСБ де.



Орална и анална любов са гнусна содимия и водят към ада, дори и за женени с църковен брак!

Тема Re: месечни впечатления от мобилния на Виванови [re: Kиpo]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано22.08.11 22:55



Продават такива захранвания... но ако ще се плашим от тях:
Реверсивен импулсен модул - 12В постоянен - 220 променлив - от там ползваш захранването на самия лаптоп.
Друг вариант - оригинален аксесоар... но не всички фирми произвеждат.
Трети, самоделка... взема се някое китайче за малко пари и му се добавят предпазители и стабилизатори на ток и напрежение - ако се изпълни читаво, мърдане няма.

Welcome to the real world!




Тема Re: месечни впечатления от мобилния на Виванови [re: Kиpo]  
Автор Фpeди (бунтовник)
Публикувано02.11.11 16:43



Такова захранване видях лятото за първи път. Беше на НР и имаше както 220, така и 12 волтов вход. Освен това имаше и два режима - работа на компа без зареждане на батерията, и работа със зареждане на батерията, които се превключваха от бутон на самото захранване.

В София са внасяни за някои корпоративни клиенти. Как стои въпроса с директна поръчка от НР, дали парите са сносни, и прочие, няма как да ти кажа.

А дали мога да те уредя с такова захранване, ако е останала някоя бройка, ще мога да зная в началото на декември.

пп. Ако не си намерил имам предвид.

Задължение на мъжете е да го държат еректирал, докато жените се задоволят!!!


Тема Re: месечни впечатления от мобилния на Виванови [re: Mopфиyc]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано03.11.11 12:51



Да, трансвертер си е решение открай време, а хубавото е, че може да се захранят и колонки от колата на лозето напролет, тъй че това ще бъде решението


Имах такъв в студентската си квартира в началото на 90-те, но ми го свиха де.а.
Но и без това беше 100Вт
Сега ще взема поне 500. Да има.

Виждам че без пости и без да отидеш при свещеника на изповед, няма да се успокоиш!


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.