Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:44 19.04.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Подвеждане в магазин на Vivacom  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано06.07.11 18:29



Майка ми ползваше договор на тънка тарифа, който е на мое име. преди няколко месеца започнаха да ми звънят служители с оферта да премина на Unicall XS, с обещанието, че цената няма да се промени. Аз отказах по телефона, понеже майка ми ползва телефона само за разговори с Виваком и допълнителните преференции за нея не са от полза.
Когато отидох в магазин на Виваком в София на ул. "Тодорини кукли", служителка в магазина също ми напомни за офертата. Каза ми обаче, че тъй като съм коректен клиент (а аз съм такъв почти от стартирането на Вивател), мога да получа и безплатно от този абонамент неограничени разговори с поне един номер. Аз бях впечатлен, че за 5 лв може това да се случи и приех. След това ми даде да подпиша договор, който може да видите Тук

,
В договора никъде не е упомената цената, която ще плащам, а допълнитението +1GROUP абонамент е записано в графа "ПАКЕТИ/ОТСТЪПКИ". Приемайки обясненията на служителката, че това ми се предлага като коректен клиент, аз реших четейки договора, че това е ОТСТЪПКА, тоест, че няма да доплащам нищо. После обаче започнаха да пристигат сметки за по 8 лв без да се превишавани включените минути и след справка разбрах, че съм бил подведен да добавя към договора си допълнителни платени екстри, които не ми трябват.
Мисля че при такъв формуляр на договор, в който не е записано нищо колко ще ми струва, може да се подведе всеки, особено ако служителят не е обяснил коректно (подозирам умишлено). А не мисля, че трябва да водя адвокат със себе си, когато подписвам договор за 5 лв.
Съзнавам, че вероятно служителката получава бонус за всеки клиент, който бъде убеден да плати повече, но при все това ще си потърся правата. Сега пуснах писмо до Виваком, ако не ми прекратят допълнителната екстра, ще си търся правата и на други места.

Редактирано от JoroH на 06.07.11 19:05.



Тема Re: Подвеждане в магазин на Vivacomнови [re: JoroH]  
Автор pantzer (член)
Публикувано07.07.11 22:59



Съжалявам,че така си се подвел.
Аз също съм на тънка,и ми предложиха също Unicall XS преди края на договара миналия месец.
При мен също се опитаха какво ли не.Но аз всички ги третирам като враждебна страна,и всичко подлагам на проверка в сайта им,и им задавам доста неудобни въпроси.
Понеже вече тази тарифа я няма,е твърде възможно да те цакат после с едномесечно предупреждение от тяхна страна и да си избирам друг план,което аз нежелая. Реших да я преподпиша за още две години,щот на мой колега при края на договора/става дума за Глобул го изненадаха с по-скъпа услуга.

Както и не разбирам:
Исках да си активирам за един месец услугата DATA+и да го прекратя в края на месеца с едно обаждане.
След витиеватите фрази на господина от 123 ,успях да измъкна инфото,че трябва да платя за още един месец. Т.е заявяваш 1 месец,но ползваш услугата два и плащаш за два.
Направо ги отрязах.
Така,че питайте и то на ралични магазини-докато си изясните всичко.

Редактирано от pantzer на 07.07.11 23:01.



Тема Re: Подвеждане в магазин на Vivacomнови [re: pantzer]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано08.07.11 01:12



Мисля, че договор, в който не е ясно записано кое колко струва и кое ще плащам и кое не, е атакуем.
Не ми е за 3-те лева месечно, а ме дразни, че някой ме прави на будала. Сега чакам отговор до три работни дни и ако не ми прекратят тази екстра, подавам оплакване в Комисията за защита на потребителя.
Според мен в един договор трябва да фигурира цена, иначе за какво се договарям?
Трябва и ясно да е посочено кое какво е. Допълнителната ми платена екстра е написана в графа: "пакети/отстъпки", аз откъде да знам какво е това - отстъпка ли е, пакет ли е, плаща ли се?
Ако двете инстанции не проработят, ще потърся медии, може и съд.



Тема Re: Подвеждане в магазин на Vivacomнови [re: JoroH]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.07.11 15:00



В един офис така ме избудалкаха, че аз дори не можах да разбера какво баш се опитват да ме излъжат. Изключително нагла и ароганта лъжа.
Аз обаче съм злопаметен. Отидох пак при тях да си купя ваучер. Обясних им подробно че няма нужда да ми предлагат нищо до колкото нагли и арогантни лъжи като техните не съм чувал. Тръгнаха нещо за предплатени таригфи да лъжат - и там пак ги питам - защо лъжете?
Въобще проведохме смислен разговор, ама аз съм доволен.
Така че - имаш ли работа с мобилен оператор, готвиш се като за бой. Със сигурност, ако си отворят устата, то ще е за да те измамят нещо. Поне това показва моя опит.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Подвеждане в магазин на Vivacomнови [re: JoroH]  
Автор Ceдмия (новак)
Публикувано10.07.11 21:21



Ами ... прегледах ти атачмънта. Това е допълнително споразумение. Там никъде не видях "ПАКЕТИ/ОТСТЪПКИ" , има "ЗАЯВЯВАНЕ НА НОВИ / ДОПЪЛНИТЕЛНИ ПАКЕТИ" , също там пише че цените на услугите са на разположение в центровете за продажба на виваком и на сайта им. Пак там пише че при противоречие на документите те имат следният приоритет :
1. Допълнително споразумение и след това другите.

