Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:22 02.07.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема samsung galaxi 550  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано01.01.11 21:55



Чудо на чудесата.Как се нахендрих яко?
Взех алото на лизинг, по 20 лв. на месец , чрез Jeff.Дотук добре.Взех го заради GPS'a.
После се отвори адът.
Позиционира ме с карта на която липсваха жилищните блокове - за София.Алото пожела ред регистраций къде ли не, после пожела изтегляне и инсталиране на карти, добавки и какво ли още не.Теглих с часове при страшно бавен трафик.На другия ден - спиране на алото.
Сметка 256лв за трафик.Понеже съм нямал договор за трафик /Mb/ ми начислявали 1mb x 1.80лв.
Сега ме е страх да го пусна.


Чуденки:
1.Tаксуват ли ме , когато използвам интернет , чрез Wi-Fi.
2.За GPS , чрез сателит има ли такси, а за А-GPS.
3.Има ли приложение.програма за следене на използвания от мен трафик за OS Android 2.1
4.Накратко - ако ида в някой сервиз за GSM'и ще ми инсталират ли каквото там е необходимо без да се изправям всеки път на нокти при всяко включване на алото.

Някакви идеи.

"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Hoй]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано02.01.11 00:41



1. ЕСТЕСТВЕНО НЕ те таксуват като изпозлваш интернет през ви-фи. Вероятно, мислейки си, че ползваш ви-фи, си ползвал мобилния нет и ЕСТЕСТВЕНО, като си изчерпил включените 50 МБ, са ти таксували останалите по свободната цена - 1,80.
2. Малко не съм наясно за ГПС и А-ГПС, но за Виваз казват, че за по-бързо позициониране иска да влезе в сървъра на доставчика или нещо такова. Ако му откажеш, пак ставало, но по-бавно. Не съм пробвал второто, щото трафика е минимален специално за това. Виж, ако ползваш Гугъл мап, е друго нещо - там си харчи трафик, но пак не страшно много - зависи колко разцъкваш.
3. Не знам следящите трафика приложения, но съм сигурен, че има, и по-знаещите тук ще ти ги кажат. Все пак би могъл да си следиш трафика от броячите на данни в телефона, предполагам че има такива.
4. Мисля, че трябва да прегледаш настройките в телефона за автоматични ъпдейти и така нататък. Мисля, че може да се бутне и в точките за достъп кога да се използват - дали автоматично или след потвърждение всеки път. При всяко положение винаги са ми били чудни изказвания от рода: за да си нямам проблеми, съм си деинсталирал настройките за инернет. Аз никога не съм имал проблеми с нежелан трафик, нито на сегашния, нито на предишния телефон. С едно изключение на предишния - бях му бутнал една насторйка да се свързва с интернет когато се свърже с компютър. Оправих я и всичко си дойде на местата.
И на края - все пак те поздравявам за гласуваното от оператора доверие - лимит от 256 лв. никак не е малко.

Това на шега, разбира се, съчувствам ти за безсмислено грандиозната сметка, независимо колко много или малко са за тебе тия пари.
И хептен накрая - честита нова година, все пак.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: StefanPan]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано02.01.11 01:35



ЧНГ и на теб и благодарско за това, че въпреки, че съм нов тук ми отговори смислено и с желание - нещо рядко срещано напоследък по форумите.


256лв. без ДДС не са малко пари, това е около 2/3 от стойноста на алото.
От Вивател нямам оплаквания , фен съм им от самото им начало, но никога не съм използвал интернет услугите им - не ми се е налагало, щото имам лаптоп за целта.Но заради пустия GPS се вкарах в беля сега.
Пробвах навигация с Germini преди време, но се отказах от нея, оказа се много бавна, тромава и често извън обхвата на сателит.
Много хвалят A-GPS и затова се сдобих с гореописаното ало.И наистина, позиционира много бързо и сигурно е въпрос на време да се науча как се използва пълния му капацитет.Дай боже всеки му.

"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Hoй]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано02.01.11 12:17



За много години и да си ползващ тутурутката с кеф.
Аз съм с Виваз и Симбиан и не мога да ти посоча конкретни неща, но насоки - да. Лятото бях на твоето дередже с първия си смартфон.
Първо се регистрирай в този

- ще намериш 101% отговори на всичките си въпроси, както и един тон приложения и игри.
Особено важни за теб ще са рубриките - намери най-подходящия за теб комплект карти, навигатор и POI-та. Аз лично ползвам основно Sygic с подменени с приятен женски глас гласови команди (оригиналният на български е мъжки и дразнещо заповеден). Картите са достатъчно точни. Нз как е в софийските дженгерлеци, но във варненските е ад - търсиш в някой краен квартал бл. 34, намираш 31 и се почва 32, 33 и хоп - 48. 34 е на майната си. Но сиджика ги намира. Има версия за Андро там, но има и доста други навигации - прочети мнения на ползватели и се ориентирай.
Друга важна за теб рубрика е - общи лафове, игри програми, трикове, навигация. И, разбира се рубриката - там ще намериш братя по Галакси с всичките им проблеми и решения.

Второ - опитай да си смениш плана с такъв с малко ИНет - ако не висиш постоянно в ЮТюб и не го ползваш за модем за лаптопа, едни 50-100 МВ/месец са предостатъчни. Не е само ГПС-а, има ред чудни приложенийца, изискващи ИНет. С малко ограничения и 25 МВ стигат, а ако наистина е само за навигацията и с 10 МБ можеш да изкараш месеца.

