Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:04 19.05.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Виваком с награда "Остап Бендер"нови  
Автор CarminaGreen (Jedi Knight)
Публикувано04.05.10 16:51



Виваком са номинирани за награда "Остап Бендер" за най-големи хитреци.
Договорите за техните услуги, които се подписват и преподписват автоматично без клиента да ги е виждал включват клауза, че ако клиента иска да ги прекрати предсрочно дължи пълната такса за целия предстоящ период /съответно 1 или 2 години/.
Ако клиента иска да получи копие от договора, по който е страна и с който уж се е съгласил, трябва изрично да подаде писмена молба в магазин на Виваком.
В момента заради откраднати кабели хората, които живеят и работят в почти половин София и са били достатъчно наивни /или не са имали избор/ да се доверят на БТК/Виваком са без телефони и интернет за десетина дена. Какви загуби може да се претъпят от това всеки може сам да си представи, а Виваком казват, че ако повредата продължи повече от 10 дена, клиентите няма да платят такси за този период, а ако продължи 10 дена ще получат извинително писмо


Та мисълта ми е да посъветвам по-малко мнителните бъдещи и настоящи клиенти на великия мастодонт да си изискват и прочитат внимателно договорите, не че могат нещо да направят, ако не са съгласни, както и да си навият аларма да ги подсети един месец /засега това е срока, който не е изключено и да се променя/ преди изтичането им, ако не искат да се окажат закрепостени за нов 1- или 2-годишен период.

if only i'd thought of the right words...

Тема Re: Виваком с награда "Остап Бендер"нови [re: CarminaGreen]  
Автор rudolf_1 (новак)
Публикувано04.05.10 18:31



Е те че са измамници от *бе Така, измамници са, но чак пък да дължиш вноските и за неактивирания още следващ период, ми се чини малко пресилено. Аз съм пациент на Хармония и мисля да им тегля вече една майна по нНова година, когато ми изтича договора, като ще следя да не изпусна срока за предизвестие, защото помня преди време какви ядове брах с Ментел, как ме въртяха, как ми даваха заблуждаваща информация и т.н., та едва се отървах. Това е да си потебител в Бг - имаш право само да мълчиш и да плащаш, е и да псуваш, но обичайно - без последствие.





Тема Re: Виваком с награда "Остап Бендер"нови [re: CarminaGreen]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано05.05.10 00:31



Винаги са ми давали копия от договорите,явно не съм спал .



Тема А на теб каква награда да присъдим?нови [re: CarminaGreen]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано06.05.10 19:28



Забелязвам, че си нацвъкала подобни постове на доста места.
Ето ти въпросната клауза, дано ти бъде от полза:



Определи сама каква награда си си заслужила.



Тема Важно е другонови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.05.10 22:43



Как да оценим четенето и вникването в тези договори, и как да оценя спокойствието което ще загубя ако тръгна да променям договора си (както ме убеждават всеки път разните каки).

Bеer? Mоre?




Тема Re: Важно е друго [re: bira_more]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано06.05.10 23:13



Как да оценим четенето и вникването в тези договори
Лесно и безпроблемно за средно грамотен човек

Текста по-горе е от "Форма 1A" на подписан от мен договор. Формата има общо шест полета, всичките са разпечатани със същия нормален шрифт, с такъв с какъвто е напечатана и точката от приложената от мен картинка. Най-отдолу на формата има и малки букви, но на практика те са английския превод на изписан с нормален шрифт български текст на последното поле 6.

Договора се състои от две или три такива форми. В нито една от тях няма "скрити условия" изписани с малки букви.

как да оценя спокойствието което ще загубя ако тръгна да променям договора си?
Договора е сделка. Ако ти правилно си преценил параметрите й, то ще си на печалба от нея. За да направиш правилна преценка трябва да си наясно какво искаш. При правилен избор ти няма да загубиш, а ще спечелиш допълнително спокойствие. Избора е лично твой - аз не знам твоите потребности и не се наемам да давам съвети какво е добро за теб.



Тема Re: А на теб каква награда да присъдим?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано07.05.10 03:41



Впрочем, преди две седмици се вързах за една година, за да си взема на изплащане виваза на СЕ. И, разбира се, категорично не ми се четеше, знаех си риска дето си поемам...
Все пак вкъщи метнах едно око на анекса и...: след изтичане договорът се подновява автоматично за същия срок. Кво да ти кажа... Според това излиза, че аз на безсрочен не мога повече никога да мина...
Говорих разбира се, със 123. Девойката направи справка и каза, че за моя случай, по първоначалния договор след изтичане на срока, става безсрочен и това ми се запазва, тоест след една година отново минавам на волна програма. Това в анекса го пишело, щото "такива бланки били имали, но не важало за мен"... А подписа ми го има черно на бяло върху именно такава бланка. Ще ми е много интересно какво ще стане след една година. Ще следя внимателно и, ако се окаже, че девойката не е била в час, ще го прекратя. Не само договора, а и ползването на оператора. С нежелание, но това би ми била единствената възможна реакция на недоволство от позицията на един иначе абсолютно коректен, надежден и редовен, без нито едно просрочие дори и с един ден, вече цели 4 години лоялен клиент...

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: А на теб каква награда да присъдим?нови [re: StefanPan]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано07.05.10 08:18



Излиза, че бланките за твоя договор са различни от тези за моя?

Стана ми интересно.

Моля те виж дали в твоя договор има "Форма 1A", дали в нея има точка 3 "Срок на договора" и какво пише там.

Този анекс като самостоятелен лист ли съществува или е част от някоя форма (името на формата е най-горе на листа) и коя е тя?



Тема Re: Важно е другонови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.05.10 23:27



Ами аз съм чел общите условия. И в тях има достатъчно неща за размисъл.
Договора има смисъл само при условие че има добра воля за неговото изпълнение. Ако няма такава воля - договора е безмислен. Вярно при неизпълнението му, на теория може да потърсиш правата си в съда, но това не е опция за мен. Тоест предлагания договор за post paid услуги за мен е начин съответния оператор да ме прекара както може. В смисъл - шефа на съответния оператор има една единствена цел - да ме прецака. По цял ден само това прави - мисли как да прецака клиентите си. И колкото по обвързващ договор са сключили - толкова повече възможности за прецакване.

Моята воля е да не ме уведомяват за промоциите. Каките дори с толкова дребно мое искане не се съобразяват.
Аз съм един от първите клиенти на Вивател. Вивател година по късно пуснаха предплатени карти на по ниска тарифа. Но за старите клиенти - няма възможност да минат на тази нова тарифа. Тоест (независимо от причините) Вивател показва по един категоричен начин нелоялност към старите клиенти.

Аз съм преценил че за мен е по изгодно да говоря на 44 ст. Това е моя правилен избор. Имам спокойствие, имам предсказуемост, имам всичко което ми трябва. Единственото което искам от каките, е като отида да зареждам кинти, да се съобразят с мен като с клиент и да не ме лъжат че имало по добри тарифи. Защото не са подобри за мен.
Образно казано - когато Виваком реши да прояви малко лоялност към клиентите си, тогава може да преосмисля отношението си към абонаментните договори на Виваком.

Bеer? Mоre?




Тема Re: А на теб каква награда да присъдим?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано07.05.10 23:49



В един от моите договори също пише че се подновява автоматично.Скоро преподписвах 2 карти за нови 2 годишни договори и в едната бланка пишеше точно това. Това не ме притеснява понеже тарифата е твърде изгодна за да искам да я спра някога, а и може би се явява АНЕКС към първоначалния договор.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.