Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:17 07.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Не са ли им много 5 лв. за смяна на номер от група  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано17.09.09 22:24



Щото на мене са ми много. Не като разход, а като израз на отношението на компанията към мен, клиента.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Не са ли им много 5 лв. за смяна на номер от групанови [re: StefanPan]  
Автор mimosh ()
Публикувано18.09.09 11:01



Не знам защо ревете че са ви много тия 5лв. Вии всеки месец по 3 пъти ли си сменяте любимите номера



Прекомерната употреба на LINUX води до пристрастяване!

Тема Re: Не са ли им много 5 лв. за смяна на номер от групанови [re: mimosh]  
Автор !!Фakличka!! (огън)
Публикувано18.09.09 11:26



защото някак си не е нормално, другите оператори взимат по 0.60 стинки за тази услуга, та вивател ли са най големите тарикати,а



Тема Re: Не са ли им много 5 лв. за смяна на номер от групанови [re: !!Фakличka!!]  
Автор mimosh ()
Публикувано18.09.09 11:49



Явно проблема не е че оператора взима 5лв, проблема е че трябва да се РЕВЕ!!!

Аз не съм много запознат с офертите на другите оператори ама мисля че точно такова няма, а пък на тебе като не ти харесва защо си дошла на таз тарифа? Не си ли проучила как точно стои въпроса преди да подпишеш договора или вярваш на всичко което ти казват.

Прекомерната употреба на LINUX води до пристрастяване!


Тема Re: Не са ли им много 5 лв. за смяна на номер от групанови [re: mimosh]  
Автор !!Фakличka!! (огън)
Публикувано18.09.09 12:09



така сега да ти поясня, тарифата ми е 20 лв с 60 минути безплатни към всички и 1000 минути към 5 номера на вивател! а за въпросните 5 лв за които става въпрос, вивател ги иска ако клиента пожелае да смени един от тези 5 номера. нещо друго неясно?
ае четето не между редовете и тогава давайте компетентно мнение



Тема Re: Не са ли им много 5 лв. за смяна на номер от групанови [re: StefanPan]  
Автор cтpaннa птицa (без крила)
Публикувано18.09.09 14:40



Аз не знаех за това, ми те тия от Виваком направо са се чалнали, като се има в предвид, че промяна на номер в групата при М-Тел е стотинки тия кви пет лева искат.



Тема Ти пъкнови [re: StefanPan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.09.09 15:53



а като израз на отношението на компанията към мен, клиента. Ми отношението им си е "нормално" - като към овце за стрижене. Кой от операторите има различно отношение?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Не, що?нови [re: mimosh]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано18.09.09 19:23



Това значи ли, че трябва да искат 5 лв.?



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Ти пъкнови [re: bira_more]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано18.09.09 19:25



Да.
Но това не е оправдание за моя оператор.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Освен това,нови [re: StefanPan]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано18.09.09 19:34



не може да начиляват 5 лв. за неуспешна смяна на номер.
Исках да сменя бТК номера с друг стационарен. Девойката се побави и след това ми каза - системата не допуска смяната. Имах обяснение (че вероятно номерът, макар и софийски, не е на БТК) и казах ок, значи си остава стария БТК номер. И да, остана си, но неуспешният опит за промяна е бил отчетен като промяна.
Пак ме съветваха да подавам жалби, да пиша писма, за да ми бъдат върнати.
Казах на девойката, че категорично няма да се занимавам за 5 лв., но бих искал проблемът да се придивижи към компетентните лица в компанията, за да се избягват нови рецидиви.
Какво е станало по-нататък, не знам.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Освен това,нови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано18.09.09 20:04



За такива клиенти операторите трябва да се избиват, веднъж пет лева, друг път 20%, а той все доволен

! Сравнено с това което вземат другите оператори, 5 лева си е чист обир, а и не е толкова рядко използвана услуга, че да не ти пука.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Ти пъкнови [re: StefanPan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.09.09 23:40



Операторите не съм усетил да имат нужда от оправдания. Те просто си правят каквото си знаят. Добре все пак е че са 3ма.
И е добро че макар и много бавно все пак има движение в "правилната" посока.
Сега поне овцете като почнат да блеят твърде активно и се предприемат дребни мерки - тип танго.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Освен това,нови [re: cyg]  
Автор Schizo Deluxe (Maximum Satan)
Публикувано19.09.09 09:53



Аве, мухльо, Глобул колко вземат за промяна на номер ве?! Например, толкова прехваленият Unlimited, дето реално си е тотален бул-шит LIMITED:


"Предпочетеният номер може да бъде само от мрежата на GLOBUL, като номера на услуги с добавена стойност и кратки номера не могат да бъдат включвани от абоната. Въвеждането на номерата в групата unlimited е безплатно до запълване на свободните позиции. Промяна на номер се заплаща 2.90 лв. за всеки номер и не може да се прави по-често от 1 път в рамките на един таксуващ период."


