Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:48 01.05.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема въпрос за пренасо4ване  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано18.12.09 01:31



Извинявам се за кирилицата с цифри, но пи6а от некирилизран комп.

Имам карта на договор с тарифен план злато с минути, които важат за вси4ки мобилни и стационарни мрежи в Европа. Живея в 4ужбина от година и дефакто не използвам картата.

Как 6tе се таксуват минутите в пакета ако в роуминг пренасо4а входящите повиквания към българския си телефон, към мобилният ми, който ползвам зад граница - като безплатни или като пренасоени за разговори в 4ужбина?

Благодаря ви предварително!



Тема Re: въпрос за пренасо4ваненови [re: [bbourgas]]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано19.12.09 00:00



Интересен казус.
Чак ме провокираш да говоря със 123.
Такаааа... Говоря. Обяснявам твърде нескопосано на девойката какво искам да попитам. Тя полага нечовешки усилия да ме рабере (евалла им правя, явно наистина ги подбират иключително търпеливи, със здрави нерви и твърдо убедени, че трбва да останат учтиви при каквито и да било обстоятелства) и най-някрая успява да ми обясни:
Ако се направи пренасочването от България, минутите ти ще важат. Ако си в роуминг (тук не съм сигурен дали съм рабрал правилно) минутите не важат.
Жалко, май не можах да помогна - ако някой се реши да звънне и той да провери, ще е най-добре.

За нормално писане ползвай виртуалната клавиатура. Това е бутонът точно над десния ъгъл на полето за писане, в дясно от KREDOR.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: въпрос за пренасо4ваненови [re: StefanPan]  
Автор Coтko (Apple user)
Публикувано19.12.09 15:15



Правилно си разбрал. Зависи къде е активирано пренасочването.

Think Positive !



Тема Re: въпрос за пренасо4ваненови [re: Coтko]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано19.12.09 18:15



Да обобщя:
- пренасочването на Българската карта към другата да е направено в България,
- пренасочването да е безусловно
- да няма активирана гласова поща на Българската карта
- Българската карта да не се ползва след това в роуминг

Условията може да се сторят множко на някой, но изключват всички неприятни изненади.



Тема Re: въпрос за пренасо4ваненови [re: [bbourgas]]  
Автор Чo :)Модератор (търси Дипл. раб)
Публикувано20.12.09 15:15



Пренасочването трябва да е безусловно *21*номер#
Няма значение къде е направено пренсочването (в мрежава на оператора или в чужда), както и колко пъти се пуска, спира или променя номера.
Безусловно пренасочване е с по-висок приоритет (от условните), така че няма никакво значение дали има Гласова поща.

Тази карта може да работи (в телефон) в чужина: да получаваш sms-и (безплатно), да пращаш sms-и (според роуминг тарифата), и да правиш изходящи обаждания (според роуминг тарифата) - това не влияе на входящите (към нея) обаждания, които безусловно се пренасочват към "номера" ползвайки незразходваните минути (естествено "номера" да е от техните дестинации, за които важат).

Това важи за Вива и МТел.
При Глобул пренасочването е отделна категория на тарифиране и не важат никакви пакети, групи и т.н.

П.П.
Преди имаше ограничение при Вива за номерата:






Тема Re: въпрос за пренасо4ваненови [re: Чo :)]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано20.12.09 18:39



Кхм, девойката каза, че кратките кодове няма как да се използват в роуминг. Звучи ми логично.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: въпрос за пренасо4ваненови [re: StefanPan]  
Автор Чo :)Модератор (търси Дипл. раб)
Публикувано21.12.09 11:29



Кодовете за пренасочване са от GSM стандарта и работят навсякъде към домашната мрежа.
Ако има някакви ограничения, то те са наложени от домапния оператор. (Примерно Глобул не предлага управление на пренасочането за предплатените си клиенти.)
(Миналия март с МТел и Глобул съм правил промени от Германия без проблем.)




Тема Re: въпрос за пренасо4ваненови [re: StefanPan]  
Автор Coтko (Apple user)
Публикувано22.12.09 08:45



при другите два оператора кратките кодове работят в роуминг. Пробвано в Италия, Швеция, Австрия, Полша и др.

Think Positive !



Тема Re: въпрос за пренасо4ваненови [re: Coтko]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано22.12.09 19:55



Възможно е девойката да се е объркала или аз да не съм разбрал.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Стана ми интереснонови [re: Чo :)]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано22.12.09 19:59



какво се случва, ако картата в роуминг бъде изключена.
Остава ли в роуминг?

------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.