Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:38 18.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Така,нови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано08.07.09 22:28



Ако хората бяха консервативни по улиците щяха да се карат само Лади и Дачии - няма по-евтини, включително и за поддръжка, коли от тях.
Ама пустио народ не ще йовтинките лади, а се фърля на коли, дето само фарът им струва колкото лада.
Ако сме малко по-сериозни - кое колко чини става ясно след чертата. И, когато говорим за народ, а не за десетина заслепени, то какво излиза - Вива си е най-назад по всички показатели...точно колкото беше и на старта си. Народът не ще "прехваления" оператор и това вече е тенденция. Нещо не се хваща нито на 30 сек. отчитане, нито на разговор от вивател до България и останалия свят е по-евтин, нито тръгна да се пренася (според статистиката точно Вива загуби най-много от портирането). В крайна сметка се оказа, че уж най-младия, най-модерен и най-клиентски оператор за всяка една от годините си съществуване набираше по-малко клиенти и от Глобул, и от МТел.
Изобщо твоята ситуация (относно Вива; относно телефоните на СЕ те признавам за капацитет) и на Стефчо е - хора, консервативни сте; купувайте Лади, толкова са евтини, а и возят; не си хвърляйте парите за Фордове и Рена, ама пусто хората не слушат





Тема Re: Така,нови [re: DTMF]  
Автор 5rov ()
Публикувано09.07.09 15:52



Да, хората са консервативни, но и практични. Не им се мести на нов оператор за някакви дребни разлики от я има, я няма няколко лева. Друг би бил въпросът, ако новият оператор можеше да предложи значително по-добри цени от останалите, но все още не може и знаем защо. Българинът по природа е еснаф, сметкаджия и нагаждач, колкото и лошо да звучи. Всеки иска да е абонат на по-големите мрежи. Така парите които дава, ще му осигурят по-широк кръг абонати с които да комуникира на по-изгодни цени, тъй като ценовата политика на старите оператори е да затварят трафика в мрежата си и да не дават възможност за развитие на нови такива. Както виждаме доста успешно го правят, та трябваше да чакаме намесата на Европейския съюз.
В една държава с гражданско общество, каквато в България няма, хората биха имали мобилен абонамент от БТК и фиксиран телефон от Мтел, примерно казано, но уви реалността е точно противоположна.
А тъпите сравнения с лади и опели и твърденията за някакви значими разлики в качеството между трите мобилни оператора са пълни глупости или целенасочена манипулация.



Тема Re: Така,нови [re: 5rov]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано09.07.09 17:48



Разликите не са жълти стотинки, а например 5 пъти при плановете с минути до цялата мрежа,което си е 500% разлика в цените на мтел и вива.



Тема Re: Така,нови [re: cyg]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано09.07.09 17:55



Че аз за теб си го мисля постоянно)



Тема Re: Хич ама даже не е идиотнови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано09.07.09 18:37



Казва абсолютната истина - 22 ст. до цял свят са по-малко от разговори мтел-мтел за частни тарифи.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Ц,нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано09.07.09 19:10



консревата си ти, не се заблуждавай. Примерът ти с ладите и дачиите е нелеп. По него ще ти развия двете насоки на нелепост:

- първо - за цена от 15-20 хил. за нова Лада, каквато и западна кола "на старо" да си вземеш, и поддръжката, и харченето за гориво ще ти излизат в пъти по-малко.
Освен това - като ще си играем на идиотски примери с колите (където се видя току-що, че логиката ти не важи), нека да си поиграем и на примери с домати - турските домати, особено през зимата са по-евтини от българските. И по-вкусни. Но хората са си внушили, че българските са най-вкусните и ги купуват, въпреки че са като от парафин и са еманция на безвкусността. За такава сляпа клиентска лоялност може да си мечте всяка една компания. И безочливо да се възползва от нея. Справка - Мтел.

- второ - да се върнем на идиотския пример за Ладата и Пежото (примерно). За една и съща цена получаваш много повече, направо крещящо повече с Пежо, отколкото с Лада. Ти, например, какво КРЕЩЯЩО повече получаваш от Мтел? А масата "практични" клиенти? Които реално ползват само телефония? Те какво получават? НИЩО. АБСОЛЮТНО НИЩО.

