Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:47 26.09.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Е сори, ама  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано01.03.11 19:38



Е сори, ама най-лайняно-мазната позиция относно отпадането на автоматичното преподписване е именно тази на Ментел. Най-наглото беше, че индивидуалните договори били двустранни и Ментел не може едностранно да променя клаузите в тях.



И още едно сори, ама наистина Виваком излязоха с почтена позиция, независимо дали е само ПР-шикалки или не: клиентите имат правото да бъдат свободни в избора си.
Така се прави, колкото и фалшиво да звучи.

За глобул няма да коментирам - щели да го премахнат, ама като паднело за всички - за стационарни, за телевизии, за хурката на баба ми... ала бала циганско-гръцки басни..

П.П. Неволно ще сътворя малък спам, но ще пусна постинга и в трите клуба, за да бодне окото на всеки, който има отношение.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Ето гонови [re: Stefan Pan]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано01.03.11 21:05



.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Ето гонови [re: Stefan Pan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано01.03.11 21:58





Най малко пък от виваком мислех да се отказвам

Оръжието на 21 век-бедствия


Тема Re: Е сори, аманови [re: Stefan Pan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано02.03.11 08:51



Извън емоциите, това наистина е ПР. Но не на операторите, а на правителство...горкото то, сън не го хваща как да мисли за добруването ни


Сега сериозно.
Операторите имат ОУ + индивидуални двустранни договори. В тях ясно е записано, че промяна на клаузи става след уведомление на другата страна и нейно съгласие (в свободен прочит).
Така че в момента Вива прави ПР глупост. Всеки абонат, който реши, може да атакува по съдебен ред едностранната промяна в договора м/у него и оператора.
Аз имам такива условия от МТел, че трябва да съм болен за да бягам от тях и предпочитам (и съм подписал) те да продължават автоматично...до безкрай, ако може; още повече договорът ми позволява, при поява на още по-добри условия по този план, да мога незабавно да мина на тях, независимо в кой период на текущия договор съм. И ще съм много разочарован, ако изведнъж ми спрат това авт. продължение и изведнъж ме изхвърлят на пазара на общите оферти.
така, че идеите на КРС в таи насока са за аплодисменти, но нека стана както трябва. Т.е. трябва да се съгласува с всеки един съществуващ абонат промяната на клаузите. Или пък НС или КРС да извадят нормативен държавен акт за да се задействат съответните точки в ОУ за форсмажор и/или промяна на законодателството.

ПП: Впрочем "протестиращите граждани" имат едно много по-смислено от клиентска гледна точка предложение - прекратяването на договор да става с неустойка не на всички останали такси, а на 7% от тях. Хайде, нека са 10% - 1-2 такси неустойка е съвсем приемливо. Обаче, странно, и "загрижената" КРС, и операторите си правят оглушка за едно такова наистина кардинално и без други условности решение. И вече има прецедент за подобна промяна на двустранни договори, засягащи неустойки - това за банковите неустойки при предсрочно издължаване на кредит.

Редактирано от Cтepн™ на 02.03.11 09:04.



Тема Re: Е сори, аманови [re: Stefan Pan]  
Автор rudolf_1 (минаващ)
Публикувано02.03.11 09:03



Добре де, това какво означава? Значи ли, че договорите, които към момента са удължени по силата на клаузата за автоматичното продължаване стават безсрочни? Мен лично много ме съмнява да е така! Просто ми се струва, че *бе така, които са всеизвестни майстори на безплатните, евтини рекламни трикове, по-скоро правят някаква много извратена форма на промоция, при която тези, които сключат нови договори през март няма да бъдат наказвани с пожизнен абонамент. Може би ще спечелят и тези, чиито договори изтичат през март - или, кой знае изобщо как ще е? Нали казаха, че ако другите две кожодерски шайки не въведат същите условия, то от 1 април и *бе така ще върне старите?



Тема Re: Е сори, аманови [re: rudolf_1]  
Автор Red Wing ()
Публикувано02.03.11 14:42



Ако договорът ти вече е бил автоматично подновен, според старите правила, когато му изтече срока, няма да бъде отново подновен като срочен.

Вчера гледах по телевизията изказвания на хора от 3-те оператора - изказването от страна на Мтел беше най-малкото кретенско. Постъпват като пълни удавници. Пазарните принципи ги съсипват, а на всичкото отгоре и излагации с билинг и т.н.