К'во си мислиш, че ние не можем да четем ли? Дрънкате ми ги, че си и вярвате!

Колкото до Фаворити, има начин да се сменят всичките 5 номера веднъж в месеца и то безплатно, ама "надайте се" да ви кажа как...




Прекомерната употреба на LINUX, води до пристрастяване... към WINDOWS !!!

Редактирано от Schizo Deluxe на 19.09.09 09:53.



Тема Re: Освен това,нови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано19.09.09 10:24



Пука ми. За това бия барабана.
Но писъмца няма да пиша. Не обичам.



Достатъчно е, че от "съображения за" разговорите се записват. Достатъчно е девойката да отбележи и разговорът да бъде прослушан. Какво, искат да ме правят на маймуна с допълнителни занимания като писане на писъмца и жалби ли?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Освен това,нови [re: Schizo Deluxe]  
Автор cyg (<>)
Публикувано19.09.09 10:26



Какво се нервиш, не си пиеш редовно хапчетата или си загубил образа при последното самозадоволяване?

Смяната на номер в групата при Глобул е 0,50 лв., 10 (ДЕСЕТ) пъти по-малко. Аналог донякъде на Unlimited при БТК е Симпатия, но там смяна на номер е невъзможна.

Друг проблем при БТК е вземането на пари за услуга която не са извършили. Ама карай, всеки клиент си заслужава оператора. Търпете и се молете да ви се не случи!

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Освен това,нови [re: Schizo Deluxe]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано19.09.09 10:30



Милил съм си го това.
Ако днес (или ако трябва - в последния ден на отчетния период) прекратя фаворити, а утре ги активирам отново - почвам с чисто нов списък. Ма що зорлем ни правят дребни тарикати и да си създаваме взаимни неудобства?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Освен това,нови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано19.09.09 10:46



Сайги, ако стигна до там да се моля да не ми измъкнат нахалост 5 лв., бих се гръмнал, честно ти казвам.



Спри, спри, веднага се сещам каква мисловна схема се заражда в главата ти и бързам да те изпреваря -
да, тука 5 лв., там 5 лв., вчера преначислен ДДС... и става много, да.
Именно за това бием барабана. Да няма рецидиви. Ако рецидивите се превърнат в тренд, спираш доставчика. Или поне тая услуга, с която иска да те ебе.
Ако пък случайно се откаже да те ебе - какво по-хубаво?

Малко отклонение от конкретиката на темата - не мога да се аргументирам, но
вярвам, че наистина виваком се променя в посока клиентски ориентирана компания.
Хайде, ще бъда по-коректен: при задължителното усъмняване в гръмките пи-ар фрази на компаниите, от трите оператора най-смекчено ми е подозрението към виваком.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Освен това,нови [re: cyg]  
Автор Schizo Deluxe (Maximum Satan)
Публикувано19.09.09 10:53



Ха сега поспри се малко! Говорим за еквивалентни услуги, в случая - Favorities vs. Unlimited (такива с месечна такса 5 (или ~ 5) лв. и безплатни минути към определени номера). Не ми пробутвай цената за промяна на номер в жалките ви групички "За приятели" - разговорите между които се заплащат! Чат ли си къде е разликата? Много ти е удобно да си я извърташ както на теб ти е удобно, ама не става...

И ся к'во излезе? Че и Глобул са за избиване май...



Май ти е време ти да поспреш самозадоволяването - имаш жена все пак или явно си забравил? Или тя вече не се прибира вкъщи при такъв нагъл лицемер?

P.S. Току-що проверих още нещо. Смяната на номер в групата Глобул е 0.60 лв., а не 0.50, както твърдиш ти! Поредната ти нагла лъжа! Прав си - какъвто оператора, такъв и клиента явно...


Прекомерната употреба на LINUX, води до пристрастяване... към WINDOWS !!!

Тема Re: Освен това,нови [re: Schizo Deluxe]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано19.09.09 11:02



еее
Тона става малко гаден.
Сайги, приеми забележката и ти.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Освен това,нови [re: StefanPan]  
Автор Schizo Deluxe (Maximum Satan)
Публикувано19.09.09 12:10



Съжалявам за тона си!
Но просто ми е писнало от злобари...




