Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:38 02.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: И още нещонови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано12.07.09 21:16



Предполагам и за теб

, особено както зареждаш предплатени.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: И още нещонови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.07.09 21:32



Еми нищо.
Просто твърдението ти упорито сипене на неадекватни и нелепи твърдения не е вярно - съвсем адекватни и верни неща казвам.

А това, че не ме разбираш е ясно - нито бирата, която пиеш е бира, нито цигарите, които пушиш са цигари





Тема Re: И още нещонови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано13.07.09 18:10




Кво разбираш ти па от бира. И от цигари също. Всъщност, като нема бяло виктори, пуша бяло боро. Но като гледам - ти си изтъпанчил червено такова, та ако тва е твоя избор, по-добре замълчи засрамено или отречи.

Са, дължа ти извинение, ако случайно съм те засегнал - не съм искал. Ще го кажа така - не нелепи и неадекватни твърдения, а силно провокативни твърдения. Но които бяха с такава последователност и упоритост, та дори и аз не успях да разпозная провокативността в тях.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: И още нещонови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано13.07.09 18:32



Не те рабрах - зареждам 1 предплатена, и то рядко. И е малко като социлна дейност, ако ме разбираш.

Иначе за мен какво - искам да се чувствам свободен, без ограниченията на мрежата на оператора. На този етап пионер в свалянето на границите са вивател. Както ти писах и на друго място - нямам представа какви са им загубите от това. Може би никак не са малки. И точно заради това им симпатизирам още повече - те са локомотивът, който дърпа и другите оператори да свалят границите.

Кажи ми, ама честно - не е ли в интерес на потребителите да падат ограниченията на мрежата, които операторите се опитват да налагат по един или друг начин на абонатите си?
И, пак честно - не са ли вивател, по една или друга причина, флагманът в тази посока?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: И още нещонови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано13.07.09 19:13



не е ли в интерес на потребителите да падат ограниченията на мрежата, които операторите се опитват да налагат по един или друг начин на абонатите си

Da, в интерес на потребителите е

.

не са ли вивател, по една или друга причина, флагманът в тази посока?

Не и никога не са били. Еднакви цени до всички - Глобул предложиха със старта си, планове с включени минути до всички Глобул предложиха преди още вивател да стартира. Доскоро вивател предлагаше най-високите цени за клиенти с договор при обаждане до чужди мрежи (до 40 ст/мин). Също така до преди 2 месеца обажданията от фиксиран телефон на БТК до вивател и останалите оператори бяха на различна цена. БТК се опита да затвори разговорите в собствената си мрежа при старта на вивател, но не успя. Всъщност единствената им тарифа, която въведе нещо наистина смислено беше Фрийдъм. За времето си беше оферта-убиец, оферта способна да заинтригува широк кръг от потенциални клиенти. След нея няма нищо толкова добро, включително "златните" тарифи.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: И още нещонови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано13.07.09 23:17




Интересно как помним избирателно - аз лично не си спомням откога Глобул предлагат минути до всички, но това което предлагат не може да се сравни със злато 180, напр.
Ти пък помниш, че доскоро вивател предлагали най-високите цени..., докато аз си спомням, че това го правеше Мтел. Вивател предлага 32 ст./мин. от година и половина. В това отношение признавам Глобул - предлагат ги от години и то до всички мрежи. От тази гледна точка - уеднаквените цени на минута - можем да наречем глобул флагман в разбиването на границите. Че да останеш доволен и ти.
И за да си още по-доволен - БТК направиха ужасно нескопосан опит за затваряне на мрежата, за радост неуспешен. Въобще, изпитвам силна неприязън към всякакви опити за монополно поведение и, да си призная, истински се кефя, когато са неуспешни.
Все пак истинското разбиване на границите направи вивател и ти сам посочи - с Фр.30 (който впрочем не ме кефи толкова) и отричаните от тебе златни тарифи (от които аз признавам основно Зл.180 и Зл.420). Те, след отварянето към цял свят, наистина избиват рибата. Тук бързам да уточня - избиват я за такива като мене. За тебе са ненужни, за друг са много скъпи, за трети абсолютно излишни. Пак се връщаме на - помниш ли - всекиму според потребностите.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: И още нещонови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано13.07.09 23:44



аз лично не си спомням откога Глобул предлагат минути до всички

GLOBUL FAMILY например, по-стара е от вивател.

