Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:02 30.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема samsung galaxi 550нови  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано01.01.11 21:55



Чудо на чудесата.Как се нахендрих яко?
Взех алото на лизинг, по 20 лв. на месец , чрез Jeff.Дотук добре.Взех го заради GPS'a.
После се отвори адът.
Позиционира ме с карта на която липсваха жилищните блокове - за София.Алото пожела ред регистраций къде ли не, после пожела изтегляне и инсталиране на карти, добавки и какво ли още не.Теглих с часове при страшно бавен трафик.На другия ден - спиране на алото.
Сметка 256лв за трафик.Понеже съм нямал договор за трафик /Mb/ ми начислявали 1mb x 1.80лв.
Сега ме е страх да го пусна.


Чуденки:
1.Tаксуват ли ме , когато използвам интернет , чрез Wi-Fi.
2.За GPS , чрез сателит има ли такси, а за А-GPS.
3.Има ли приложение.програма за следене на използвания от мен трафик за OS Android 2.1
4.Накратко - ако ида в някой сервиз за GSM'и ще ми инсталират ли каквото там е необходимо без да се изправям всеки път на нокти при всяко включване на алото.

Някакви идеи.

"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Hoй]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано02.01.11 00:41



1. ЕСТЕСТВЕНО НЕ те таксуват като изпозлваш интернет през ви-фи. Вероятно, мислейки си, че ползваш ви-фи, си ползвал мобилния нет и ЕСТЕСТВЕНО, като си изчерпил включените 50 МБ, са ти таксували останалите по свободната цена - 1,80.
2. Малко не съм наясно за ГПС и А-ГПС, но за Виваз казват, че за по-бързо позициониране иска да влезе в сървъра на доставчика или нещо такова. Ако му откажеш, пак ставало, но по-бавно. Не съм пробвал второто, щото трафика е минимален специално за това. Виж, ако ползваш Гугъл мап, е друго нещо - там си харчи трафик, но пак не страшно много - зависи колко разцъкваш.
3. Не знам следящите трафика приложения, но съм сигурен, че има, и по-знаещите тук ще ти ги кажат. Все пак би могъл да си следиш трафика от броячите на данни в телефона, предполагам че има такива.
4. Мисля, че трябва да прегледаш настройките в телефона за автоматични ъпдейти и така нататък. Мисля, че може да се бутне и в точките за достъп кога да се използват - дали автоматично или след потвърждение всеки път. При всяко положение винаги са ми били чудни изказвания от рода: за да си нямам проблеми, съм си деинсталирал настройките за инернет. Аз никога не съм имал проблеми с нежелан трафик, нито на сегашния, нито на предишния телефон. С едно изключение на предишния - бях му бутнал една насторйка да се свързва с интернет когато се свърже с компютър. Оправих я и всичко си дойде на местата.
И на края - все пак те поздравявам за гласуваното от оператора доверие - лимит от 256 лв. никак не е малко.

Това на шега, разбира се, съчувствам ти за безсмислено грандиозната сметка, независимо колко много или малко са за тебе тия пари.
И хептен накрая - честита нова година, все пак.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: StefanPan]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано02.01.11 01:35



ЧНГ и на теб и благодарско за това, че въпреки, че съм нов тук ми отговори смислено и с желание - нещо рядко срещано напоследък по форумите.


256лв. без ДДС не са малко пари, това е около 2/3 от стойноста на алото.
От Вивател нямам оплаквания , фен съм им от самото им начало, но никога не съм използвал интернет услугите им - не ми се е налагало, щото имам лаптоп за целта.Но заради пустия GPS се вкарах в беля сега.
Пробвах навигация с Germini преди време, но се отказах от нея, оказа се много бавна, тромава и често извън обхвата на сателит.
Много хвалят A-GPS и затова се сдобих с гореописаното ало.И наистина, позиционира много бързо и сигурно е въпрос на време да се науча как се използва пълния му капацитет.Дай боже всеки му.

"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Hoй]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано02.01.11 12:17



За много години и да си ползващ тутурутката с кеф.
Аз съм с Виваз и Симбиан и не мога да ти посоча конкретни неща, но насоки - да. Лятото бях на твоето дередже с първия си смартфон.
Първо се регистрирай в този

- ще намериш 101% отговори на всичките си въпроси, както и един тон приложения и игри.
Особено важни за теб ще са рубриките - намери най-подходящия за теб комплект карти, навигатор и POI-та. Аз лично ползвам основно Sygic с подменени с приятен женски глас гласови команди (оригиналният на български е мъжки и дразнещо заповеден). Картите са достатъчно точни. Нз как е в софийските дженгерлеци, но във варненските е ад - търсиш в някой краен квартал бл. 34, намираш 31 и се почва 32, 33 и хоп - 48. 34 е на майната си. Но сиджика ги намира. Има версия за Андро там, но има и доста други навигации - прочети мнения на ползватели и се ориентирай.
Друга важна за теб рубрика е - общи лафове, игри програми, трикове, навигация. И, разбира се рубриката - там ще намериш братя по Галакси с всичките им проблеми и решения.