Трето - намери в настройките опции за искане на потвърждение от теб при всяко влизане в ИНет, а ако Самсунгчето има и подреждане на вх. точки по приоритет, както Виваз - сложи първо вифи-точки и чак после - операторския достъп.

На въпросите ти:
1. Не.
2. GPS-режим - директен и безплатен достъп до сателитите. Но е бавен - 5-10 мин. Защото вградения GPS-модул сканира и събира данните от засечени сателити, а скоростта на обмен е няколко бита/сек. A-GPS - използват се сървъри на доставчика ти, който знае горе-долу къде си и ти праща данните на сателитите над теб. Позиционирането става за секунди, до минута най-много и те товари с 3-5 кВ трафик (това са данни от МТел, нз от Вива колко точно е); после те поемат сателитите и няма трафик. Първоначалното позициониране може да стане и през вифи, ако си в покритие.
* Показаните по-горе времена за позициониране са на открито или в кола. В стая в блок или навън, но в средата на няколко високи блока се увеличава драстично, дори може и хич да не можеш се позиционира; все пак не е отделен ГПС-приемник, а модул от телефона.
Ако ползваш Гугл-мапс, дори не ти трябва и ГПС-а, но точността е 100-200 м. И харчи трафик, тъй като сваля парчета от картата от операторския сървър. Но не толкова много. Някъде четох, че 600 км. навигация "струва" към 1 МВ, а ако имаш опция да запазваш в картата си свалените отрязъци от картите, то първо в телефона търси и не влачи трафик когато минеш пак през запомнена карта. Това без 3-Д режима на Гугъла, де, там харчи малко повече (пак от МТелски сървър ми са данните - покриването на район центъра на Варна, който е доста малък, + малко от широк център с 3-Д ми коства 3-4 МВ.
3. В посочения в началото форум има много, но и тела ти има броячи.
4. Да, ама защо ще даваш пари за нещо, дето и сам можеш да си го направиш?

Айде успех и се похвали после



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Hoй]  
Автор Бpъм-Бpъм (новак)
Публикувано02.01.11 14:11



Честита нова година! Като минат празниците, бягай бързо към Виваком и си вземи някакъв пакет за интернет. Козата си сака пръч, андроида си сака интернет. Има начин да прекъснеш достъпа до интернет, ама незнам конкретно при теб, а и си е малко сложно. По принцип намери в менюто къде има питане дали да се връзва към GSM или WCDMA, задай му GSM only и Disable packet data. При тази настройка не би трябвало да се връзва към нета. Но пак казвам, красотата и функционалността на Андроида са с включен интернет!!!

p.s. Това дето ти е писал Стерн горе "Трето - намери в настройките опции за искане на потвърждение от теб при всяко влизане в ИНет, а ако Самсунгчето има и подреждане на вх. точки по приоритет, както Виваз - сложи първо вифи-точки и чак после - операторския достъп." - не го търси изобщо, при андроида няма такъв филм, явно презумпцията е била, като имаш андроид си си пуснал и операторски нет и нон стоп си онлайн.

Редактирано от Бpъм-Бpъм на 02.01.11 14:14.



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Hoй]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано02.01.11 16:58



Дай боже. Просто внимавай с нета. Разпростирай се до 50-те МБ, включени в тарифата и си свиркай. Ако ти трябва повече нет, ама наистина да ти трябва - можеш да си активираш допълнителен пакет, след който нета е на 5 ст./МБ. Сега установявам с изненада, че пакета, който преди 2 месеца струваше 20 лв. и включваше 750 МБ, сега включва двойно повече - 1500. А цената след изчерпване не е 10 ст. на МБ, а 5.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Hoй]  
Автор nikchobg (непознат )
Публикувано02.01.11 18:58



Мда - операторите обичат да продават телефони, които лесно, дори случайно, влизат в интернет. Когато подготвям телефон за някой близък, задължително бъзиквам настройките на на телефона така, че да не може със случайно натискане на копче да се влезе в интернет.

В твоя случай обаче едва ли влизането в интернет е съвсем случайно. По-вероятно е да си си мислил/а, че ползваш интернет през WiFi-то, който е безплатен.

В края на краищата операторът си е избил субсидията за апарата с твоето невнимание.



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: nikchobg]  
Автор Бpъм-Бpъм (новак)
Публикувано02.01.11 19:48



Не са виновни операторите - Андроида така е направен, още при първото включване пита за gmail акаунта ти и почва да точи......

Редактирано от Бpъм-Бpъм на 02.01.11 19:50.



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Hoй]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано02.01.11 23:13



Активирай си "дата пакет",само 5 лв.е,и после не боли глава))

Оръжието на 21 век-бедствия



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Бpъм-Бpъм]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано02.01.11 23:37



Не приемам презумпцията, че като имаш андроид, имаш активиран мобилен нет. Знаеш, с телефона се разцъква много и през ви-фи, а ви-фи вече бол, особено в тия градове, където го има заслужаващото си 3Г, което може да те изкуши за мобилен нет. Така че, Гугъл сък, ако са го правили с тая идея.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Cтepн™]  
Автор cyg (<>)
Публикувано03.01.11 08:50



сложи първо вифи-точки и чак после - операторския достъп.

По принцип WiFi е с приоритет по подразбиране, не знам дали би могло да се промени това при Андроида.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: cyg]  
Автор Бpъм-Бpъм (новак)
Публикувано03.01.11 10:00



Да с приоритет е, но ако е включено. Само че ако загуби WiFi, автоматично си превключва на мобилен нет, нито пита нито нищо. Няма начин на подредба, кое първо кое второ.



