Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:34 25.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Не е техническа грешка, брат,нови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано10.07.09 19:02



Ми лош късмет, попаднал си на такъв оператор))



Тема Re: Хич ама даже не е идиотнови [re: DTMF]  
Автор cyg (<>)
Публикувано10.07.09 19:06



изглежда се оказах прав

Изглежда се оказа лъжец

, не е грешка, а обирджийска практика.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Пълен идиот енови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано10.07.09 22:45



45 не е 80, ясно. Не разбирам какво те изненадва това. :)

Не ми се смята наново, та ще те върна

, където ти от неудобство отказа да се включиш. Прочети пак внимателно как съм смятал и прецени.

Да, толерантен съм. А също и ме мързи да се разправям. 2,20 са по-малко и от кутия цигари.
И не, не съм пристрастЕн към оператора. Пристрастен съм към бялото виктори, например. Но не и към оператора.

И да, аз също мога да заявя, че вивател неправомерно ( а също нечестно, немотивирано, непочтено, без никакво оправдание) взема 20 % отгоре.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Ц,нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано10.07.09 23:17



Качество, удобство, цена, имидж.
Мтел спрямо Вивател:
- превъзходство по качество - няма.
- превъзходство по удобство - няма.
- превъзходство по цена - категорично с обратен знак.
- превъзходство по имидж - да.
Впрочем, към приятеля ти по последната точка се присъединявам и аз. Оня ден ни смениха служебните ментелски с...

глобулски. И изпитвам някакво неудобство пред приятелите си, като им го казвам. Очаквам насмешка и бъзици (или нещо като съжаление) от тяхна страна. Един колега, който тия дни попътува повечко, каза на колко места нямало обхват (в сравнение с това, което си знаем като покритие на Мтел). Изненадва ме, защото по общи впечатления покритията и на трите оператора са съпоставими. Но ще видим, като запътувам и аз по-надалечко.
Та да, ако ще се ориентирам имиджово, казах го и преди - изборът е Мтел.
Ако ще се ориентирам прагматично - изборът е Вивател.
И да не подценяваме сляпо минутите до цял свят. Преди малко говорих с братовчедка си в Испания. И се сетих за "излишността" според теб на тези минути. Ами не са излишни. Ако за теб е удобство да говориш с приятелите и близките си в чужбина от вкъщи по скайп, войп или квото е там, за мен лично е по-голямо удобство да говоря с тях от мобилния си. Въпрос на потребности.

И да се върнем към самото начало на омагьосаният кръг - един колега напуска и му викам, що не си направи примата на вивател. Всичките ми контакти са на Мтел, кой ще ме потърси - му беше отговора. "Имидж" и страх "кой ще ме потърси" поддържат статуквото. А не рационален избор и съотношение качество-цена. Това е голата истина.

Пак ти кавам - приемам тезата ти за доброто и привличащото клиентела.
Но, за това, което масата от потребители използват телефона си - телефония, разлика в качеството няма. И точно тук не сработва тезата ти. И сам разбираш къде е отговорът - "имидж", страх, инертност, мързел да се поразмърдаш, , нежелание да се главоболиш...
Поне за имиджа си засичаме мненията.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Ц,нови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано11.07.09 09:48



Основните ти грешки са, че се вглеждаш в конкретното дърво и изпускаш от поглед гората. И че вадиш само това, което ти отърва.
С течение на времето тези неща проличават и тезите ти олекват.
Нищо не казваш защо в отговор на тезата ти пример за необяснима непрагматичност, която е базирана единствено на емоция, инертност и нежелание да се погледне обективната истина аз ти казах, че напук на твърдението ти по улиците Лади няма.
Ето и в този ти пост:
- Всичките ми контакти са на Мтел...страх "кой ще ме потърси" поддържат статуквото. А не рационален избор и съотношение качество-цена. Това е голата истина. - твърдиш, че голата истина е, че хората са масово идиоти и не виждат рационалния избор? И че статуквото изглежда да остане вечно? И най-вече - хората си предпочитат утвърдените оператори и Вива продължава да изостава от тях, въпреки твърдението ти доброто и привличащото клиентела.
За мен изводът е, че НЕ привличат клиентелата. Опитвам се да разбера защо, но общо взето спирам само с опитите. Не казвам тези са лоши, тези са добри; не казвам тези имат, а тези нямат покритие. Единствено казвам факта, че хората не са въодушевени от този оператор. А това винаги означава нещо в обществените отношения. Вероятно с течение на времето ще намерят как да ги привлекат; може и да не могат, да се окаже, че трима играчи са много за нашия пазар.
Прочети