Ако и сега ми измъкнеш от девет кладенеца вода за поддържане на досегашната си теза... Ще се предам, честно ти казвам. Борбата да ти отворя очите за истината ще се окаже безмилостно жестока. Така че, добре си помисли - иначе ме губиш като ментор.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: М,нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано09.07.09 19:14



я хОди виж мнението на 5ров, че той с малко думи и много точно каза нещата. Па след това, ако не те е срам, върни се и ме разочаровай с нелепата си упоритост.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Ц,нови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано09.07.09 20:01



Тя работата стана като футболен форум - 10 кават едно, други 10 - друго. Без значение е.
А и не знаех, че си готов на борба за честта на мобилния си оператор; аз не съм. Да си ме чул/чел някъде да агитирам за МТел (или за Глобул, все пак имам тяхна служителска карта и на практика в Гл говоря съвсем безплатно - без абон. такса и с много минути в цял Гл). Аз просто виждам как няколко човека се скъсвате да се намествате в коя да е тема колко Вива били изгодни. И се замислям - добре, де, като са толкова изгодни защо са все на опашката? По всичко и най-вече по прираст. И по портиране, дето толкова го чакахте, а май най-печеливши са австрийците. И основните параметри на един моб. оператор са силно пазена служ. тайна от бтк.
Обаче всичко това е без значение - срещу гласовитостта колко добър оператор е Вива седи една простичка житейска истина - колкото по-добро и изгодно е нещо, то толкова по-търсено е.
Ето това е била винаги моята теза, примерите са за такива, дето бавно стоплят, като теб. И се отплескват, че видиш ли съм се мъчил да изкарам Вива нещо си...хич и не се мъча, само гледам с насмешка разминаването между думите (ти) и реалността.
Която, да повторя, е колкото по-добро и изгодно е нещо, то толкова по-търсено е...особено, когато парите се вадят от собствения джоб.
Помисли добре, преди да репликираш.





Тема Пълен идиот енови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано09.07.09 21:29



В Мтел говорят средно по 91 мин и плащат средно по 17,4 лв. Дори ако всичките пари отиват за разговори се получава средно по 19 ст/мин

. Част от разговорите може и да са по 32 ст, но друга е на значително по-малка цена. За сравнение най-скъпите разговори извън собствената мрежа за актуални тарифи за абонати се предлагат от вивател.

П.П Всъщност нямаше ли още една "златна" тарифа, предлагаща доскоро 40 ст/мин?

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Ц,нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано09.07.09 21:52



Aaaaaa, нема се мине без уточнение.

- първо, аз никога не съм чакал преносимостта - за мен свръхочакванията в тази връзка си бяха пълна глупост и будеха само насмешка.

- второ, не за честта на "своя" оператор се боря, а да ти отворя очите за истината, която ти така упорито се опитваш да замаскираш с неработещи криви аналогии.



- трето, не можеш никъде да ми извадиш цитат, където твърдя колко "добър" оператор е вивател. Това, което твърдя, е колко не по-малко добър в основните параметри е от Мтел или Глобул. И съм го твърдял винаги в отговор на опити за нелепи инсинуации по тази тема. За мен обективността е нещо съществено и се опитвам да се придържам максимално строго към нея, когато говорим сериозно.

-четвърто, абсолютно съм съгласен с това, което казваш за търсенето, качеството и изгодността. Но със задължителната уговорка за условността на това твърдение. Която ти не правиш. Дадох ти елементарния пример с доматите. Ще ти дам пример и с Лададжиите - "абе руското си е руско" - пример за необяснима непрагматичност, която е базирана единствено на емоция, инертност и нежелание да се погледне обективната истина - да, руското си е руско, но не с положителен знак.
Та по тази точка споделяме едно и също виждане, с тази разлика, че ти не виждаш "лададжийския синдром" сред публиката на Мтел, докато аз го виждам и се дразня от него.

Та те това е, шорай си Арианата (че то иначе и по бирения въпрос не мойм се разбра) и си го тургай на...
Лаф да става най-вече. Наздраве.

------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.