Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:17 25.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Така,нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано05.07.09 22:54



Независимо какъв точно витиеват вариант на обяснение има, то след като плащам 12 лв. за потребление от 10 лв., значи плащам цена от 20% върху трансферираната сума.
Да приемем, че това е грешка, докато не съм го видял черно на бяло.
Ако се окаже вярно, да приемем, че е софтуерна недомислица, която ще бъде оправена - аз съм платил ДДС-то върху съответната сума, системата само трябва да зареди на предплатената потребление за тази сума. Ако и това не стане, става дума за откровена измама.

И моя много грозно се олющи. Но нямам очи да отида и да се пробвам - вижте са, аман заман.


А и батерията му вече иска да се оттегли в заслужен покой.
Та ще чекаме сатиото, да видим, ако е на една доста прилична цена съобразно кусурите му за дялане (напр. посредствено видео при 12 мегапикселова камера). И понеже най-вероятно няма да е, ше чекаме поне няколко месеца, ако не и година, да го понатиснат конкурентите надолу.
Всъщност, може и да си понамаля очакването за него - едно хлапе ми разправя, че имало джава уърди и ексели, ако е така скоро нема да се заинтригувам от кокони с липсваща стандартна клавиатура. И може да си разкрася К770-то с нов панел.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Така,нови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано06.07.09 09:33



компанията [БТК] ме товари с 20% за трансакция

А някога хората са въставали срещу десятъка... При тези условия услугата е безсмислена и ненужно скъпа.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Така,нови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано06.07.09 10:30



И моя много грозно се олющи. Но нямам очи да отида и да се пробвам - вижте са, аман заман.

Ако така им го представиш, то определено ще поискат 20 лв. за замяната.
Аз отидох с гаранционната карта и им казах, че част от бутоните вече сработват много трудно, с по няколко натискания, като телефона беше без СИМ карта и на служителката естествено не й се играеше да го пуска за проба. Да го оправят (покрива се от гаранцията), а я най-добре да сменят клавиатурата. Служителката от "приемане" казва, че това е извън гаранцията и ще трябва да платя. Казвам ОК, с целия риск наистина да платя подмяната, ако схемата ми не сработи. Но вътре техниците са други хора, на които им е в пъти по-лесно да подменят цялата клавиатура, вместо да я разглобяват и чистят. После попълват гаранционната карта по най-лесния начин - записват просто "смяна на елементи" и дават телефона за връщане. Там го взема друг служител, вижда попълнен гаранционен запис и без да знае какво точно е свършено ми връща телефона с пожелание да не ми се налага да ходя пак.
И си имам К770 с по-нов изглед, откакто го купих. Безплатно, ако не броим 2-3 лв. за бензин, че сервизът е в края на града



Редактирано от Cтepн™ на 06.07.09 10:33.



Тема Re: Така,нови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано06.07.09 14:42



Не е нормално батерията да не държи,моя к810 е 2-3 год. И държи по 3-5 денонощия. Разреди го няколко пъти докрай докато изгасне сам

Това с ДДС то сигурно е грешка,при предплатените няма+20%

Редактирано от DTMF на 06.07.09 14:48.



Тема Re: Така,нови [re: DTMF]  
Автор cyg (<>)
Публикувано06.07.09 16:07



Това с ДДС то сигурно е грешка...
Разбира се, скъпоструваща.



П.П Що не пробваш и ти с 1 лв или имаш само предплатени на вивател?

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Така,нови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано06.07.09 18:17



Това с ДДС то сигурно е грешка,при предплатените няма+20%
В Бг само наемите са без ДДС (+20%). Всичко останало има.
Просто ти казват крайна клиентска цена 24 ст., а осчедоводяването при тях е 20 ст. и накрая, на сбора, се лепва +20%, които бтк плаща на хазната, т.е. привежда, плащаш го ти.
И, ако си регистрирана по ДДС фирма, независимо от вида регистрация (ЕТ, ООД, АД) и ползваш предплатената си в роуминг, то след връщане в Бг имаш право да си искаш обратно данъчния кредит, т.е. вече платеното ДДС





Тема Re: Така,нови [re: DTMF]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано06.07.09 20:16



Абе да ти кажа нормално е - година и половина го презареждам през ден, а понякога и всеки ден - знаеш - музика, разговори (близо 500 часа), по малко интернет, снимки... И то ток се харчи. А ми казаха навремето, че литий-полимерната батерия била "на практика" вечна.



За 20-те процента малко поразвъртях нещата и си се позаблудил - искам да кажа, че за цени, зареждане на ваучер и изчерпване на кредит се говори с включен ДДС.
Та, след като трансферирам 10 лв., които ми се отчитат преди ДДС, а предплатената получава 10 лв. като крайно потребление, то сметката е ясна - 20 % върху трансфера. Тъжно, но вероятно факт (пак казвам, ще го потвърдя, едва когато го видя черно на бяло).

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Така,нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано06.07.09 20:17



Щастливец си тиии, еееххх.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Така,нови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано06.07.09 20:24



Ами аз това му казах и на девоеца от 123, като ми реагира с малко несдържан тон, ако имам некви оплаквания, да съм ги отправел към нам ква си комисия. Прекъснах го с репликиращ приятелски тон, че това, което казвам, е добронамерена бележка, не заяждане, че така или иначе има достатъчно алтернативни начини, които да ползвам. Явно са ги напънали и други по алото с такива бележки, щото реагира някак си подготвено враждебно.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Така,нови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано06.07.09 22:03



Нещо не звучите логично, от къде на къде предлатените няма да плащат+40% ДДС(или го наречи+ 20% за услугата)), а тези на договор ще плащат.

При предплатените всичко е ясно и нормално, зареждаш 10 лв с ДДС, и другия си получава 10 лв с ДДС ,а на теб ти отнемат 10 лв с ДДС. точка



Почти сигурен съм че е техническа грешка , и ще я оправят чак когато информацията стигне до някоя голяма глава във вивател

Редактирано от DTMF на 06.07.09 22:08.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.