Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:36 28.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Законите на България валидни ли са за  
Автор bira_more (бира)
Публикувано22.11.10 14:59



Виваком?
Според юристи с които съм се консултирал, всяка покупко-продажба, включително на хляб или кафе поражда договорни отношения между купувача и продавача. Независимо дали има писмен договор или няма такъв.
Според Виваком между менкато клиент на тяхна предплатена услуга и тях като доставчик на такава услуга няма договор.
Тоест аз не съм длъжен да се съобразявам с техните условия за ползване на услугата им, а те не са длъжни да ми я осигуряват ако аз изпълнявам условията които те самите са обявили.
Та - единствения начин да няма договор между мен и Виваком е ако законите на България не са валидни за Виваком.
Между другото - имам и мейл от съпорта на Виваком изрично указващ че между мен (като клиент на тяхната предплатена услуга) и тях - договор няма. Тоест покупката на предплатена карта - не поражда договорни отношения. Покупката на ваучери не поражда договорни отношения. Въпреки че предлагането на предплатени карти както и ваучери задължава Виваком с условията които те сами са обявили, както и покупката им от моя страна автоматично означава съгласието ми с представените условия.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Законите на България валидни ли са занови [re: bira_more]  
Автор 5rov ()
Публикувано22.11.10 16:07



Доста принципно и общо си го описал. Няма ли да кажеш, все пак, за какво конкретно става въпрос? За какво си се обръщал към поддръжката не става ясно?



Тема Re: Законите на България валидни ли са занови [re: 5rov]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано22.11.10 18:36



Ами точно за това - аз като клиент на Виваком с предплатена карта - в договорни отношения ли съм с Виваком или не съм в договорни отношения.
Според виваком - няма договорни отношения между виваком и техните клиенти на предплатената им услуга.
Разговорът, като съм подменил името си разбира се:

Въпросът ми:
Спорех с ваша служителка. Аз твърдях че като ваш клиент на предплатена услуга, между мен и вас съществува договор, както и общи условия задължителни и за мен и за вас. Вашата служителка твърдеше че предплатените карти непораждат договорни задължения. По този въпрос ще бъда изключително доволен да зная вашето становище, и евентуално лице за контакти към което да насоча вашата служителка за допълнителни уточнения. Много мразя да ме лъжат (като ми трърдят че предплатената карта не поражда договорни отношения). А в случая това е лъжа с цел материалнооблагодетелстване. Дали е по незнание или е нарочно - не знам.
С уважение XXX

Отговорът:
Уважаеми г-н XXX,

Във връзка с Вашето запитване, искаме да Ви уведомим, че предплатените карти нямат договорни отношения.

Моля, имайте предвид, че единствено регистрацията на клиентите на предплатената услуга стана задължителна след решение №1085 на Комисията за Регулиране на съобщенията „ Събиране на данни, необходими за идентифициране на клиентите на предплатените услуги " от 03.09.2009 година.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Законите на България валидни ли са занови [re: bira_more]  
Автор 5rov ()
Публикувано22.11.10 18:57



Тезата ти звучи убедително и съм склонен да те подрепя, но очевидно те схващат договорните взаимоотношения в един по-тесен смисъл.

Първоначално помислих, че имаш някакъв конкретен проблем, я с цената, я с времето за таксуване, което се е променило или нещо друго, а се оказва, че ти така си питаш по принцип, в което няма нищо лошо.





Тема Re: Законите на България валидни ли са занови [re: bira_more]  
Автор onnellinen (котка)
Публикувано22.11.10 19:46





Разсмя ме много с това последното.

Това е от обслужване на въпроси на клиенти по имейла, нали?

Искаш да ти напишат нещо не-бланково оттам? Чувай, уйо, както казваме вкъщи.

Иначе, ако се запънеш юридически, с всичките му там адвокати и пр., мисля, че ще приемат становището ти. Поне е логично да го приемат

***
пол - ж (да не се бърка с кифла)

Баси шизофрениците има на тая земя.

Тема Re: Законите на България валидни ли са занови [re: bira_more]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано22.11.10 19:55



Разбира се, че има договорни отношения м/у теб и Виваком.
Нямаш индивидуален договор (кратко- , дълго- или безсрочен), но имате рамков договор - Общите условия. То си го и пише:

1. С тези Общи условия се определят реда, условията и сроковете* за предоставяне на електронни съобщителни услуги на абонати и потребители чрез обществената електронна съобщителна подвижна клетъчна мрежа на БТК по стандарт GSM (Мрежата).
...
3. Потребител е всяко лице, което ползва електронни съобщителни услуги, предоставяни чрез Мрежата. - това си ти
4. Абонатът е всяко дееспособно физическо лице, юридическо лице или институция, осъществяваща дейност на територията на страната по силата на международно споразумение, по което Република България е страна, които са страна по индивидуален договор с БТК за предоставяне на електронни съобщителни услуги чрез Мрежата. - това не си ти.

* - Закон за задълженията и договорите - първите 7 члена са отменени, Чл. 8. (Изм. - ДВ, бр. 12 от 1993 г.) Договорът е съглашение между две или повече лица, за да се създаде, уреди или унищожи една правна връзка между тях.

Що не четеш ОУ от чл. 1, ами от по-нататък?



Тема Re: Законите на България валидни ли са занови [re: Cтepн™]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано22.11.10 20:04



Точно така е. Общите Условия важат и за предплатените карти и в тях от миналата година са са добавени специални точки специално за предплатени карти.



Тема Re: Законите на България валидни ли са занови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано22.11.10 23:08



Ами анджък де. Въпроса е защо Виваком считат че между техните клиенти на предплатени услуги и Виваком няма договор?
Каква е причината?
Едната възможна причина е опит да бъда измамен - с цел да закупя ненужни за мен стоки и услуги, от което явно Виваком има финансова изгода.
Друга възможна причина е потрисащо правно невежество. Ама не само при продавачките което е допустимо но и в централата на Виваком, което вече е под всякаква критика.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Законите на България валидни ли са занови [re: Cтepн™]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано22.11.10 23:10



Човек - чета, ама не всичко успявам да разбера.
То и за това си направих консултацията с юристите де.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Законите на България валидни ли са занови [re: bira_more]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано23.11.10 08:04



Задал си въпрос, на който може да се погледне по различен начин. Получил си отговор в смисъл, че имаш сравнително по-малко задължения от тези абонати, които са на абонаментен план. В отговора е пропуснато задължението ти, ако искаш да продължаваш да ползваш предплатената услуга да зареждаш картата си с ваучери поне веднъж на 11 или 3 месеца, в зависимост от типа на предплатената услуга.

Общите условия важат за всички абонати и потребители, ползващи мрежата и услугите на Виваком.

Когато в едно и също изречение се пита И за задължителност на Общите условия, така И за Договор обикновено се има предвид за някакъв Договор, който е различен и не е част от Общите условия.

Понеже условията за ползване на предплатените карти са регламентирани единствено и само в Общите условия, то и отговора е в смисъл, че при предплатените карти няма никакви допълнителни договори и скрити условия от страна на Виваком освен Общите условия. (Съобразяването на ползването със Закона за електронните съобщения, Наказателния кодекс и другите закони в Република България се подразбира.)

Измама на на тази основа е абсолютно невъзможна. Би могло да разглеждаш отговора като опит за измама ако ти бяха вменили допълнителни задължения, не съществуващи в общите условия. В този смисъл дадения отговор дори те предпазва от измами.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.