Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:03 18.05.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Презареждане на предплатена от карта на договорнови  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано02.07.09 23:44



Разгеле, случи се чудото - и при вивател вече го може. И никой да не каже досега. Па като пуснат и електронна фактура, и телефони на изплащане, и реално потребими бонуси за лоялни клиенти - ехеее.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Презареждане на предплатена от карта на договорнови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано03.07.09 11:08



Не си струва:



За друго не чакай:


Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Презареждане на предплатена от карта на договорнови [re: cyg]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.07.09 18:12



За първия ти линк - няма начин да стане описаното.
Или има софтуерна грешка в бтк или, по-вероятно, постващият там лъже.
заредих със сума от 20лв на текущата ми сметка бяха начислени 20лв а във фактурата 24лв с ДДС
Тек. сметки, както и всички редове във фактурите в Бг са без ДДС. То се начислява накрая и на отделен ред. И тогава сделката се смята за завършена.
Помня, че навремето имаше едни чуденки с кредитния лимит на МТел...какво включват тези 200 лв.? И обясняваха, доста по-подробно това, което написах накратко, и защо кредитния лимит е сума без ДДС, т.е. за крайният потребител кредитът е всъщност 240 лв.
Да не говорим, че ако описаното е вярно, то при масовост НАП веднага ще хване тези х4 лв....освен ако бтк не са си спретнали черна касичка, че все за нещо ги глобяват, а и собствениците бяха раздрусани от кризата оттатък локвата





Тема Re: Презареждане на предплатена от карта на договорнови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано03.07.09 21:25



То поне от месец два си го може)) Веднъж даже пробвах но системата не ме пусна да заредя ,понеже някоя от десетте ми карти не била платена и на мое име се водела неплатена фактура. Пък вече забравих на кой съм ги раздал))

Реално потребими бонуси не чакам , и така цените ме устройстват без залъгалки с ненужни бонуси



Тема Re: Хм,нови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.07.09 12:08



това е нелепо, ма виждам, че и Стерн го е казал. Може би е некаква грешка, аз още не съм пробвал успешно.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Презареждане на предплатена от карта на договорнови [re: DTMF]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.07.09 12:34



То значи за това и мене не ме пусна - пробвах на 1-ви, по справка фактурата ми не беше готова, но явно при тях вече си е била отчетена и се е виждало, че съм си превишил кредитния лимит.

Реално потребими бонуси чекам - говорихме вече - не е заради някое другото спестено левче, а заради чувството, че лоялността и коректността ти са оценени. По дяволите - три годин вече нито веднъж не съм просрочвал плащане, а средно месечната ми сметка е над 50 лв. Искам да кажа, че нито съм от най-свидливите потребители, нито съм и загатнал, че мога да бъда нередовен платец.

А и ми се наложи спешно да платя в магазина на БТК до нас, понеже ми спряха изходящите заради въпросното превишение на лимита, и девойката там подходи много активно и закачливо разочаровано, като й казах, че съм само за плащане на сметка - мислела, че идвам за нови карти, нови телефони... В отговор закачливо й казах, че не ми предлагат нещо, което да ме заинтересува, и тя каза, вече не толкова закачливо, че скоро ще могат да ми предлагат. Та да видим какво значи това.

Искаше и да ме убеди, че злато 180 не ми стигало, понеже се шашна от сметката ми този месец, но така или иначе не й се дадох, макар че бех на ръба. Едва ли не почнах да се оправдавам, че се придържам към доста по-скромни сметки и тази, последната е някаква извънредна ситуация.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Презареждане на предплатена от карта на договорнови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано04.07.09 16:31



...фактурата ми не беше готова, но явно при тях вече си е била отчетена и се е виждало, че съм си превишил кредитния лимит.

Фактурата не "яде" от кредитния лимит, той е само за услуги, потребявани през текущия отчетен период.
Впрочем в началото Гл процедираха така - излиза фактура за, примерно, 35 лв. и кредитният лимит от 50 лв. става 15. И ако бързо се навъртят услуги за 15 лв., дори и да е в двуседмичния период за плащане на излязлата фактура, Гл спираха изходящите. Ама мисля, че я махнаха тази практика и фактурата си е фактура с договорен период за заплащане, а лимитът си е лимит и с новия период започва countdown-а му от договорената с оператора стойност.

Редактирано от Cтepн™ на 04.07.09 16:33.



Тема Re: Презареждане на предплатена от карта на договорнови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.07.09 20:09



Абе явно при вивател не е така - преди 2 години някъде пак така достигах кредитния си лимит и ми спряха изходящите - беше в навечерието на някакви 4 почивни дни около 6 септември. Фактурата ми беше готова, но не ми беха превели заплатата и викам ше платя селдващата седмица, да не ходя на гише, че много мразя - срокът ми е 15 число, има достатъчно време. Ма се оказа, че лимита включвал вече отчетеното задължение плюс новото потребление. И ме резнаха, за цели 4 дена. Щото нали се сещаш - на село нито гише, нито банка работят в официални почивни дни.

Преди година, бидейки командировка из още по-селско село, дето ни гише, ни банка, сещайки се, че пак е началото на месеца, фактурата ми е готова и към нейната сума се трупа и новото потребление, се обадих преди да са ме резнали и поръчах да ми увеличат кредитния лимит с 10 лв.

, че да не се ми се случи изненада през оставащите два дни. Те ми го увеличиха с 20 и от тогава не сме го пипали.

Тоя път имах късмета да съм у Големо село и там гишета под път и над път. Пробвах все пак от вкъщи на 123 - дали могат моментално да ми увеличат кредитния лимит, за да ми отпушат изходящите, но учтивият девоец каза, че трябвало първо да си платя и след това. Пък аз му казах, че ако ще слизам да си платя в този момент, операцията се обезсмисля и категорично подчертавам, че не искам да ми увеличават кредитния лимит и той каза, че ще си отбележи (това във връзка с темата, дето коментирахме преди време, че увеличавали лимита, без да информират клиента и възможните неприятни последици от това).

Та, поне при вивател, кредитния лимит включва както излязлата фактура, така и новото потреблеие. Този път го минах с красив овчарски скок директно с излизането на фактурата.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: DTMF,нови [re: StefanPan]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.07.09 23:01



ти пробва ли успешно тва презареждане?
Щото аз пробвах отново, но пак същото - не пуска.
На 123 девойката ми каза да пробвам от друг апарат, но старата ппръчка съм я забутал някъде, а служебния е кодиран към Мтел.
Та викам да те питам - може ли К770 да има нещо общо с неуспеха при опит за презареждане?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Защо не пробвашнови [re: StefanPan]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано04.07.09 23:14



*137*1*087yyyyyyy*xx.xx*1#
последвано от зелена слушалка, където 087yyyyyyy е номерът на предплатената карта, който ще бъде зареден, а xx.xx е сумата за презареждане.

Съвета е от






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.