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: StefanPan]  
Автор Бpъм-Бpъм (новак)
Публикувано03.01.11 10:07



Да ти кажа честно, от как си пуснах неограничен мобилен нет, WiFi ползвам само ако някоя програма предупреди, че ще точи много и по-добре да е на WiFi (някои програми предупреждават, но не всички). Иначе самия андроид с пуснати синхронизации (това му е чара) нонстоп тегли нещо от някъде, а мобилен кадърен нет вече бол - HSPA и 3G навсякъде из градовете поне аз където съм ходил, само извън градовете е EDGE, но и там скоростта върши работа. Иначе го бях пробвал с изключен нет, колкото да видя как трае батерията, ами тегаво беше, не е същия телефон без нет



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: cyg]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.01.11 13:12



И аз не знам как е при Андро, но при мен (Симбиан) може и операторската точка ми е с първи приоритет и ми се предлага тя. Ако има вифи в покритие - предлага се след това в списъка.
(Направил съм го така, защото вифи черпи повече батерия, отколкото 3Г през оператора).



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: StefanPan]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано03.01.11 14:03



Презумпцията е - имаш смартфон, имаш мобилен интернет... тия телефони без Интернет са все едно осакатени.
Има начини да ги прекараш само през компютър или уайрлес... но иска мислене и знания как да го ползваш по този усукан начин.
Независимо от ОС (Уиндоус, Андроид, иОС, Симбиан).
Повечето от тях имат и вградени или допълнителни механизми за спиране на мобилния нет... както и броячи, но незапознатия потребител спокойно навърта няколко стотин МБ ... преди да изпищи.
Крайно време е да почнем да четем какво купуваме и какво подписваме... преди пищенето.
И че продажбата им с интернет пакети не е приумица...

Welcome to the real world!




Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Hoй]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано03.01.11 14:06



За съжаление повечето хора у нас не се замислят, защо такива телефони се продават от операторите почти задължително с планове за Интернет... не е приумица, а необходимост, идеята на тия телефони е да ползват Интернет.
Повечето въпроси виждам са им отговорили... няма да влизам в детайли, но ще дам един съвет - прочети хубаво какво пише из нета за тая ОС, особеностите и, софтуера и начините на използване.
Защото те ще ти инсталират каквото е нужно някъде, ама ако не разбираш замисъла... пак може да те изненада.

Welcome to the real world!




Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Бpъм-Бpъм]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано03.01.11 15:14



Айде бе. Нямам нито един случай в който андроида ми САМ да е включил коя да е от мрежите. Е ако аз включа някоя - тогава някои приложения много нахално се възползват на секундата.

Bеer? Mоre?




Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: bira_more]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано03.01.11 16:47



Ако ползваш приложение което му трябва нет... и изгуби връзка с уайрлеса какво прави?
Уиндоус мобайла и Симбиана (поне на СЕ) например направо пускат мобилния ако изгубят уайрлеса.

Welcome to the real world!




Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Mopфиyc]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано03.01.11 18:26



Виваза - като му спра умишлено ви-фито, на следващото зареждане на страница ме пита да избера. Предполагам, че и в останалите случаи пак няма да мине автоматично на мобилен без да ме пита. Това през браузърите - вградения и операта. В самите тях има настройки за избор на точка за достъп - дали винаги да пита или да тръгва веднага през посочената от мене.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Бpъм-Бpъм]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано03.01.11 18:46



Сигурно си прав, но има потребители, които ползват телефона разпределено - за интернет, за разговори, за снимки, за забавления, за малко работа... Аз долу-горе съм така. Тоест нета не ми е приоритетна функция спрямо другите, а най-много равностойна. От тази гледна точка не съм настроен да активирам нет-ориентирана тарифа или да добавя пакет със значителна стойност спрямо основната ми тарифа (за постоянно де, когато съм продължително време командировка, където всякакъв нет, освен мобилния, е плод на болно въображение, си активирам).
Допълнително, че досадата от джиткането през телефона не ме предразполага да висна основно на него, а и когато не съм вкъщи или на работа обикновено обстоятелствата не подтикват към ровичкане в интернет.



Та, ако има и други като мене, те автоматично ли излизат от таргет групата на Андроид?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Mopфиyc]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано03.01.11 18:56



Вече му писах на бръм-бръм за презумпцията - аз съм от тия, които ползват малко нет през телефона, защото през повечето време съм в близост до пц - на работа или вкъщи. Трябва ли да се лишавам от ОС по тая причина?
Относно пищенето - аз съм от лаиците в тая област, но досега от нет не съм пищял. Просто съм бил по-внимателен и, дето викаш, съм търсил отговори, преди да направя следващата крачка.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Mopфиyc]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.01.11 19:25



Тъй си е - смартфон без ИНет е точно като лаптоп без ИНет. Върши някаква работа, ама е осакатен.