Второ - опитай да си смениш плана с такъв с малко ИНет - ако не висиш постоянно в ЮТюб и не го ползваш за модем за лаптопа, едни 50-100 МВ/месец са предостатъчни. Не е само ГПС-а, има ред чудни приложенийца, изискващи ИНет. С малко ограничения и 25 МВ стигат, а ако наистина е само за навигацията и с 10 МБ можеш да изкараш месеца.

Трето - намери в настройките опции за искане на потвърждение от теб при всяко влизане в ИНет, а ако Самсунгчето има и подреждане на вх. точки по приоритет, както Виваз - сложи първо вифи-точки и чак после - операторския достъп.

На въпросите ти:
1. Не.
2. GPS-режим - директен и безплатен достъп до сателитите. Но е бавен - 5-10 мин. Защото вградения GPS-модул сканира и събира данните от засечени сателити, а скоростта на обмен е няколко бита/сек. A-GPS - използват се сървъри на доставчика ти, който знае горе-долу къде си и ти праща данните на сателитите над теб. Позиционирането става за секунди, до минута най-много и те товари с 3-5 кВ трафик (това са данни от МТел, нз от Вива колко точно е); после те поемат сателитите и няма трафик. Първоначалното позициониране може да стане и през вифи, ако си в покритие.
* Показаните по-горе времена за позициониране са на открито или в кола. В стая в блок или навън, но в средата на няколко високи блока се увеличава драстично, дори може и хич да не можеш се позиционира; все пак не е отделен ГПС-приемник, а модул от телефона.
Ако ползваш Гугл-мапс, дори не ти трябва и ГПС-а, но точността е 100-200 м. И харчи трафик, тъй като сваля парчета от картата от операторския сървър. Но не толкова много. Някъде четох, че 600 км. навигация "струва" към 1 МВ, а ако имаш опция да запазваш в картата си свалените отрязъци от картите, то първо в телефона търси и не влачи трафик когато минеш пак през запомнена карта. Това без 3-Д режима на Гугъла, де, там харчи малко повече (пак от МТелски сървър ми са данните - покриването на район центъра на Варна, който е доста малък, + малко от широк център с 3-Д ми коства 3-4 МВ.
3. В посочения в началото форум има много, но и тела ти има броячи.
4. Да, ама защо ще даваш пари за нещо, дето и сам можеш да си го направиш?

Айде успех и се похвали после



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Hoй]  
Автор Бpъм-Бpъм (новак)
Публикувано02.01.11 14:11



Честита нова година! Като минат празниците, бягай бързо към Виваком и си вземи някакъв пакет за интернет. Козата си сака пръч, андроида си сака интернет. Има начин да прекъснеш достъпа до интернет, ама незнам конкретно при теб, а и си е малко сложно. По принцип намери в менюто къде има питане дали да се връзва към GSM или WCDMA, задай му GSM only и Disable packet data. При тази настройка не би трябвало да се връзва към нета. Но пак казвам, красотата и функционалността на Андроида са с включен интернет!!!

p.s. Това дето ти е писал Стерн горе "Трето - намери в настройките опции за искане на потвърждение от теб при всяко влизане в ИНет, а ако Самсунгчето има и подреждане на вх. точки по приоритет, както Виваз - сложи първо вифи-точки и чак после - операторския достъп." - не го търси изобщо, при андроида няма такъв филм, явно презумпцията е била, като имаш андроид си си пуснал и операторски нет и нон стоп си онлайн.

Редактирано от Бpъм-Бpъм на 02.01.11 14:14.



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Hoй]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано02.01.11 16:58



Дай боже. Просто внимавай с нета. Разпростирай се до 50-те МБ, включени в тарифата и си свиркай. Ако ти трябва повече нет, ама наистина да ти трябва - можеш да си активираш допълнителен пакет, след който нета е на 5 ст./МБ. Сега установявам с изненада, че пакета, който преди 2 месеца струваше 20 лв. и включваше 750 МБ, сега включва двойно повече - 1500. А цената след изчерпване не е 10 ст. на МБ, а 5.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Hoй]  
Автор nikchobg (непознат )
Публикувано02.01.11 18:58



Мда - операторите обичат да продават телефони, които лесно, дори случайно, влизат в интернет. Когато подготвям телефон за някой близък, задължително бъзиквам настройките на на телефона така, че да не може със случайно натискане на копче да се влезе в интернет.

В твоя случай обаче едва ли влизането в интернет е съвсем случайно. По-вероятно е да си си мислил/а, че ползваш интернет през WiFi-то, който е безплатен.

В края на краищата операторът си е избил субсидията за апарата с твоето невнимание.



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: nikchobg]  
Автор Бpъм-Бpъм (новак)
Публикувано02.01.11 19:48



Не са виновни операторите - Андроида така е направен, още при първото включване пита за gmail акаунта ти и почва да точи......

Редактирано от Бpъм-Бpъм на 02.01.11 19:50.



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Hoй]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано02.01.11 23:13



Активирай си "дата пакет",само 5 лв.е,и после не боли глава))

Оръжието на 21 век-бедствия



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Бpъм-Бpъм]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано02.01.11 23:37



Не приемам презумпцията, че като имаш андроид, имаш активиран мобилен нет. Знаеш, с телефона се разцъква много и през ви-фи, а ви-фи вече бол, особено в тия градове, където го има заслужаващото си 3Г, което може да те изкуши за мобилен нет. Така че, Гугъл сък, ако са го правили с тая идея.

------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.