Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:26 18.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Някой ще ми разтълкува ли тоя SMSнови  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано10.03.11 19:37



Написано на латиница:

"Ако не заредите преди 13/03/2011, сметката ви ще бъде ограничена."

Това е една предплатена карта, която държа просто за резерва. Зареждах преди няколко месеца (май около Нова година, не съм сигурен) и в нея има 5 лв. Преди май издържаха 1 г. Сега колко е?

Какво значи 'ограничена'?

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Някой ще ми разтълкува ли тоя SMSнови [re: Colombino]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано10.03.11 20:11



Провери още веднъж положението с *102#Send

Ако отново ти изпише ..... Smetkata Vi e validna do 13/03/2011. имаш време само до 13.03.2011 да заредиш с минимум 10 (десет) лева. След това ще загубиш и номера и парите по неговата сметка.

Имай предвид, че процеса е необратим. Ако смяташ да спориш - твое право е, но първо зареди с десет лева пък после се разправяй. На първо четене

.

PS: 4 по 12 е повече от 10... като обяснение на "пропуска".

Редактирано от нaблюдaвaщ на 10.03.11 20:19.



Тема Re: Някой ще ми разтълкува ли тоя SMSнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано11.03.11 00:07



Майната им. Ако заредя 10 лв. ще изгубя 15 лв. А така ще изгубя само 5.
Все още имам време да пратя някой SMS за 5 лв.

А ще ме броят ли за абонат след това? Надявам се не.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Някой ще ми разтълкува ли тоя SMSнови [re: Colombino]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано11.03.11 06:57



Ако си отписал вече картата погледни на

като начин за оползотворяване на петте лева в картата.

Ако не презаредиш до 13/03/2011, малко след тази дата карта ще стане необратимо невалидна, ще загубиш и парите от баланса и номера.

Дали ще те броят за потребител или абонат зависи от това, дали са ти останали други активни услуги. Ако е била само тази карта - няма да те броят за потребител на Виваком.



Тема Re: Някой ще ми разтълкува ли тоя SMS [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано13.03.11 01:38



Според мен само кредитът ми ще анулират и 'ограничена' значи, че няма да мога да набирам номера.
Нямат далавера да ме отстраняват като абонат, защото им развалям статистиките така.
Иначе имам и домашен телефон, ама говорех за броенето на мобилните абонати.
А лятото като ми изтече 1-годишния договор с Ментел, ако все още Виваком са по-изгодни, ще бягам при тях. Но тая карта се води на името на майка ми, защото нея не я мързеше да ходи да си даде личните данни.

Между другото защо отдавна не съм чувал за N-милионния абонат на никой мобилен оператор? Толкова ли драстично им набаляха бройките след регистрирането на предплатените карти, че не се чува нищо по въпроса?

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Някой ще ми разтълкува ли тоя SMSнови [re: Colombino]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано13.03.11 08:21



Според мен само кредитът ми ще анулират и 'ограничена' значи, че няма да мога да набирам номера.

Грешиш. Малко след посочената в SMS-а дата:
- ще спрат изходящите разговори (те би следвало и в момента да са спрени)
- ще спрат и входящите разговори (викащия ще получава гласово съобщение, че няма такъв номер или нещо подобно)
- SIM картата няма да си намира мрежа след слагането й в телефон

Накратко - малко след датата X картата ще е за боклука. Предплатените абонати на Виваком ще намалеят с един - статистиката е точна наука и там няма "далавера".

Денят е хубав - отивам да му се порадвам.



Тема Re: Някой ще ми разтълкува ли тоя SMSнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано14.03.11 01:02



Днес (т.е. неделя, вече се пада вчера) ме събудиха с тоя SMS:

Сумата по сметката ви е 5 кинта и малко и е временно ограничена. Ако не заредите, сметката Ви ще бъде блокирана 13/04/2011.

И останалите ли са така? Няма вече предплатени карти, трябва да дадеш поне 10 кинта бакшиш на 6 месеца?

Честно казано изобщо нямам идея за чий ми е тоя телефон, просто от любопитство се занимавам. Междувременно го изключих да не ме наспамят утре по ранни петли пак.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.