Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:25 02.07.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Cтepн™]  
Автор cyg (<>)
Публикувано03.01.11 08:50



сложи първо вифи-точки и чак после - операторския достъп.

По принцип WiFi е с приоритет по подразбиране, не знам дали би могло да се промени това при Андроида.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: cyg]  
Автор Бpъм-Бpъм (новак)
Публикувано03.01.11 10:00



Да с приоритет е, но ако е включено. Само че ако загуби WiFi, автоматично си превключва на мобилен нет, нито пита нито нищо. Няма начин на подредба, кое първо кое второ.



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: StefanPan]  
Автор Бpъм-Бpъм (новак)
Публикувано03.01.11 10:07



Да ти кажа честно, от как си пуснах неограничен мобилен нет, WiFi ползвам само ако някоя програма предупреди, че ще точи много и по-добре да е на WiFi (някои програми предупреждават, но не всички). Иначе самия андроид с пуснати синхронизации (това му е чара) нонстоп тегли нещо от някъде, а мобилен кадърен нет вече бол - HSPA и 3G навсякъде из градовете поне аз където съм ходил, само извън градовете е EDGE, но и там скоростта върши работа. Иначе го бях пробвал с изключен нет, колкото да видя как трае батерията, ами тегаво беше, не е същия телефон без нет



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: cyg]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.01.11 13:12



И аз не знам как е при Андро, но при мен (Симбиан) може и операторската точка ми е с първи приоритет и ми се предлага тя. Ако има вифи в покритие - предлага се след това в списъка.
(Направил съм го така, защото вифи черпи повече батерия, отколкото 3Г през оператора).



Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: StefanPan]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано03.01.11 14:03



Презумпцията е - имаш смартфон, имаш мобилен интернет... тия телефони без Интернет са все едно осакатени.
Има начини да ги прекараш само през компютър или уайрлес... но иска мислене и знания как да го ползваш по този усукан начин.
Независимо от ОС (Уиндоус, Андроид, иОС, Симбиан).
Повечето от тях имат и вградени или допълнителни механизми за спиране на мобилния нет... както и броячи, но незапознатия потребител спокойно навърта няколко стотин МБ ... преди да изпищи.
Крайно време е да почнем да четем какво купуваме и какво подписваме... преди пищенето.
И че продажбата им с интернет пакети не е приумица...

Welcome to the real world!




Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Hoй]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано03.01.11 14:06



За съжаление повечето хора у нас не се замислят, защо такива телефони се продават от операторите почти задължително с планове за Интернет... не е приумица, а необходимост, идеята на тия телефони е да ползват Интернет.
Повечето въпроси виждам са им отговорили... няма да влизам в детайли, но ще дам един съвет - прочети хубаво какво пише из нета за тая ОС, особеностите и, софтуера и начините на използване.
Защото те ще ти инсталират каквото е нужно някъде, ама ако не разбираш замисъла... пак може да те изненада.

Welcome to the real world!




Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Бpъм-Бpъм]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано03.01.11 15:14



Айде бе. Нямам нито един случай в който андроида ми САМ да е включил коя да е от мрежите. Е ако аз включа някоя - тогава някои приложения много нахално се възползват на секундата.

Bеer? Mоre?




Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: bira_more]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано03.01.11 16:47



Ако ползваш приложение което му трябва нет... и изгуби връзка с уайрлеса какво прави?
Уиндоус мобайла и Симбиана (поне на СЕ) например направо пускат мобилния ако изгубят уайрлеса.

Welcome to the real world!




Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Mopфиyc]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано03.01.11 18:26



Виваза - като му спра умишлено ви-фито, на следващото зареждане на страница ме пита да избера. Предполагам, че и в останалите случаи пак няма да мине автоматично на мобилен без да ме пита. Това през браузърите - вградения и операта. В самите тях има настройки за избор на точка за достъп - дали винаги да пита или да тръгва веднага през посочената от мене.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: samsung galaxi 550нови [re: Бpъм-Бpъм]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано03.01.11 18:46



Сигурно си прав, но има потребители, които ползват телефона разпределено - за интернет, за разговори, за снимки, за забавления, за малко работа... Аз долу-горе съм така. Тоест нета не ми е приоритетна функция спрямо другите, а най-много равностойна. От тази гледна точка не съм настроен да активирам нет-ориентирана тарифа или да добавя пакет със значителна стойност спрямо основната ми тарифа (за постоянно де, когато съм продължително време командировка, където всякакъв нет, освен мобилния, е плод на болно въображение, си активирам).
Допълнително, че досадата от джиткането през телефона не ме предразполага да висна основно на него, а и когато не съм вкъщи или на работа обикновено обстоятелствата не подтикват към ровичкане в интернет.



Та, ако има и други като мене, те автоматично ли излизат от таргет групата на Андроид?

------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.