Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:15 02.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Презареждане на предплатена от карта на договор  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано02.07.09 23:44



Разгеле, случи се чудото - и при вивател вече го може. И никой да не каже досега. Па като пуснат и електронна фактура, и телефони на изплащане, и реално потребими бонуси за лоялни клиенти - ехеее.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Презареждане на предплатена от карта на договорнови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано03.07.09 11:08



Не си струва:



За друго не чакай:


Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Презареждане на предплатена от карта на договорнови [re: cyg]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.07.09 18:12



За първия ти линк - няма начин да стане описаното.
Или има софтуерна грешка в бтк или, по-вероятно, постващият там лъже.
заредих със сума от 20лв на текущата ми сметка бяха начислени 20лв а във фактурата 24лв с ДДС
Тек. сметки, както и всички редове във фактурите в Бг са без ДДС. То се начислява накрая и на отделен ред. И тогава сделката се смята за завършена.
Помня, че навремето имаше едни чуденки с кредитния лимит на МТел...какво включват тези 200 лв.? И обясняваха, доста по-подробно това, което написах накратко, и защо кредитния лимит е сума без ДДС, т.е. за крайният потребител кредитът е всъщност 240 лв.
Да не говорим, че ако описаното е вярно, то при масовост НАП веднага ще хване тези х4 лв....освен ако бтк не са си спретнали черна касичка, че все за нещо ги глобяват, а и собствениците бяха раздрусани от кризата оттатък локвата





Тема Re: Презареждане на предплатена от карта на договорнови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано03.07.09 21:25



То поне от месец два си го може)) Веднъж даже пробвах но системата не ме пусна да заредя ,понеже някоя от десетте ми карти не била платена и на мое име се водела неплатена фактура. Пък вече забравих на кой съм ги раздал))

Реално потребими бонуси не чакам , и така цените ме устройстват без залъгалки с ненужни бонуси



Тема Re: Хм,нови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.07.09 12:08



това е нелепо, ма виждам, че и Стерн го е казал. Може би е некаква грешка, аз още не съм пробвал успешно.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Презареждане на предплатена от карта на договорнови [re: DTMF]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.07.09 12:34



То значи за това и мене не ме пусна - пробвах на 1-ви, по справка фактурата ми не беше готова, но явно при тях вече си е била отчетена и се е виждало, че съм си превишил кредитния лимит.

Реално потребими бонуси чекам - говорихме вече - не е заради някое другото спестено левче, а заради чувството, че лоялността и коректността ти са оценени. По дяволите - три годин вече нито веднъж не съм просрочвал плащане, а средно месечната ми сметка е над 50 лв. Искам да кажа, че нито съм от най-свидливите потребители, нито съм и загатнал, че мога да бъда нередовен платец.

А и ми се наложи спешно да платя в магазина на БТК до нас, понеже ми спряха изходящите заради въпросното превишение на лимита, и девойката там подходи много активно и закачливо разочаровано, като й казах, че съм само за плащане на сметка - мислела, че идвам за нови карти, нови телефони... В отговор закачливо й казах, че не ми предлагат нещо, което да ме заинтересува, и тя каза, вече не толкова закачливо, че скоро ще могат да ми предлагат. Та да видим какво значи това.

Искаше и да ме убеди, че злато 180 не ми стигало, понеже се шашна от сметката ми този месец, но така или иначе не й се дадох, макар че бех на ръба. Едва ли не почнах да се оправдавам, че се придържам към доста по-скромни сметки и тази, последната е някаква извънредна ситуация.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Презареждане на предплатена от карта на договорнови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано04.07.09 16:31



...фактурата ми не беше готова, но явно при тях вече си е била отчетена и се е виждало, че съм си превишил кредитния лимит.

Фактурата не "яде" от кредитния лимит, той е само за услуги, потребявани през текущия отчетен период.
Впрочем в началото Гл процедираха така - излиза фактура за, примерно, 35 лв. и кредитният лимит от 50 лв. става 15. И ако бързо се навъртят услуги за 15 лв., дори и да е в двуседмичния период за плащане на излязлата фактура, Гл спираха изходящите. Ама мисля, че я махнаха тази практика и фактурата си е фактура с договорен период за заплащане, а лимитът си е лимит и с новия период започва countdown-а му от договорената с оператора стойност.

Редактирано от Cтepн™ на 04.07.09 16:33.



Тема Re: Презареждане на предплатена от карта на договорнови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.07.09 20:09



Абе явно при вивател не е така - преди 2 години някъде пак така достигах кредитния си лимит и ми спряха изходящите - беше в навечерието на някакви 4 почивни дни около 6 септември. Фактурата ми беше готова, но не ми беха превели заплатата и викам ше платя селдващата седмица, да не ходя на гише, че много мразя - срокът ми е 15 число, има достатъчно време. Ма се оказа, че лимита включвал вече отчетеното задължение плюс новото потребление. И ме резнаха, за цели 4 дена. Щото нали се сещаш - на село нито гише, нито банка работят в официални почивни дни.

Преди година, бидейки командировка из още по-селско село, дето ни гише, ни банка, сещайки се, че пак е началото на месеца, фактурата ми е готова и към нейната сума се трупа и новото потребление, се обадих преди да са ме резнали и поръчах да ми увеличат кредитния лимит с 10 лв.

, че да не се ми се случи изненада през оставащите два дни. Те ми го увеличиха с 20 и от тогава не сме го пипали.

Тоя път имах късмета да съм у Големо село и там гишета под път и над път. Пробвах все пак от вкъщи на 123 - дали могат моментално да ми увеличат кредитния лимит, за да ми отпушат изходящите, но учтивият девоец каза, че трябвало първо да си платя и след това. Пък аз му казах, че ако ще слизам да си платя в този момент, операцията се обезсмисля и категорично подчертавам, че не искам да ми увеличават кредитния лимит и той каза, че ще си отбележи (това във връзка с темата, дето коментирахме преди време, че увеличавали лимита, без да информират клиента и възможните неприятни последици от това).

Та, поне при вивател, кредитния лимит включва както излязлата фактура, така и новото потреблеие. Този път го минах с красив овчарски скок директно с излизането на фактурата.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: DTMF,нови [re: StefanPan]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.07.09 23:01



ти пробва ли успешно тва презареждане?
Щото аз пробвах отново, но пак същото - не пуска.
На 123 девойката ми каза да пробвам от друг апарат, но старата ппръчка съм я забутал някъде, а служебния е кодиран към Мтел.
Та викам да те питам - може ли К770 да има нещо общо с неуспеха при опит за презареждане?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Защо не пробвашнови [re: StefanPan]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано04.07.09 23:14



*137*1*087yyyyyyy*xx.xx*1#
последвано от зелена слушалка, където 087yyyyyyy е номерът на предплатената карта, който ще бъде зареден, а xx.xx е сумата за презареждане.

Съвета е от





Тема Re: Защо не пробвашнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.07.09 23:17



Благодарен, пробвах и това. Интересното е, че набирайки директната команда, няма как да вмъкна точка в сумата.
Нали се сещаш - при набиране на номер нямаш опция за точка.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Ханови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.07.09 23:28



то пък взе, че стана. Написах сумата във формат х, тоест написах 1 (за проба).
Получих обаче странен отговор: неуспешен опит, да потвърдя или отхвърля с 1, съотв. с 2. Потвърдих с 1 и взе, че стана. Хем ми вика неуспешен опит, хем ме пуска по-нататък.


Както и да е де, с бърза команда става. Са ше засичаме как се отразява това на сметката ми и как на сметката на предплатената. Дали наистина си изкарват от двойно начисляване на ДДС или не.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Ханови [re: StefanPan]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано05.07.09 00:07



Ако всичко е нормално и от твоята сметка са прехвърлени пари към предплатената карта трябва да получиш потвърждение за това със SMS.

Получи ли?



Тема Re: Ханови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано05.07.09 02:34



Получих:
От вашата сметка успешно бяха прехвърлени 1 лв на +35987...

Към момента това не е отразено при справка за текущото ми потребление.
Сигурно ще трябва да чакаме да ми излезе разпечатката следващия месец или да проверя на 123 с оператор.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Презареждане на предплатена от карта на договорнови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано05.07.09 10:39



Та, поне при вивател, кредитния лимит включва както излязлата фактура, така и новото потребление.

Това е кофти. Ако си с 50 кинта лимит и имаш фактура 40 лв., то може до 2-3 дена да ги прескочиш и да те спрат. Така фактически се губи договорената отсрочка от 15 дена за плащане на фактурата. А ако имаш и лизинг, то може с излизане на фактурата и да ти спрат изходящите.
Обаче ми се струва, че бъркаш:


Верно, това е FAQ, но предполагам, че и в ОУ ще е същия текст.
Та той е дефинитивно ясен - сумата за разговори и услуги. Фактурата не е нито едно от двете и никъде няма доуточняване, че се намаля с нея.

ПП: Я напиши с каква версия е софтуера на твоя К770...не е във връзка с темата, искам да сравня нещо.



