Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:09 25.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Хич ама даже не е идиотнови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано09.07.09 21:59



Говорих с оператор за двойното ДДС при зареждане на предплатени карти, изглежда се оказах прав понеже казаха че ще ми коригират сметката





Тема Re: Пълен идиот енови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано09.07.09 22:06



Има и такава, предлагаща 19 ст./мин. До цял свят. И 100 МБ нет.
Та той със сигурност не е идиот.
Ти не си идиот, но със сигурност се правиш на такъв. Не можеш да ми сравняваш една средна цена, която се калкулира с участието на безбройни безплатни минути, минути от бизнес разговори и какви ли не още минути, натискащи цената към нула, с цена на минута до цял свят за конкретна частна тарифа.
Тоест, ти го можеш, но не в това е въпросът.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Хич ама даже не е идиотнови [re: DTMF]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано09.07.09 22:08



Хм, хубава новина. Потвърждението след месец лично от мен. Ако не е опровержение де.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Хич ама даже не е идиотнови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано09.07.09 22:34



За предпочитане е да се обадиш лично за да предадат и твоя номер към техническия отдел. Ако не се обадиш може да те пропуснат , а от следващия месец предполагам нама да стават грешки

Редактирано от DTMF на 09.07.09 22:37.



Тема Re: Пълен идиот енови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано09.07.09 22:38



Има, да, но малко е скъпичка за обикновения българин, оферта по скоро за реклама на оператора

.

Не можеш да ми сравняваш една средна цена
Защо да не мога? В края на краищата това е важното, колко плащаш за това което ти трябва. За едно плащаш по-скъпо, за друго по-еФтино (безбройни безплатни минути), накрая теглиш чертата и смяташ. За повечето хора с вивател е най-скъпо и това е реалноста. При това без да вземем предвид обсъжданата издънка. Дори да е грешка, нейното наличие говори много лошо за фирмата.

П.П Ти ще си поискаш ли 20 ст, ако се окаже че наистина е грешка?

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Пълен идиот енови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано10.07.09 00:36



Да де, нали и аз това казвам - ти го можеш - в ролята си на упорит идиот.


А иначе нека да се включа в посравняването - аз с моята "скъпа" такса от 45 лв., в ролята си на частен абонат (и най-обикновен българин), влизам с 5 ст./мин. и ги слагам до твоята пиклива средна цена, формирана от цялата клиентела на Глобул (частна, бизнес, служителска, МВР-еджийска и т.н.).

Да се надяваме, че обсъжданата издънка ще бъде поправена. Впрочем такова нещо са правили и Глобул, доколкото разбрах, та не мятай с твоите камъни по твоята глава.
И не, няма да си поискам 20-те ст. Няма да си поискам и 2-та лева от тази вечер, които може да ми вземат, щото презаредих 10, да не ходи братчеда до бензиностанцията за ваучер.
Ще ми стига това, да бъде призната грешката и повече да не се повтаря.

П.П. Ти щеше ли да си ги искаш?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Не е техническа грешка, брат,нови [re: DTMF]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано10.07.09 00:49



току що последвах съвета ти и имах глупостта да се обадя - моменталният отговор на девойката беше - не е техническа грешка, винаги е било така.
Ако не те бех послушал, щех още месец да си поживея в успокояващо заблуждение.


Здраве да е ве. Има банкомати под път и над път. Ше печелят честните банки от трансакциите, нема да е оператора. Надявам се от оператора да не се чувстват особено огорчени.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Пълен идиот енови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано10.07.09 09:50



аз с моята "скъпа" такса от 45 лв

45 не е 80 нали?

влизам с 5 ст./мин.

Ако говориш 45/0,05=900 мин влизането се зачита и . Между другото, идиота по горе говори 30 мин за 5 лв с вивател и ~500 мин за 15 лв с Глобул. Можеш сам да сметнеш той с колко влиза.

Ще ми стига това, да бъде призната грешката и повече да не се повтаря.

