Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:11 08.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Не вярвай на градски легендинови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано11.07.09 18:54



Абе и аз си мислех, че е преувеличено (макар, че щерка ми точно в кутия за обувки държеше бикънектите, ама те бяха в големи пакети и не бяха > 10, а и наистина 3/4 от тях изгоряха), но ДТМФ се похвали, че е раздавал безброй, а преди година, година и нещо сам сподели, че имал над 20. Едва ли ще открия поста му, но доста хора го избъзикаха, че вероятно той прави 5% от клиентите на оператора





Тема Re: Пълен идиот енови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано11.07.09 18:54



Да, прав си,логично е човек да има само един телефон на тарифа злато за целия свят,с добавени фаворити за семейството. А на мен ми дадоха и служебна карта и трябва да ходя с повече телефони



Тези дето съм раздал какво за тях, 6 лв такса с 300 до 600 минути до вивател и бтк, и хората си изхвърлиха картите на другите оператори.

Скоро ще издиря МОЛ-а на фирмата и ще им подметна за някоя по-добра оферта от вива, и шут на глобулската карта



Тема Re: Пълен идиот енови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано11.07.09 19:17



Не бързай със златото...скоро щели да пускат платина с безплатни към международната космическа станция...заслужава си





Тема Re: И още нещонови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано11.07.09 22:26



Напълно съм съгласен с всичко от тоя ти пост.
От горния - не с всичко и ти се досещаш. Но няма и какво да коментираме, че се превръщаме в някаква стерео латерна.
Та, през цялото време имах впечатлението, че въпросът ти защо при ниски цени вивател не привлича клиенти, е риторичен - тоест твърдиш, че или цените не са ниски, или че вивател е толкова скапан спрямо другите два оператора, че хората не щат и да си помислят за него.
Сам разбираш, че при едно такова "твърдение"

нямаше как да не рипна.
Истината е доста по-комплицирана и не се изчерпва само с инертност, имидж, страх, нерационалност. Признавам, вкопчих се в тях, но не защото ми е изгодно (нямам никаква изгода от това, сам разбираш), а защото ти пък упорито ги игнорираше. А истината е, че някъде имежду моите аргументи стоят и твоите или обратното, ако предпочиташ.
Все пак, примера с щерка ти е пример за нерационалност (но не се заяждам, наистина).
Аз ще се присъединя към този пример - привърженик съм на всичко в едно. Не само за технологиите, ами и за магазина, за сервиза, за банката... Изключително нерационална нагласа.
По тази линия много ме блазни очакваното Сатио на СЕ. С ясното съзнание, че не ми отговаря на статуса. И в очакването да излезе, продължавам да се терзая от дилемата да го имам или да го нямам.

Та, да се върнем - ако въпросът ти наистина не е риторичен (със съоветния подтекст) - приемам повечето ти аргументи.
Освен това - наистина наблюдавам развитие в стремежа ти към обективност. И това ми харесва. И ме настройва съвсем миролюбиво, ама съвсем. До следващата ти изцепка.
Последното ташак ве, да не влезеш пак в режим.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: И още нещонови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.07.09 10:02



Та, през цялото време имах впечатлението, че въпросът ти защо при ниски цени вивател не привлича клиенти, е риторичен

Не е риторичен...виждаш, че досега не се е появило смислено обяснение защо в конкретния случай не се проявява това поведение у потребителя, което е нормално в (почти) всички сфери на пазара.

Но изводите ти ги направи. Мен всъщност не ме интересува защо хората отбягват Вива като уж са евтини и уж качествени (2 уж защото нямам лични впечатления, нито в кръга ми има техни клиенти, а никога не приемам за 100% само прочетеното и то от фенове). Неколкократно поставях така въпроса защото ме интересуваше как реагират хората при една така лека и невинна провокация.
Работя тук в/у нещо, свързано със социалната антропология и по-точно с поведенческите реакции и ми се стори добра идея да проследявам поведенческто поведение на анонимни участници, което е предпоставка за искреност, в поведенческо-ориентирана среда, каквито са форумите.


Но май безрезултатно - и тук, и в други форуми има прекалена поляризация и не ми върши работа.

Колкото до личните ми предпочитания за или против моб. оператор - нямам такива, не съм акционер в никой, важното е да ми върши работа. Моят ми я върши, доволен съм и толкова. Както съм доволен и от ТВ и ИНет доставчика си и от магазина, от който си купувам пържолите. Транс пениса ми е колко са операторите и как се борят...стига да не е само един, че се е случвало да приказвам за над 2 лв./мин.

ПП: Все пак, примера с щерка ти е пример за нерационалност - кой приер и за коя? Да не мислиш, че е само една?



Тема Re: И още нещонови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано12.07.09 11:28



Я, още един колекционер на характери.



Не съм правил изводите. А предполагах ти какви изводи правиш.
И не стига да не е само един - виждаш какво е, когато са само два.
Затова съм "фен" на вивател - в случая техните интереси съвпадат с моите. Ръст на вивател означава разчупване на почти монополното статукво.
Спад на Мтел означава същото.
Всякакви фенствания и горди нефенствания са за несериозната част на разговорите и това е ясно.

И, ако приемеш една бележка - едно твърде последователно и упорито сипене на неадекватни и нелепи твърдения никак не е лека провокация. Такова поведение може да послужи за наблюдение само на това как реагират хората при сблъсък с тъп, но упорит човек. И в този смисъл ти постигна сериозни успехи. Факт е, че наскоро почна да излизаш от роля, което будеше учудване в мен, но сега нещата си идват по местата.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: И още нещонови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.07.09 13:04



Мне, характери не ме интересуват, интересува ме поведенческата реакция. Двете нямат нищо общо. Явно си много далеч и няма как да го схванеш.

Непредизвикано предположение какво евентуално съм "извеждал" означава, че изваждаш задните си мисли, които съзнанието ти налага да криеш. Поне така твърдят психолозите и мисля, че произхожда от Юнг.

Провокацията е лека защото не съм засегнал нито физически, нито вербално някого, нито съм накърнил нечии интереси. Просто леко погъделичкване на мисловна дейност, предизвикано от безспорен факт, които хем изпъква, хем се забулва от интерпретации...все пак не става да очакваш реакции от факта, че слънцето изгрява от изток, нали? Въпрос на подход и техники.

Но виждам, че и това няма да схванеш, ама да пробвам за последно - неадекватни и нелепи твърдения - дали ще имаш качества за да отговориш на един простичък въпрос с "да" или "не"? А именно:

Е ли вярно, че Вивател е чувствително по-малко предпочитан от другите два?
hint - това е единственото ми последователно твърдение, другото са мои и чужди интерпретации...вече обясних с каква цел. Пък, ако посочиш и линкове за противното, то мога да те кача в личната си класация до един друг мой любим обект, който понякога проявява признаци на сериозна мисловна дейност





Тема Re: И още нещонови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано12.07.09 13:30



въпросът ти защо при ниски цени вивател не привлича клиенти

Защото цените им не са ниски и определено не са изгодни. Опитват се да продават нещо, което за повечето хора е ненужно.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: И още нещонови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано12.07.09 19:47




Ставаш все по-трудно разбираем, но:

на това, което рабрах от поста ти, отговорът е да. Е, и?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: И още нещонови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано12.07.09 19:49



За повечето от твоята стратификационна група, Сайги. Не забравяй това.

------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.