Тема Re: DTMF,нови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано05.07.09 13:15



Повече не съм пробвал,обикновенно прехвърлям пари само от предплатени карти и винаги става от раз.



Тема Re: Така,нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано05.07.09 16:02



все пак на практика се оказва, че в кредитния лимит влиза и готовата, но неплатена все още фактура, независимо, че е в гратисния период на плащане.
По принцип проблемът може да се реши, като се поиска достатъчно увеличение на лимита, на мен самият рядко ми се случва да го достигна, щото е около 2 пъти по-висок от средно месечната ми фактура и такива моменти наистина са рядкост. Но може би съвсем не е в това въпросът.

По-неприятният въпрос е в това, че май се потвърждават думите на Сайг - току що направих справка на 123 - казаха ми, че там са отразени двете проби, които направих вчера и днес, и са отразени точно със сумата, която съм прехвърлил, а не намалени със съответното изключване на ДДС. Съответно, сигурен съм поне за едната трансакция, че предплатената-получател е получила точно наредената от мен сума, а не усвеличена със съответното включване на ДДС.
За да съм сигурен какво се случва, изрично попитах момчето от 123 - в текущото ми потребление е отразено 1 лв. за презареждане, преди начисляване на ДДС, а предплатената получава 1 лв. потребление с ДДС. И той каза да, така е.

Сега, за да съм по-сигурен в правдивостта на това, ще коментирам оново след месец, когато ми излезе таз месечната разпечатка и го видя черно на бяло.
Но, ако сме се разбрали правилно с младежа, излиза, че компанията ме товари с 20% за трансакция, защото върху получената от предплатената карта сума с включен ДДС на мен ми начисляват още веднъж ДДС.
Казано иначе - за 10 лв. с ДДС, получени от предплатената, аз плащам 12 лв. с ДДС.
Казано още по-иначе - за 10 лв. (без ДДС), които заявявам за прехвърляне, предплатената получава 8,33 лв (без ДДС).
Тоест, "безплатната" транзакция ми струва, като краен потребител, 2 лева на всеки 10 трансферирани.

Та, ясно,
ще продължа да си презареждам през банкомат и ще печели "честната" в случая банка, която честно е обявила: 20 стотинки на трансакция. А не "безплатно", но скрито 20 % от сумата.

Мразя да ме лъжат. Мисля, че не съм никакво изключение в случая. И, когато става дума за дребни загуби, самите тях винаги мога да ги пренебрегна - какво, нервите ми не струват 5 лв. Но измамата - дребна или едра - винаги е измама. И нея никога не мога да я пренебрегна.

Ако правилно съм открил версията:
1201-7587R8BA024071010.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Прав си, "безплатната" трансакциянови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано05.07.09 16:07



всъщност струва 20% върху заявената сума.

ГОЛЯМА БЕЛЕЖКА:
Ще потвърдя това след месец, като видя разпечатката черно на бяло.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: DTMF,нови [re: DTMF]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано05.07.09 16:41



да, и аз стигнах до успешен опит. От техническа гледна точка всичко е наред.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Така,нови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано05.07.09 16:47



То проблемът с лимита всъщност не е проблем, просто се учудих, че самите те пишат, че Кредитен лимит е сумата, до която имате възможност да провеждате разговори и да ползвате услуги., а фактически намалят сумата със стойността на фактура, която дори не се води неплатена до 15-ия ден.

Продължавам да твърдя, че или е грешка, или е някакво недоразумение. Да не говорим, че по ЗЗК са длъжни да обявят видно всички условия по действието. А понеже става дума за парична трансакция, свързана с плащане, то имат още едно задължение - цената да се обяви с включено ДДС, ведно с всички такси и удръжки, както е при ползване на карта в банкомат.
Освен ако...третират теб като ползващ услугата "презареждане", за което плащаш на бтк 1 лв. + 20% ДДС, въпреки че в твоя лев ДДС вече е начислено. След това бтк прехвърля левчето към предплатената, а на теб ти връща данъчния кредит. Виж наистина какво ще има в края на месеца, може да е просто счетоводна игра без финансови последствия извън обявените, само малко сърцетуп на засегнатите


Е, има и по-смела хипотеза - левчето в предплатената се смята за добавена стойност и му се начислява ДДС. Ама защо ти го плащаш???
И, разбира се, хипотезата на Сайг - Вивател взима 20% комисионна за извършване на услугата "презареждане". Ама, ако не са го обявили КРС пак ще ги боцне със стотина бонки.

Еми и при мен са изписани куп версии, ама аз както ги разчитам е R8BC004, а на следващия ред пише prg1201-7587_GENERIC_VI_R8BC004.
Ако взема твоята дотук (1201-7587R8BA024, а 071010 да е датата), то изглежда в сервиза на МТел наистина са ъпдейтнали - дали нагоре или надолу, нз. Те си имат табиет като им занесеш тлф с проблем, не го търсят, ами слагат нов (наново) софт и ако пак не бачка читаво, тогава да търсят.
А аз успях да ги изфинтирам да ми сменят тотално протритата клавиатура с нова, оригинална, и то в обхвата на гаранцията. Та си помислих дали не отмъщават с рефлашването на телефона...не съм заявявал проблем, изискващ бутането на софта, само разглобяване и конектване на нова клавиатура.
Просто сега сякаш върви малко по-бързо, а и осветеността е видимо по-добра при същата настройка(50%) спрямо преди - това на сервизния тест на дисплея, не на десктопа.



Тема Re: Така,нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано05.07.09 22:54



Независимо какъв точно витиеват вариант на обяснение има, то след като плащам 12 лв. за потребление от 10 лв., значи плащам цена от 20% върху трансферираната сума.
Да приемем, че това е грешка, докато не съм го видял черно на бяло.
Ако се окаже вярно, да приемем, че е софтуерна недомислица, която ще бъде оправена - аз съм платил ДДС-то върху съответната сума, системата само трябва да зареди на предплатената потребление за тази сума. Ако и това не стане, става дума за откровена измама.

И моя много грозно се олющи. Но нямам очи да отида и да се пробвам - вижте са, аман заман.


А и батерията му вече иска да се оттегли в заслужен покой.
Та ще чекаме сатиото, да видим, ако е на една доста прилична цена съобразно кусурите му за дялане (напр. посредствено видео при 12 мегапикселова камера). И понеже най-вероятно няма да е, ше чекаме поне няколко месеца, ако не и година, да го понатиснат конкурентите надолу.
Всъщност, може и да си понамаля очакването за него - едно хлапе ми разправя, че имало джава уърди и ексели, ако е така скоро нема да се заинтригувам от кокони с липсваща стандартна клавиатура. И може да си разкрася К770-то с нов панел.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Така,нови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано06.07.09 09:33



компанията [БТК] ме товари с 20% за трансакция

А някога хората са въставали срещу десятъка... При тези условия услугата е безсмислена и ненужно скъпа.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Така,нови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано06.07.09 10:30



И моя много грозно се олющи. Но нямам очи да отида и да се пробвам - вижте са, аман заман.

Ако така им го представиш, то определено ще поискат 20 лв. за замяната.
Аз отидох с гаранционната карта и им казах, че част от бутоните вече сработват много трудно, с по няколко натискания, като телефона беше без СИМ карта и на служителката естествено не й се играеше да го пуска за проба. Да го оправят (покрива се от гаранцията), а я най-добре да сменят клавиатурата. Служителката от "приемане" казва, че това е извън гаранцията и ще трябва да платя. Казвам ОК, с целия риск наистина да платя подмяната, ако схемата ми не сработи. Но вътре техниците са други хора, на които им е в пъти по-лесно да подменят цялата клавиатура, вместо да я разглобяват и чистят. После попълват гаранционната карта по най-лесния начин - записват просто "смяна на елементи" и дават телефона за връщане. Там го взема друг служител, вижда попълнен гаранционен запис и без да знае какво точно е свършено ми връща телефона с пожелание да не ми се налага да ходя пак.
И си имам К770 с по-нов изглед, откакто го купих. Безплатно, ако не броим 2-3 лв. за бензин, че сервизът е в края на града



Редактирано от Cтepн™ на 06.07.09 10:33.



Тема Re: Така,нови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано06.07.09 14:42



Не е нормално батерията да не държи,моя к810 е 2-3 год. И държи по 3-5 денонощия. Разреди го няколко пъти докрай докато изгасне сам

Това с ДДС то сигурно е грешка,при предплатените няма+20%

Редактирано от DTMF на 06.07.09 14:48.



Тема Re: Така,нови [re: DTMF]  
Автор cyg (<>)
Публикувано06.07.09 16:07



Това с ДДС то сигурно е грешка...
Разбира се, скъпоструваща.



П.П Що не пробваш и ти с 1 лв или имаш само предплатени на вивател?