Прекомерната употреба на LINUX, води до пристрастяване... към WINDOWS !!!

Тема Re: Освен това,нови [re: Schizo Deluxe]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано19.09.09 12:11



Да, разбирам.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Освен това,нови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано19.09.09 13:08



Ако рецидивите се превърнат в тренд...

При теб има вече два случая и ти трябва трети, така ли?

П.П "Каквото повикало, това се обадило". Това не е оправдание, но поне е някакво обяснение за грубия ми език в предишния пост.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Освен това,нови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано19.09.09 17:03



Ами то така стават нещата - тръгва се по една спирала дето става все по-стръмна и по-широка. Все някой требе да се усети. По някой път страничната гледна точка се оказва с по-добра наблюдателност.
Но не можеш да отречеш, че си си в някаква степен дразнител, макар и не злонамерен, предполагам. За да не се почувства пренебрегнат, същото важи и за Шизо.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Освен това,нови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано19.09.09 17:43



Може и да съм дразнител, някои хора възприемат неприятните истини за оператора си прекалено лично. Поне досега никого не съм заплашвал със саморазправа.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Освен това,нови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано19.09.09 18:09



Хехе, ти отказваш да пораснеш.
Не говорим за неприятни истини, а за заяждания.
И кой те е заплашвал със саморазправа?



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Не са ли им много 5 лв. за смяна на номер от групанови [re: !!Фakличka!!]  
Автор power men (новак)
Публикувано23.09.09 17:48



малко ли ти се вижда сега при регистрацията като отпадне някоя карта ще има много х 5,00лв



Тема Re: Освен това,нови [re: Schizo Deluxe]  
Автор power men (новак)
Публикувано23.09.09 17:52



стига с тези насекоми я по културно



Тема Re: Освен това,нови [re: StefanPan]  
Автор power men (новак)
Публикувано23.09.09 17:53



нали са много коректни вивател или има толкова заблудени хора щом плащаг по 5 лв за промяна на номр



Тема Re: Освен това,нови [re: power men]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано23.09.09 18:20



Коректни са. Откъм сметки.
Откъм такси - има случаи, в които не са. Като този. Или като двойното начисляване на ДДС ( но пък него коректно го поравиха).
Все пак, обобщавайки, за виваком бих иползвал коректни, вместо некоректни.
Ти как би обобщил?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Освен това,нови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано23.09.09 23:17



Коректни са. Откъм сметки.
А ти получавал ли си доказателство за кой да е оператор, включително бтк, че не са коректни в сметките?
Само не ми вади тукашни постове от пропищели...като им дойде разпечатката и млъкват; досега не съм видял някой да постне доказателство (разпечатка), че са му таксували 10 СМС-а за 1 мин. или разговор с Афганистан. Иначе периодично някой пропищява, че му били писали 60 мин. с Нигерия, но упорито не скенира съответни редове от разпечатка.



Тема Re: Освен това,нови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано24.09.09 00:33



Амиии, аз съм скенирал,но вече не ми се занимава.
Случаят е с Глобул, при проверка с СМС за оставащи минути например ти изписват: Изговорили сте 350 мин от пакет 500,а в същото време в разпечатката се вижда че минутите след 350 -тата се таксуват като разговори извън пакета от 500 в групата.т.е. плащат се

Това си е нормална практика при глобул в края на отчетния период, както и в края на промоционален период с двойни минути. Работата е там че умишлено премълчават че в края на промо периода не получаваш пълния пакет от 500 минути. ... Ако не вярваш и имаш желание да се занимаваш-пробвай))

Друга наглост е че премълчават че мобилния им нет е ограничен на равни порции за 30 дни, ако прехвърлиш дневаната порция нет, пак плащаш


Редактирано от DTMF на 24.09.09 00:43.



Тема Re: Освен това,нови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано24.09.09 00:45



Именно за това говоря - лъгали са ме, сигурен съм, виж пробвай...ама не ми се занимава.
И на мен жена ми всеки месец твърди, че не може да сме изхабили толкова ток, ама като си направя засечката лъсва, че очевидно можем. Сега, и Е-ОН са некоректни и ме лъжат, че засичат всеки месец, а всъщност правят 2 фактури "по спомени" и една реална. Но в крайна сметка не лъжат в отчета и в сметките, ако се смята по-нарядко, а за това беше темата.