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: bira_more]  
Автор Бpъм-Бpъм (новак)
Публикувано03.01.11 20:20



Да бе

, я разреши 3G и packet data, ползвай си wifi-то, пък да видим кво става като го загубиш или пък какво се случва на секундата след като спреш wifi-то. Виж ако си спрял packet data и всеки път ти се цъка из менюто да я пуснеш верно сигурно пита,ама аз моя съм го оставил out-of-the-box.
Да Сони-ериксоните са така - имат приоритети и питат като загубят текущия дори и на средата на страницата, а андрото на средата на страницата само изпуква че няма мрежа и ако дадеш retry ей го на готов на мобилния нет .
Морфиус е прав - идеята на тия телефоние е да имат непрекъснато нет, като Iphona и него едно време като го пуснаха в чужбината беше само с планове с нет.

btw. хубав офтопик се заформи, ама пусналия темата не каза какво стана,пусна ли нет или промени настройките



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: StefanPan]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано03.01.11 21:26



Не, но се лишаваш от приложения.
Инак на всяка ОС може да и се резне мобилния...
Проблема е, че тия дето ги замислят тия играчки не са им проблемни 10$ за мобилен и за това механизмите за контрол не са на ниво или изобщо отсъстват от някои смартове (е добавят се външни де).
Не бъркайте андрешковската ни действителност с тая за която са измислени тия телефони.

Welcome to the real world!




Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: StefanPan]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано03.01.11 21:28



А пробвал ли си да спреш Уайрлес рутера или да излезеш от обхвата му докато телефона зарежда нещо... да не се окажеш изненадан?
Просто Андроид съм ровил най-малко... при останалите ако загуби връзка докато прави нещо, вдига мобилния ако е настроен.
Прави разлика м/у загуба на връзка и умишлено спиране.

Welcome to the real world!




Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Mopфиyc]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано03.01.11 23:03




От това, което ползвам (като любител, какъвто съм си) не се лишавам - разцъкване в Гугъл мапс или ползването му като навигация, когато пътувам към непознато място, също и малко разцъкване из нета, проверка на поща. Просто наистина потребностите ми от мобилен нет са ограничени.
За какво бих използвал повече трафик - да слушам радио или да гледам клипове във вбокс и ютуб. Първия няма въобще мобилни варианти на клипове, а втория няма за всички. За съжаление телефона ми няма флашплеър и до момента не мога да намеря такъв за него. За радио он-лайн - също. Освен това - мисля си кога бих правил всички тия неща - докато чакам някъде сам или докато пътувам сам. Обикновено пътуването ми значи шофиране, остава само онлайн радиото.
Та към този момент потребностите ми са такива, че 50-те МБ, включени в тарифата ми ми вършат работа. Ако не успявам някой път да се побера в тях, то е с малко и мога да прежаля няколко лева (макар че е грехота за няколко МБ да броиш десетина лв.).

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: StefanPan]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано03.01.11 23:10



Забравих скайпа - бих могъл да висна постоянно в скайпа, което сега не го правя, по обясними причини.


Но като отчета, че и на пц рядко си влизам в скайпа, не е голям пропуск.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано03.01.11 23:36



При мен(симбиан) автоматично търси от познатите ВИФИ мрежи и ако ги има ,автоматично дърпа от тях. А ако ги няма, пита дали да ползва ГПРС, но как го настроих не помня.

Оръжието на 21 век-бедствия



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Mopфиyc]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.01.11 00:05



Ми ако съм пуснал мобилния - ползва го. Ако не съм - чака по добри времена.
Гадния момент е в началото. Щото има момент в който Андроида иска регистрация и не стигаш до нищо докато не минеш през шибаната регистрация. Но това е мегабайт най-много. Е не съм 100 % сигурен дали няма начин да се заобиколи щото от самото начало бях с карта с доста мегабайти в нея.
От там на сетне - можеш да контролираш и вифито и мобилния нет.

Bеer? Mоre?




Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Бpъм-Бpъм]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.01.11 00:12



Така е, ама аз съм си извадил видгети - power control + Mobile.
И ми е буквално един цък разстояние. А го направих щото иначе батерията направо изтича през дупките.
Яд ме е само на едно - що шибания power control няма и mobile, а има идиотския рефреш. Някой ден може да взема и да си направя собствен power control


Има и един mysettings - контролира какво ли не. Ползвам го най-вече за 2Г/3Г.
3Г яде повече батерия, и се срива много тарикатски на някои места из провинцията. Докато чатна какво става - доста време мина. Е може би трябваше да го държа на auto - ама мразя друг да взима решения.

Bеer? Mоre?



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: StefanPan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.01.11 00:16



Ми да ти кажа - имам си една Нокия - телефон като слънце. Баш за телефония. И си е само за телефон. Андроида е да ме тормози жената на него (щото е с ментелска карта), като се загубя - да се намеря по лесно, като съм извън София - да си осигуря интернет за лаптопа, и да прочета някоя новина докато пуша например.


Иначе казано - и за теб става, ама все пак трябва човек или да е внимателен или да има някой и друг мегабайт за харчене.

Bеer? Mоre?



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: bira_more]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.01.11 00:48



Е ние говорим за реален нет на телефона, тоест да джиткаш НА телефона. За сегашните ми нужди от джиткане на телефона 50-те МБ, включени в основната ми тарифа, както писах, ме устройват в известна степен. А като съм командировки (определено време от годината) си активирам нет-пакет, но ползвам телефона като МОДЕМ - не обичам да се кьорувам, при положение, че не се налага. Това ми е идеята.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Hoй]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано04.01.11 07:20



До къде стигнах - не много напред.На 2'ри и 3'ти 01.2011 обиколих много места за "помощи" за GSM'и, но майсторите ги нямаше и ме отсвирваха, други просто не работеха, почиваха.Един даже , като чу за андроид и отказа да разговаряме повече.


