Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:50 28.04.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Мачкащо 3G  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано26.02.11 22:00



.

До момента Виваком изоставаха смазващо от Ментел и Глобул. И изведнъж - рекалама, щрак на сайта - почти навсякъде...
Та така де, в моето градче се е появило, макар че точно в моя квартал (на 6 км от градеца и с друга клетка) още не е.

Какви са ви впечатленията?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Тоест, гледайки представените картинови [re: Stefan Pan]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано26.02.11 22:19



Виваком внезапно се оказва с най-добро 3G.




Бързи и повърхностни лаически наблюдения за скоростта - зареждането на страници е все едно, че съм на вифи-то вкъщи. Зареждане на клипове не съм пробвал. Отдавам го, че на клетката съм бил закачен само аз, и на ограниченията на самите параметри на телефона.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Тоест, гледайки представените картинови [re: Stefan Pan]  
Автор CoлтaнГpиc (от Волтар)
Публикувано27.02.11 18:36



В големите градове бива, но малко да мръднеш и става зле. Има 3G но не няма нет. Дано да го оправят. Иначе тръгне ли е фурия. Не разбираш дали си на Wi-Fi или на мобилната мрежа. Наблюденията ми са с лаптоп. Принципно те са с по добри антени и по- големи и би трябвало да е по- добре от мобилен телефон.

Господ не играе на зарове


Тема Re: Мачкащо 3Gнови [re: Stefan Pan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано27.02.11 20:23



Картите на БТК винаги са били неточни и силно са преувеличавали реалното покритие.

П.П Предишната им карта показваше по-добро 2Г покритие



Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Тоест, гледайки представените картинови [re: CoлтaнГpиc]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано27.02.11 21:09



Не знам, не съм следил още докъде се разпростира, знам че не стига до нашия квартал, който е на друга клетка, и между него и ситито има цял един баир, който хвърля радио сянка.
Нещо интересно - двама познати които са с К800 и Ц700 или нещо такова, пак добро, нямаха, когато ги накарах да проверят. На моя си пишеше "н" (HSDPA ли беше) и наистина страниците хвъркаха като на вифи.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Мачкащо 3Gнови [re: cyg]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано27.02.11 21:15



Не знам, приемам степента на лъжовност на картите и на трите оператора за еднаква.
По тая причина съм истински учуден.
Между другото, открих едно село в дълбокия Североизток, където от Глобул и Виваком няма и помен, но има Мтел. Това малко като офф топиц.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Мачкащо 3Gнови [re: Stefan Pan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано28.02.11 09:55



"Лабораторно" замерване вероятно ще установи наличие на сигнал по картите, според отбелязаното. А най-вероятно тези карти се правят именно в/у карта - точка за клетка и окръжност с макс. теоретичен обхват около нея.
Стават за реклама, но практическото използване на връзката рядко е толкова гладко.
До нас има 14,4 mbps HSDPA на МТел, но когато съм си играл да замервам съм стигал до към 500 КБ/с, т.е. ~4 мбпс, но обикновено е наполовина. Което никак не е зле за мобилен телефон, но смятай какво ще е някъде по границите на обхвата - уред ще засече наличие на сигнал, но използването му ще е мъка, ако въобще е осъществимо. Или пък, ако се наредят много на клона.



Тема Re: Мачкащо 3Gнови [re: Stefan Pan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано28.02.11 11:15



приемам степента на лъжовност на картите и на трите оператора за еднаква.

Тази на БТК е с най-малък размер, т.е най-неточна. Пък и досега картите винаги са били последната им грижа, такива скандални карти като техните, никой друг не си е позволявал да пуска.

Особеност на 3Г-то на БТК е използването на 900 MHz, затова и по-старите телефони и модеми не го виждат.

П.П Дупки в покритието имат всички, е, тези на БТК са малко повече.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!

Редактирано от cyg на 28.02.11 11:17.



Тема Re: Мачкащо 3Gнови [re: cyg]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано28.02.11 12:42





Упорито работиш по това да не си възприеман на сериозно за сериозни разговори.
Ти си взел два телефона и си почнал да обикаляш и да наблюдаваш къде двата оператора имат покритие и къде нямат? И след това си гледал картите и си се уверил лично, че Виваком лъжат повече с карите си, отколкото Глобул? Така ли е?

Щото естеството на моята работа е такова и определено имам база за сравнение - на 2Г и трите оператора, като се оберат флуктуациите, имат еднакво покритие. В тази връзка ще вмъкна само, че все още има места, където единия от трите оператора го няма и това е именно Глобул (помниш, казвал съм, че фирмата ни мигрира от Мтел на Глобул преди 2 години и все още някои от ръководителите ни по места са със мтелските карти, защото Глобул сък, с извинение).

За картите - на Виваком и на Глобул са еднакво големи и не подробни. Единствено Мтел предлагат истинска карта с възможност за зумване.

Това за херците обяснява нещата - не щат и не щат.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Мачкащо 3Gнови [re: Cтepн™]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано28.02.11 12:45



Точно това си мисля и за това питам за лични впечатления.

Да не говорим за това, което ми вмъква Сиг и ми изглежда напълно логично - че технологията не е ориентирана към по-старите модели и я превръща в пълен ташак.

------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.