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Така,нови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано06.07.09 18:17



Това с ДДС то сигурно е грешка,при предплатените няма+20%
В Бг само наемите са без ДДС (+20%). Всичко останало има.
Просто ти казват крайна клиентска цена 24 ст., а осчедоводяването при тях е 20 ст. и накрая, на сбора, се лепва +20%, които бтк плаща на хазната, т.е. привежда, плащаш го ти.
И, ако си регистрирана по ДДС фирма, независимо от вида регистрация (ЕТ, ООД, АД) и ползваш предплатената си в роуминг, то след връщане в Бг имаш право да си искаш обратно данъчния кредит, т.е. вече платеното ДДС





Тема Re: Така,нови [re: DTMF]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано06.07.09 20:16



Абе да ти кажа нормално е - година и половина го презареждам през ден, а понякога и всеки ден - знаеш - музика, разговори (близо 500 часа), по малко интернет, снимки... И то ток се харчи. А ми казаха навремето, че литий-полимерната батерия била "на практика" вечна.



За 20-те процента малко поразвъртях нещата и си се позаблудил - искам да кажа, че за цени, зареждане на ваучер и изчерпване на кредит се говори с включен ДДС.
Та, след като трансферирам 10 лв., които ми се отчитат преди ДДС, а предплатената получава 10 лв. като крайно потребление, то сметката е ясна - 20 % върху трансфера. Тъжно, но вероятно факт (пак казвам, ще го потвърдя, едва когато го видя черно на бяло).

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Така,нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано06.07.09 20:17



Щастливец си тиии, еееххх.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Така,нови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано06.07.09 20:24



Ами аз това му казах и на девоеца от 123, като ми реагира с малко несдържан тон, ако имам некви оплаквания, да съм ги отправел към нам ква си комисия. Прекъснах го с репликиращ приятелски тон, че това, което казвам, е добронамерена бележка, не заяждане, че така или иначе има достатъчно алтернативни начини, които да ползвам. Явно са ги напънали и други по алото с такива бележки, щото реагира някак си подготвено враждебно.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Така,нови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано06.07.09 22:03



Нещо не звучите логично, от къде на къде предлатените няма да плащат+40% ДДС(или го наречи+ 20% за услугата)), а тези на договор ще плащат.

При предплатените всичко е ясно и нормално, зареждаш 10 лв с ДДС, и другия си получава 10 лв с ДДС ,а на теб ти отнемат 10 лв с ДДС. точка



Почти сигурен съм че е техническа грешка , и ще я оправят чак когато информацията стигне до някоя голяма глава във вивател

Редактирано от DTMF на 06.07.09 22:08.



Тема Re: Така,нови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано07.07.09 11:37



Хубаво е човек да познава (народо)психологията на обкръжаващата го среда.
Ето, пести 20 кинта; в реалния бизнес-доста повече





Тема Re: Така,нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано07.07.09 16:20



Така, така, дай боже. А в бизнеса да е по 20 бинки. Поне.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Така,нови [re: DTMF]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано07.07.09 22:07



Да предположим по-оптимистичния вариант - нещо не сме се разбрали със 123, и заявената сума ще е намалена със съотвеното, преди да влезе в общото за начилсяване на ДДС.
И това да се окаже много шум за нищо. Дай боже.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Така,нови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано08.07.09 01:01



Най -вероятно , предполагам просто са копирали системата от предплатените карти, като са забравили че при абонамента се показва текущото потребление без ДДС.

Никой друг оператор не взима още 20% за същата услуга(презареждане на ваучер от абонамент), и ще е ненормално точно при вивател да се плащат +20% , като се знае че предлагат най -изгодните оферти



Тема Re: Така,нови [re: DTMF]  
Автор cyg (<>)
Публикувано08.07.09 10:36



Никой друг оператор не взима още 20% за същата услуга

Ето това е важното, останалото са глупости.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Така,нови [re: cyg]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано08.07.09 12:47



А, останалото не е глупост.
Наскоро в "Капитал" излезе една притурка с много, ама много информация за телекомуникациите, сума ти таблици.
Интересни за разглеждане.
Например "ръст за 2008г." - МТел малко под 4%, Вива малко над 2%, Гл - ЦЕЛИ 12%. Уж кожодери, уж мошенници, а цели 12% ръст.
Приходи - не помня точните цифри, но чудесен ръст за МТел и Гл, а Вива - на загуба (това е малко изкривено, не отчита сливането с бтк, но пак са най-зле).
Приходи от абонат - верно, че Вива са с най-висок % като ръст, но като абсолютна стойност са на нивото на МТел, а Гл е чувствително напред.
На всичкото отгоре само Гл честно са казали, че от 4,1М потребителя, 52 и малко % са на договор, т.е. над 2,1М.

А тука 2-3 продължават да пействат за най-добрите оферти. Може и да не съм прав, ама за мен "най-добрата оферта" = "най-търсената оферта" ( то всички знаят за синусоидата - няма търсене=ниска цена и обратно). Все пак не можеш да лъжеш дълго цялото население и то "напипва" кое е изгодно за тях и търси него. За да съм в крак с момента - то и Масларката ни оглуши как удвоила пенсии и заплати, Сиси ни оглуши, че криза няма и не мой да има; всички вкупом се надпреварваха да ни замерят с цифри колко сме добре, ама какво стана...не щем толкова изгодни оферти, упс, да сме толкова добре



Редактирано от Cтepн™ на 08.07.09 12:50.



Тема Re: Така,нови [re: Cтepн™]  
Автор cyg (<>)
Публикувано08.07.09 14:45



Има ли я някъде в интернет тази притурка, щото данните ми се виждат доста странни.

Приходи от абонат...Вива... като абсолютна стойност са на нивото на МТел, а Гл е чувствително напред.

Това шега ли е, Мтел да е паднал до нивото на вивател? За 2008 те имат доход от абонат 19,6 лв, а Глобул - 18,50 лв.

Мтел имат 51,4% (2,77 мил) абонати на додговор, взето от

.

Само за вивател данни трудно се намират.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Така,нови [re: cyg]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано08.07.09 17:11



Ами не съм търсил, аз я видях на хартия. Към "Капитал", броят отпреди 2 или 3 седмици, едно книжле с много страници. Сравнение на топ-фирмите в Бг, по сфера на дейност - софтуерни, телекомуникационни и т.н.
Вече позабравих доста от нещата, ама бяха безумно количество данни и сравнения. Например се оказва, че приходите на бтк от фикс. телефония са по-малки от тези на някой от алтернативните оператори за същото...в смисъл, че бтк печели и от мобилна, и от ИНет, и от ретранслиране.

Значи МТел има най-много приходи, това е без съмнение, но и разпределени на най-много клиенти. Освен това фикс. телефония и ИНета е още в сравнително начален стадий - има ги вложенията, но още я няма печалбата. Подозирам, че и за тази година може да се получи така със старта на Куадрото.
При Вива стана обратното - с вливането не отчитат разходи за дейност, а само приходите от мобилния фронт на бтк (е, грубо го казвам, де). То и затова КРС ги застявя да водят разделно счетоводство, в онези линкове на Наблюдаващия имаше едно признание, че правят балансите си (на отделните департаменти) извънсчетоводно за да се достигнат исканите данни - направо бижутерно счетоводно обяснение.



Ако се намери в Инет ще е чудесно, има много за мислене по таблиците. Или на хартия и да се сканира.
ПП: Сетих се, това беше броят, за който се вдигна скандал, че по места са минавали с коли и са изкупували всички броеве от сергиите, имаше 2-3 много остри анти-ДПС и антиправителствени статии, свързани със злоупотреби. Вдигна се скандал после; даже обещаха допълнителна допечатка.

Редактирано от Cтepн™ на 08.07.09 18:25.



Тема Re: Така,нови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано08.07.09 21:58



Това че хората са консервативни( или просто вързани с договор за старите оператори) не значи че ползват добри оферти. На всеки средно интелигентен човек е ясно, че рзаговор от вивател до България и останалия свят е по-евтин отколкото Мтел-Мтел в собствената мрежа





Тема Re: Така,нови [re: DTMF]  
Автор cyg (<>)
Публикувано08.07.09 22:12



рзаговор от вивател до България ... е по-евтин отколкото Мтел-Мтел в собствената мрежа

Понякога си мисля че си идиот

!