Иначе си взех поука и сключих някакъв договро с Виваком за 50мб. на месец, успокоението ми е , че поне всеки мегабайт + ще е по 0.1 лв, а не по 1.80лв
Алото май наистина само се превключва от къде да тегли нещото си без да пита.От лай-фай или от другаде.Другото, което ме обърква и усъмнява е , че като го пусна на лай-фай веднага се включва някъде, независимо, че всички мрежи в района са кодирани?
Направо ме прави на Калинка.От време на време му проверявам какви приложения работят в момента, често са по няколко и си ги включва когато си иска.Спра ги и той после пак си ги включва, а аз не знам откъде са, за какво са и черпят ли трафик и откъде.Щура работа, не е много за българи май.
Тия дни, като се поосвободя малко ще го нося на някой опитен да му "побае" малко пък ще видим кое и как.
Много благодаря на всички, които се включиха за инфото, форума ще го разгледам и него.Когато се поориентирам повече - ще ви пиша пак.
Доскоро.
P.S.
Много бързо му пада батерията, за около ден?

"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Редактирано от Hoй на 04.01.11 07:22.



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Hoй]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано04.01.11 07:34



Вече се "опарих" и мисля, че когато се науча как да следя трафика ще си реша проблемите на 50% поне.Темата може да е полезна и за други "лаици", като мен.



"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Hoй]  
Автор Бpъм-Бpъм (новак)
Публикувано04.01.11 09:01



Напротив супер си е и за България, но аз съм си пуснал неограничен нет и не го мисля

. Иначе за батерията, бях ти писал някъде по-рано, влез в настройки, мобилни настройки, изключи packet data и му дай GSM only и ще видиш че батерията няма проблеми 3-4 дена



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: bira_more]  
Автор Бpъм-Бpъм (новак)
Публикувано04.01.11 09:03



Точно в началото само няма проблем, от 2.2 насам в началото дава 3 опции - няма нет, wifi и gsm и чак тогава почва първата настройка



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Mopфиyc]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано04.01.11 11:20



при останалите ако загуби връзка докато прави нещо, вдига мобилния ако е настроен.

Виваз прекъсва вифи и опитва ново свързване през мобилния. Но спира и пита - така съм го научил

Хем вифи ми е втори приоритет, а операторския - първи.



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано04.01.11 11:30



как го настроих не помня

Настроил си познатите вифи напред, а операторския достъп - най-отзад на приоритетите. А Симбиан търси по реда на приоритетите - така беше и моят преди да мина на план с мегабайти. И когато не намери познатите вифи спира и предлага 2 неща:
1. Търси друго вифи.
2. Влез през мобилния на оператора.
И потребителя избира.



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано04.01.11 11:57



Една хубава снимка, която да пратиш на мейл или във фейса/Пикаса ~ 3МВ
Прогноза за времето - 100-ина КВ
Предстоящи/текущи мачове от национални първенства и УЕФА - 100-300 КВ
Онлайн чуждоезиков-бг речник или правописен бг-речник - над 100 КВ, ако са повече думи.
Програми на ТВ - 300-600 КВ (с Опера мобайл, с Мини е много по-малко, но с орязана функционалност).
Влакови/автобусни разписания - пак толкова.
3-Д Гугл-мапс - 2-5 МВ; само карта - 4-5 пъти по-малко.
Пращане на мейл с прикачен екселски файл, който работиш - 200-500 КВ; а ако е пауърпойнтски-няколко МВ.
Скайп-разговор - 8-10 МВ (за съжеление в този режим Вивз има бъг - светва му червения диод отзад и не изгасва, трябва рестарт. При чат няма проблеми, ама е тегаво).
Ютюб - от 5МВ нагоре за сесия (пак за съжаление само през вградения браузер, Оперите не плейват, нямат флашове)
Да платиш нещо през иПей - около 1МВ (няма мобилна версия платформата)
И още ред други неща, които са полезни, ползват ИНет и защо си си купил смартфон ако не ги ползваш.



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Cтepн™]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано04.01.11 13:34



Новия Симбиян явно са го позагладили... опита ми със старите СЕ версии е отблъскващ.
Виваз е чудесен телефон, но като видях Симбиан... и го отписах.
Като гледам и Уиндоус 7 за телефони ще иде в същата графа... то не е окастряне, то не е прекарване на всичко през М$ портал, то не е чудо.
Айфон 4 ... за първи път прилича на смартфон, а не на играчка, малко още да се постараят от Ейпъл и може да ги взема на сериозно.
Явно трябва да се запозная по-отблизо с андроидите... май там е бъдещето, поне непосредственото.

Инак заради единия му навик да си вдига мобилния ако загуби Уайрлес на Уиндоус мобайл 6.5 няма да си сменям телефона... има си нет планове за тия телефони.

Welcome to the real world!




Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: StefanPan]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано04.01.11 13:36



50 МБ не са малко за телефон... стига да не се разливаш.
Опита ми с мобилния КИП показва, че месинджърите черпят килобайти... но не знам мобилния скайп ако му резнеш видеото и телефонията, какви ще ги надроби.
А и Скайп има навика да си прерутира трафика през абонатите... не знам на мобилните версии изключена ли е тая опцийка или подлежи ли на изключване.

Welcome to the real world!




Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: StefanPan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.01.11 15:14



И аз така - допълвам го с по 50 МБ на месец, и на всичкото отгоре МБ се увеличават. Демек не мога да изкльопам и 50 МБ.
Да джиткам през телефона - може ама за кратко - някоя новина, пощата.... И аз неща да се кьоравя. 3.7 инча са ми малко.