о това което предлагат не може да се сравни със злато 180

За 40 лв при Глобул Глобул 178мин+400 мин в групата
За 45 лв - >220 мин+400 мин в групата,
или 178 мин+400 в групата+100 мин към Глобул,
или 178 мин+400 в групата+неограничена комуникация с един номер.

доскоро вивател предлагали най-високите цени

40 ст/мин при Тънката, никой друг оператор не предлага такива цени с актуалните си планове.

всекиму според потребностите

Точно така, вивател задоволява потребностите на по-тесен кръг. Тук е основния проблем на повечето фенове на вивател. На един му трябват разговори с БТК, на десет абсолютно не са им нужни, на един му трябва малко трафик, стотина изобщо и не познават тази възможност и т.н. Някъде споменаваше, че говориш за около 6 ст/мин, но това означава използване на Фавиритите почти напълно. Казано накратко, основните ти разговори са в една ограничена група от 5 номера.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: 6 ст./мин.нови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано14.07.09 18:37




6 ст./мин. въобще не значи използване на фаворити почти изцяло.

45:(500+180)=6,6 ст./мин.

Сам виждаш, че при около 15-тина мин. дневно с 5 номера и 6 мин. към всякакви номера, включително и международни, цената, която съм посочил, е напълно постижима.
Как точно са се структурирали цените за месеците, които коментирах, не си спомням, но те са истински и съм ги смятал точно така, както съм посочил. Мисля, че ми вярваш.

От посочените от тебе тарифи (които впрочем не откривам на сайта им), казвах ти го вече - третата ми изглежда най-привлекателна и категорично я съпоставям със Зл. 180 + фаворити.
Но, все пак не издържа сравнението по:
- неограниченост - никой не може да отрече превъзходството на минутите към цял свят.
- безплатен интернет от 50 МБ.
За някои е излишен?
Чудесно.
Не им се гледа гугъл мапс в движение? Ок.
Не им се изтегля някоя песен на момента, докато са на Витоша? Ок.
Не им се проверява пощата, не им се влиза в скайп...
Никакъв нет.
ОК. Няма проблем.
Цената на минутите си остава същата.
Ако пък искаш да пробваш някоя от тия бъзикни - пак няма да има проблем. Пробването е безплатно. И то сериозно пробване.

Та, кажи пак накратко - къде, викаш, са ми основните разговори.
Кажи ми, обаче, и за своите. Бива ли? Че и тук упорито продължаваш да бягаш от отговора на въпроса ми.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: 6 ст./мин.нови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано14.07.09 20:33



Та, кажи пак накратко - къде, викаш, са ми основните разговори.

500/(500+180)=73% от разговорите ти са ограничени към 5 номера, както и на повечето хора (при мен този процент може и да е по-висок). При такъв висок процент разговори в малка ограничена група цената е напълно постижима.

които впрочем не откривам на сайта им

GLOBUL National100+Call National+GLOBUL Unlimited+Call GLOBUL в различни комбинации. Могат да се добавят и други пакети, според желанието на потребителя.

За някои е излишен?
Чудесно.


Сам си отговаряш, каво аз да те убеждавам. Вивателските оферти имат едни предимства, глобулските други.

П.П Моите тарифи са си моя работа, не виждам смисъл да ги обсъждам нашироко. Само мога да кажа, че не ползвам нищо екстраординарно и говоря общо взето малко над средното ниво

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: И още нещонови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано15.07.09 09:56



Еми, ако дори и ти беше се усетил, че са такива, то нямаше да е провокация



За какво да се срамя? Че пуша цигари, а не планински въздух? Всичко по-малко от 8-6-8 си е хвърляне на пари за дишане на въздух...като ще пушиш, то наистина пуши. Като ще пиеш бира, то пий бира, не разредена водичка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.