Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:17 01.05.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема отключване на телефон  
Автор Ceдмия (новак)
Публикувано19.03.11 16:28



Здравейте, интересувам се някой дали е взимал заключен апарат и да е минал през процедурата по отключването му.

Благодаря предварително.



Тема Re: отключване на телефоннови [re: Ceдмия]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано19.03.11 19:01



Виваком от кога ги заключват?

Оръжието на 21 век-бедствия



Тема Re: отключване на телефоннови [re: DTMF]  
Автор Ceдмия (новак)
Публикувано20.03.11 19:33



От вчера ги заключват. Това как ти помага да ми отговориш на питането ?

Редактирано от Ceдмия на 20.03.11 19:40.



Тема Re: отключване на телефоннови [re: Ceдмия]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано26.03.11 10:47



Работил съм доста време в сервиз за мобилни, и имам някои машинки за отключване и обикновено сам се справям за по-малко от минута. А ако се случи да не мога да се справя, имам колеги които имат повече машинки. И избирам телефони които могат лесно да се отключват.





Тема Re: отключване на телефоннови [re: Пeтъp_]  
Автор Ceдмия (новак)
Публикувано26.03.11 23:22



Ами чудесно, но това как ми помогна да разбера дали някой е минал и ако да как през процедурата на виваком ?
Ако се интересувах от отключване в сервиз, нямаше да питам тук.



Тема Re: отключване на телефоннови [re: Ceдмия]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано27.03.11 00:11



Питай Виваком, така ще разбереш дали изобщо предлагат услугата отключване. По принцип отключването може да стане с код който се вкарва през клавиатурата. Кода е само за конкретния телефон и за конкретния оператор, и има определен брой грешни опити след които се заключва за всички карти и тогава може да се отключи само в сервиз. Но Мтел от доста време отказват да дават код за отключване, и нищо чудно и Виваком да следват тази политика.
Не знам какво очакваш да научиш от тук, пълната информация я има в първоизточника - служителите на Виваком.

Редактирано от Пeтъp_ на 27.03.11 00:14.



Тема Re: отключване на телефоннови [re: Пeтъp_]  
Автор beagle (the hound dog)
Публикувано27.03.11 08:34



Напротив, г-н Петър_! Наскоро си купих една заключена от Мтел Нокиа от магазин на Хенди. И понеже я бях взел на пълна цена(без абонаментен план) от Хенди ми казаха да се обадя на МТел и да поискам код за отключване. Така и направих - обадих се на *88, момчето провери IMEI на телефона, че действително е закупен от Хенди и то на пълна цена и ми продиктувва кода за отключване без никакви разправии. Дори каза, че ако не успявам да се справя, те ще го направят в някой от магазините им. Така че не си прав поне за това, че МТел не давали кодове. Не знам откъде имаш тази информация....



Тема Re: отключване на телефоннови [re: beagle]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано27.03.11 10:48



МТел не дават отключващи кодове за телефони, купени с отстъпка по някоя промоция или с ползване на точки от Клуба. Не дават и за телефони с неизплатен лизинг.
За апарати, платени на "етикетна" цена или с изплатени вноски по лизинга дават без увъртане.



Тема Май грешиш И за Виваком, И за Мтелнови [re: Пeтъp_]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано27.03.11 14:42



От личен опит знам че след няколкото погрешни ПИН кода работата опира до ПУК кода. И двамата оператора (Виваком и Мтел) Зги отключват, само искат да бъдат сигурни че регистрирания собственик на СИМ картата е този който иска услугата. Което е логично, и коректно. Не ползвам Глобул та не знам как е при тях.

Нещо повече: И двамата оператора ме обслужиха безпроблемно като трябваше да уйдурдисам телефони от чужденеция за техните мрежи. От Мтел с "девствена" Прима която приятел ми даде за временно ползване, за което ЕВАЛА.

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.


Тема Re: Май грешиш И за Виваком, И за Мтелнови [re: MитpeШoпa]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано27.03.11 19:24



Митре, те за друго говорят май.



------------------------
Слушай беззвучието...



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.