Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:54 01.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Евтини разговори от стационарен към мобиленнови [re: Kaмeн oт Плoвдив]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано07.04.11 16:33



МТел имат фиксиран план с включени 2000 мин. към до 3 мобилни номера от мрежата им за 10 лв./месец. И 150 мин. към всички фиксирани мрежи (наистина всички - бтк, техни, Гл-фикс, Орбител, Интербилд Кейбъл и т.н.).
Набирането на мобилен номер става много бързо, тъй като работи с една мобилна СИМ-карта с 2 номера - мобилен и "фиксиран". Единствено се слага едно 9 пред 08х..... за да набира "мобилно", т.е. мобилните номера се набират като 908х......
Сега за пренасочването. Твърдят че го има като услуга, дори при договор и получаване на модема, дават книжле и там е описано и пренасочването. Обаче тук един се оплака, че не работи. Така че ако се спрете на този вариант питайте изрично и искайте да е включено в договора,че работи. В магазина няма как да се пробва защото трябва да сложиш модема с телефонен апарат на адреса и да го заключиш към обслужващата клетка.
Впрочем МТел предлагат да си го поръчаш по телефона и идва човек с договора и с модема и го закача за клетката. Тогава вече можете да пробвате пренасочването.
Ако се спрете на този вариант и искате модем, към който да закачите обикновен апарат, а не техен телефон, искайте модел FT 3110, а не нормално предлагания от тях ED 100. Последният е по-компактен, но първият е с 2 входа - може да се сложи дериват (или както е при мен - там е вързана линията до СОТа ми) и по-важното - има акумулатор и при спиране на тока продължава да работи; другия модел замлъква. При 2-год. договор имаш право на избор.

Редактирано от Cтepн™ на 07.04.11 16:41.



Тема Re: Евтини разговори от стационарен към мобиленнови [re: Kaмeн oт Плoвдив]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано07.04.11 17:49



Като гледам, стандартна не.
Аз що разправям, че се гаврят с малкия бизнес всичките оператори



Welcome to the real world!



Тема Re: Евтини разговори от стационарен към мобиленнови [re: cyg]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано07.04.11 18:04



Пак не си разбрал.Идеята ми е че няма смисъл да се занимава човек с псевдо-стационарните на мтел и глобул




До питащия. Не ти излиза нещо сметката:

Гейтуея губел 3-4 секунди и хората се отказвали.
За да се пренасочи стационарния когато няма никой в офиса минава повече време.3-4 сигнала свободно и чак тогава...

Ако пък го направиш да пренасочва веднага,пак не става понеже и да има някой в офиса, няма да разбере че някой е звънял.

Редактирано от DTMF на 07.04.11 18:08.



Тема Re: Евтини разговори от стационарен към мобиленнови [re: DTMF]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.04.11 19:28



Астериск, ПСТН - за входящия, ГСМ гейт за изходящия, и няколко СИП телефона из офиса. И като дойде позвъняване - дрънчи се на всякъде.
Оскъпяването може да е по 3 ст на позвъняване срещу 10 кинта на месец, ама организацията на цялата куротресина ще е доста - поне 1500 лв, ако не дойде и горница - ако се гони добро качество на разговорите де, иначе може и под 1000 кинта.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Евтини разговори от стационарен към мобиленнови [re: Kaмeн oт Плoвдив]  
Автор CoлтaнГpиc (от Волтар)
Публикувано07.04.11 20:07



Аз съм ония дето се оплака, че пренасочването при мтел не работи. Просто не става. Не се набутвай. Много съм си говорил с консултанти и на *88 и с мениджъра на мениджъра на консултантите..... не става. Някога може би ще бачка но не и сега. При глобул драмата е същата. Питах защото бях склонен да си пренеса номера и да си платя неустойките. Беше ми важно също като на теб. Няма братче.

Сега това което ще напиша мяза малко на реклама и ако някой има против ще го затрия. Преди време търсих решение за клиент и попаднах на тия пичове:
http://www.insinfotrade.com/
В сайта им точно телефонията не е много добре описана. Но ако им звъннеш или пратиш мейл ще получиш подробно инфо. Много съм доволен от тях пълни профита. Предполагам, че ще ти предложат някакво решение с астериск.

Господ не играе на зарове


Тема Re: Евтини разговори от стационарен към мобиленнови [re: Cтepн™]  
Автор fen ® (майстора)
Публикувано07.04.11 20:13



От понеделник (11.04)от фиксираните(BOX-ове) вече мобилните ще се избират без 9... - 08...(както от всички други телефони) като вероятно и пренасочванията към мобилни номера вече ще работят(в понеделник ще пиша за това

)



Тема Re: Евтини разговори от стационарен към мобиленнови [re: fen ®]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано07.04.11 20:24



Има ли някъде официално?
Ще трябва да трием 9-ките от фонбука.



Тема Re: Евтини разговори от стационарен към мобиленнови [re: Cтepн™]  
Автор Чo :)Модератор (търси Дипл. раб)
Публикувано07.04.11 20:55



При мобилните на Глобул, пренасочването се плащаше по отделна тарифа (преди беше 0.39 лв/мин), т.е. отстъпки/група/приятели не важаха!
Сега не знам как е. Както и дали важи за фиксираните им.

В МТел поради 9ката пред мобилни (908...) не може да се ползва пренасочване.
Ако го оправят от 11/04 - мн. добре.




Тема Re: Евтини разговори от стационарен към мобиленнови [re: Kaмeн oт Плoвдив]  
Автор aruba_man_ban_delete (*антитрол*)
Публикувано08.04.11 00:43



Ограничавате се с БГ оператори и за това не ви излиза сметката.
1) портираш номера на някой провайдер без месечна такса.
2) слагаш интернет плюс рутер като Фритц Бокс www.fritz.de
3) купуваш си нормална тарифа от друг voip провайдър с евтини разговори до UK мобилни
4)взимаш си нещо като GT sim с безплатни входящи обаждания във всички страни на ЕС
5) настройваш рутера да пренасочва входящите обаждания на БГ номера през чуждия провайдър на английската СИМ карта.

И готово. Ако се разтърсиш може така да сглобиш много евтино решение



Тема Re: Евтини разговори от стационарен към мобиленнови [re: fen ®]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано11.04.11 18:04



Дааа, от днес наистина се избират без 9.
Един нормален оператор би предупредил клиентите си, да си оправят адресните книги, но МТел се задоволяват само със съобщение при набиране с 9.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.