Bеer? Mоre?




Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Mopфиyc]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано04.01.11 18:25



Виваз е чудесен телефон, но като видях Симбиан... и го отписах.

И аз...в началото на избора. Но ме убедиха, че Симбиан е по-стабилен от УинМобайл и действително се оказа така...след една седмица свикване и лутане.



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Cтepн™]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано04.01.11 18:34



Сигурно е по-стабилен... ама е шашав колкото си ще.
А за стабилноста с УинМобайл 6.5 проблеми няма... мога да го забия де, но само ако го целя... а тогава рестарта решава проблема.
Аз и стария Симбиан на СЕ съм забивал... ако е за идеята.

Welcome to the real world!




Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.01.11 21:23




Когато нямам компютър до себе си, се възползвам от повечето от тия неща.
НО, мразя да робувам на вещи и не бих виснал на телефончето, само защото имало ОС, когато до себе си имам компютър. Взел съм си го с идеята именно да замества в някои неща комютъра, когато няма такъв до мене, а не да му се радвам като дете на шарена играчка.
Това ми е идеята, пак казвам. Аз съм категоричен привърженик на мобилния нет, защото може да запълва доста празнини във времето, когато няма какво друго да правя или се налага да свърша нещо спешно, въпреки неудобствата, а се намирам далеч от достъпен компютър с итернет.
Все пак, ако има някакви съмнения в некои посоки - основната ми тарифа е с месечна такса 40 лв., плюс 5 лв. за "СИП", плюс 57 лв. изплащане на апарата - сумата е не по-малка от 102 лв. месечно. На този фон 20 лв. за 1500 МБ с цена след изчерпване 5 ст. на МБ не са твърде стопираща цифра, струва ми се. Особено след като приключат вноските за апарата.
Уточнението ми се струва нелепо, но вече беше спомената андрешковската ни действителност, та за по-сигурно.

Да оставим това, истинската причина да се въздържам от похабяване на хиляди МБ-ти (както казах, 50-те МБ, включени в основната тарифа към момента ми вършат някаква работа) е невъзможността да гледам в ютуб и вбокс, както и да слу6ам радио онлайн. Това, което гледаш през вградения браузър в ютуб, не е функция на браузъра, а на ютуб, който разполага с телефонни варианти на много от клиповете. Но на много от тях не разполага.
Та кажи някой флаш плейър, който да върши работа за обикновените клипове, както и плейър за слушане не радио онлайн.
Между другото, изтече ми и адоб рийдъра, нещо като идея?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.01.11 21:30



С едно нещо не мога да се примиря - че приема получаването на файлове с блутут като съобщение (за всеки отделен файл!) и трябва непрекъснато да влизам във всяко едно от тях, да изизам, да потвърждавам, че изображението (примерно) не е записано, да го запише ли, да трия след това съобщението. Бяс ме хваща, когато прехвърлям множество снимки от друг телефон.
Ако помниш, ДТМФ май коментира, че това е наследство от идиотските Нокия, които и тук са си оставили идиотията.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: bira_more]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.01.11 21:31



Именно.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Mopфиyc]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.01.11 21:51



Значи от тук идва неразбирането ни до момента - за мен тия 50 МБ потребление не са ползване на нет, дори и за мобилен. Може би защото от 3 години са ми включени като подарък в тарифата и някак си не ги забелязвам.
Истината е, че бих харчил доста повече, ако имаше как.
Какво знаеш за мобилни флаш плейъри или начини за слушане на радио онлайн - конкретно за Виваз.

"А и Скайп има навика да си прерутира трафика през абонатите... не знам на мобилните версии изключена ли е тая опцийка или подлежи ли на изключване."

-не. Точно това е обяснимата причина, която споменах. Чак ме е яд, че няма възможност за превключване от ЕДГЕ към ГПРС - поне малко да огранича трафикопиеца мръсен.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано04.01.11 22:10



За рийдър ползвам PDF+, много съм доволен, търсачката му работи в пидиефи на български. Но не помня откъде го свалих, заедно с лекарството.

За Ютюб бъркаш - гледането зависи от браузера. Не съм му голям фен, но досега тела не ми е отказвал нормално гледане на клип през вградения браузер; през Оперите нищо не може да се гледа. С други браузери не съм пробвал.
Вибокс май на никой мобилен не могат да се гледат; не знам защо, не съм се ровил.

Програми за онлайн радио за S60 v5 (че и за ТВ) се появяват често в съответния раздел на IPmart-форума, но не им обръщам внимание. Все пак помня, че наскоро излезе плеър с онлайн радио точно за Виваз -

. Виж дали наистина си струва и сподели.



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: StefanPan]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано04.01.11 22:25



Аз за това Скайп и на компа си пускам само ако нямам никакъв, ама никакъв друг избор


Ако ще го играят като торент клиенти, поне да дадат възможност на потребителите да регулират колко и кога да споделят, ама не... нодове им трябвали.
А на мобилен телефон и безплатен да ми е нета... пак няма да пусна нещо дето си прави каквото си иска с трафика (имам и батерия да мисля все пак).

СЕ Симбиан не съм пипал от години, не мога да помогна за плеърите... както и за превключването 2Г/3Г ... но за последното начин трябва да има... виж си настройките на мрежите - дали нямаше опция да му дадеш само 2Г мрежи да ползва.

Welcome to the real world!



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.01.11 22:27



Не бе, човек, и през операта се гледа.