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Така,нови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано08.07.09 22:28



Ако хората бяха консервативни по улиците щяха да се карат само Лади и Дачии - няма по-евтини, включително и за поддръжка, коли от тях.
Ама пустио народ не ще йовтинките лади, а се фърля на коли, дето само фарът им струва колкото лада.
Ако сме малко по-сериозни - кое колко чини става ясно след чертата. И, когато говорим за народ, а не за десетина заслепени, то какво излиза - Вива си е най-назад по всички показатели...точно колкото беше и на старта си. Народът не ще "прехваления" оператор и това вече е тенденция. Нещо не се хваща нито на 30 сек. отчитане, нито на разговор от вивател до България и останалия свят е по-евтин, нито тръгна да се пренася (според статистиката точно Вива загуби най-много от портирането). В крайна сметка се оказа, че уж най-младия, най-модерен и най-клиентски оператор за всяка една от годините си съществуване набираше по-малко клиенти и от Глобул, и от МТел.
Изобщо твоята ситуация (относно Вива; относно телефоните на СЕ те признавам за капацитет) и на Стефчо е - хора, консервативни сте; купувайте Лади, толкова са евтини, а и возят; не си хвърляйте парите за Фордове и Рена, ама пусто хората не слушат





Тема Re: Така,нови [re: DTMF]  
Автор 5rov ()
Публикувано09.07.09 15:52



Да, хората са консервативни, но и практични. Не им се мести на нов оператор за някакви дребни разлики от я има, я няма няколко лева. Друг би бил въпросът, ако новият оператор можеше да предложи значително по-добри цени от останалите, но все още не може и знаем защо. Българинът по природа е еснаф, сметкаджия и нагаждач, колкото и лошо да звучи. Всеки иска да е абонат на по-големите мрежи. Така парите които дава, ще му осигурят по-широк кръг абонати с които да комуникира на по-изгодни цени, тъй като ценовата политика на старите оператори е да затварят трафика в мрежата си и да не дават възможност за развитие на нови такива. Както виждаме доста успешно го правят, та трябваше да чакаме намесата на Европейския съюз.
В една държава с гражданско общество, каквато в България няма, хората биха имали мобилен абонамент от БТК и фиксиран телефон от Мтел, примерно казано, но уви реалността е точно противоположна.
А тъпите сравнения с лади и опели и твърденията за някакви значими разлики в качеството между трите мобилни оператора са пълни глупости или целенасочена манипулация.



Тема Re: Така,нови [re: 5rov]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано09.07.09 17:48



Разликите не са жълти стотинки, а например 5 пъти при плановете с минути до цялата мрежа,което си е 500% разлика в цените на мтел и вива.



Тема Re: Така,нови [re: cyg]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано09.07.09 17:55



Че аз за теб си го мисля постоянно)



Тема Re: Хич ама даже не е идиотнови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано09.07.09 18:37



Казва абсолютната истина - 22 ст. до цял свят са по-малко от разговори мтел-мтел за частни тарифи.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Ц,нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано09.07.09 19:10



консревата си ти, не се заблуждавай. Примерът ти с ладите и дачиите е нелеп. По него ще ти развия двете насоки на нелепост:

- първо - за цена от 15-20 хил. за нова Лада, каквато и западна кола "на старо" да си вземеш, и поддръжката, и харченето за гориво ще ти излизат в пъти по-малко.
Освен това - като ще си играем на идиотски примери с колите (където се видя току-що, че логиката ти не важи), нека да си поиграем и на примери с домати - турските домати, особено през зимата са по-евтини от българските. И по-вкусни. Но хората са си внушили, че българските са най-вкусните и ги купуват, въпреки че са като от парафин и са еманция на безвкусността. За такава сляпа клиентска лоялност може да си мечте всяка една компания. И безочливо да се възползва от нея. Справка - Мтел.

- второ - да се върнем на идиотския пример за Ладата и Пежото (примерно). За една и съща цена получаваш много повече, направо крещящо повече с Пежо, отколкото с Лада. Ти, например, какво КРЕЩЯЩО повече получаваш от Мтел? А масата "практични" клиенти? Които реално ползват само телефония? Те какво получават? НИЩО. АБСОЛЮТНО НИЩО.

Ако и сега ми измъкнеш от девет кладенеца вода за поддържане на досегашната си теза... Ще се предам, честно ти казвам. Борбата да ти отворя очите за истината ще се окаже безмилостно жестока. Така че, добре си помисли - иначе ме губиш като ментор.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: М,нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано09.07.09 19:14



я хОди виж мнението на 5ров, че той с малко думи и много точно каза нещата. Па след това, ако не те е срам, върни се и ме разочаровай с нелепата си упоритост.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Ц,нови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано09.07.09 20:01



Тя работата стана като футболен форум - 10 кават едно, други 10 - друго. Без значение е.
А и не знаех, че си готов на борба за честта на мобилния си оператор; аз не съм. Да си ме чул/чел някъде да агитирам за МТел (или за Глобул, все пак имам тяхна служителска карта и на практика в Гл говоря съвсем безплатно - без абон. такса и с много минути в цял Гл). Аз просто виждам как няколко човека се скъсвате да се намествате в коя да е тема колко Вива били изгодни. И се замислям - добре, де, като са толкова изгодни защо са все на опашката? По всичко и най-вече по прираст. И по портиране, дето толкова го чакахте, а май най-печеливши са австрийците. И основните параметри на един моб. оператор са силно пазена служ. тайна от бтк.
Обаче всичко това е без значение - срещу гласовитостта колко добър оператор е Вива седи една простичка житейска истина - колкото по-добро и изгодно е нещо, то толкова по-търсено е.
Ето това е била винаги моята теза, примерите са за такива, дето бавно стоплят, като теб. И се отплескват, че видиш ли съм се мъчил да изкарам Вива нещо си...хич и не се мъча, само гледам с насмешка разминаването между думите (ти) и реалността.
Която, да повторя, е колкото по-добро и изгодно е нещо, то толкова по-търсено е...особено, когато парите се вадят от собствения джоб.
Помисли добре, преди да репликираш.





Тема Пълен идиот енови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано09.07.09 21:29



В Мтел говорят средно по 91 мин и плащат средно по 17,4 лв. Дори ако всичките пари отиват за разговори се получава средно по 19 ст/мин

. Част от разговорите може и да са по 32 ст, но друга е на значително по-малка цена. За сравнение най-скъпите разговори извън собствената мрежа за актуални тарифи за абонати се предлагат от вивател.

П.П Всъщност нямаше ли още една "златна" тарифа, предлагаща доскоро 40 ст/мин?

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Ц,нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано09.07.09 21:52



Aaaaaa, нема се мине без уточнение.

- първо, аз никога не съм чакал преносимостта - за мен свръхочакванията в тази връзка си бяха пълна глупост и будеха само насмешка.

- второ, не за честта на "своя" оператор се боря, а да ти отворя очите за истината, която ти така упорито се опитваш да замаскираш с неработещи криви аналогии.



- трето, не можеш никъде да ми извадиш цитат, където твърдя колко "добър" оператор е вивател. Това, което твърдя, е колко не по-малко добър в основните параметри е от Мтел или Глобул. И съм го твърдял винаги в отговор на опити за нелепи инсинуации по тази тема. За мен обективността е нещо съществено и се опитвам да се придържам максимално строго към нея, когато говорим сериозно.

-четвърто, абсолютно съм съгласен с това, което казваш за търсенето, качеството и изгодността. Но със задължителната уговорка за условността на това твърдение. Която ти не правиш. Дадох ти елементарния пример с доматите. Ще ти дам пример и с Лададжиите - "абе руското си е руско" - пример за необяснима непрагматичност, която е базирана единствено на емоция, инертност и нежелание да се погледне обективната истина - да, руското си е руско, но не с положителен знак.
Та по тази точка споделяме едно и също виждане, с тази разлика, че ти не виждаш "лададжийския синдром" сред публиката на Мтел, докато аз го виждам и се дразня от него.

Та те това е, шорай си Арианата (че то иначе и по бирения въпрос не мойм се разбра) и си го тургай на...
Лаф да става най-вече. Наздраве.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Хич ама даже не е идиотнови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано09.07.09 21:59



Говорих с оператор за двойното ДДС при зареждане на предплатени карти, изглежда се оказах прав понеже казаха че ще ми коригират сметката





Тема Re: Пълен идиот енови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано09.07.09 22:06



Има и такава, предлагаща 19 ст./мин. До цял свят. И 100 МБ нет.
Та той със сигурност не е идиот.
Ти не си идиот, но със сигурност се правиш на такъв. Не можеш да ми сравняваш една средна цена, която се калкулира с участието на безбройни безплатни минути, минути от бизнес разговори и какви ли не още минути, натискащи цената към нула, с цена на минута до цял свят за конкретна частна тарифа.
Тоест, ти го можеш, но не в това е въпросът.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Хич ама даже не е идиотнови [re: DTMF]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано09.07.09 22:08



Хм, хубава новина. Потвърждението след месец лично от мен. Ако не е опровержение де.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Хич ама даже не е идиотнови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано09.07.09 22:34



За предпочитане е да се обадиш лично за да предадат и твоя номер към техническия отдел. Ако не се обадиш може да те пропуснат , а от следващия месец предполагам нама да стават грешки

Редактирано от DTMF на 09.07.09 22:37.



Тема Re: Пълен идиот енови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано09.07.09 22:38



Има, да, но малко е скъпичка за обикновения българин, оферта по скоро за реклама на оператора

.

Не можеш да ми сравняваш една средна цена
Защо да не мога? В края на краищата това е важното, колко плащаш за това което ти трябва. За едно плащаш по-скъпо, за друго по-еФтино (безбройни безплатни минути), накрая теглиш чертата и смяташ. За повечето хора с вивател е най-скъпо и това е реалноста. При това без да вземем предвид обсъжданата издънка. Дори да е грешка, нейното наличие говори много лошо за фирмата.