Ти си много толерантен, или те мързи да се разправяш, или си пристрастен към опеартора си. Да бъде призната грешката означава да бъдат върнати парите и/или да има компенсация. Тъй като тази "грешка" не се случва само при теб, не можем да говорим за единичен случай.

Тъй като отговора си го писах повече от час(!), видях късно новия ти пост. На негова основа мога да заявя, вивател неправомерно краде по 20% от всяко зареждане на предплатена от абонаментна карта. Казвам "краде" защото на сайта това не е обявено.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!

Редактирано от cyg на 10.07.09 09:56.



Тема Re: Ц,нови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано10.07.09 11:01



Ще ти дам пример и с Лададжиите - "абе руското си е руско" - пример за необяснима непрагматичност, която е базирана единствено на емоция, инертност и нежелание да се погледне обективната истина - да, руското си е руско, но не с положителен знак.

Тъкмо това исках да ти втълпя - уж емоции, уж инертност, ама колко лади виждаш по улиците? 1 на 100? Или по-малко даже. Значи въпреки емоциите, инертността и евтинийката, хората преценяват, че наистина не си струва и търсят по-скъпото. Или обратното - не се хвърлят на по-евтиното само защото е по-евтино.
Сега, ясно че не е толкова просто. Всеки има различни приоритети - качество, удобство, цена, имидж* и т.н. Нормалния човек иска качествено и евтино. Това е труднодостижима комбинация и всеки пречупва през себе си съотношението. За каквото и да е било. А пречупването идва най-вече от призмата на собствения джоб - колко ще ползва, какво ще ползва, колко ще му струва. Мога ли аз например да си позволя да си купя китайска или индийска предплатена с включени минути към цялата мрежа? Финансово мога безпроблемно, ама защо? Да изтъквам, че имам безплатни към милиард човека, дето никога няма да се възползвам? Че много по-изгодно е да вземеш Гл с 500 мин. към 1 фикс. номер в ЕС, отколкото виртуалните "към всички". Или пък неограничените безплатни на МТел в групата с колегите, малка или голяма, като 90% от разговорите ти са с тях, а като ти се наложи да звънкаш епизодично към другите оператори да даваш по 25-30 ст. на минута, отколкото някакъв флат към всички за 22-23 ст., които ще ползваш рядко.
Затова и твърдя, че едно е няколко човека да са вероятно наистина доволни от даден оператор(кола, домати, бира), но съвсем друго е да се види, че масата нещо не му харесват и не хукват натам. Което пък съвсем точно означава, че комбинацията "качествено и евтино" не е налична, колкото и доволните да обясняват, че е



* Това е реален пример, познавам човек, който смята, че е излагация на визитката му да има други номера освен 088... Ама щом си е надвил на масрафа и парите са си негови нека си се кефи.



Тема Re: Пълен идиот енови [re: cyg]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано10.07.09 19:01



Нещо май почваш с преки обиди,което говори зле за възпитанието ти.

И понеже не знаеш какви тарифи ползвам ще взема да те осведомя малко, преди да се изказваш неподготвен как съм се набутвал:

1.Вивател основна карта :6лв такса за 300 минути до цялата мрежа на бтк и вивател. Реална цена 2 ст/мин до няколко милиона абонати.

2.вивател злато 60 , за 20 лв 60 минути до цял свят и 25 мб интернет, цена около 20-24 ст до мтел глобул и останалия свят,пак без конкуренция при другите оператори колкото и да не ти харесва

3.Глобул служебна: безплатно в групата, 7-8 ст. до всички от глобул и около 15-18ст до всички в мтел. За феновете на Глобул звучи добре, но за мен си е дръвче, вивател сигурно имат по-добри оферти за големи фирми

4.Глобул смарт груп:500 мин до 10 номера за 15 лв, ползваха я вкъщи за 1 международен номер, но скоро ще я изключвам понеже не ми трябва.

5.Бонуси безкрай и още много знайни и незнайни карти на вивател които са раздадени на приятели и познати и си говорим на 2ст


Редактирано от DTMF на 10.07.09 19:07.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.