Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:28 17.05.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: виваком един разбит митнови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано24.09.09 22:40



Бате, кефиш ме, особено когато прявяваш склонност към асимилиране думите на отсрешанта страна.
А и допълнително, че се занимаваш в тая област.

Айде да направя уточнението, че няма да мога да ползвам професионалния език - би трябвало да погледна тук таме, да си припомня.
Но не искам - спрях да искам в момента, в който прочетох, че маркетингът като наука имал мисията да открива човешките потребности и начините за тяхното задоволяване. Реших, че предпочитам да си остана човек и ще си взема двата изпита с импровизации, при все че бяха при най-големия злодей в катедрата. Така и стана...



Та, трябва ли да уточняваме, че всяка една реклама, всяко едно проучване, изобщо всеки един маркетингов инструмент е подчинен на една единствена, генералната цел - да продава? Не трябва, нали?

Виваком в момента е на много важен етап - успешно ребрандиране и смяна на имиджа. Въпросната реклама не продава услугите на виваком. Тя реабилитира виваком. Изпраща лелята на Пълна промяна. Не, всъщност изпраща лелята в миналото и казва - ние с тая нямаме нищо общо. И най-якото е, че това става съвсем ненатрапчиво, недиректно, сугестивно.

Доколкото е имала толкова значителна роля, колкото казваш - лелята не доведе клиенти на Мтел. Тя ги натири към Мтел. Напомни им какво представлява и активира над прага на поносимоста неприязънта и изчерпаното търпение към себе си.
Лично аз се съмнявам. По-скоро бих дал приоритет на други причини, например като тази, че мигриралите към Мтел са абонати на мобилните му услуги и минават към "всичко в едно". Но нямам никакви данни и няма да споря. И все пак залагам на около 90-95 % мигранти именно от тая група.
Ако разполагаш със статистика - пусни. Би било интересно.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: виваком един разбит митнови [re: cтpaннa птицa]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано24.09.09 22:48



Всъщност прав си - истински съм се забавлявал и да, много съм говорил за нея, с първата "една молбичка".
Последната е гадна. И със сигурност не ми се говори за нея.
Копирайтърите тоя път съвсем са изтрещели. Или са затънали в творческа недостатъчност.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: виваком един разбит митнови [re: cтpaннa птицa]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано24.09.09 22:50



Нда - аз например съм си волна птичка от една година насам. Ако искат да ми резнат главицата, ще избягам при Мтел. Там не режели глави.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: виваком един разбит митнови [re: StefanPan]  
Автор T-Mobile (Вече в България)
Публикувано24.09.09 22:55



Ами те си пишат хората:





Тема Re: виваком един разбит митнови [re: power men]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано24.09.09 22:57



Единствено роумингът?!
Я погледни цените на международните. И пак ила.


А пакет от 22 ст./мин. до цял свят? Към най-голямата възможна група - група Свят? М?
Казвам ти за международните, щото би трябвало да са ти важни, след като те интересува и роуминга.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Нямах предвиднови [re: T-Mobile]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано24.09.09 23:19



албански вариант!!!



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: виваком един разбит митнови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано25.09.09 08:57



Глобул, Орбител и Новател са собственост на ДТ. Линкът е даден по-горе, но да повторим:



Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: виваком един разбит митнови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано25.09.09 10:51



Със статистика не разполагам, но периодично из пресата излиза едно друго.
Вярно, МТел се похвалиха, че са обрали най-много от мобилната преносимост (доколкото наистина я имаше в Бг, говорим за по няколко хиляди, което даже не може и да се обхване от статистика), но пък никой от другите не отрече. Което значи, че не са излъгали.
Също и с фиксираната преносимист - МТел се похвали, бтк не отрече.

една единствена, генералната цел - да продава? Не трябва, нали?
Не, рекламата има още една генерална цел - да запознава с нов продукт. Но само, ако този продукт наистина е нов за пазара (Вивател преди 2-3 години, нов революционен прах за пране и т.н.).
Да рекламираш, че бтк е станала Виваком не си струва парите за реклама. Може би си струва, ако става дума за едни от десетките брандове превръзки или пасти за зъби, но не и за нещо, дето са всичко на всичко 3 в Бг. Освен, ако покрай новото име целиш и увеличаване на продажбите. Т.е. пак си дойдохме на думата.
Услугата на МТел фикс. телефония не е нова, първата реклама със старицата беше точно с тази цел "И ние предлагаме, заповядайте". И събраха клиенти за боксовете си. Сега вече рекламата е "Идвайте, при нас е по-добре". И пак сполучи. Е, спорен е въпроса дали броят портирани ще покрие парите за реклама.
На Вива рекламите целят същото - увеличение на абонатите, т.е. продажби. Те го правят, по-скоро избират, по-различен начин. Лошото е, че те не искат да споделят успехите си и трябва да се търсят заобиколни пътища, например класацията на Делойт -

- чукни на стрелката в колонка "Държава" за да излязат всички български накуп (т.е. опериращи в Бг) и виж кой къде е.



Тема Re: виваком един разбит митнови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано25.09.09 17:43



Нямаше нужда - не прочете ли, че нямам предвид албанския вариант. Глобул е толкова ДТ, колкото виваком е собственост на пенсионера от Америка Бай Хуй.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: виваком един разбит митнови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано25.09.09 21:10



Движим се по допирателните и аха аха да ни съвпаднат изказванията.
Исках да кажа, че едни реклами имат директната цел да продават, а други, както казваш, "да запознават". Не само с нов продукт. Но всички те са подчинени на наистина генералната цел - да продават. Нали се сещаш, че с имиджовата си реклама виваком не цели просто да се хареса на публиката, щото така им е готино на мениджърите или акционерите - компанията им да бъде харесвана.



И, повярвай ми - добрият имидж винаги си струва. Лошият също струва. Но твърде скъпо. Виваком не рекламира, че от бТК станала Виваком. Виваком прокламира, че тя не е това, което знаем, че е.

Виж, другите й реклами - те имат директната цел да продават.

За статистиката те питах конкретно във връзка с това, какъв процент от мигриралите кум Мтел фикс са абонати на мобилните му услуги. Да не е статистика, някакво инфо просто. Щото нали ти казвам, аз залагам на 90-95 %.

------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.