малка статия. Изводът е неоспорим - единствено оборотите на храни, цигари и напитки са по-високи, което преведено означава, че народът харчи все повече само за ядене и пиене, т.е. кризата е налице. И понеже, повтарям, категорията "услуга" се финансира от собствения джоб, то мотивите "имидж, страх, инертност, мързел да се поразмърдаш, , нежелание да се главоболиш" почват да отпадат и единствен мотив остава цената. При Вива е най-ниска, но търсене няма. Е?

ПП: Вчера погледнах плановете "Оптима" и попаднах на нещо интересно. Навсякъде рекламират:

# Безплатна гласова поща
# Пренасочване на разговори
# Задържане на повикването
# Изчакващо повикване
# Идентификация на повикване
# Безплатно SMS уведомяване, когато търсеният номер е достъпен
# Безплатно Уведомяване за пропуснато повикване
# Безплатен достъп до Обслужване на клиенти, по всяко време
# Автоматичен достъп до 3G мрежата

че и обясняват подробно какво значи. Явно бтк приема клиентите си за олигофрени или примати, че им обяснява какво е изчакващо повикване
или идентификация на повикване. Не видях в офертите на другите оператори подобно; те правилно предполагат, че клиентите им знаят, че това са си нормални услуги и как се ползват.



Тема Re: Пълен идиот енови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано11.07.09 10:20



искаш да кажеш, че за да достигнеш математически до ниски цени си носиш една шепа карти (или една раница телефони) и когато ще звъниш на Пешо слагаш една, ако е на Гошо-сменяш, ако е на жената - пак сменяш


Особено куул е последната ти точка за знайните и незнайните ти карти Бях чувал, че в бтк редовно "премират" служителите си с по няколко карти, ама ти го потвърди.
Я да пофантазирам по твоята логика:
1. Имам Гл карта без абонамент и с лимит 500 мин. към целия Гл - значи 500 мин. за 0 ст. общо.
2. Имам МТел с неограничени към групата, която не знам колко хора е, но 90% от разговорите ми са в този кръг; преди време удрях над 2000 мин., сега намаляха. Да вземем 1000 мин. за 12 лв., значи 1,2 ст./мин. В картата имам и безплатни към целия МТел, ама даже и не знам колко са; все пак не мога да говоря с 5М и нагоре човека.
Еми други карти нямам, но мога да си взема:
3. Лууп - като гледам фактурите на мънинката за 17 лв. плямпа към 600 мин., значи под 3 ст. към още няколко десетки хиляди народ.
4. Задължително някоя Прима-валентинка с по 1 ст. към някого; по твоя почин може да са няколко за към повече хора.
5. Да не забравя лаптопа - Прима сърф за по 3 ст./МБ (или по 0,6 ст./МВ при абонамент).