Да си призная, не мога да ти кажа мини ли е, мобилна ли е, но по моите спомени като я смъквах, имаше в името си 9.нещо си или дори 10 май. Има и турбо функция, ако това е ориентир.
Освен това, пак ще проверя де, но става и когато е включено турбото.
Не ти ли се е случвало да ти изпише - няма мобилна версия за клипа или нещо от тоя род беше?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано04.01.11 22:49



Ти да не говориш за приложението Youtube дето идва фабрично с Виваз? То наистина влиза по по-необичаен начин в Тюба и страницата не е като на комп.
Аз ти говоря за класически достъп - www.youtube.com - все едно влизам през лаптопа.
И съм 100% сигурен, че формата на клиповете НЕ се приема от Опера, независимо със или без включен Турбо режим. При опит да отвориш клип казва, че трябва се върже със сървъра (който и да е той, нямам идея за какво пита) и ДА или НЕ. И при ДА пак няма клип.
Както казах не съм много заинтересован от Тюба, но все пак някъде четох, че няма флаш-плеър за мобилната Опера, затова и не плейва през нея. А във вградения си има и плейва всеки пожелан клип. (Пак да повторя браузер + www.youtube.com, а не през приложението).



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Mopфиyc]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано04.01.11 22:53



както и за превключването 2Г/3Г ... но за последното начин трябва да има... виж си настройките на мрежите - дали нямаше опция да му дадеш само 2Г мрежи да ползва.

Той всъщност пита за превключване EDGE-GPRS, а и двете са 2Г и наистина няма как да се избират. Иначе си има стандартните режими GSM, UTMS, auto



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Mopфиyc]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.01.11 22:59



Дето казваш, яд ме е, че ме тарикатстват. Най-вече това.
За 2Г и 3Г ясно. Говоря ти за класическото 2Г - ГПРС и т.нар. от някои 2.5 или 2.75Г - ЕДГЕ. При Виваза в ролята на 2Г е ЕДГЕ, което е 2-3 пъти по-бързо от ГПРС.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.01.11 23:07



Ей сега след малко, ако си тук, ще проверя и ще ти кажа. Говоря ти точно за операта и е мобайл, сетих се вече. че сега ше пробвам радиоплейъра.
Говоря ти именно за опера, не за вградения тюб. През класическия изглед, като искаш да гледаш някой клип автоматично те пренасочва към телефонния му вариант и ти не го забелязваш това. Отваря ти се със плейъра на телефона.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано05.01.11 00:31



Май си прав. Не знам как, но операта е приела мобилната версия на сайта, а аз дори не съм обърнал внимание. Инересното е, че след като зададох версия за компютър, сега вече не ще и не ще да отваря.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: StefanPan]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано05.01.11 00:40



Дам, недочел


И при мен няма опция да му указвам ГПРС/ЕДГЕ...

Welcome to the real world!



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано05.01.11 11:04



Опитай през вградения браузер, ще стане.



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано05.01.11 12:04



Всъщност не тарикатстват; това си е заложено в телефона - търси да се закачи на най-високата достъпна скорост.
Специално на Виваз лесно можеш да видиш към какъв тип мрежа за пренос на данни си в момента. В Настройки-->Свързване-->Админ.(истративни) настр.(ойки)-->Пакет данни кликни на първата опция (Връзка пакет данни).
Ако е избрано "Когато е налице" горе вляво, преди иконата за сила на сигнала има още една иконка, която може да има 4 изгледа.
Ето 3 от тях:



Ако е втората (Н) означава, че си в клетка с HSDPA (3,5G/14.4 mbps downlink; МТел пуснаха и новото поколение, около 22 мбпс, ама има много малко такива клетки; дори повечето му HSDPA-клетки карат обикновено на 7,2 мбпс)
Ако е първата (3G) означава, че си на UMTS (3G/384 kbps).
Ако е третата (Е) означава, че си на EDGE (2,5G/236 kbps)
Ако не е нито една от трите, а е класическата икона за антена (линия с обърнат триъгълник в горния край) означава, че си на GPRS (2G/114 kbps).

(Ако опцията "Връзка пакет данни" не е на "Когато е налице", а на "При необходимост" в стендбай винаги иконата е последната, като за GPRS и чак като се закачиш в ИНет се сменя с някоя от горепоказаните. При тази опция леко забавя свързването, докато се натутка да определи в какъв режим да се върже, но пести много батерия).

Първите два режима (HSDPA i UMTS) са достъпни при включен режим на мрежата UMTS, а EDGE i GPRS - при режим GSM.
При режим на мрежата "Двоен" са достъпни и 4-те и телефонът почва да ги търси от най-високата скорост надолу, докато се закачи някъде. Този режим не ти го препоръчвам - обикновено стои на HSDPA (поне тук, във Варна, такова покритие имам навсякъде), но при иницииране на обикновен разговор минава в нормален GSM-режим, после пак се връща в HSDPA, индикаторът за обхват подлудява при тези смени, бяга наляво-надясно, сменя си цвета от син на жълт, минавайки в червен, докато прави прикачването. Абе не си струва.
Затова си карам на обикновен GSM (разликата в скоростта м/у UMTS i EDGE е минимална) и само когато правя видеоразговор или трябва да свалям нещо голямо, примерно 10+ МВ, тогава минавам на 3G, където вече си осигурявам прилични 5-600 КВ/с, т.е. 4-5 мбпс.
За останалите ежедневни нужди от ИНет, включително и ЮТюб EDGE си е достатъчно.