Това, което си написал - Гл нещо премълчавали. ОК, не е коректно, но не те лъжат в сметките. Те премълчали, ти непрочел и ето пост "Гл ме ограбиха".
То че е възможно да стават грешки е ясно на всеки. Преди 3-4 год. МТел ми бяха начислили 2 такси, явно грешка. Беж в БЦ и след 10 мин. си бях върнал парите. Тази грешка значи ли, че ме ограбват? Ако си мълча или не обръщам внимание на сметките (което е по-вероятно при евтините ми разговори) - ми, да, вероятно тези 10 кинта ще отлетят. Но преди време тука се пишеше,ч е едва ли не в Гл и МТел има хора, дето само ровят в софтуера и товарят сметките. А за бтк да не говорим, 90% бяха сигурни, че ги крадат. Ама никой не искаше да даде там колко лева бяха битовите броячи, да си сложи и да види, че няма лъжа и тийнът им наистина е въртял на розови телефони.



Тема Re: Освен това,нови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано24.09.09 01:51



Ааа щях да казвам нещо)):

Мен като абонат не ме вълнува кой купил и препродал вивател,важното е тарифите да ме устройват.

Ако и мтел пуснат някой ден добра оферта,може да си взема и тяхна карта.

Редактирано от DTMF на 24.09.09 01:52.



Тема Re: Освен това,нови [re: Cтepн™]  
Автор cтpaннa птицa (без крила)
Публикувано24.09.09 13:53



Така е, грешки в системата стават, но и елементарни хорица си има, които ще пишат по-форумите как са искали съзнателно да ги измамят.



Тема Re: Освен това,нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано24.09.09 23:22



Няма да ти вадя пищящи тук. Пищели са приятели.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Освен това,нови [re: cтpaннa птицa]  
Автор cyg (<>)
Публикувано25.09.09 09:00



Освен случая с 20-те процента, където нещата са доста по-сериозни. Там не става въпрос за единична или случайна грешка.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Освен това,нови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано25.09.09 11:20



В Бг пищенето, по-скоро мърморенето и опяването са си национален спорт.





Тема Re: Освен това,нови [re: cyg]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано25.09.09 11:30



Или казусът със "случайната" маркетингова грешка, че неограничено = 360 мин.





Тема Re: Освен това,нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано25.09.09 17:40



Да - реално погледнато прав си.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Освен това,нови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано25.09.09 18:43



В Бг пищенето, по-скоро мърморенето и опяването са си национален спорт.


Като стана дума за оплаквания и мърморене )))





Тема Re: Освен това,нови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано25.09.09 19:06



Тъпо.
Посочвам конкретни неща, за които съм и изпратил официален мейл до Гл.

А твоето и подобни е от сорта - Излъгаха ме, исках едно, те ми дадоха друго, мошеници. Ама не ми се чете къде какво пише, не ми са занимава. Мошеници.
Дано виждаш разликата.



Тема Re: Освен това,нови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано25.09.09 22:31



Да видим кой не е чел,твой цитат:

-Нито пък ми го казаха официално.
И да го имаше, пак щях да ги харижа, но не виждам някъде написано.


Та преди да правиш генерални изводи за народа , виж и себе си
И аз така често им харизвах десетки левове,щото в сайта им няма нищо написано

Редактирано от DTMF на 25.09.09 22:33.



Тема Re: Освен това,нови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано25.09.09 22:39



Разликата, която не схвана, е че аз първо прочетох всичко и видях къде точно са постъпили некоректно. Какво съм решил да харижа не коментирам, точно защото вече знаех, че ще им го дам. За това не обвинявам никого, мое решение си е. И то си е точно сметкаджийско - ако бях тръгнал да обикалям за точния пакет, щях да изгоря бензин за повече пари


А повечето жалващи се просто изстрелват как (си мислят че) са ги излъгали, без да си направят труда да прочетат дали наистина са излъгани.
Също като онова моме наскоро, дето не била чела договора и се възмущава тук в клуба, че й искат 5 лв. за смяна на номер в група и твърди, че е яко преебана.
- условията не й харесвали, лимита бил мижав, 5 лв. за смяна. И по-нататък се оказва,ч е е подписвала без да чете. И съм сигурен,ч е всички тези неща ги има в договора й. Съгласен съм, че не са й ги казали коректно (както и на мен в Гл), но тя не е прочела, а се е доверила и сега обвинява на ангро компанията. А аз прочетох и хванах какво точно са си спестили. Това е разликата.

Редактирано от Cтepн™ на 25.09.09 22:44.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.