П.П Ти ще си поискаш ли 20 ст, ако се окаже че наистина е грешка?

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Пълен идиот енови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано10.07.09 00:36



Да де, нали и аз това казвам - ти го можеш - в ролята си на упорит идиот.


А иначе нека да се включа в посравняването - аз с моята "скъпа" такса от 45 лв., в ролята си на частен абонат (и най-обикновен българин), влизам с 5 ст./мин. и ги слагам до твоята пиклива средна цена, формирана от цялата клиентела на Глобул (частна, бизнес, служителска, МВР-еджийска и т.н.).

Да се надяваме, че обсъжданата издънка ще бъде поправена. Впрочем такова нещо са правили и Глобул, доколкото разбрах, та не мятай с твоите камъни по твоята глава.
И не, няма да си поискам 20-те ст. Няма да си поискам и 2-та лева от тази вечер, които може да ми вземат, щото презаредих 10, да не ходи братчеда до бензиностанцията за ваучер.
Ще ми стига това, да бъде призната грешката и повече да не се повтаря.

П.П. Ти щеше ли да си ги искаш?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Не е техническа грешка, брат,нови [re: DTMF]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано10.07.09 00:49



току що последвах съвета ти и имах глупостта да се обадя - моменталният отговор на девойката беше - не е техническа грешка, винаги е било така.
Ако не те бех послушал, щех още месец да си поживея в успокояващо заблуждение.


Здраве да е ве. Има банкомати под път и над път. Ше печелят честните банки от трансакциите, нема да е оператора. Надявам се от оператора да не се чувстват особено огорчени.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Пълен идиот енови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано10.07.09 09:50



аз с моята "скъпа" такса от 45 лв

45 не е 80 нали?

влизам с 5 ст./мин.

Ако говориш 45/0,05=900 мин влизането се зачита и . Между другото, идиота по горе говори 30 мин за 5 лв с вивател и ~500 мин за 15 лв с Глобул. Можеш сам да сметнеш той с колко влиза.

Ще ми стига това, да бъде призната грешката и повече да не се повтаря.

Ти си много толерантен, или те мързи да се разправяш, или си пристрастен към опеартора си. Да бъде призната грешката означава да бъдат върнати парите и/или да има компенсация. Тъй като тази "грешка" не се случва само при теб, не можем да говорим за единичен случай.

Тъй като отговора си го писах повече от час(!), видях късно новия ти пост. На негова основа мога да заявя, вивател неправомерно краде по 20% от всяко зареждане на предплатена от абонаментна карта. Казвам "краде" защото на сайта това не е обявено.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!

Редактирано от cyg на 10.07.09 09:56.



Тема Re: Ц,нови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано10.07.09 11:01



Ще ти дам пример и с Лададжиите - "абе руското си е руско" - пример за необяснима непрагматичност, която е базирана единствено на емоция, инертност и нежелание да се погледне обективната истина - да, руското си е руско, но не с положителен знак.

Тъкмо това исках да ти втълпя - уж емоции, уж инертност, ама колко лади виждаш по улиците? 1 на 100? Или по-малко даже. Значи въпреки емоциите, инертността и евтинийката, хората преценяват, че наистина не си струва и търсят по-скъпото. Или обратното - не се хвърлят на по-евтиното само защото е по-евтино.
Сега, ясно че не е толкова просто. Всеки има различни приоритети - качество, удобство, цена, имидж* и т.н. Нормалния човек иска качествено и евтино. Това е труднодостижима комбинация и всеки пречупва през себе си съотношението. За каквото и да е било. А пречупването идва най-вече от призмата на собствения джоб - колко ще ползва, какво ще ползва, колко ще му струва. Мога ли аз например да си позволя да си купя китайска или индийска предплатена с включени минути към цялата мрежа? Финансово мога безпроблемно, ама защо? Да изтъквам, че имам безплатни към милиард човека, дето никога няма да се възползвам? Че много по-изгодно е да вземеш Гл с 500 мин. към 1 фикс. номер в ЕС, отколкото виртуалните "към всички". Или пък неограничените безплатни на МТел в групата с колегите, малка или голяма, като 90% от разговорите ти са с тях, а като ти се наложи да звънкаш епизодично към другите оператори да даваш по 25-30 ст. на минута, отколкото някакъв флат към всички за 22-23 ст., които ще ползваш рядко.
Затова и твърдя, че едно е няколко човека да са вероятно наистина доволни от даден оператор(кола, домати, бира), но съвсем друго е да се види, че масата нещо не му харесват и не хукват натам. Което пък съвсем точно означава, че комбинацията "качествено и евтино" не е налична, колкото и доволните да обясняват, че е



* Това е реален пример, познавам човек, който смята, че е излагация на визитката му да има други номера освен 088... Ама щом си е надвил на масрафа и парите са си негови нека си се кефи.



Тема Re: Пълен идиот енови [re: cyg]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано10.07.09 19:01



Нещо май почваш с преки обиди,което говори зле за възпитанието ти.

И понеже не знаеш какви тарифи ползвам ще взема да те осведомя малко, преди да се изказваш неподготвен как съм се набутвал:

1.Вивател основна карта :6лв такса за 300 минути до цялата мрежа на бтк и вивател. Реална цена 2 ст/мин до няколко милиона абонати.

2.вивател злато 60 , за 20 лв 60 минути до цял свят и 25 мб интернет, цена около 20-24 ст до мтел глобул и останалия свят,пак без конкуренция при другите оператори колкото и да не ти харесва

3.Глобул служебна: безплатно в групата, 7-8 ст. до всички от глобул и около 15-18ст до всички в мтел. За феновете на Глобул звучи добре, но за мен си е дръвче, вивател сигурно имат по-добри оферти за големи фирми

4.Глобул смарт груп:500 мин до 10 номера за 15 лв, ползваха я вкъщи за 1 международен номер, но скоро ще я изключвам понеже не ми трябва.

5.Бонуси безкрай и още много знайни и незнайни карти на вивател които са раздадени на приятели и познати и си говорим на 2ст


Редактирано от DTMF на 10.07.09 19:07.



Тема Re: Не е техническа грешка, брат,нови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано10.07.09 19:02



Ми лош късмет, попаднал си на такъв оператор))



Тема Re: Хич ама даже не е идиотнови [re: DTMF]  
Автор cyg (<>)
Публикувано10.07.09 19:06



изглежда се оказах прав

Изглежда се оказа лъжец

, не е грешка, а обирджийска практика.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Пълен идиот енови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано10.07.09 22:45



45 не е 80, ясно. Не разбирам какво те изненадва това. :)

Не ми се смята наново, та ще те върна

, където ти от неудобство отказа да се включиш. Прочети пак внимателно как съм смятал и прецени.

Да, толерантен съм. А също и ме мързи да се разправям. 2,20 са по-малко и от кутия цигари.
И не, не съм пристрастЕн към оператора. Пристрастен съм към бялото виктори, например. Но не и към оператора.

И да, аз също мога да заявя, че вивател неправомерно ( а също нечестно, немотивирано, непочтено, без никакво оправдание) взема 20 % отгоре.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Ц,нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано10.07.09 23:17



Качество, удобство, цена, имидж.
Мтел спрямо Вивател:
- превъзходство по качество - няма.
- превъзходство по удобство - няма.
- превъзходство по цена - категорично с обратен знак.
- превъзходство по имидж - да.
Впрочем, към приятеля ти по последната точка се присъединявам и аз. Оня ден ни смениха служебните ментелски с...

глобулски. И изпитвам някакво неудобство пред приятелите си, като им го казвам. Очаквам насмешка и бъзици (или нещо като съжаление) от тяхна страна. Един колега, който тия дни попътува повечко, каза на колко места нямало обхват (в сравнение с това, което си знаем като покритие на Мтел). Изненадва ме, защото по общи впечатления покритията и на трите оператора са съпоставими. Но ще видим, като запътувам и аз по-надалечко.
Та да, ако ще се ориентирам имиджово, казах го и преди - изборът е Мтел.
Ако ще се ориентирам прагматично - изборът е Вивател.
И да не подценяваме сляпо минутите до цял свят. Преди малко говорих с братовчедка си в Испания. И се сетих за "излишността" според теб на тези минути. Ами не са излишни. Ако за теб е удобство да говориш с приятелите и близките си в чужбина от вкъщи по скайп, войп или квото е там, за мен лично е по-голямо удобство да говоря с тях от мобилния си. Въпрос на потребности.

И да се върнем към самото начало на омагьосаният кръг - един колега напуска и му викам, що не си направи примата на вивател. Всичките ми контакти са на Мтел, кой ще ме потърси - му беше отговора. "Имидж" и страх "кой ще ме потърси" поддържат статуквото. А не рационален избор и съотношение качество-цена. Това е голата истина.

