Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:54 27.04.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Кредитен лимит при Vivatel ?!  
Автор Milen.Shark ()
Публикувано07.01.09 12:16



Здравейте клубни приятели!



За първи път пиша в клубовете на дир, надявам се да ме извините, ако не съм изпълнил някое ваше правило в клубовете... и искрено съжалявам, че точно първият ми пост тук ще е с негативен привкус.

Ще разкажа за проблема набързо, надявам се на подкрепа или съдействие от ваша страна. Абонат съм на Вивател от около 9 месеца. Имам сключен договор за 1 година на абонаментен план Симпатия. Много добре съм прочел както договора, така и общите условия от сайта на Вивател. В договора, който подписах месец март 2008г. имаше точка -
КРЕДИТЕН ЛИМИТ - 50лв.

Последната ми фактура за месец декември 2008г. е около 160лв - при положение, че никога не съм искал и никога не съм бил уведомяван своевременно за каквато и да е било промяна на този КРЕДИТЕН ЛИМИТ! Да, изговорил съм тези пари, но има голяма разлика в това, че за Бога трябва да имам КРЕДИТЕН ЛИМИТ = 50лв!!!

Обадих се моментално на оператор (след 20 минутно чакане да ми вдигне някой) и обясних за проблема. Момичето учтиво ми отговори, че с тези проблеми се занимават отдел Кредитни операции. Препратиха ме там. Обяснявах, обяснявах аз.. А операторката съвсем грубо ме засичаше и ми натякваше как виждате ли, че нашият мобилен оператор можел да си променя когато си иска КРЕДИТНИЯ ЛИМИТ и не зависело от никой да ни спират телефона?! Затвори ми троснато! БЕЗОБРАЗИЕ ЕЙЙ!!!

Е?! Е?! Извинявайте, но какво е това? Лоялен клиент, дрън та пляс... Едното няма нищо общо с другото! Как ще ми вдигат кредитния лимит без поне един sms да ми изпратят...!??!? Егати...

Уважаеми хора, моля ви покажете ми някъде точка, закон или каквото намерите - текст, който да указва това право на Вивател - да си вдигат кредитния лимит когато им скимне!?

Какво да ви кажа... Аз съм студент момче, на 20г., работя на 2 места. Имам и мога да си платя и 160лв и бакшиш да им оставя и на стотинки да им ги занеса. Въпросът не е там. Въпросът е да има някаква коректност! Да има разбирателство! Уважение! Защото този месец може да са 160лв., другия 160 хил. лв. Но аз ви казвам - ОТ ТЕЗИ 160лв -> 50лв + 20лв + ДДС = 90лв най~много да платя!

Благодаря, че ми прочетохте темата и искрено се надявам да ми дадете съвет. Мисля да се допитам до Комисия за защита на потребителите. Ако имате въпроси много бих се радвал да отговарям и да дискутираме.

Редактирано от Milen.Shark на 07.01.09 12:18.



Тема Re: Кредитен лимит при Vivatel ?! [re: Milen.Shark]  
Автор Schizo Deluxe (Maximum Satan)
Публикувано07.01.09 13:23



Здравей и добре дошъл!



Наистина, доста неприятна ситуация, няма какво да се кривим - щом има кредитен лимит, би трябвало да се спазва! Не съм защитник на Вивател, но при другите оператори се забелязват абсолютно същите своеволия! Спомни си игрите "88 коли", "100 мерцедеса" и т.н. Е, как може клиент да направи сметка, примерно 7000 лв. и то със СМС-и?! Точно случая с тази сума се въртеше последните месеци в българското интернет пространство. Жената си искала парите. Ми ще ги иска, ама кой я е бил през ръцете да праска почти по 500 СМС-а на час? И после "кредитният лимит" става едно удобно оправдание... Той е... все едно да дадеш пушка в ръцете на дете и да му кажеш да не стреля. Надявам се, че схвана намека.

Аз също съм на "СИМпатия". Честно казано, никога не съм си гледал "кредитният лимит". В единични случаи съм плащал сметки и по 60 лв., и по 70 лв., но ако по "дифолт" кредитният ми лимит е 50 лв., значи би трябвало да се чувствам ощетен. Е, не се чувствам. В крайна сметка това потребление си е лично мое и разходвано от мен. Аз имам глава на раменете си и знам как да я използвам. Даже е било добре, че не са ми спирали изходящите, защото ако понякога правя такава сметка, то това е защото ми се е наложило да осъществя извънредни, спешни изходящи разговори към други мрежи. Пия - плащам!

Макар, че рядко следя потреблението си - в смисъл рядко набирам 123 - защото принципно правя малко разговори към чужди мрежи, навярно вече знаеш, че наскоро Вивател въведоха още едно удобство за проверка на сметката - *123#[зелена слушалка] - лесно, бързо и много удобно, въпреки че има още за доизкусуряване (писах за това наскоро в друга тема). Но поне можеш да получиш информация за текущата си сметка и то най-много с 3-часово забавяне.

Така, че приятелю - първо мисли, после говори. Казвам го с най-добри чувства, разбира се.

А реално - пусни жалба към съответната инстанция - т.е. КЗП - и дано справедливостта възтържествува.

Лек и приятен ден от мен...


Прекомерната употреба на LINUX, води до пристрастяване... към WINDOWS !!!

Редактирано от Schizo Deluxe на 07.01.09 13:32.



