Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:35 11.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема виваком предплатенинови  
Автор toptradebg (минаващ)
Публикувано30.10.10 22:06



нищо интересно от доста време насам
нито пакет може да добавиш нито изгодно да говориш





Тема Re: виваком предплатенинови [re: toptradebg]  
Автор sollar (непознат )
Публикувано05.11.10 09:50



Вярно е, куца им това, че нямаш възможност да говориш с няколко номера на по-добори цени. Но от друга страна, с пакет Опа крактия разговор дори без бонусите е 17.5 ст - което не е никак лошо. Аз ползвам такъв вече няколко годинки и съм доволен.



Тема Re: виваком предплатенинови [re: sollar]  
Автор pegasO7 (:))
Публикувано11.11.10 12:39



При "Get Bonus" се получават 1000 мин. за 20 лв към Вива мобилни. При "Айде" минутата е много изгодна към цялата им мобилна и фиксирана мрежа, както и други фиксирани мрежи - 0,16 лв./мин. При "ОПА" както казахте, цената е достатъчно ниска като за предплатена карта към всички мрежи - 0,34 лв./мин. като + тук е и първоначално таксуване от 30 сек. Така, че има избор!



Тема Re: виваком предплатенинови [re: pegasO7]  
Автор onnellinen (котка)
Публикувано11.11.10 13:32



Всъщност, няма избор.
Колко трябва да заредиш, за да получиш всеки месец такв бонус? 40 кинта най-малко, и то всеки месец. Купуваш предплатен пакет и за да ти се активира каквото и да е, трябва да заредиш минимум 10 лв, ама за тях получаваш бонуси, които може и да вършат работа на 10-годишно дете с първия телефон в живота му, но не и на мен.
При Глобул е друго. Купих си предплатена карта 6 кинта, имам 3 лв в нея - дотук като при Вива. Обаче - при Вива трябавше да зареждам всеки месец 20 кинта, за да имам 500 мин към мрежата им. Освен това първото зареждане не се броеше, трябваше да се направят две презареждания след купуване на картата, за да получа изобщо някакъв бонус. А в интерес на истината, не съм предвидила да заделя 50-60 лв, за да получа първите си 500 мин, нито съм предвидила минимум 20 лв в месеца, за да задържа тези минути, които дори не мога да изговоря.
При Глобул картата с активирането има 200 мин и ти трябва презареждане само за пукнато петаче - само 5 лв, за да ти се прехвърлят минутите към следващия месец, а и с тия 5 лв получаваш и 50 мин към група За приятели.
Цените извън бонусите може да са същите, обаче бонусите на Глобул другите оператори има да ги гонят с години...

***
пол - ж (да не се бърка с кифла)

Молим те,престани, да слагаш, запетая, на всяка, дума.

Редактирано от onnellinen на 11.11.10 13:36.



Тема Re: виваком предплатенинови [re: onnellinen]  
Автор pegasO7 (:))
Публикувано11.11.10 14:13



Да, наистина при Гет бонус трябва първоначално да се зареди сума и следващите презареждания дават бонусите валидни 30 дни. Ето защо, "Бонуси безкрай" ги превъзхождат многократно, защото там от първия път получаваш бонус (20 лв. ---> 500 мин.), който важи не 30 дни, а докато ти е активна картата или не го изчерпиш.
За глобулските предплатени - от една страна са с доста плюсове, най-вече поради факта, че можеш да преминаваш на различни тарифи с една и съща карта, но там бонусите или преференциалното таксуване важи само към 3 номера, иначе имат и допълнителни пакети и са ОК. Но това който има разговори в Глобул. Примерно аз почти нямам близки и познати на Глобул и просто ми седи в шкафа би-кънекта. Виж на Вива са ми основните контакти и предплатените "Бонуси безкрай" за мобилни Вива + "Айде" за всички фиксирани мрежи, сложени в двусимов телефон ми оправят супер тънко всички мои разговори, а те не са никак малко. Правя приблизително по 500-600 мин. месечно изходящи без да се обвързвам с договори и т.н. Какво говори това, че който има нужда от Вива и предплатените им карти вършат екстра работа!

Редактирано от pegasO7 на 11.11.10 14:15.



Тема Re: виваком предплатенинови [re: pegasO7]  
Автор onnellinen (котка)
Публикувано11.11.10 14:23



Именно.
Get Bonus конкретно е перфектна за човек, който може да дава 20-40 лв на месец минимум, но и едно 80% от контактите му са на Вива. Но във всеки друг случай за мен е абсолютно безсмислено да се взема точно тази карта, както и каквато и да е карта на Вива.

На Глобул голям плюс им е, че и за минималното зареждане от 5 лв дават бонус, който действително е бонус, а не нещо, дето я го ползваш, я не; освен това 5 лв на месец са прежалим разход - това са цигарите ти за два дена например (ако пушиш). А при гореспоменатата бонусна на Вива - твърдо вкарваш минимум 10 кинта, получаваш няколкостотин смс-а, а дали ще пратиш и 1/5 от тези смс-и? Най-вероятно не.

***
пол - ж (да не се бърка с кифла)

Молим те,престани, да слагаш, запетая, на всяка, дума.


Тема Re: виваком предплатенинови [re: onnellinen]  
Автор pegasO7 (:))
Публикувано11.11.10 14:47



Еми точно за това потърси не "Get bonus" а "Бонуси безкрай", която отдавна не се предлага официално и бонусите важат не един месец, а докато не ги изразходиш. Такава карта е идеална за обаждания само към Вива редовно, или отвреме на време.



Тема Re: виваком предплатенинови [re: onnellinen]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано13.11.10 00:35



Нарочно ли пропусна че бонуса при глобул е до 3-ма човека? Сравнено с 1 милион при виваком е направо смешно.



Тема Re: виваком предплатенинови [re: DTMF]  
Автор onnellinen (котка)
Публикувано13.11.10 15:24



Не нарочно. А ти говориш ли с един милион вивакомци?

Всеки оператор си има недостатъци, обаче откъм предплатени карти Глобул ми изглеждат най-добре. Виж им пакетите.
200 минути към предпочетените номера от мрежата на GLOBUL 2,90 лв.
30 уикенд минути в мрежата на GLOBUL 2,90 лв.
15 минути в мрежата на GLOBUL 2,90 лв.
10 минути към национални мрежи 2,90 лв.

Сега ми кажи кой оператор предлага постоянна цена на минута към друг оператор 29 стотинки, и то за предплатена програма.

Идеята ми е къде са най-евтините разговори изобщо, а не къде е най-тънко да говориш с хора от същата мрежа. Аз нямам нужда от стотици безплатни мин към моята мрежа, имам нужда от евтини минути към другите мрежи и точно в това отношение Глобул са идеални за мен.

***
пол - ж (да не се бърка с кифла)

Молим те,престани, да слагаш, запетая, на всяка, дума.


Тема Re: виваком предплатенинови [re: onnellinen]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано13.11.10 16:31



С милион не,но с 40-50 човека постоянно, и много други от време на време.

Карта с минути до 3 номера не става,даже за разговори в семейството не стига.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.