Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:33 28.04.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Виваком мобилен Интернет?нови  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано30.12.10 16:55



Хмм, защо като се вържа, дори да не съм пуснал нито едно Интернет приложение, ми дава, че има 3-4 КБ/сек трафик непрекъснато?

И още, какво да задам на Windows 7 за Виваком за тип на мрежа - Публична (орязани права) или Домашна/Работна (пълни права)?

EDIT: Става дума за USB modem, който се връзва към Виваком с GPRS/HDSPA (без WiFi). Предплатен пакет, 1200 МБ трафик.


Редактирано от Naki на 30.12.10 17:16.



Тема Re: Виваком мобилен Интернет?нови [re: Naki]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано30.12.10 17:46



ще те насочи от къде се генерират тези 3-4 kbps.

Избора на Public network е по-правилен според мен.



Тема Re: Виваком мобилен Интернет?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор nikchobg (непознат )
Публикувано02.01.11 21:23



Да, изборът на Public network включва файъруола и компютърът Ви ще е донякъде защитен.

Иначе за въпросните 3-4 kbps: независимо дали са ъплоад или даунлоад, със сигурност те са породени от компютъра. Не са породени от страна на мрежата, тъй като IP адресите, които се раздават 10.161.нещо_си са зад файъруол и не могат да се инициират сесии отвън. Това е едно както желано, така и нежелано свойство.



Предложението на нaблюдaвaщ в случая е най-доброто, което може да направите, за да усмирите непослушния Windows.



Тема Re: Виваком мобилен Интернет?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано16.01.11 17:14



Благодаря!
И малко по-различен въпрос: в магазина на Виваком ми казаха, че предплатения пакет важи зa 1 година. На сайта пише, че е 120 дни.

Кое е вярното? Става дума за пакет EASY TRAFFIC...




Тема Re: Виваком мобилен Интернет?нови [re: Naki]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано16.01.11 18:06



в магазина на Виваком ми казаха, че предплатения пакет важи зa 1 година. На сайта пише, че е 120 дни.

И двете твърдения са вярни, но се отнасят за различни неща.

Ако активираш предплатен пакет Easy Traffic ще можеш да ползваш Интернет през него следващите 120 дни след активирането или докато изчерпиш включения в пакета трафик от 1200 MB. След това Интернета спира до ново зареждане. Новото задеждане трябва да е с поне 30 лева.

След като изминат тези 120 дни или изчерпиш 1200-те МВ Интернета спира и предплатения пакет чака да го заредиш с нови 30 лева. Това зареждане можеш да направиш до 12 месеца след активирането му или след последното зареждане с ваучер. Ако пропуснеш да заредиш в рамките на 12 месеца SIM-а става невалиден и не се разпознават с мрежата. През остатъка от 12-те месеца нямаш Интернет, но картата ти е валидна и щом я заредиш с нови 30 лева можеш да ползваш Интернет през нея.

Малко дълго стана... Дано да съм успял да го обясня ясно.



Тема Re: Виваком мобилен Интернет?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано19.01.11 21:09



Хмм, мерси, а примерно ако имам 500 МБ останали, но минат 120 дни, какво става, горят ли 500те МБ? Тоест ако заредя след това с 30те лева, ще имам 500 МБ + новите МБти или само новите МБти?




Тема Re: Виваком мобилен Интернет?нови [re: Naki]  
Автор 5rov ()
Публикувано21.01.11 10:35



На сайта им ясно е написано:"120 дни срок на валидност на включените MB".



Тема Re: Виваком мобилен Интернет?нови [re: 5rov]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано21.01.11 19:22



Така е написано, ама все ми се върти в главата, че ако в рамките на тези 120 дни презаредиш с 30 лева, то сумата от оставащите и новите 1200 MB е валидна 120 дни от датата на последното презареждане.



Тема Re: Виваком мобилен Интернет?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор 5rov ()
Публикувано21.01.11 20:47



Да, точно така е, при презареждането в рамките на 120 дни. Вече два пъти съм презареждал такъв пакет. Но той пита за след този срок, който ако се надхвърли, губиш всичко което не си употребил.



Тема Re: Виваком мобилен Интернет?нови [re: 5rov]  
Автор braman15 (непознат )
Публикувано01.02.11 14:59



От виваком не бих си взел каквото и да е.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.