Пак ти кавам - приемам тезата ти за доброто и привличащото клиентела.
Но, за това, което масата от потребители използват телефона си - телефония, разлика в качеството няма. И точно тук не сработва тезата ти. И сам разбираш къде е отговорът - "имидж", страх, инертност, мързел да се поразмърдаш, , нежелание да се главоболиш...
Поне за имиджа си засичаме мненията.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Ц,нови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано11.07.09 09:48



Основните ти грешки са, че се вглеждаш в конкретното дърво и изпускаш от поглед гората. И че вадиш само това, което ти отърва.
С течение на времето тези неща проличават и тезите ти олекват.
Нищо не казваш защо в отговор на тезата ти пример за необяснима непрагматичност, която е базирана единствено на емоция, инертност и нежелание да се погледне обективната истина аз ти казах, че напук на твърдението ти по улиците Лади няма.
Ето и в този ти пост:
- Всичките ми контакти са на Мтел...страх "кой ще ме потърси" поддържат статуквото. А не рационален избор и съотношение качество-цена. Това е голата истина. - твърдиш, че голата истина е, че хората са масово идиоти и не виждат рационалния избор? И че статуквото изглежда да остане вечно? И най-вече - хората си предпочитат утвърдените оператори и Вива продължава да изостава от тях, въпреки твърдението ти доброто и привличащото клиентела.
За мен изводът е, че НЕ привличат клиентелата. Опитвам се да разбера защо, но общо взето спирам само с опитите. Не казвам тези са лоши, тези са добри; не казвам тези имат, а тези нямат покритие. Единствено казвам факта, че хората не са въодушевени от този оператор. А това винаги означава нещо в обществените отношения. Вероятно с течение на времето ще намерят как да ги привлекат; може и да не могат, да се окаже, че трима играчи са много за нашия пазар.
Прочети

малка статия. Изводът е неоспорим - единствено оборотите на храни, цигари и напитки са по-високи, което преведено означава, че народът харчи все повече само за ядене и пиене, т.е. кризата е налице. И понеже, повтарям, категорията "услуга" се финансира от собствения джоб, то мотивите "имидж, страх, инертност, мързел да се поразмърдаш, , нежелание да се главоболиш" почват да отпадат и единствен мотив остава цената. При Вива е най-ниска, но търсене няма. Е?

ПП: Вчера погледнах плановете "Оптима" и попаднах на нещо интересно. Навсякъде рекламират:

# Безплатна гласова поща
# Пренасочване на разговори
# Задържане на повикването
# Изчакващо повикване
# Идентификация на повикване
# Безплатно SMS уведомяване, когато търсеният номер е достъпен
# Безплатно Уведомяване за пропуснато повикване
# Безплатен достъп до Обслужване на клиенти, по всяко време
# Автоматичен достъп до 3G мрежата

че и обясняват подробно какво значи. Явно бтк приема клиентите си за олигофрени или примати, че им обяснява какво е изчакващо повикване
или идентификация на повикване. Не видях в офертите на другите оператори подобно; те правилно предполагат, че клиентите им знаят, че това са си нормални услуги и как се ползват.



Тема Re: Пълен идиот енови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано11.07.09 10:20



искаш да кажеш, че за да достигнеш математически до ниски цени си носиш една шепа карти (или една раница телефони) и когато ще звъниш на Пешо слагаш една, ако е на Гошо-сменяш, ако е на жената - пак сменяш


Особено куул е последната ти точка за знайните и незнайните ти карти Бях чувал, че в бтк редовно "премират" служителите си с по няколко карти, ама ти го потвърди.
Я да пофантазирам по твоята логика:
1. Имам Гл карта без абонамент и с лимит 500 мин. към целия Гл - значи 500 мин. за 0 ст. общо.
2. Имам МТел с неограничени към групата, която не знам колко хора е, но 90% от разговорите ми са в този кръг; преди време удрях над 2000 мин., сега намаляха. Да вземем 1000 мин. за 12 лв., значи 1,2 ст./мин. В картата имам и безплатни към целия МТел, ама даже и не знам колко са; все пак не мога да говоря с 5М и нагоре човека.
Еми други карти нямам, но мога да си взема:
3. Лууп - като гледам фактурите на мънинката за 17 лв. плямпа към 600 мин., значи под 3 ст. към още няколко десетки хиляди народ.
4. Задължително някоя Прима-валентинка с по 1 ст. към някого; по твоя почин може да са няколко за към повече хора.
5. Да не забравя лаптопа - Прима сърф за по 3 ст./МБ (или по 0,6 ст./МВ при абонамент).

И математически ще докарам твоите цени, дето все ги хвалиш.
Ама аз нали съм от нерационалните и недалновидните си карам само с МТелската и с 1 телефон (само на път вземам и Глобулския) и на месец рядко плащам над 15 лв., включително таксата и това без да броя секунди и без да се замислям дали ми е изгодно повикването или не. Нека ми е зле



Тема И още нещонови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано11.07.09 11:00



МТел в последните години се хвърлиха да се превръщат в комплексен мултимедиен оператор.
Вероятно това също привлича голяма част от хората, особено по-младите.
Факт е, че всичките тези услуги изискват начални вложения, които намаляват икономическите резултати в балансите. Факт е, че след време започват да носят печалба и предпоставки за намаляне на цени. Факт е,ч е за потребителя N в 1 винаги излиза по-евтино от N1+N2+M3+Nn. Но е и факт, че за момента търсенето им не е особено голямо и масово. Не че са лоши, но оскъпяват основния продукт.
Аз лично съм фен на тактиката една дейност, ама качествена. Единственото ми 2 в 1 са кабелна и ИНет - по-евтино, всичко по един кабел, и двете са качествени, ама падне ли едното, отива и другото.Но пък светът все повече отива към окрупняване. Та и МТел влага много в това при съмнителни успехи.
Айде за ИНета от боксовете го приемам - по-добре калпав Нет отколкото никакъв.
Ама още колко други? Фикс. номер? А защо не просто хоум-зона? На практика е същото, но без толкова вложения. 3Г-услуги? Колко ги ползват? Навигатция? Същата работа. Сега и ТВ. Добре, ама по трасета под наем. Дори и да поискам, то първо трябва да се откажа от сегашния си качествен доставчик и да се вържа за поемащия телевизията на МТел такъв. Дали ще е качествен? Ами ако има проблеми кой ще е виновен? Да не стане като с газа зимата?

Обаче по-младото поколение не задава тези въпроси, то си иска модерното и всичко в едно. И МТел им го предлага, Гл също, макар и с по-малко разнообразие. А Вива дава основно разговори...че то това е ретроградно, само някакви си разговори. Евтини, ама само това. Искат още. Перифразирам иронично ежедневните обсъждания на щерката и компанията й. Те не са за моб. оператори, де, те всички са си на Лууп и не свалят телефоните от ушите си. Ама принципът е същия - като ще й вземаме нова плазма за стаята, трябва да е 100 Хц, дори 200. Обезателно full HD, Ама че при подавания сигнал това няма никакво значение не е довод.

Та ето ти едно обяснение защо не се търси по-евтиното със същото качество. Имам безкрайни контакти с хора, вярно в сравнително богат град, наистина голяма част не се притесняват за пари, а искат и качество, и разнообразие, и комплексност. Защо към моб. услуги да са с други предпочитания?



Тема Re: Пълен идиот енови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано11.07.09 14:54



Не позна,нося само 2 телефона, като единия е дуал сим. Значи първите 3 карти само, като от мтелска изобщо няма смисъл понеже и те като глобул дават минути само до няколко номера,което може да зарадва само някой тинеиджър))



Редактирано от DTMF на 11.07.09 14:59.



Тема Re: Пълен идиот енови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано11.07.09 18:25



само 3?
А незнайните дето са ти дали и си раздал? Да не се окаже, че половината карти на оператора са такива? Бях чул за една от нашенското бтк дето имала цяла кутия за обувки с раздадени карти, ама мислех, че преувеличават


Къде ли се бутам и аз м/у големите само с 1 телефон и с 1 карта...е, понякога с две, ама рядко...все пак и аз понякога искам да се скрия от света, но не и от 3-4-5 човека

Редактирано от Cтepн™ на 11.07.09 18:27.



Тема Не вярвай на градски легендинови [re: Cтepн™]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано11.07.09 18:46



Не вярвай на градски легенди.

Нито една карта на Вивател не е такава.

Разваването по една предплатена карта на служител по Нова Година (сиреч веднъж годишно) бе характерно за първите години на Вивател.

През последната година и половина не съм чул за раздаване на карти, а едва ли е тайна за теб, че картите имат валидност 12 месеца след активирането им.

Накратко: заблудили са те за пълната със SIM карти кутията за обувки в смисъл, че дори и картите в тази кутия да съществуват те не влияят на броя активни карти в момента.