Тема Re: Кредитен лимит при Vivatel ?! [re: Milen.Shark]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.01.09 17:25



Ми за мен това е основната причина да си стоя на предплатени карти.
Хайде - този път ти си ги навъртял. Ама какво става ако си загубиш/откраднат телефона и докато блокираш картата някой ти навърти 500 кинта?
Пробвай се с КЗП ама не разчитай много.
И нататък - бъди максимално параноичен. Имай предивид че и развода с Вивател не е никак лесна работа. Договора ти автоматично ще бъде продължен с една година, освен ако не предприемеш сложни, трудни и времегубещи стъпки ТОЧНО на време. Ако не се лъжа - трябва между 31 и 30 дни преди изтичането да отидеш на специално място (от 11 до 11:15), да попълниш молба за прекратяване, мотивационно писмо, обяснителна бележка, служебна бележка, акт за раждане, дипломи, свидетелство за съдимост, бележка за семейно положение и още няколко по дребни и маловажни листчета, иначе автоматично го удължават с една година.
А предсрочното прекратяване води до глоби, вкарване в черни, сиви и цветни кредитни списъци, съд и много други екстри.

ПП
Ясно е че се бъзикам, ама имай предвид - прекратяването не е лесно, и ако не го направиш навреме - ще имаш ядове.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Кредитен лимит при Vivatel ?! [re: Milen.Shark]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано07.01.09 17:40



може би най-добре е да се обадиш в комисията за защита на потребителите.
не знам какви са общите условия, но така или иначе е коректно за каквито и да било промени клиентът да бъде уведомяван. и щом нямат технически затруднения да спамят, то няма да имат никакви такива и да уведомяват клиентите си за всякакви промени.
това, че си изговорил тия пари сам, прави жалването ти несериозно, но за принципа си абсолютно прав.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Кредитен лимит при Vivatel ?! [re: Schizo Deluxe]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано07.01.09 17:45



бе не знам по дефолт колко е лимита. моя стартов преди две години и половина беше 90 лв. без въобще да сме обсъждали въпроса при подписването на договора.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Кредитен лимит при Vivatel ?! [re: bira_more]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано07.01.09 18:45



не знам дали за всичко се майтапиш, ма такова нещо като автоматично подновяване на договора за още една, две или колкото може да е там срока гоини, нема. договорът просто става безсрочен.
иначе е вярно, че безсрочен се прекратява с едномесечно предизвестие.

това не конкретно до теб, а до всички, които не са наясно.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Кредитен лимит при Vivatel ?! [re: Milen.Shark]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано07.01.09 20:47



Кредитния лимит защищава оператора, а не абоната.

Прочети

.

При превишаване на кредитния лимит оператора има право да ограничи изходящите повиквания, но не е длъжен да го направи.

Така е при всички оператори.



Тема Re: Кредитен лимит при Vivatel ?! [re: Milen.Shark]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано08.01.09 00:55



При вивател мисля че кредитния им отдел сам определя колко да е лимита. При Глобул например уж също ми е фиксиран лимита, но преди няколко месеца се наложи да си плащам двойно, понеже такси и ддс-та не се били включвали ... и т.н.



Тема Re: Кредитен лимит при Vivatel ?! [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Milen.Shark ()
Публикувано08.01.09 04:40



Здравей и благодаря за отзива ти.

Кредитния лимит нека защиЩава оператора.



Прочел съм общите условия и в "Раздел Х - Цени, Принципи на таксуване и заплащане на услугите" членове: 94 и 96, както и частично в 97.3, е описано много коректно и разбираемо всичко относно кредитния лимит. Всеки може да прочете горепосочените членове, но аз ще ви цитирам най~същественото с оглед текущия проблем:

"94. ...БТК Мобайл има право периодично да актуализира размера на кредитния лимит и да обвързва ползването на услуги с определен размер на кредитния лимит, като УВЕДОМЯВА АБОНАТИТЕ ПО ПОДХОДЯЩ НАЧИН.
...
96. Преди или при достигане на кредитния лимит БТК Мобайл ИНФОРМИРА АБОНАТА и го приканва да заплати всички дължими до момента суми в срок до 3 работни дни ...".

Конкретно при мен не виждам на лице абсолютно никакво уведомяване, да не говорим пък за подходящ начин.
Информиране... Боже, все едно съм пещерняк и не мога да чета смс, поща или да ми се обадят поне?!

А това за имал право - не бил длъжен никъде не съм го прочел, защото това би било равно на анархия, извинявай.

Имам договор и с Мтел. Лууп промо. Уведомяват ме на 85%, 99% и 110% - като при последното съответно ми спират изходящата линия. Не им правя четки. И те не са цвете за мирисане, но поне що годе се справят хорицата.

Приятели, наистина изговорил съм тези пари. Писал съм смс-и, правил съм конферентни или каквото там се сетите... Но Вивател не са прави да не ми спират телефона, когато съм подписал собственоръчно на КРЕДИТЕН ЛИМИТ: 50лв! Няма да се примиря, ако ще да напишат нови закони, по силата на които Папата да ми определя кредитния лимит! Не съм човек бунтар, моля не ме разбирайте погрешно. Просто обичам да търся правата си и винаги съм бил ЗА коректността и праведното!

Повече усмивки и истинска Simпатия!



Тема Re: Кредитен лимит при Vivatel ?! [re: StefanPan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.01.09 16:47



Мерси за пояснението. Имаше хора които ревяха че договора им се подновявал за 1 година, съответно неустойки/предизвестия са до края на новоподновения срок. Може да е било при други оператори в други клубове.

Така или иначе - има твърде много текст за четене, та няма да си дам зор да го чета и подписвам. Ще си кютам на скъпите 44 стинки.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.