Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:30 08.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Защо не пробвашнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.07.09 23:17



Благодарен, пробвах и това. Интересното е, че набирайки директната команда, няма как да вмъкна точка в сумата.
Нали се сещаш - при набиране на номер нямаш опция за точка.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Ханови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.07.09 23:28



то пък взе, че стана. Написах сумата във формат х, тоест написах 1 (за проба).
Получих обаче странен отговор: неуспешен опит, да потвърдя или отхвърля с 1, съотв. с 2. Потвърдих с 1 и взе, че стана. Хем ми вика неуспешен опит, хем ме пуска по-нататък.


Както и да е де, с бърза команда става. Са ше засичаме как се отразява това на сметката ми и как на сметката на предплатената. Дали наистина си изкарват от двойно начисляване на ДДС или не.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Ханови [re: StefanPan]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано05.07.09 00:07



Ако всичко е нормално и от твоята сметка са прехвърлени пари към предплатената карта трябва да получиш потвърждение за това със SMS.

Получи ли?



Тема Re: Ханови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано05.07.09 02:34



Получих:
От вашата сметка успешно бяха прехвърлени 1 лв на +35987...

Към момента това не е отразено при справка за текущото ми потребление.
Сигурно ще трябва да чакаме да ми излезе разпечатката следващия месец или да проверя на 123 с оператор.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Презареждане на предплатена от карта на договорнови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано05.07.09 10:39



Та, поне при вивател, кредитния лимит включва както излязлата фактура, така и новото потребление.

Това е кофти. Ако си с 50 кинта лимит и имаш фактура 40 лв., то може до 2-3 дена да ги прескочиш и да те спрат. Така фактически се губи договорената отсрочка от 15 дена за плащане на фактурата. А ако имаш и лизинг, то може с излизане на фактурата и да ти спрат изходящите.
Обаче ми се струва, че бъркаш:


Верно, това е FAQ, но предполагам, че и в ОУ ще е същия текст.
Та той е дефинитивно ясен - сумата за разговори и услуги. Фактурата не е нито едно от двете и никъде няма доуточняване, че се намаля с нея.

ПП: Я напиши с каква версия е софтуера на твоя К770...не е във връзка с темата, искам да сравня нещо.



Тема Re: DTMF,нови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано05.07.09 13:15



Повече не съм пробвал,обикновенно прехвърлям пари само от предплатени карти и винаги става от раз.



Тема Re: Така,нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано05.07.09 16:02



все пак на практика се оказва, че в кредитния лимит влиза и готовата, но неплатена все още фактура, независимо, че е в гратисния период на плащане.
По принцип проблемът може да се реши, като се поиска достатъчно увеличение на лимита, на мен самият рядко ми се случва да го достигна, щото е около 2 пъти по-висок от средно месечната ми фактура и такива моменти наистина са рядкост. Но може би съвсем не е в това въпросът.

По-неприятният въпрос е в това, че май се потвърждават думите на Сайг - току що направих справка на 123 - казаха ми, че там са отразени двете проби, които направих вчера и днес, и са отразени точно със сумата, която съм прехвърлил, а не намалени със съответното изключване на ДДС. Съответно, сигурен съм поне за едната трансакция, че предплатената-получател е получила точно наредената от мен сума, а не усвеличена със съответното включване на ДДС.
За да съм сигурен какво се случва, изрично попитах момчето от 123 - в текущото ми потребление е отразено 1 лв. за презареждане, преди начисляване на ДДС, а предплатената получава 1 лв. потребление с ДДС. И той каза да, така е.

Сега, за да съм по-сигурен в правдивостта на това, ще коментирам оново след месец, когато ми излезе таз месечната разпечатка и го видя черно на бяло.
Но, ако сме се разбрали правилно с младежа, излиза, че компанията ме товари с 20% за трансакция, защото върху получената от предплатената карта сума с включен ДДС на мен ми начисляват още веднъж ДДС.
Казано иначе - за 10 лв. с ДДС, получени от предплатената, аз плащам 12 лв. с ДДС.
Казано още по-иначе - за 10 лв. (без ДДС), които заявявам за прехвърляне, предплатената получава 8,33 лв (без ДДС).
Тоест, "безплатната" транзакция ми струва, като краен потребител, 2 лева на всеки 10 трансферирани.

Та, ясно,
ще продължа да си презареждам през банкомат и ще печели "честната" в случая банка, която честно е обявила: 20 стотинки на трансакция. А не "безплатно", но скрито 20 % от сумата.

Мразя да ме лъжат. Мисля, че не съм никакво изключение в случая. И, когато става дума за дребни загуби, самите тях винаги мога да ги пренебрегна - какво, нервите ми не струват 5 лв. Но измамата - дребна или едра - винаги е измама. И нея никога не мога да я пренебрегна.

Ако правилно съм открил версията:
1201-7587R8BA024071010.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Прав си, "безплатната" трансакциянови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано05.07.09 16:07



всъщност струва 20% върху заявената сума.

ГОЛЯМА БЕЛЕЖКА:
Ще потвърдя това след месец, като видя разпечатката черно на бяло.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: DTMF,нови [re: DTMF]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано05.07.09 16:41



да, и аз стигнах до успешен опит. От техническа гледна точка всичко е наред.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Така,нови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано05.07.09 16:47



То проблемът с лимита всъщност не е проблем, просто се учудих, че самите те пишат, че Кредитен лимит е сумата, до която имате възможност да провеждате разговори и да ползвате услуги., а фактически намалят сумата със стойността на фактура, която дори не се води неплатена до 15-ия ден.

Продължавам да твърдя, че или е грешка, или е някакво недоразумение. Да не говорим, че по ЗЗК са длъжни да обявят видно всички условия по действието. А понеже става дума за парична трансакция, свързана с плащане, то имат още едно задължение - цената да се обяви с включено ДДС, ведно с всички такси и удръжки, както е при ползване на карта в банкомат.
Освен ако...третират теб като ползващ услугата "презареждане", за което плащаш на бтк 1 лв. + 20% ДДС, въпреки че в твоя лев ДДС вече е начислено. След това бтк прехвърля левчето към предплатената, а на теб ти връща данъчния кредит. Виж наистина какво ще има в края на месеца, може да е просто счетоводна игра без финансови последствия извън обявените, само малко сърцетуп на засегнатите


Е, има и по-смела хипотеза - левчето в предплатената се смята за добавена стойност и му се начислява ДДС. Ама защо ти го плащаш???
И, разбира се, хипотезата на Сайг - Вивател взима 20% комисионна за извършване на услугата "презареждане". Ама, ако не са го обявили КРС пак ще ги боцне със стотина бонки.

Еми и при мен са изписани куп версии, ама аз както ги разчитам е R8BC004, а на следващия ред пише prg1201-7587_GENERIC_VI_R8BC004.
Ако взема твоята дотук (1201-7587R8BA024, а 071010 да е датата), то изглежда в сервиза на МТел наистина са ъпдейтнали - дали нагоре или надолу, нз. Те си имат табиет като им занесеш тлф с проблем, не го търсят, ами слагат нов (наново) софт и ако пак не бачка читаво, тогава да търсят.
А аз успях да ги изфинтирам да ми сменят тотално протритата клавиатура с нова, оригинална, и то в обхвата на гаранцията. Та си помислих дали не отмъщават с рефлашването на телефона...не съм заявявал проблем, изискващ бутането на софта, само разглобяване и конектване на нова клавиатура.
Просто сега сякаш върви малко по-бързо, а и осветеността е видимо по-добра при същата настройка(50%) спрямо преди - това на сервизния тест на дисплея, не на десктопа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.