Тема Re: Не вярвай на градски легендинови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано11.07.09 18:54



Абе и аз си мислех, че е преувеличено (макар, че щерка ми точно в кутия за обувки държеше бикънектите, ама те бяха в големи пакети и не бяха > 10, а и наистина 3/4 от тях изгоряха), но ДТМФ се похвали, че е раздавал безброй, а преди година, година и нещо сам сподели, че имал над 20. Едва ли ще открия поста му, но доста хора го избъзикаха, че вероятно той прави 5% от клиентите на оператора





Тема Re: Пълен идиот енови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано11.07.09 18:54



Да, прав си,логично е човек да има само един телефон на тарифа злато за целия свят,с добавени фаворити за семейството. А на мен ми дадоха и служебна карта и трябва да ходя с повече телефони



Тези дето съм раздал какво за тях, 6 лв такса с 300 до 600 минути до вивател и бтк, и хората си изхвърлиха картите на другите оператори.

Скоро ще издиря МОЛ-а на фирмата и ще им подметна за някоя по-добра оферта от вива, и шут на глобулската карта



Тема Re: Пълен идиот енови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано11.07.09 19:17



Не бързай със златото...скоро щели да пускат платина с безплатни към международната космическа станция...заслужава си





Тема Re: И още нещонови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано11.07.09 22:26



Напълно съм съгласен с всичко от тоя ти пост.
От горния - не с всичко и ти се досещаш. Но няма и какво да коментираме, че се превръщаме в някаква стерео латерна.
Та, през цялото време имах впечатлението, че въпросът ти защо при ниски цени вивател не привлича клиенти, е риторичен - тоест твърдиш, че или цените не са ниски, или че вивател е толкова скапан спрямо другите два оператора, че хората не щат и да си помислят за него.
Сам разбираш, че при едно такова "твърдение"

нямаше как да не рипна.
Истината е доста по-комплицирана и не се изчерпва само с инертност, имидж, страх, нерационалност. Признавам, вкопчих се в тях, но не защото ми е изгодно (нямам никаква изгода от това, сам разбираш), а защото ти пък упорито ги игнорираше. А истината е, че някъде имежду моите аргументи стоят и твоите или обратното, ако предпочиташ.
Все пак, примера с щерка ти е пример за нерационалност (но не се заяждам, наистина).
Аз ще се присъединя към този пример - привърженик съм на всичко в едно. Не само за технологиите, ами и за магазина, за сервиза, за банката... Изключително нерационална нагласа.
По тази линия много ме блазни очакваното Сатио на СЕ. С ясното съзнание, че не ми отговаря на статуса. И в очакването да излезе, продължавам да се терзая от дилемата да го имам или да го нямам.

Та, да се върнем - ако въпросът ти наистина не е риторичен (със съоветния подтекст) - приемам повечето ти аргументи.
Освен това - наистина наблюдавам развитие в стремежа ти към обективност. И това ми харесва. И ме настройва съвсем миролюбиво, ама съвсем. До следващата ти изцепка.
Последното ташак ве, да не влезеш пак в режим.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: И още нещонови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.07.09 10:02



Та, през цялото време имах впечатлението, че въпросът ти защо при ниски цени вивател не привлича клиенти, е риторичен

Не е риторичен...виждаш, че досега не се е появило смислено обяснение защо в конкретния случай не се проявява това поведение у потребителя, което е нормално в (почти) всички сфери на пазара.

Но изводите ти ги направи. Мен всъщност не ме интересува защо хората отбягват Вива като уж са евтини и уж качествени (2 уж защото нямам лични впечатления, нито в кръга ми има техни клиенти, а никога не приемам за 100% само прочетеното и то от фенове). Неколкократно поставях така въпроса защото ме интересуваше как реагират хората при една така лека и невинна провокация.
Работя тук в/у нещо, свързано със социалната антропология и по-точно с поведенческите реакции и ми се стори добра идея да проследявам поведенческто поведение на анонимни участници, което е предпоставка за искреност, в поведенческо-ориентирана среда, каквито са форумите.


Но май безрезултатно - и тук, и в други форуми има прекалена поляризация и не ми върши работа.

Колкото до личните ми предпочитания за или против моб. оператор - нямам такива, не съм акционер в никой, важното е да ми върши работа. Моят ми я върши, доволен съм и толкова. Както съм доволен и от ТВ и ИНет доставчика си и от магазина, от който си купувам пържолите. Транс пениса ми е колко са операторите и как се борят...стига да не е само един, че се е случвало да приказвам за над 2 лв./мин.

ПП: Все пак, примера с щерка ти е пример за нерационалност - кой приер и за коя? Да не мислиш, че е само една?



Тема Re: И още нещонови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано12.07.09 11:28



Я, още един колекционер на характери.



Не съм правил изводите. А предполагах ти какви изводи правиш.
И не стига да не е само един - виждаш какво е, когато са само два.
Затова съм "фен" на вивател - в случая техните интереси съвпадат с моите. Ръст на вивател означава разчупване на почти монополното статукво.
Спад на Мтел означава същото.
Всякакви фенствания и горди нефенствания са за несериозната част на разговорите и това е ясно.

И, ако приемеш една бележка - едно твърде последователно и упорито сипене на неадекватни и нелепи твърдения никак не е лека провокация. Такова поведение може да послужи за наблюдение само на това как реагират хората при сблъсък с тъп, но упорит човек. И в този смисъл ти постигна сериозни успехи. Факт е, че наскоро почна да излизаш от роля, което будеше учудване в мен, но сега нещата си идват по местата.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: И още нещонови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.07.09 13:04



Мне, характери не ме интересуват, интересува ме поведенческата реакция. Двете нямат нищо общо. Явно си много далеч и няма как да го схванеш.

Непредизвикано предположение какво евентуално съм "извеждал" означава, че изваждаш задните си мисли, които съзнанието ти налага да криеш. Поне така твърдят психолозите и мисля, че произхожда от Юнг.

Провокацията е лека защото не съм засегнал нито физически, нито вербално някого, нито съм накърнил нечии интереси. Просто леко погъделичкване на мисловна дейност, предизвикано от безспорен факт, които хем изпъква, хем се забулва от интерпретации...все пак не става да очакваш реакции от факта, че слънцето изгрява от изток, нали? Въпрос на подход и техники.

Но виждам, че и това няма да схванеш, ама да пробвам за последно - неадекватни и нелепи твърдения - дали ще имаш качества за да отговориш на един простичък въпрос с "да" или "не"? А именно:

Е ли вярно, че Вивател е чувствително по-малко предпочитан от другите два?
hint - това е единственото ми последователно твърдение, другото са мои и чужди интерпретации...вече обясних с каква цел. Пък, ако посочиш и линкове за противното, то мога да те кача в личната си класация до един друг мой любим обект, който понякога проявява признаци на сериозна мисловна дейност





Тема Re: И още нещонови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано12.07.09 13:30



въпросът ти защо при ниски цени вивател не привлича клиенти

Защото цените им не са ниски и определено не са изгодни. Опитват се да продават нещо, което за повечето хора е ненужно.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: И още нещонови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано12.07.09 19:47




Ставаш все по-трудно разбираем, но:

на това, което рабрах от поста ти, отговорът е да. Е, и?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: И още нещонови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано12.07.09 19:49



За повечето от твоята стратификационна група, Сайги. Не забравяй това.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: И още нещонови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано12.07.09 21:16



Предполагам и за теб

, особено както зареждаш предплатени.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: И още нещонови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.07.09 21:32



Еми нищо.
Просто твърдението ти упорито сипене на неадекватни и нелепи твърдения не е вярно - съвсем адекватни и верни неща казвам.

А това, че не ме разбираш е ясно - нито бирата, която пиеш е бира, нито цигарите, които пушиш са цигари





Тема Re: И още нещонови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано13.07.09 18:10




Кво разбираш ти па от бира. И от цигари също. Всъщност, като нема бяло виктори, пуша бяло боро. Но като гледам - ти си изтъпанчил червено такова, та ако тва е твоя избор, по-добре замълчи засрамено или отречи.

Са, дължа ти извинение, ако случайно съм те засегнал - не съм искал. Ще го кажа така - не нелепи и неадекватни твърдения, а силно провокативни твърдения. Но които бяха с такава последователност и упоритост, та дори и аз не успях да разпозная провокативността в тях.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: И още нещонови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано13.07.09 18:32



Не те рабрах - зареждам 1 предплатена, и то рядко. И е малко като социлна дейност, ако ме разбираш.

Иначе за мен какво - искам да се чувствам свободен, без ограниченията на мрежата на оператора. На този етап пионер в свалянето на границите са вивател. Както ти писах и на друго място - нямам представа какви са им загубите от това. Може би никак не са малки. И точно заради това им симпатизирам още повече - те са локомотивът, който дърпа и другите оператори да свалят границите.

Кажи ми, ама честно - не е ли в интерес на потребителите да падат ограниченията на мрежата, които операторите се опитват да налагат по един или друг начин на абонатите си?
И, пак честно - не са ли вивател, по една или друга причина, флагманът в тази посока?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: И още нещонови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано13.07.09 19:13



не е ли в интерес на потребителите да падат ограниченията на мрежата, които операторите се опитват да налагат по един или друг начин на абонатите си

Da, в интерес на потребителите е

.

