Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:12 20.04.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема пак за интернетанови  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано12.01.09 13:12



на кабеларката, дето предлага май по-добър интернет от адсл-то, й били "замръзнали кабелите", интернета се точи с убийствена тягост. обяснението, както казах - "замръзнали" кабели.
интересно, кабела на телефона си ходи няколко метра по въздуха (от кутията на стълба), след тва по фасадата на съседите и чак тогава влиза вкъщи. как нито веднъж не замръзна, не се разклати от бурята и не се намокри от дъжда?
и как досега нета ми не заби нито веднъж, камо ли да го "няма" определено време?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: пак за интернетанови [re: StefanPan]  
Автор Schizo Deluxe (Maximum Satan)
Публикувано12.01.09 23:28



Ами вземи цепни двата кабела и виж с какво покритие са.

Ама същевременно се ослушвай и за сирени...


Прекомерната употреба на LINUX, води до пристрастяване... към WINDOWS !!!

Тема Re: пак за интернетанови [re: StefanPan]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано13.01.09 10:56



Що не пробваш на нормален доставчик дали му мръзне нещо... щото на тая кабеларка и е замръзнал мозъка.
аДСЛ по нашенски реално е минал далеч покрай Интернет... но по ред причини на много места няма конкуренция на монополиста.

Welcome to the real world!




Тема Re: пак за интернетанови [re: Mopфиyc]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано13.01.09 13:36



и без да пробвам, предполагам, че е така - очевидно няма причини да изкривяваш истината.
но въпросната кабеларка не е онази, кварталната, дето доставя и телевизия и за която ти бях споменал преди, а тази е '"специализиран" доставчик на нет. и наистина май е по-бърз, ноооооо само това. забива, изчезва, забява се...
и сега се сетих - старият монополист, с традиции от древни времена, като пуска кабел по въздуха, го гушва в обятията на здрава тел, която носи тежеста, а кабела кротко си кюта по нея. и верно няма как да го сбъркат ни ветър, ни дъжд, щото нема кво да му тежи, да го напъва и да му ебава макята на структурата. а виснещи отвсякъде свободни кабели на кабелни телевизии и кабелни интернети са обичайна гледка. тъй де, нали са кабелни.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: пак за интернетанови [re: StefanPan]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано13.01.09 14:45



Значи се оказа не кабеларка, а ЛАйНарка... още по зле


Няма активни устройства м/у централата и теб... това му е целия трик на аДСЛ а, ако бяха дали последната миля на нормални цени всички щяхме да имаме далеч по-добри условия за нет.
Е при мен тоя номер с липсата на активни устройства е постигнат с пасивна оптична мрежа, та и лоши надки и подобни дивотии не ми влиаят... само някой да не строши влакното е важно де

Welcome to the real world!



Тема Re: пак за интернетанови [re: StefanPan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.01.09 15:53



Ползвах някаква кабеларка (ЛАН) ама пичовете ресетваха сесиите при липса на трафик, доста енергично.
Та ги разкарах, и разбира се им казах защо.

Bеer? Mоre?




Тема Re: пак за интернетанови [re: bira_more]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано13.01.09 16:46



кво ползваш са?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: пак за интернетанови [re: StefanPan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.01.09 18:12



ЛАН ама от Коел нет - нямат сайт. 30 кинта за 15/40 МБит/с +2 за постоянен ИП
Като цяло съм доволен.

Bеer? Mоre?




Тема Re: пак за интернета [re: StefanPan]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано13.01.09 18:26



Между другото и при мен е така вече половин месец


Да не казвам голяма дума, но нито забива, нито е спирал.
И за същите пари кабеларката ми предлагаха по-ниска скорост на теглене.

www.jeff.bg


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.