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Cтepн™]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано05.01.11 16:17



На някои телефони 2G го показва с квадрат с буквата G в него



Welcome to the real world!



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Cтepн™]  
Автор cyg (<>)
Публикувано05.01.11 17:02



разликата в скоростта м/у UMTS i EDGE е минимална

UMTS още не съм виждал, навсякъде съм хващал HSDPA, а там разликата е голяма. Пък и батерията ми пада много бързо, ако браузвам на 2Г.

МТел пуснаха и новото поколение, около 22 мбпс, ама има много малко такива клетки

А има ли телефони, способни на такива скорости.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: cyg]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано05.01.11 18:26



Телефони не знам (може би най-новите могат)... но юсб модеми има и се предлагат от Мтел.
Все пак има и планове за компютър



Не съм засичал разлика в батерията при браузинг, но при стендбай в 3Г режим я хаби с 1/3 поне по-бързо от колкото в 2Г.

Welcome to the real world!

Редактирано от Mopфиyc на 05.01.11 18:27.



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: cyg]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано05.01.11 18:41



При браузване няма особена разлика м/у Н и Е. Батерията се точи повече при сваляне на по-големи файлове с edge, отколкото с hsdpa.

Някои от новите Нокии.



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано05.01.11 18:52



Там отваря, наистина и в двата варианта.
Но операта също отваряше през мобината версия, а сега не ще.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано05.01.11 19:14



А, колко съм се чудил за иконката на ЕДГЕ. И каква е разликата между двата режима ("когато е налична" и "при необходимост". По принцип и на мене ми е правило впечатление за бавене и от доста време съм на "налична". Иначе стоя твърдо на ГСМ.
Не знаех, че УМТС е толкова бавно. Искам да споделя чудесен опит с ЕДГЕ - когато бях командировка в едно село, където всякакъв нет е немислим, естествено разчитах на мобилния, телефона като модем за лаптопа. Искам да ти кажа, че в диспечера за връзки на телефона отчиташе трайна скорост от 46 до 52 кБ/сек. Както искаш го смятай, но това са си едни прилични 400 кб/сек. И като вземе и колегата да се включи в другата стая веднага пада двойно.


По това рабрах и че сме единствените ползватели на клетката за нет.
А иначе с Морфей говорехме за скайпаните тарикати, дето рутират трафик през мен, без да ме питат съгласен ли съм.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано05.01.11 19:19



Е, явно е въпрос на време, през което телефона е ангажиран с някакъв процес. При браузване е постоянно активен за цялото време, с относително малък трафик. А само при сваляне/качване времето е в пъти по-малко при двете мрежи, съответно за един и същ трафик и по-малко ток. Или ми е грешна логиката.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Mopфиyc]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано05.01.11 19:23



Добре де, на какво се дължи тая разлика в стендбай - че 3Г клетките са по-малко и консумира повече ток да се закача или?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано05.01.11 19:29



При ИНет от оператора работи приемо-предавателния модул, които си харчи не малко.
Колкото е по-бърза връзката, толкова по-бързо ще се сваля/качва и модулът ще бачка по-малко. Разбира се няма да видиш изтощаването при сваляне на 10 МВ, но при няколко такива ще си проличи.
Докато при браузване трафикът е малък и няма съществена разлика в работата на модула...освен ако не браузваш активно с часове.



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано05.01.11 19:37



Връзката (индетификационна) БС-телефон е по-често.
БС са по-нарядко и по-често телефонът е в зона с по-слабо покритие и търси БС по-често.

Обаче в големите градове гъстотата на БС е достатъчна и аз лично не забелязвам по-бързо източване на батерията.
Моето основание го писах по-горе - нз дали е особеност на Виваз (вече не помня как беше с К770), но когато съм в режим 3Г и набера за обикновен разговор, машинката минава в 2Г, говори в тази мрежа и после пак се връща в 3Г. И тези превключвания са съпроводени с опознаване с БС, което харчи ток.



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано05.01.11 19:42



И при мен edge в града ми дава скорости м/у 20 и 40 КБ/с.
Нищо чудно да стигаш, дето си ги посочил, ако си сам.



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано05.01.11 19:45



Аха. Нямам сериозни наблюдения, защото пребивавам отново в родното си градче, а и работата ми е такава, че все по ниви, села и паланки...
От друга страна, гледам фиософски - наслаждавам се на нет практически навсякъде и с една и съща, прилична (за мобилен) скорост, включително и на път, и по ниви, гори и т.н. Ако имах комфорта на 3Г по-често, пренастройката ми за по-ниска скорост щеше да ми харчи повече (емоционален) ток.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано05.01.11 19:46



Явно съм улучил с лаическите предположения.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Mopфиyc]  
Автор cyg (<>)
Публикувано06.01.11 09:39



Не съм засичал разлика в батерията при браузинг, но при стендбай в 3Г режим я хаби с 1/3 поне по-бързо от колкото в 2Г.

При браузване батерията ми направо се топи на 2Г, при 3Г издържа повече, дори да гледам клипчета в youtube. При стендбай вероятно силата на сигнала е решаваща, както казаха по горе, по-рехавато 3Г покритие е основна причина за по-бързото изразходване на батерията.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: cyg]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.01.11 00:01



Установил съм че моята батерия изтича най здраво при браузване с WiFi или при включен ГПС особено в сгради. Случвало се е да го забравя и за няколко часа може да изтече напълно.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.