Това че и си решил че е "ОТСТЪПКА", не значи че е такава. Та от изложените от теб факти, едва ли ще ти прекратят допълнителното споразумение, още повече че подписа ти е на документа и там е записано че си запознат с общите условия.

Както и друг ти е казал не приемай нищо от казаното в офис на мобилен оператор за истина. Проверявай го два пъти,задавай всички въпроси за които се сетиш и едва тогава подписвай.



Тема Re: Подвеждане в магазин на Vivacomнови [re: Ceдмия]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано11.07.11 00:36



Не знам какво си прегледал. Виж първа страница. Там е ясно, че се подписвам на изменение на "тънка тарифа" на UNICALL XS. Това добре, разбира се, че съм се разписал на това. Обаче допълнението +1 GROUP абонамент, за което съм бил подведен, видя ли къде е записано.



В графа ПАКЕТИ/ОТСТЪПКИ. Когато чуя ОТСТЪПКИ, аз си представям че нещо ще ми бъде отстъпено. Тоест, или ще платя по-малко, или няма да плащам.
Тъй като за нуждите на майка ми Unicall XS не е по-изгодна от Тънка тарифа, аз дори не бих подписал смяната, ако не ме бяха излъгали посредством тези мъгляви пакети/отстъпки.
Както и да е, ако до утре (понеделник) Vivacom не удовлетвори молбата ми, ще се отнеса до комисията за защита на потребителя.
Този формуляр на допълнително споразумение предразполага към измами, тъй като е достатъчно мъгляв.
Твърдо съм решен да си търся правата на всички инстанции. Мисля, че тук може да се съберат и други измамени и ако трябва да подадем колективен иск.
Пак повтарям, не ми е до трите лева на месец. Просто не трябва да ни правят на маймуни.



Тема Re: Подвеждане в магазин на Vivacomнови [re: JoroH]  
Автор Ceдмия (новак)
Публикувано11.07.11 20:45



Ами успех!
На първа страница аз виждам в ЗАЯВЕНИ ИЗМЕНЕНИЯ че си сменил плана си и имаш пакет или отстъпка описана като GROUP 1 абонамент, за която на втора страница с големи букви е записано ЗАВЯВАНЕ НА НОВИ / ДОПЪЛНИТЕЛНИ ПАКЕТИ. Това съм гледал и чел.



Тема Re: Подвеждане в магазин на Vivacomнови [re: Ceдмия]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано12.07.11 00:06



И как става ясно дали е отстъпка или не? Именно с това ме подведе девойката от магазина, че като на суперклиент ми се полага група без пари.
Иначе, не отричам че договорът ясно гласи, че сменям тарифата. Но аз я смених защото бях излъган, че мога да получа и безкрайни разговори с един номер като бонус. За това способстваше мъглявостта на договора.



Тема Re: Подвеждане в магазин на Vivacomнови [re: JoroH]  
Автор TodorUzunov (форумна калинка)
Публикувано14.07.11 16:08



Отстъпката явно е първите 3 месеца безплатно и после още 9 - по 3 лева.



Това, че така са те прецакали, ме кара да се замисля. Досега записвах само обажданията към *88, 123 и други кол центрове. Мисля вече да почна да вадя телефона и да записвам и в търговски центрове, в каквито по прицип гледам и да не влизам, точно за да не ме изработят нещо.
Напоследък и телефона не им вдигам, БТК са лесни за разпознаване поне, заради това, че винаги фейкват номера (изписва се обикновено собствения ми номер).

Редактирано от TodorUzunov на 14.07.11 16:09.



Тема Re: Подвеждане в магазин на Vivacomнови [re: TodorUzunov]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано14.07.11 16:25



Не съм получил отстъпка за нито един месец. Както споменах вече, договорът е неясен, може да се тълкува различно. С такъв договор некоректни служители могат да си изкарват бонуси, а едновременно с това Виваком да си измива ръцете, понеже магазините им вероятно са на франчайз.
Виваком не ми отговориха, писах мейл на Комисията за защита на потребителя, но засега нямам отговор. Ако не получа, ще подам жалбата си лично и ще искам входящ номер, ще отида и при омбудсмана. Идеята ми не е да се спася от допълнителните 3 лв месечно, а да се санкционират практики, които накърняват сериозно потребителя.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.