Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:32 22.05.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Samsung e5152 Dual SIM card...  
Автор ronikokov (непознат )
Публикувано04.02.11 23:55



Някой ползва ли този телефон или други подобни Вивакомски с две СИМ карти? Има ли проблеми или нещата са гладки?



Тема Re: Samsung e5152 Dual SIM card...нови [re: ronikokov]  
Автор 5rov ()
Публикувано05.02.11 17:46



Допуснал си грешка в модела, който е Е2152. Няма какво толкова да се опасяваш, добре си се насочил към плановете уникол и двусимов телефон. Самсунг отдавна правят такива и общо взето хората са доволни. Този е от бюджетните модели, но в специализиран форум, четох, че хората са доволни. Ето ти връзка да прочетеш:
http://www.mobilebulgaria.com/forum/read.php?mobile_id=2102



Тема Ами прав синови [re: 5rov]  
Автор ronikokov (непознат )
Публикувано10.02.11 19:04



модела е 2152, не 5152

От друга страна той вече си е мой та ако искам - и Шаро ще го наричамЗа сега му се радвам и се уча как да му ползвам разните функции. И се кефя на факта че след ден два ще имам само една джаджа в джоба на ризата, вместо 2 или 3 (МПплейъра и евентуално втори ГСМ).

Не липсват и малките разочарования де: Виваком го продават за 79,90 (в едногодишния план Unicall S) но без мемори карт (16 до 20 лв за 1 до 4 Г), и без слушалки със специалния мултифънкшънъл джак (към 25 лв, цените ги получих от едно малко магазинче на Графа срещу бившата антикварна книжарница). И отварянето на капака му е странно - не е с леко натискане и плъзгане като при други телефони а си има една дупка в долната му част межди капака и телефона където с нокът просто го отцепваш. То верно че след поставянето на сим картите и тази за паметта не е нужно да се отваря ама все пак...

Да питам нещо друго - Кое е за предпочитане да ползвам за връзка между телефона (с вграден Блутут) и лаптопа:

- външен Блутут (към 20+ лв) свързан с постоянно включения в лаптопа разклонител с 4 входа ЮСБ

-или USB кабел със подходящия джак за телефона (15 лв.)

Правилно ли ми е предположението че чанса да разваля входа на телефона с джака (ако през ден два го свързвам с лаптопа) е много по голям отколкото чанса външния Блутут да се развали...да спре да работи.

Предварително благодаря на всички отговарящи, и специално на теб за линка в предишния ти пост.



Тема Re: Ами прав синови [re: ronikokov]  
Автор 5rov ()
Публикувано10.02.11 20:13



Честито и със здраве да приказваш.


Слагай блутут на компютъра, струва 8 лева в магазин на Конрад. Ако не ги знаеш, два са в София. Единият е на ул Прага, малко под баня Мадара, другият близо до петте кьошета.
Снимка на външния блутут, за който ти казвам. Купих си преди два месеца такъв.
http://goo.gl/vWkbu



Тема Re: Ами прав синови [re: 5rov]  
Автор Ghanima (Мис Моралистка)
Публикувано10.02.11 23:38



Случайно се зачетох в тая тема, щото искам да си взема телефон с две сим.
Иска само да вметна - досега каквото съм прехвърляла Блутут, винаги е било със скоростта на бесна костенурка. С кабел става много по-бързо. Може да не съм случила на телефони, де, но си предпочитам кабела.

***
пол - Ж

*Подпис*


Тема МерсиМ, 5ров, за пожеланията и съветанови [re: 5rov]  
Автор ronikokov (непознат )
Публикувано14.02.11 18:15



Тези "Конрад" са сериозен бизнес - от 2004 (и може би преди това) на същите адреси и със същите телефони...еваларка

И са коректни търговци: Купих си там (китайския) Блутут за под 8 кинта в петък, не пасна на моя Уиндоус 7 ултимейт, нямаха други джаджи, върнаха ми парите след 30 сек' разговор. И дори ме посъветваха къде (при конкурентите им наоколо) да намеря подходящия Блутут.

Намерих го, за 18 кинта(включая и инсталирването му+към 1/2 час обяснения и практични упражнения как да свържа лаптопа с телефона) в Инфокомпютърс, на Димитър Трайкович (уличката зад Министерството на Земеделието)



Готини хора, като закъсах в къщи с повторението на процеса ми изясниха МОЙТЕ грешки за 5 мин' по телефона . Наистина с БлуТут процеса за прехвърляне май е по сложен отколкото с кабел (вероятно щото още не "познавам" телефона си), но скороста не е много по различна - към 20+ мин за прехвърляне на към 1ГБ файл от лаптопа до телефона.

И да, продължавам да откривам малките...неудобства (или може различните подходи) между деликатния Самсунг и ДЖелезата на Моторола с които съм свикнал от чужденеция, ама ще свикна

А да, оказа се че и Виваком ми изиграл един малък трик (нямам друго име да го нарека) като ми създали НОВ клиентски номер като си прехвърлих стационарния телефон на нов адрес (с НОВ план вместо стария без/свръхсрочен) и добавиха нета. Цените са същите ама се оказа че за декември имам две фактури за двата клиентски номера, на стария неплатена. А в магазина дето си плащам сметките като им кажа номера на стационарния телефон ми казвали сметките само за новия клиентски номер, за декември и януар, които си ги платих вовреме. където попитах колко дължа ми казаха само за сметката за новия клиентски номер. Та като си взех Самсунга се оказа че имам неплатена сметка. И трябваше освен да платя в налични за телефончето да добавя и 20 кинта за "кредит". Които щяли да ми ги свалят от следващите 2 сметки. Това стандартна процедура ли е във Виваком или аз им изглеждам като съмнителен клиент?



Тема Re: МерсиМ, 5ров, за пожеланията и съветанови [re: ronikokov]  
Автор 5rov ()
Публикувано19.02.11 11:48



Нямал съм проблем с работата на този бт под windows 7. Само съм го вкарал и нищо друго. Системата сама му сложи драйвери и си работи. Сега съм в мрежата чрез него защото домашния ми нет е спрял и ползвам този от мобилния ми телефон.

20 лева са някакъв депозит и са стандартна процедура и ще ти ги върнат. Пише го на сайта им при абонаментните планове.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.