не са ли вивател, по една или друга причина, флагманът в тази посока?

Не и никога не са били. Еднакви цени до всички - Глобул предложиха със старта си, планове с включени минути до всички Глобул предложиха преди още вивател да стартира. Доскоро вивател предлагаше най-високите цени за клиенти с договор при обаждане до чужди мрежи (до 40 ст/мин). Също така до преди 2 месеца обажданията от фиксиран телефон на БТК до вивател и останалите оператори бяха на различна цена. БТК се опита да затвори разговорите в собствената си мрежа при старта на вивател, но не успя. Всъщност единствената им тарифа, която въведе нещо наистина смислено беше Фрийдъм. За времето си беше оферта-убиец, оферта способна да заинтригува широк кръг от потенциални клиенти. След нея няма нищо толкова добро, включително "златните" тарифи.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: И още нещонови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано13.07.09 23:17




Интересно как помним избирателно - аз лично не си спомням откога Глобул предлагат минути до всички, но това което предлагат не може да се сравни със злато 180, напр.
Ти пък помниш, че доскоро вивател предлагали най-високите цени..., докато аз си спомням, че това го правеше Мтел. Вивател предлага 32 ст./мин. от година и половина. В това отношение признавам Глобул - предлагат ги от години и то до всички мрежи. От тази гледна точка - уеднаквените цени на минута - можем да наречем глобул флагман в разбиването на границите. Че да останеш доволен и ти.
И за да си още по-доволен - БТК направиха ужасно нескопосан опит за затваряне на мрежата, за радост неуспешен. Въобще, изпитвам силна неприязън към всякакви опити за монополно поведение и, да си призная, истински се кефя, когато са неуспешни.
Все пак истинското разбиване на границите направи вивател и ти сам посочи - с Фр.30 (който впрочем не ме кефи толкова) и отричаните от тебе златни тарифи (от които аз признавам основно Зл.180 и Зл.420). Те, след отварянето към цял свят, наистина избиват рибата. Тук бързам да уточня - избиват я за такива като мене. За тебе са ненужни, за друг са много скъпи, за трети абсолютно излишни. Пак се връщаме на - помниш ли - всекиму според потребностите.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: И още нещонови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано13.07.09 23:44



аз лично не си спомням откога Глобул предлагат минути до всички

GLOBUL FAMILY например, по-стара е от вивател.

о това което предлагат не може да се сравни със злато 180

За 40 лв при Глобул Глобул 178мин+400 мин в групата
За 45 лв - >220 мин+400 мин в групата,
или 178 мин+400 в групата+100 мин към Глобул,
или 178 мин+400 в групата+неограничена комуникация с един номер.

доскоро вивател предлагали най-високите цени

40 ст/мин при Тънката, никой друг оператор не предлага такива цени с актуалните си планове.

всекиму според потребностите

Точно така, вивател задоволява потребностите на по-тесен кръг. Тук е основния проблем на повечето фенове на вивател. На един му трябват разговори с БТК, на десет абсолютно не са им нужни, на един му трябва малко трафик, стотина изобщо и не познават тази възможност и т.н. Някъде споменаваше, че говориш за около 6 ст/мин, но това означава използване на Фавиритите почти напълно. Казано накратко, основните ти разговори са в една ограничена група от 5 номера.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: 6 ст./мин.нови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано14.07.09 18:37




6 ст./мин. въобще не значи използване на фаворити почти изцяло.

45:(500+180)=6,6 ст./мин.

Сам виждаш, че при около 15-тина мин. дневно с 5 номера и 6 мин. към всякакви номера, включително и международни, цената, която съм посочил, е напълно постижима.
Как точно са се структурирали цените за месеците, които коментирах, не си спомням, но те са истински и съм ги смятал точно така, както съм посочил. Мисля, че ми вярваш.

От посочените от тебе тарифи (които впрочем не откривам на сайта им), казвах ти го вече - третата ми изглежда най-привлекателна и категорично я съпоставям със Зл. 180 + фаворити.
Но, все пак не издържа сравнението по:
- неограниченост - никой не може да отрече превъзходството на минутите към цял свят.
- безплатен интернет от 50 МБ.
За някои е излишен?
Чудесно.
Не им се гледа гугъл мапс в движение? Ок.
Не им се изтегля някоя песен на момента, докато са на Витоша? Ок.
Не им се проверява пощата, не им се влиза в скайп...
Никакъв нет.
ОК. Няма проблем.
Цената на минутите си остава същата.
Ако пък искаш да пробваш някоя от тия бъзикни - пак няма да има проблем. Пробването е безплатно. И то сериозно пробване.

Та, кажи пак накратко - къде, викаш, са ми основните разговори.
Кажи ми, обаче, и за своите. Бива ли? Че и тук упорито продължаваш да бягаш от отговора на въпроса ми.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: 6 ст./мин.нови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано14.07.09 20:33



Та, кажи пак накратко - къде, викаш, са ми основните разговори.

500/(500+180)=73% от разговорите ти са ограничени към 5 номера, както и на повечето хора (при мен този процент може и да е по-висок). При такъв висок процент разговори в малка ограничена група цената е напълно постижима.

които впрочем не откривам на сайта им

GLOBUL National100+Call National+GLOBUL Unlimited+Call GLOBUL в различни комбинации. Могат да се добавят и други пакети, според желанието на потребителя.

За някои е излишен?
Чудесно.


Сам си отговаряш, каво аз да те убеждавам. Вивателските оферти имат едни предимства, глобулските други.

П.П Моите тарифи са си моя работа, не виждам смисъл да ги обсъждам нашироко. Само мога да кажа, че не ползвам нищо екстраординарно и говоря общо взето малко над средното ниво

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: И още нещонови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано15.07.09 09:56



Еми, ако дори и ти беше се усетил, че са такива, то нямаше да е провокация



За какво да се срамя? Че пуша цигари, а не планински въздух? Всичко по-малко от 8-6-8 си е хвърляне на пари за дишане на въздух...като ще пушиш, то наистина пуши. Като ще пиеш бира, то пий бира, не разредена водичка.



Тема Re: И още нещонови [re: cyg]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано15.07.09 10:13



вивател задоволява потребностите на по-тесен кръг и Стефчовото БТК направиха ужасно нескопосан опит за затваряне на мрежата, за радост неуспешен.

Залагам каса бира, че в момента, когато Вива набере критична маса потребители и кръгът се разшири, то бтк ще повтори, и този път ще се получи, опитите за затваряне в мрежите си.

При Гл сe получи навремето - почнаха с флат навсякъде, това доведе до отчетливо затваряне на МТел в мрежата си, минаха няколко години и Гл се разрастна и вече можеше и той да се затваря. С Вива ще е същото, може би по-бавно, защото е нормално и да расте най-бавно (трети са и стъпиха на силно проникнат пазар).
Има вече и признаци за минаване към "правата партийна линия" - с Оптимите бтк зачерква две от най-хвалените предимства - прехвърляне на минути (явно вече имат достатъчно абонати и минутите са почнали да се изчерпват, а не да се прехвърлят, което в много случаи значи да се загубят) и отчитането на 30 сек.
To be continued





Тема Re: И още нещонови [re: Cтepн™]  
Автор cyg (<>)
Публикувано15.07.09 14:10



то бтк ще повтори

БТК непрекъснато опитва, във всеки план има стимул да говориш в мрежата им.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: И още нещонови [re: cyg]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано15.07.09 14:19



Опитва, ама много внимателно щото а са решили смело да затварят абонатите в мрежите си, а са затворили мрежите си за нови (и настоящи) абонати





Тема Re: И още нещонови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано15.07.09 19:49



Я ходи виж с какви пропорции е русото виктори и тогава пак ми говори.
И именно де, нали за бира говорим, а не за разредена водичка. Та за това не пия Хайни.


И понеже, защо пък да не си изкарам една бира, та била тя и Хайнекен - да ти кажа: ти си мнооого много добър провокатор. Поздравления.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: 6 ст./мин.нови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано15.07.09 19:58



Нямам възражения.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Ндааааааа, и все пак добра новинанови [re: StefanPan]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано08.08.09 01:44



Първите презареждания от началото на юли са ми отчетени без приспаднат ДДС.
Но презареждането от 24-ти и следващото вече са отчетени с приспаднат ДДС.
Това дали поне малко няма нещо общо с нас?



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Ндааааааа, и все пак добра новинанови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано08.08.09 12:17



Така и трябва да е ),за нерадост на cyg

Редактирано от DTMF на 08.08.09 12:18.



Тема Re: Ндааааааа, и все пак добра новинанови [re: DTMF]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано08.08.09 19:08





Е, не мисля, че е чак такъв злобар.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Ндааааааа, и все пак добра новинанови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано13.08.09 18:08



Това дали поне малко няма нещо общо с нас?

Възможно е. Хубава далаверка беше (за БТК), да скубят по 20% от всяко зареждане...

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Ндааааааа, и все пак добра новинанови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано13.08.09 18:16



Аха.



------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.