Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:57 11.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Съобщение или сигнал при пренесен номернови  
Автор Alys ()
Публикувано23.10.09 22:58



Четох условията и разясненията как се пренася номер от и към Виваком. Не ми стана ясно кога ще има звуков сигнал и кога съобщение за пренесен номер. Ето линк към сигналите и обясненията

. Възможно ли е съобщението да е коректно, т.е. да не се обяснява, че ще се плати по тарифи на друг оператор, а че номерът е от фиксираната мрежа на Виваком (пренесен от друга мрежа) или от фиксираната мрежа на МТел (пренесен от мрежата на Виваком)?



Тема Re: Съобщение или сигнал при пренесен номернови [re: Alys]  
Автор 5rov ()
Публикувано24.10.09 10:49



Няма кой да ти отговори на този въпрос... Апологетите на Виваком, гузно мълчат...Довечера може да ти пусна лична бележка, сега нямам време...



Тема Re: Съобщение или сигнал при пренесен номернови [re: Alys]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано24.10.09 11:41



Ами оставам с впечателнието, че страницата е списана от някой със сериозни езикови затруднения. А също и съобщението - толкова е абсурдно неточно, че ме съмнява да е умишлено. Да не би пък неграмотника, писал страницата, да е искал да каже, че всички досегашни абонати на БТК, мигрирали към други опретатори, ще чуват това съобщение - тогава съобщението придобива смисъл, но пък наличието му само по себе си също би било абсурд.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Съобщение или сигнал при пренесен номернови [re: Alys]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано24.10.09 12:14



Най-накрая в линка го чух това пусто съобщение, дето го бистрихме вчера



Ама наистина някой е успял да сътвори гаф, достоен за компания, която си смени името, ама не и навиците.
Както и да го слушам, то трябва да е "За този разговор ще заплатите по тарифи към друг оператор", а не "на друг оператор".
Обаче бабичките ще се вържат и панически ще затворят слушалката, току виж е някоя нова измама.

Идеята ти не струва - ако трябва да се обяснява че номерът е пренесен, от кого е пренесен, към кого е пренесен, защо е пренесен, как е пренесен, за чий му е било да го пренася...упс, за какво бях решил да се обаждам???
Шегувам се, но колкото повече обяснения, толкова повече недоумения.
Нека има само някакъв 2 сек. сигнал, че се звъни в чужда мрежа (или не в тая, в която се очаква) и който не може да отдели 30 ст. за разговора да затваря и да ходи да се разбира с търсения.



Тема Re: Съобщение или сигнал при пренесен номернови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано24.10.09 18:02



4 сек. не са чак толкова много.
Най-добре би било направо да се казва, че се свързвате с мрежата на еди кой си. Ако приемем, че въобще ще се ползва някакво съобщение.
Има някаква логика, защото досега кодът даваше инфо към кой оператор звъниш и хората имат определени навици.
Частен случай на това - едно време като си разменяхме домашни телефони, репликите от рода на "а, това в Изток ли е" бяха нещо обичайно. Или пък "абе тоя номер, с 51, къде би трябвало да се намира".
Това са едни отдавна минали времена, но мисля, че навикът да черпиш допълнително инфо от поредица цифри си остава.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Съобщение или сигнал при пренесен номернови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано24.10.09 19:00



Аз също имам определени навици.
Например да си купувам неща по чергата си и да ползвам услуги, които мога да си позволя.
Щом съм взел телефон и съм сключил абонамент, то съм преценил, че мога да се обадя по него, включително и към чужда мрежа или в чужбина. И не ми трябват съобщения-предупреждения, че видиш ли, пич, сега ще платиш не 20 ст., за двеминутния си разговор, а 50.
Да не говорим, че колкото повече такива сигнали, съобщения, предупреждения, регулации и каквото ти хрумне се налагат, то толкова по-объркано остава обществото. А колкото е по-объркано, то толкова по-лесно се манипулира. И търговски, и политически.



Тема Re: Съобщение или сигнал при пренесен номернови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано24.10.09 20:21



То обществото така или иначе е объркано и лесно манипулируемо.
Тук не става дума за ралика от 2 стотинки.
Операторите предлагат включени минути към цялата си мрежа.
Когато тръгнеш да звъниш на номер с код на Глобул и знаеш, че ще говориш безплатно, понеже имаш включени минути до цялата мрежа, а се окаже, че без да знаеш говориш с маскиран ментелски или вивакомски номер, то това си е живо прецакване.
Същото важи и за абонатите на Виваком.
Май е непонятно само за ментелските фенове, щото на тях "минути до собствената мрежа" звучи непознато.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Съобщение или сигнал при пренесен номернови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано24.10.09 20:41



Самият факт, че разчиташ и чакаш на включени минути и не смееш да се обаждаш в чужда мрежа означава, че вече си (само)прецакан.
Както искаш ме разбирай.

Впрочем аз имам минути до целия МТел, но това не значи че съм щастлив или нещастен от това.



Тема Re: Съобщение или сигнал при пренесен номернови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано24.10.09 21:21



Точно , за мнозинството на мтел абонатите и обаждане до собствената мрежа изън групичката , е нормално да струва 15 пъти повече, така че им е все едно дали ще звънят до мтел или глобул)



Тема Re: Съобщение или сигнал при пренесен номернови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано24.10.09 21:35



Самият факт, че някой убедено отрича ползването от дадени изгоди ми изглежда твърде съмнително.

Едно е да пренебрегнеш 2, 5, 10 или 100 лв. с цел запазването на собствения си комфорт и съвсем друго е да не се възползваш от изгоди, които са включени в даден пакет услуги.
Едно е да си ебеш душичката с цел да спестиш от тук от там 5 ст., и съвсем друго е да използваш възможностите за оптимизиране на разходите си.

Именно това упорито и демонстративно неразграничаване на двете страни на нещата от "некои хора" ми изглежда все по-съмнително. Обясненията, разбира се, могат да бъдат най-различни...



Наздраве.



------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.