Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:15 12.05.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
*Кратък преглед

Тема Продажби чрез СМС ?нови  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано08.09.09 12:10



Възможно ли е и как става, да се продават инфо. услуги - софтуер, интернет вестници Е-книги и др. на стойност 0,20 - 50 лв чрез СМСи?
Какъв процент ще взема операторът?
Как се договаря?
Какъв софтуер се ползва за отчетност?
Дали операторът ще публикува на свой сайт инфо за Продавача, че е надежден партньор или най-малкото, че може да бъде издирен, за успокоение на клиентите?



Може би има и други начини, освен СМСи?

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Продажби чрез СМС ?нови [re: Exhemus]  
Автор Ascona_83 (член)
Публикувано09.09.09 22:04



Обикновенно, номерата от типа "1920" са собственост на фирми извън мобилния оператор, с основна цел развлечение и хазартни игри. Мобилния оператор не иска да се занимава със софтуерни къщи, издателства и прочие.
Мобилния оператор използва билинг системата си за да таксува към фирмата собственик на краткия номер. Фирмата собственик на краткия номер таксува съответния търговец, който обслужва. "Как" е един интересен въпрос.
С две думи: мобилния оператор предлага улсуги с добавена стойност, които се препродават от посредници.
Мобилния оператор не носи отговорсност за съдържанието, което ще получиш от посредника.
Ако има неясноти, питай.



Тема Re: Продажби чрез СМС ?нови [re: Ascona_83]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано10.09.09 12:08



Мобилния оператор не иска да се занимава със софтуерни къщи, издателства и прочие. - В моя случай няма да се занимава повече от търговеца на развлечения. Достатъчно е да ми превежда добавената стойност за всеки СМС. Ако билинг системата реагира на съдържание на СМСа, като например 1,2,3... с различна добавена стойност, ще е добре! Още по добре ще е, ако търговецът може да прави сторно на добавената стойност на даден СМС, в случай че клиента му реши, че е направил грешка.


- Как се става собственик на кратък номер?
- Как се таксува към собственика? (за такъв софтуер питам - чрез който собственика да сверява брояча си с оператора и който да уведомява собственика за банков превод от оператора или задължения към него)

мобилния оператор предлага улсуги с добавена стойност, които се препродават от посредници. - това не го разбрах? т.е. ще си имам работа с посредник, не с оператора ли?

- Въпроси за приблизителните стойности на:
- СМС - освен цената на СМСа, каква част от добавената стойност взема оператора.
- началните такси
- месечните такси за поддържане на номера
- евентуални отстъпки за изходящи СМСи

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Продажби чрез СМС ?нови [re: Exhemus]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано10.09.09 13:08



доколкото аз разбрах, номера е да си купиш пакет с смс-и - не става само с един смс, а трябва да се набуташ с някаква кръгла сума
и после ако имаш късмет ще спечелиш търга за нещо което се продава, но доколкото разбирам целта на занятието е да се набутват хората с пакети, а не да успеят да си купят нещото
един вид още един номер за измъкване на пари от лековерни



Тема Нещо не си разбрал?нови [re: Пeтъp_]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано10.09.09 18:06



ако говориш на мен?

-Става въпрос например са продажба на софтуер. Приеми го, че е компютърна игра. Много хора гледат да откраднат подобни неща, но ако струва 20 стотинки никой няма да се цигани. Пречката е трудоемкостта на плащането. Ще изхабиш труд и време за 5 лева за да платиш 20 ст. при нормалните начини на плащане. При този просто теглиш софта от сайта на търговеца. Пускаш го. Харесваш го. След време той спира и те поканва да пратиш СМС със определено съобщение на номера на търговеца, като ти съобщава цената на СМСа. При търговеца има софтуер който приема СМСа и се подготвя за отключване. Ти натискаш бутон за отключване и вече ставаш лицензиран притежател на играта, а търговецът получава своите 20 стотинки чрез Вивател или друг оператор. По същия начин можеш да теглиш вестник, статия, книга и т.н. При по-големи суми може да получиш електронна разписка, че сумата е получена, подписана с електронния подпис на търговеца. Тя е напълно легален документ с който можеш да си искаш парите обратно при рекламация.
Усещаш ли колко справедливо и полезно е това нещо?
Точно обратното на мошениците за които говориш!

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!


Тема Re: Нещо не си разбрал?нови [re: Exhemus]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано10.09.09 19:31



ами да, твоята идея е добра ако се направи
това за което писах е явление което забелязах във връзка с реклами от рода на "купи еди-какво си за 50 ст." и явно се ползва масово, съжалявам за разминаването



Тема Re: Нещо не си разбрал?нови [re: Exhemus]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано11.09.09 02:37



Поне до колкото аз знам - операторите удържат сериозен процент. Може да ми е грешна информацията, но до колкото знам, става въпрос за 50%.
А има PayPal. Е в България не е много разпространен, ама го има. И тяхната комисионна е малка.

Bеer? Mоre?




Тема PayPal ?нови [re: bira_more]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано12.09.09 17:37



За да работиш с него, сигурно трябва да отвориш и захраниш сметка. Преди това трябва да изхабиш известно време да проучиш надежден ли е и как се работи. Не е много за прости хора

или за инцидентни покупки.

Сега,
тези 50% на оператора може да се обосноват със сегашните "услуги" - секс телефони, хазарт - доколкото знам държавата им взема 75% акциз. Операторът се нагърбва да обезпечи вземанията впоследствие - на риск е подложен той! Значи 50% са резонни! За нашият случай сигурно ще е възможно да се договори малко по-малък процент??

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: PayPal ? [re: Exhemus]  
Автор Coтko (Apple user)
Публикувано14.09.09 07:03



е един от операторите за sms разплащания. Прегледай внимателно таблицата със отдръжките ! Сещам се и за друг такъв саит. Изцяло българсkи е

Think Positive !

Тема благодаря!нови [re: Coтko]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано15.09.09 11:09





Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.