Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:05 23.05.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Пак за прецакването на лоялните кленти.нови  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано08.12.08 01:59



пренасям темата от клуб Глобул тук, щото мисля, че е важна.

на мене като на стар клиент вивател ми предлагат безплатен телефон, за който иначе, доколкото разбирам, за нови абонати, готови да се вържат на договор, искат 60-70 лв.
демек, глей ква далавера като за стар абонат - 60-70 лв.
все е нещо.
най-малко ме третират като по-важен от нов абонат.
ако имаха и по-гъвкава политика в това отношение, щяха да ме спечелят за още 2 години.
ма те немат.
по този начин ми спестяват изкушението да им се вържа за 1 или 2 годишен срок.
3 пъти съм ги питал дали не могат, вместо предлаганта пръчка, да ми пуснат минути в собсвената мрежа, та да не харча от включените в златната, като говоря с вивател/бтк. питането ми е било за минути, равностойни като съвкупна сойност за две години с цената на пръчката, дето ми тикат в ръцете (самсунг ц 450) и която не ща (не ги интересува, че още не съм се нарадвал на к770-то и едва ли новият ми телефон ще бъде самс ц 450)
отговарят ми, че промоциите са стандартни и не могат да ми предложат гъвкаво решение.
ми хубуу. аз съм лоялен клиент, който не обича да си сменя номера, оператора, банката... и те явно ме цакат именно по тая линия - дори и на безсрочен, аз си оставам и много вероятно ще си остана техен клиент. ама колко са такива като мен, консервативни? ми можеха да предложат разни работи, дето да ме грабнат. най-малко да се поинтересуват какво представлява интерес за мен.
ма техна си работа.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Пак за прецакването на лоялните кленти.нови [re: StefanPan]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано08.12.08 08:17



Разбирам болката ти друже, но тъй като не успяват да ти предложат това, което желаеш, влизаш ли това, което ти предлагат, всъщност или не?


Защото много хора ги взимат и ги продават после. В което не виждам нищо лошо.



Тема Re: Пак за прецакването на лоялните кленти.нови [re: StefanPan]  
Автор dadat (непознат )
Публикувано08.12.08 09:10



Ти си от избраните явно щом ти дават телефон. На мен за три години веднъж ми дадоха 30мин. в тяхната мрежа.Макар ,че с тяхното отношение няма да слюча нов договор с тях каквото и да ми предлагат. И аз не обичам много промените , ама ако продължават да не си ценят клиентите....



Тема Re: Пак за прецакването на лоялните кленти.нови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано08.12.08 09:53



не не, не взимам.
бих се обвързал, пак какзвам, за минути - не за пари.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Пак за прецакването на лоялните кленти.нови [re: dadat]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано08.12.08 09:53



е, на мене ми дадоха 2о мин.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Пак за прецакването на лоялните кленти.нови [re: StefanPan]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано08.12.08 13:16



Е то прецакването е тотално... не само при вивател.
Тия номера с предплатените за изкуствено надуване на балона "абонати" ме вбесяват тотално, както виждаш правят го и 3 те оператора.
Вместо да се питаш дали да влачиш още 2 карти - що не ги пита, защо на теб като стар абонат не ти дадат такива минути след всяка платена сметка над тия Х лева над таксата?
Измислените промоции от рода на - апарат уж по ефтинко (че и Мтел клуб и Глобул не помня кво беше) или пръчка тотална без пари ама с още 1 или 2 години връзване са ми смешни.
Изобщо постоталитарния начин на мислене на менажерския състав на всичките ни телекомуникационни оператори не е за коментар.

Welcome to the real world!




Тема Re: Пак за прецакването на лоялните кленти.нови [re: Mopфиyc]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано08.12.08 13:58



не ве, мисленето е правилно - предлагат ти да им дадеш сигурност за определен срок, а те от своя страна ти дават компенсация, най-често еднократна, под фирмата на телефон, поримерно.

ма въпроса е каква е компенсацията - в нормалните страни е телефон, който най-вероятно би поискал да имаш. в ненормалните - телефон за андрешковци, те и на пръчките се радват.

сега, нека бъда обективен - при изтичане на първия ми договор (беше си с едногодишен срок), ми се обадиха и ми предложиха да го продължа с още една година, в замяна на 20 мин. месечно в мрежата. бях на ниска такса - 6 лв., вече не помня как се водеше. и аз казах ок. и те ми рекоха ок, я дръж тез минути, и така година и половина вече. минутите си вървят и след като ми изтече срока - вече половин година. аз затова им исках минути, ма кво могат да ми кажат - нали и те са само служители, от които нищо не зависи.
така че, мога да кажа, че като лоялност към клиентие си вивател са на ниво. въпроса е, че не са гъвкави в средствата си за изразяване на тази лояоност.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Пак за прецакването на лоялните кленти.нови [re: StefanPan]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано08.12.08 15:09



Това за сигурноста ми е ясно не веднъж съм писал каква е идеята на тия срочни договори.
Не ми е ясно защо се дават ПО-ДОБРИ цени и условия на нови предплатени от тези на съществуващи постпейд.
Ей тоя балон безмислен не го приемам...
А за апаратчетата, ми да си заврат пръчката някъде и да дадат по-смислена отстъпка при закупуване на сериозни апарати баси.

Welcome to the real world!




Тема Re: Пак за прецакването на лоялните кленти.нови [re: Mopфиyc]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано08.12.08 16:22



е това едва ли е понятно на когото и да било.

всъщност - откривам топлата вода. реално погледнато тук, в България, по им е на далавера да имат предплатени абонати - така си спестяват всички главоболия с некоректни длъжници. каквито у нас явно са солидна маса от потребителите. аз лично познавам случаи на минали по 2-3 пъти през различниите оператори, веднъж със своето име, втори път с името на някой близък... и така - получават си приканващите или заплашителни писма и им дреме на *ура, и ония се уморят да пращат писма, па вземат че спрат и ги запишат като несъбираеми вземания.

може би тази е логиката - с цигани само с акредитив се работи.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Пак за прецакването на лоялните кленти.нови [re: StefanPan]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано08.12.08 17:21



Това ще се промени, лека полека ще влезе кредитния регистър навсякъде.
Довода е интересен, не съм се сещал за него... но все пак мисля, че се надува балон с някаква цел, освен нови препродажби обаче не виждам разумна такава?!

Welcome to the real world!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.