Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:06 19.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: още въпроси към тебнови [re: DTMF]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано09.02.09 11:24



имаш ли вече наблюдения скайпа харчи ли нет, когато не правиш нищо, например минимизирал си си го и си стоиш на линия?
този скайп става ли за пц/лаптоп?
тая опера, дето казваш, става ли и тя за лаптоп?
всъщност - какво ме мъчи? обикновения скайп харчи нет, независимо дали чатиш или не. при мобилен нет, щипваните нахалост килобайти са си направо грях. освен това, за да ползваш нет навсякъде, очевидно това навсякъде става през ГПРС/ЕДГЕ. ако оперката, както казваш, компресира трафика и съответно увеличава практическата скорост, то нали разбираш каква радост за душата би била в условия "далеч на края на света".



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Безплатен скайп 2 )нови [re: DTMF]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано09.02.09 11:32



а на 123 ми казаха, че ако искам, могат да ми включат номера във фаворити, но ако не бил към БТК, щял да ми се отчита като обикновен номер.


така и не разбрах как така хем ще ми е включен във фаворити, въпреки че не е номер на БТК, хем пък ще ми го отчитат като не-фаворит именно защото не е номер на БТК.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: още въпроси към тебнови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано09.02.09 12:49



Аз на оператори много не вярвам,най-добрия начин да разбереш е ако добавиш номера във фаворитите и следиш през известно време изменението на текущата сметка.

Скайпа ако не се ползва е възможно да харчи няколко килобайта на час,понеже опреснява логнатите абонати и подобни. Трафика на телефона също може да се следи някъде долу в дясно при менюто с настройките,май беше меню инфо.

Опера мини я качвай в телефона без да те е страх))),постоянно я ползвам,даже понякога пиша тук в клубовете от телефона и 30 МБ на месец ми са достатъчни.
За компютър мисля че не става,освен ако се намери някой емулатор на джава който да я стартира всамия компютър. Такива емулатори има няколко но не съм ги пробвал



Тема Re: мерсинови [re: DTMF]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано09.02.09 14:24



само едно уточнение - правилно разбирам, че и нимбъза също не става за лаптоп, нали?
а, и аз направих засечка - за около час престой ми дръпна окло 25 КБ - заедно с логването, което е около 30-тина КБ, ми отчете общ трафик за последната сесия около 55 КБ.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: мерсинови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано11.03.09 22:04



И специално за наблюдаващия и чо,разпечатка от телефон с минути само до бтк и вивател







Редактирано от DTMF на 11.03.09 22:08.



Тема Re: мерсинови [re: DTMF]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано11.03.09 23:57



Ми...





Добра идея е да заличиш номерата нямащи отношение към темата.



Тема Re: Съвсем сериозно да те питам,нови [re: DTMF]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано12.03.09 20:06



би ли ми дал съвет да сложа номера във фаворити, тоест какъв е шансът да се получи?

И още нещо, не откри ли някоя опера мини за комп? Че наистина хубава работа, само дето не иска да ми събира страницата на екрана на телефона и не мога да избегна хоризонтално превъртане - няма такакава възможност в настройките, дето ми каза да погледна.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Съвсем сериозно да те питам,нови [re: StefanPan]  
Автор 5rov ()
Публикувано12.03.09 21:34



Как ще го сложиш във фаворити, като не е номер на БТК? Ама някои тук само начерпени пишат, май...



Тема Re: Съвсем сериозно да те питам,нови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано12.03.09 22:03



Шанса да влезе във фаворити мисля е много голям))Щом става с безплатните минути към бтк,значи имат свързаност,което значи че няма пречка да се добави във фаворити.

Питай на 123 понеже не съм работил с фаворити и не знам как се добавят.

За операта някъде в настройки имаше опция Mobile view, пробвай да промениш отметката там.Страницата пак не се побира от веднъж, но с едно скролване на джойстика я виждаш цялата, в другата опция ползваш джойстика като мишка+зум.

Не по лош браузър от Опера мини който също икономисва няколко пъти трафика е Ucweb


Между другото опера мини заработи и на голям компютър като се ползва емулатора SjBoy,но мисля че няма смисъл понеже пак е на малка резолюция 320/240, но пък не съм го човъркал повече

Редактирано от DTMF на 12.03.09 22:07.



Тема Re: Съвсем сериозно да те питам,нови [re: DTMF]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано14.03.09 11:38



Ам тва имах предвид и аз, ма Пецата не чете фнимателно и се чуди как да ни обругае само. :)
Впрочем, нещо май се е бъгнала връзката през този номер, щото оня ден пробвах на три абоната да звънна и не стана. Са пак пробвам и пак не става - мрежата заета, вика. Са пък ми дава свободно, като към обикновен телефон. Оп стана. Мисля да пробвам - какво мога да загубя - 10 кинта за смяна на номера и при неуспех, повторна смяна. Макар, че никак не са прави Вивател с тия 5 лв. за смяна. Ама никак не са прави. :)

При операта явно няма как да се избегне хоризонтално превъртане на телефона.
На лаптоп при една прилична яснота с какви реални размери би бил прозореца? Наистина много ме тормози скоростта през 2Г, а и трафика също не е за пренебрегване.

------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.