Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:39 18.05.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Истинатанови  
Автор fen ® (майстора)
Публикувано09.03.10 22:02



http://news.plovdiv24.bg/147782.html



Тема Re: Истинатанови [re: fen ®]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано17.03.10 22:06



За да откриеш Истината трябва да имаш известни познания.

В отговора на жалбата е написано "резултатите от извършените проверки не установяват технически неизправности по поддържаните от VIVACOM телекомуникационни съоръжения". Под "поддържани съоръжения" се има предвид от централата на VIVACOM до кабелния накраешник в абонатната кутия.

След кабелния накраешник в абонатната кутия следва така наречената "трета мрежа". Абонатната кутия и третата мрежа са собственост на абоната и отговорността за подръжката им е негова отговорност. Изграждането на третата мрежа пък е задължение на строителя на жилището.

На приложената от жалващия се снимка мътно се вижда сбирщина от кабели 220V, отрязъци от домофонни и звънчени инсталации, FTP/UTP кабели т.е. все неща, които нямат място в "таблата на Виваком". Не знам в коя част на "третата мрежа" е направена снимката, но това на нея не е "табло на Виваком".

Наличието на FTP/UTP кабели на снимката обясняват и някои други страни на Истината. Който иска може да помисли и в тази посока.



Тема Re: Истинатанови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.03.10 01:25



Познания или не, природни бедствия или катаклизми - факта както поне аз разбрах е че абоната не е имал възможност да ползва услугата на виваком.
Дали проблема е бил в първа, втора, трета, четвърта или 18 мрежа, абоната не е имал физическата възможност да ползва услугата на виваком.
Между другото - благодарен съм ти за мнението ти.
Ще взема да си го разпечатам и да го давам на всякаквите виваком зарибителки и зарибители - като по този начин нагледно обяснявам защо няма да променя договора който имам с виваком на абонаментно срочен.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Истинатанови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор cyg (<>)
Публикувано18.03.10 10:18



все неща, които нямат място в "таблата на Виваком".

Ех, едно време и аз имах фиксиран телефон, таблото на БТК изглеждаше по същия начин, купчина безразборно оплетени кабели. Когато се случваше телефона ми да спре да работи, не търсеха повреда, а просто ме свързваха на нов чифт.

БТК - "Бахти Тъкмо се Конектнах"

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Истинатанови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Boдeндyx® (Народен будител)
Публикувано18.03.10 10:43



Ха ха ха ха - големи наглеци сте, лъсна в последните дни истината за пълната трагедия във "ВиваЦом" (жокер - защо дир-а го "нямаше" няколко дни

), вие пак едно си знаете, едно си баете - голяма работа били "ВиваЦом"



Тема Re: Истинатанови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор cтpaннa птицa (без крила)
Публикувано18.03.10 11:36



Ако ти работиш във Виваком или ако във Виваком разсъждават като тебе, написаното крещи "Хора бягайте от Виваком като интернет доставчик". Ако аз имам проблем с интернета и се обадя на доставчика си хората идват в къщи още същия ден и поемат ангажимент за това какво се случва с кабелната мрежа до входа на компютъра ми та дори и настройките на компютъра ще оправят ако нещо съм сгафил.



Тема Re: Истинатанови [re: bira_more]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано18.03.10 21:18



аз разбрах е че абоната не е имал възможност да ползва услугата на виваком
Ами подвел си се. Услугата на абоната е била възстановена. Абоната се е съгласил, че проблема е отстранен. Всичко това е документирано писмено. Защо точно този протокол не е в "галерията" не знам. Вероятно би променил смисъла на публикацията.

Съвсем не между другото и аз ще съм ти благодарен да разпространиш мнението ми. Добре е също така и да се прочетат Общите Условия на Виваком. Там ясно е записано, че абоната има права, но и отговорности. Част от отговорностите му касаят именно опазването на кабелните инсталации вътре в жилището му. Нека да е ясно, че тези кабелчета са негова собственост та дано започне да си ги пази и да не му е все едно кой какво прави с тях.

А новодомците да обърнат внимание до колко е вярно изписаното от строителя в един документ Звънчева, телефонна и домофонна инсталации - изпълнени.

А за предплатената карта ... ами не те разбирам. Предплатените карти също пораждат зъадължения, неспазването на някои от които може да те вкара в затвора за 3-4 години и/или да ти навлече глова от няколко хиляди лева. Справки в НК и ЗЕС.

Изобщо всяко нещо в живота обикновено е уредено с договор, в който има и права и задължения. За да има взаимно разбирателство между двете страни по договора и двете следва да си изпълняват задълженията.

Звучи просто.





Тема Re: Истинатанови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.03.10 23:08



Може би не ти е достатъчно акъла, и за това не ме разбираш за предплатените карти.
Много е просто. Ама много е просто.
Значи и при предплатените карти има договор. Ама договора при предплатените карти, отчита много по добре правата на клиента*, а не само правата на доставчика.
Аз пък не разбирам, защо трябва да ми обясняваш че бялото е бяло. За мен е повече от ясно и винаги е било абсолютно ясно че ползването на предплатена карта, автоматично означава договор между доставчика и клиента. Дори и без подпис.
А също така на мен е пределно ясно, че всеки договор поражда права и задължения, и нарушаването на задълженията може да доведе до санкции.

Част от отговорностите му касаят именно опазването на кабелните инсталации вътре в жилището му.
Въпросът е какво се разбира под жилище. За доставчика това са и общите части, но фактически клиента може да има контрол само върху реалната част.

Интересно е друго - тръгваш директно със заплахи. И критики срещу клиента. Чудничко.
Можеше просто да поясниш че проблема е решен, клиента е приел решението, а жиците не могат да бъдат контролирани достатъчно от виваком.
Макар че от всичко което видях, разбрах едно - на клиента му е коствало много ама много усилия, време и нерви за да реши проблема.
Дори само това да е вярно, е напълно достатъчно да не сключвам "брак" с виваком.
____________
*Разбира се цената за отчитане правата на клиента е висока, но всяко нещо си има цена.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Истинатанови [re: cтpaннa птицa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.03.10 23:13



В интерес на истината случвало се е няколко пъти Интернета ми да изчезне.
По някога в рамките на 30 мин проблема е решен, а се е случвало да им дрънна, и те да ми кажат къде баш е проблема и че решаването му ще отнеме още час....
За настройките - понеже много съм се ебавал с рутера, та той по някога си сменя мак адресите (разменя мак адресите на различните интерфейси) - и тогава мацката просто ме пита как съм успял да променя само една цифра.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Истинатанови [re: bira_more]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано19.03.10 09:05



Къде пък видя изречени от мен заплахи към когото и било?

А точните отговори на зададените въпроси за " кабелните инсталации" са в Общите Условия. Аз съм ги преразказал със свои думи още в първото си мнение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.