Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:01 12.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Нов телефон  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано19.04.10 21:21



Реших тука да го постна, защото предполагам някак си по- ще се забележи и ще има отзовали се.
Кажете ми за Виваз на Сони Ериксон.
Че нещо ме зарибява.
Залужава ли си цената от 686 лв.?
Дали дълго време ще държи цена (както един К800) или ще се окаже от стръмно сриващите се надолу (като К770)?
Как стои до Сатио?
И разни други неща - бих ли могъл да чета и редактирам в него документи?
Нямам представа от смарт фони, но бих искал да си мятам разни уърдовски и екселски файлове и да си ги чета и редактирам на телефона. Може ли това да стане с Виваз? Или е смешно да си го мисля.
Искам да си ползвам и ГПС. Прочетох добри отзиви в тази насока.
Въобще, ако някой има да сподели, да споделя смело. Почти съм на крачка от връзването...

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Нов телефоннови [re: StefanPan]  
Автор С (Apple user)
Публикувано20.04.10 16:34



Ти направо си за BlackBerry.

Think Positive !



Тема Re: Нов телефоннови [re: С]  
Автор motek (ombre)
Публикувано20.04.10 17:28



Защо изяде отко





Тема Re: Нов телефоннови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано20.04.10 19:49



Ще става за работа и редактиране на офис документи, както и за няколко истински говорящи GPS програми.

Спрямо Сатиото батерията е с цели 20% повече, което за такъв мощен телефон си е нещо важно.

Мисля че цената на виваз е добра,като имам предвид че сатио излезе на около 1000 лв и после стигна до нормалната си цена,или с някой нов договор.



Тема Re: Нов телефоннови [re: motek]  
Автор С (Apple user)
Публикувано20.04.10 21:44



Я кой се радвам че е все още с нас ;)
Незнам.. Може при пожара да са изгорели другите букви :)

Think Positive !



Тема Re: Нов телефоннови [re: С]  
Автор cyg (<>)
Публикувано21.04.10 08:39



Ти направо си за BlackBerry.

Тук може и да си прав, СЕ имат твърде много проблеми, но пък БТК не предлагат BlackBerry.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Нов телефоннови [re: DTMF]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано21.04.10 17:35



Нда, кажи нещо повече като впечатления, макар и индиректни. Едно е аз да чета, друго е някой познавач да прецени критично отзивите, които среща.
Във фонарена отзивите за работа с документи бяха критични, дали бих могъл да си инсталирам обикновен офис?
Иначе цената я смятам като 12 х 57 - предлагат ми като лоялен клиент да ме вържат за една година срещу "безлихвен" лизинг. И не знам защо това ме изкушава повече от 3-те двойно намалени такси, които са като алтернатива.
От друга страна близо 700-те лв. накуп, признавам си, ми действат доста демотивиращо, докато разхвърляни върху 12 месеца по- не ми плашат окото. Това, което ме човърка е, дали докато не го изплатя, той вече няма да струва свободно двойно по-малко. Какви са ти прогнозите в тази връзка?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Нов телефоннови [re: С]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано21.04.10 17:47



Абе аз искам освен тия неща, хем и музичка да си слушам, хем и снимки и видео да правя, хем и да говоря, хем и да си остана при Сони Ериксон.


Впрочем, аз и с тъчскрийн телефоните немам опит, за работа ползвам тъчскрийн ръчен миникомпютър и знам какво значи стилуса да застъпи некоя прашинка и с радост да остави светла диря по стъклото (слюдата). Та, как стои възможността за ползване на слюди, ефект има ли, къде могат да бъдат намерени, могат ли да бъдат намерени въобще за даден конкретен модел...?
Или казано по друг начин - тоя телефон може ли да оживее в джоба на дънките ми, без калъфче или някави други дрешки, които биха били доста досадни?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Нов телефоннови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано21.04.10 22:11



Всички нови модели с първите софтуерни версии обикновенно са бъгави,забелязал съм че GPS гармин обикновенно замръзва при разглеждане на картите в нокиа N97 mini, 5800,Е 52,5530 XM,SE Satio, така че е нормално в първите месеци да има проблеми и с офис документите, докато не пуснат ъпдейт на софтуера. Хубавото е че модерните телефони се ъпдейтват лесно сами дори без да имаш кабел за данни и нормален компютър. Друга ГПС програма като Sygic пък работи много добре.

Блякбери не бих си купил, освен за четене на имейли не се сещам за какво друго може да се ползва,ГПС програмите му са кът, освен че е и софтуера за него е трудна мисия.

Човъркал съм само СЕ Сатио,N97 mini,5530,5800,E52,Виваз още не съм пипал ,но като гледам има точно същата операционна система.Mисля че след година цената му свободна продажба ще стане към 500-600 лв, а след 2 години не мога да прогнозирам,технологиите се развиват много бързо.

Цената винаги пада докато го изплащаш, за сметка на това пък в началото ще са малко хората ,които могат да си го позволят и ще си един от тях


Преди 3-4 години като излезе модела к810 си го купих на изплащане за 750 лв,в момента сигурно е под 200 лв но вече си е избил парите,пък и ксеноновата светкавица и през 2010г си е ксенон)) ,докато Виваз изглежда е първия със запис на видео с HD резолюция.

В момента ползвам и нокиа 5530 с тъч скрийн и май същата резолюция на дисплея като Сатио и Виваз-640/ на не помня колко си пиксела,нося го в джоба на дънките . Има скрийнпротектори, както и пластмасово гумирани защитни панели, така че не мисля че е много страшно. Големия дисплей си е голям дисплей,и е много удобен за браузване в интернет например. Реално е с 3 пъти по-висока резолщция отколкото к770/к810 и др.

Редактирано от DTMF на 21.04.10 22:31.



Тема Re: Нов телефоннови [re: DTMF]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано21.04.10 22:25



Към момента Виваком го предлагат свободно за 729 лв.
Германос - също.
Мислиш ли че до една година би удържал цени от 500- 600 лв?
Да те питам и теб - как стои въпросът със слюдите? Искам да си нося телефона в джоба, без да го обличам в разни досадни дрешки.
Значи, наистина, ако не ти е досадно, споделяй впечатления, бих искал да чуя и мнението на Чо, дано да чете тук.

------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.