Тема Re: Е сори, аманови [re: Cтepн™]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.03.11 15:20



Просто е - поне според мен де. Нека бъде въпрос на избор от страна на абоната. Демек абоната да има право на избор.
И нека да има за нови абонати - също право на избор.
В случаи като твоя - при плащане на първа фактура, или в рамките на 1 месец от влизане в сила - да имаш право на избор.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Е сори, аманови [re: bira_more]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано02.03.11 15:57



Именно - абонатът трябва да се съгласи по някакъв начин за промяна в договора; така е законно и неатакуемо. Това за заварените абонати, за нови е ясно.
Но най-лесно е, ако се промени закон и с него се забранят такива верижки. Тогава абонатите нямат право на мнение.

Има и още нещо - трябва операторите да бъдат заставени безусловно да осигуряват на абонатите си преминаване на безсрочни договори.
Какво имам предвид?
Нз за Вива и Гл, но в договорите на МТел пише "...ако 1 месец преди изтичане на договора, срокът му се увеличава с 1 г."
Забележи - не се подновява договора, а се удължава срока му.
Насложен в/у закон за задълженията и договорите, както и върху някои други нормативи, това означава само едно - Договор със срок, да речем 2 г. от днес. След изтичане договорът се счита изпълнен. Ако няма предизвестие, то срокът се увеличава с 1 г. и договорът трае още година, а не че се подновява. И след тази година вече наистина е изпълнен и няма никаква опция за продължаването му.
Нещо като при трансферите на футболистите - за 2+1 г. - задължително за 2 г. и ако няма възражения - за още 1. След което задължително става свободен агент.
Но...някой опитвал ли се е на това основание, след 2+1 или 1+1 г. да прекрати? От МТел категорично твърдят, че договорите им са рекурсивни, т.е., че условието "...се удължава срока..." всъщност подновява договора. Което не е вярно; вижда се и от конкретния текст, и от факта, че според ОУ сключването на договори е само писмено, а щом говорим за нов едногодишен срок, то значи нов договор (един от задължителните елементи на договор е срока му, а в оригиналния датите са вече минали).
Но какво може да направи клиентът, когато МТел така разбират договорите,а и да не го разбират така, то поставят клиента в графата "неиздължили се" с всички последствия от това. Всеки съд ще отсъди, че именно те нарушават договора, но загубата на време и пари ще е много по-голяма за клиента.
На това и разчитат. Вероятно и при другите два е така.
Затова и казвам, че трябва категорично да е записано, че договорите стават безсрочни, иначе пак ще прилагат триковете си, а клиентът ще знае, че винаги е от*бан.

Редактирано от Cтepн™ на 02.03.11 16:19.



Тема Re: Е сори, аманови [re: Red Wing]  
Автор rudolf_1 (минаващ)
Публикувано02.03.11 16:45



Ако договорът ти вече е бил автоматично подновен, според старите правила, когато му изтече срока, няма да бъде отново подновен като срочен.

Вчера гледах по телевизията изказвания на хора от 3-те оператора - изказването от страна на Мтел беше най-малкото кретенско. Постъпват като пълни удавници. Пазарните принципи ги съсипват, а на всичкото отгоре и излагации с билинг и т.н.

Добре де, аз лично четох на сайта им, че ако до месец Ментел и Глобил не въведат същите правила, те ще върнат клааузата за автоматично подновяване, защото (и тук са прави), това ще ги постави в по-неравностойно положение. Откъде заключваш, че договорът няма да се поднови като срочен? Ако промените са завинаги - съгласен съм, но ако от 1 април отново се въведе клаузата за подновяване, всичко ще си тръгне постарому. Що се отнася до изказването на ментелците - не съм го гледал, но аз изобщо не се интересувам от тях, тъй като вероятността да подпиша (отново) някога договор с тях е практически равна на нула, дори ако дават безплатни космически совалки на новите пациенти. Единствената причина да надзъртам в сайта им, е тази, че понякога имам нужда да се развеселя и посмея от сърце - тогава влизам, за да чета условията по ползване на Примите.





Тема Re: Е сори, аманови [re: Cтepн™]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано02.03.11 20:35



Ще те питам само едно: защо говориш глупости?

------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.