И математически ще докарам твоите цени, дето все ги хвалиш.
Ама аз нали съм от нерационалните и недалновидните си карам само с МТелската и с 1 телефон (само на път вземам и Глобулския) и на месец рядко плащам над 15 лв., включително таксата и това без да броя секунди и без да се замислям дали ми е изгодно повикването или не. Нека ми е зле



Тема И още нещонови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано11.07.09 11:00



МТел в последните години се хвърлиха да се превръщат в комплексен мултимедиен оператор.
Вероятно това също привлича голяма част от хората, особено по-младите.
Факт е, че всичките тези услуги изискват начални вложения, които намаляват икономическите резултати в балансите. Факт е, че след време започват да носят печалба и предпоставки за намаляне на цени. Факт е,ч е за потребителя N в 1 винаги излиза по-евтино от N1+N2+M3+Nn. Но е и факт, че за момента търсенето им не е особено голямо и масово. Не че са лоши, но оскъпяват основния продукт.
Аз лично съм фен на тактиката една дейност, ама качествена. Единственото ми 2 в 1 са кабелна и ИНет - по-евтино, всичко по един кабел, и двете са качествени, ама падне ли едното, отива и другото.Но пък светът все повече отива към окрупняване. Та и МТел влага много в това при съмнителни успехи.
Айде за ИНета от боксовете го приемам - по-добре калпав Нет отколкото никакъв.
Ама още колко други? Фикс. номер? А защо не просто хоум-зона? На практика е същото, но без толкова вложения. 3Г-услуги? Колко ги ползват? Навигатция? Същата работа. Сега и ТВ. Добре, ама по трасета под наем. Дори и да поискам, то първо трябва да се откажа от сегашния си качествен доставчик и да се вържа за поемащия телевизията на МТел такъв. Дали ще е качествен? Ами ако има проблеми кой ще е виновен? Да не стане като с газа зимата?

Обаче по-младото поколение не задава тези въпроси, то си иска модерното и всичко в едно. И МТел им го предлага, Гл също, макар и с по-малко разнообразие. А Вива дава основно разговори...че то това е ретроградно, само някакви си разговори. Евтини, ама само това. Искат още. Перифразирам иронично ежедневните обсъждания на щерката и компанията й. Те не са за моб. оператори, де, те всички са си на Лууп и не свалят телефоните от ушите си. Ама принципът е същия - като ще й вземаме нова плазма за стаята, трябва да е 100 Хц, дори 200. Обезателно full HD, Ама че при подавания сигнал това няма никакво значение не е довод.

Та ето ти едно обяснение защо не се търси по-евтиното със същото качество. Имам безкрайни контакти с хора, вярно в сравнително богат град, наистина голяма част не се притесняват за пари, а искат и качество, и разнообразие, и комплексност. Защо към моб. услуги да са с други предпочитания?



Тема Re: Пълен идиот енови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано11.07.09 14:54



Не позна,нося само 2 телефона, като единия е дуал сим. Значи първите 3 карти само, като от мтелска изобщо няма смисъл понеже и те като глобул дават минути само до няколко номера,което може да зарадва само някой тинеиджър))



Редактирано от DTMF на 11.07.09 14:59.



Тема Re: Пълен идиот енови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано11.07.09 18:25



само 3?
А незнайните дето са ти дали и си раздал? Да не се окаже, че половината карти на оператора са такива? Бях чул за една от нашенското бтк дето имала цяла кутия за обувки с раздадени карти, ама мислех, че преувеличават


Къде ли се бутам и аз м/у големите само с 1 телефон и с 1 карта...е, понякога с две, ама рядко...все пак и аз понякога искам да се скрия от света, но не и от 3-4-5 човека

Редактирано от Cтepн™ на 11.07.09 18:27.



Тема Не вярвай на градски легендинови [re: Cтepн™]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано11.07.09 18:46



Не вярвай на градски легенди.

Нито една карта на Вивател не е такава.

Разваването по една предплатена карта на служител по Нова Година (сиреч веднъж годишно) бе характерно за първите години на Вивател.

През последната година и половина не съм чул за раздаване на карти, а едва ли е тайна за теб, че картите имат валидност 12 месеца след активирането им.

Накратко: заблудили са те за пълната със SIM карти кутията за обувки в смисъл, че дори и картите в тази кутия да съществуват те не влияят на броя активни карти в момента.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.