Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 02.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Ей, Виваком, големи сте гадове бе !нови  
Автор Forza_Italy (Стрелец)
Публикувано19.10.10 09:18



Бе кви са тия формалности ве ! Бахти идиотите, тъй са го направили, че на човек да му писне и да не прекратява договора си. нямам думи да опиша възмущението си. Отидох до офиса им, бях взел КОДА за ОТКАЗ предварително, а онзи ми казва, че договора щом изтичал на 22.ХІ.2010 трябвало да отида при тях точно на тази дата, а не по-рано, щото ще плащам неустойки. Аз му разправям, че искам прекратяването да е от 22.ХІ. точно, а не предсрочно, но той казва че такива били правилата. И Кода за отказ важал само няколко дена, та трябвало в същия ден да взема нов КОД и тогава да отида. Не, няма такива идиоти като наште оператори ! И ВИВАКОМ са същите като Мтел и Глобул, разлика не намирам !

Само заради тези сложни формалности и спънки, които срещнах в желанието си да прекратя договора, наистина ще го прекратя и повече не искам с вас взаимоотношения. Обмислях на по-късен етап да сключа договор но на друга тарифа, но вие окончателно ме отблъснахте. За което ви правя евалла ве ! Продължавайте все така да си гоните клиентите, разкажете им играта, ходете им по нервите и чакайте резИлтати.

Редактирано от Forza_Italy на 19.10.10 09:22.



Тема Re: Ей, Виваком, големи сте гадове бе !нови [re: Forza_Italy]  
Автор cyg (<>)
Публикувано19.10.10 10:12



щото ще плащам неустойки

Какви неустойки, нали абонатната такса се плаща предварително. Май това дето разправят за БТК, че който прекрати договор се санкционира здраво е вярно.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Ей, Виваком, големи сте гадове бе !нови [re: cyg]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано19.10.10 11:09



Нямам идея как е сега при бтк (когато аз скъсах с тях навремето не ме санкционираха, платих само изговореното до момента), но МТел правеха този номер преди години. Отидеш на деня да прекратяваш и те сюрпризират, че имаш фактура, в която автом. е вкарана такса за следващия месец. И или я плащаш бадева, или говориш още месец. После обаче се коригираха и искат 1 мес. предизвестие за да не вкарват и 13-та такса.
Но пък има случаи, в които интерпретират "срок на договора" и "1 месец предизвестие" не така, както е в Закона за задълженията и договорите и дето се вика - миг невнимание-цяла година абонат, та затова е най-сигурно вместо предизвестие направо да се прекрати договора 1 месец предсрочно...пак си гушкат 1 такса неустойка, но е малкият дявол.
Е, ако човек отиде, подкован с членове и алинеи и тапи в ушите, може да се измъкне наистина с предизвестие, но колко потребители го могат?



Тема Re: Ей, Виваком, големи сте гадове бе !нови [re: Forza_Italy]  
Автор Joe Black (twisted)
Публикувано19.10.10 11:11



аз съм прекратявал така договор, но всичко е било чисто и изрядно... нямало е такива неща от сорта "точно на датата".



Тема Re: Ей, Виваком, големи сте гадове бе !нови [re: cyg]  
Автор Forza_Italy (Стрелец)
Публикувано19.10.10 12:34



Не знам. Така ми каза момчето, но вече ще кандисам и на неустойки, само и само да се отърва от ВИВАКОМ.



Тема Re: Ей, Виваком, големи сте гадове бе !нови [re: Joe Black]  
Автор Forza_Italy (Стрелец)
Публикувано19.10.10 12:37



Искат точно на датата да е и в същия ден да си взема онзи Код за Отказ. Ама ще ида преди датата, въпреки че може да платя некой лев неустойка и да не мога да използвам минутите, за които съм платил. Мама им стара, не очаквах такъв резил от Виваком. Така се орезилиха, щото никога вече да не се върна при тях. Не и на договор !



Тема Re: Ей, Виваком, големи сте гадове бе !нови [re: Forza_Italy]  
Автор Joe Black (twisted)
Публикувано19.10.10 13:21



А, действително е неприятно, но на мен ми се струва, че е по-вероятно да си станал жертва на някой лошо обучен служител в магазин. На мен ми се е случвало един да ми каже, че нещо не може да стане, да ми дават грешни цени на телефони и т.н., но като отида в друг магазин или чуя какво ще ми кажат и на 123, отиваш и натриваш носа на онези от магазина и приключваш. Иначе, цените на виваком са най-добрите в момента като съотношение на това, което плащаш и това, което получаваш.



Тема Re: Ей, Виваком, големи сте гадове бе !нови [re: Forza_Italy]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано21.10.10 23:00



това точно на датата вероятно е шаблонен отговор за лековерни клиенти и така разчитат да те преметнат та да останеш за още година



Тема Re: Ей, Виваком, големи сте гадове бе !нови [re: Cтepн™]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел)
Публикувано22.10.10 04:40



Е, мене така се опитаха да ме мотат гРобулци...

Не можело 3 месеца по-рано да внесеш предизвестие за прекратяване, което само е депозирано 3 месеца по-рано, но влиза в сила от нужната дата един месец преди изтичане на договора. Не та не!

Втория нотариус при когото отидох, срещу съответната такса им го връчи, един вид като чрез нотариална покана, и нещо не са имали мерака да му обясняват законите...

Олег Иванов
Аре със здраве!


Тема Re: Ей, Виваком, големи сте гадове бе !нови [re: Forza_Italy]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел)
Публикувано22.10.10 04:49



Поискай писмено да ти формулират отказа, и с хартията- жалба в КЗП, КРС, където се сетиш.

Нямам пред себе си в момента договор, но си спомням, че или в него, или в ОУ имаше формулировка от сорта:

"Договора може да бъде прекратен с писмено предизвестие, подадено не по-късно от 1 месец преди изтичането срока на договора."


Т.е., ако договора изтича на 20 число, месец ноември, предизвестието следва да се внесе преди или най-късно на 20 октомври. Внесено на 21 октомври вече е "по-късно".

Но никъде няма ограничение за по-рано... Чети внимателно, и хич не им се връзвай "...не може, елате друг път..."

Разбира се, винаги можеш както Стерн ти е писал- прекратяваш го предсрочно, и прежалваш 1 такса, или просто спираш да плащаш сметката 2 месеца по-рано, те семи ще опрекратят договора. Е, двете такси и изговореното си ги дължиш де.

Олег Иванов
Аре със здраве!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.