Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:51 19.04.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Net@Call - неограничен интернет, но не съвсемнови  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано06.05.11 20:43



Преди няколко дни получих писмо от Vivacom, което ме зарадва. Включените мегабайти в плана ми стават неограничени. Добре, ама за всеки спучай продължих да проверявам на *123# и продължаваше да ми отчита колко МБ ми остават. Обадих се на Центъра за обслужване, и от там ми обясниха, че всъщност трафикът, който мога да ползвам с плана си, е увеличен до 4.5 гигабайта. Разбира се, благодарен съм на Компанията, че подобрява условията ми по договора, но не е коректно с големи букви да пише, че количеството включени мегабайти е НЕОГРАНИЧЕНО. Ще се радвам ако условията на тарифния ми план да бъдат ясно обявявани, те са достатъчно изгодни на фона на другите оператори, за да бъде всичко хубаво засрано с едно селско заблуждаване на клиентите.

Редактирано от JoroH на 06.05.11 20:44.



Тема Re: Net@Call - неограничен интернет, но не съвсемнови [re: JoroH]  
Автор cyg (<>)
Публикувано09.05.11 10:15



всъщност трафикът, който мога да ползвам с плана си, е увеличен до 4.5 гигабайта.

А колко е бил първоначално? Какво става след изчерпването на тези 4.5 ГБ?

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Net@Call - неограничен интернет, но не съвсемнови [re: cyg]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано09.05.11 14:43



Беше 750 мб,

. Съобщава се за Неограничен трафик, но не е съвсем така. Понеже така или иначе имам 3G телефон, който ползвам като модем и ми минаваха идеи да спра домашния си интернет. Както споменах, благодарен съм, че ми подобряват условията, но моля новите ми условия да бъдат коректно обявявани.

Що се отнася до това какво се случва след изчерпването на мегабайтите, нямам идея, то те пазят в тайна, че изобщо са изчерпаеми, камо ли да разбера какво става като се изчерпят.

Редактирано от JoroH на 09.05.11 14:46.



Тема Re: Net@Call - неограничен интернет, но не съвсемнови [re: JoroH]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано09.05.11 15:07



Ако съдя по написаното и по логиката от другите оператори - след тия 4.5 ще те държат на 128кб/с скорост до изтичане на периода.

Welcome to the real world!




Тема Re: Net@Call - неограничен интернет, но не съвсемнови [re: Mopфиyc]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано11.05.11 11:14



Не, [urlhttp://www.vivacom.bg/bg/residential/prices_and_services/mobilni_uslugi/mobilni_abonamentni/net_call]тук[/url] пише, че Включени MB на максимална скорост са 750. Тези 4.5 гб са някаква вътрешна информация, за която потребителят не знае. Служителката ми обясни, че мегабайтите били "практически неограничени". Да, ама не е честно. Клиентът трябва да бъде коректно уведомен. Ако реша да си дръпна някой по-голям филм, ползвайки телефона си като модем, ще си източа лимита, без да се усетя.



Тема Re: Net@Call - неограничен интернет, но не съвсемнови [re: JoroH]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано11.05.11 11:50



Тези 4.5 гб са някаква вътрешна информация, за която потребителят не знае.

Използват опита на Глобул отпреди 5-6 г., когато пуснаха карта с неограничени към 1 номер, но пропуснаха да уведомят потребителя за вътрешната информация, че неограничените минути са всъщност 300. И също се оправдаха, че са практически неограничени.



Тема Re: Net@Call - неограничен интернет, но не съвсемнови [re: JoroH]  
Автор минaвaщ (минаващ)
Публикувано11.05.11 11:56



Няма да ме учуди, спомням си, че те и в началото като излезе Net&Call използваха точно това определение за плановете с повече включен трафик - че бил "Практически неограничен".



Тема Re: Току щонови [re: JoroH]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано11.05.11 17:41



проверих на 123 - момъка там беше категоричен, че няма ограничение. Ограничението е единствено в максималната скорост. След изчерпване на мегабайтите в пакета нета се точи на 128 к НЕОГРАНИЧЕНО.
Повторих въпроса си три пъти и трите пъти получих един и същ категоричен отговор.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Току щонови [re: Stefan Pan]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано11.05.11 18:01



Е това е и при 3 те оператора... как пък някой не ограничи на различна скорост например



Welcome to the real world!



Тема Re: Току щонови [re: Mopфиyc]  
Автор минaвaщ (минаващ)
Публикувано11.05.11 18:06



Не е и при 3-те, Глобул ограничават (и) на 4К.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.