Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:45 25.04.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема СЛЕД НОВА ГОДИНА:  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано03.12.08 21:36





Тъкмо се чудех откъде е подухнал вятъра за регистрацията на , пък къде се криел отговора.





Тема Re: СЛЕД НОВА ГОДИНА:нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано03.12.08 22:53



Засега официалната версия на регистрирането на сим карти ОПА 2 в 1 е, че програмата ги чифтосва на един собственик и по този начин и двете получават бонуси по Мания, при зареждане на само едната, но това, което прочетох в статията също ми харесва.



На мене яко ми е писнало от анонимници. Хубаво е човек да има и лице, не само задник



Тема Re: СЛЕД НОВА ГОДИНА:нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор aruba_man_ban_delete (*антитрол*)
Публикувано04.12.08 00:34



Tова е пълна глупост, бомбаджиите и апашите винаги ще могат да се снабдяват с карти регистирани на чужди имена. Само допълнителна бюрокращина и Биг Брадър в лицето на държавата.



Тема Re: СЛЕД НОВА ГОДИНА:нови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.12.08 03:35



Хубаво е. Права си. Ама аз получих някаква малоумна реклама от МТел макар че съм прекратил договора си с тях преди години.
И какво ми гарантира че оператора няма да ме залее с идиотски реклами?
Невярвам на нито един оператор. Единственото което ми се е случвало е да ме прецакат, който, когато, както, може.
Точно както на времето Вивател ми обесняваха да съм си триел отвратително-идиотските им СМСи*, сега сигурно ще почнат да облъчват още по агресивно и нагло.
Та - добре това е за наша защита, а кой ще ни защити от своеволията на операторите? Кой ще ми гарантира че данните ми ще бъдат ползвани само и единствено от съд и следствие? Кой ще ми гарантира че няма да бъдат продавани на кило - на който им хрумне, по някакъв начин заобикалящ закона?
_________
*Системата им не можела да ме изключи от СПАМаджийския им списък - само неуточниха дали защото е некадърно направена, или защото е направена арогантно.

Bеer? Mоre?




Тема Re: СЛЕД НОВА ГОДИНА:нови [re: bira_more]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.12.08 08:18



никой и никъде не може да ти гарантира такова нещо реално.
винаги ще има хора, които имат достъп до системата и при дадени обстоятелства биха се възползвали от него.
това не само в България. по целия свят е така.

правилният въпрос е каква е вероятността данните ти да бъдат използвани за "различни" цели. а не кой и дали може да ти гарантира.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: СЛЕД НОВА ГОДИНА:нови [re: aruba_man_ban_delete]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.12.08 08:20



поредполагам, че идеята е да бъдат спрени любителите терористи. то професионалните е ясно, че регването на карти няма да ги спре.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: СЛЕД НОВА ГОДИНА:нови [re: bira_more]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано04.12.08 08:53



Аз мисля, че вече вървим напред, някак си. Иска ми се да бъдем достатъчно широко скроени хора, да се усмихваме повече и да се ядосваме по-малко.


Ще ми се да имаме ниво на култура, което да ползваме при този, тъй наречен от теб спам, за да можем да го избягваме вежливо и усмихнато, а не да спорим часове наред разпалено върху това кой бил крив и кой прав.



Тема Re: СЛЕД НОВА ГОДИНА:нови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.12.08 18:30



За усмивките си права.
Ама не съм съгласен с "избягването" на СПАМа.
Аз плащам на оператора за определени услуги които ползвам от този оператор. Не плащам на оператора за да може оператора да ме залива с малоумни и идиотски реклами.
Мразя да говоря по телефон. Всяко обаждане или СМС за мен е по условие някакъв проблем. И какво парвя - трябва да спра ако карам за да разбера че ако пратя СМС на някакъв номер ще имам невероятния шанс да спечеля автоматична самоебачка без педал. И шанса клони към нула, ама от обратната страна, а цената е 1.2 лв.
Ми неща да научавам за промоции по този начин. И толкоз. Ама неща. Нежелая.
Елементарно е да се направи системата така че потребителя да има контрол. Контрол върху рекламните съобщения, услуги, кредит.
За мен промоциите на Вивател са като промоциите за цицоуголемяване и пишкоудължаване. За мен разлика няма. Е да ама на вивател плащам, за мейл не плащам. И е редно поне някакво елементарно съобразяване с клиента.

Между другото - в Метро 1 (София) има един точен продавач. Искам му ваучер дава ми ваучер. Питам го - отговаря ми. Не го питам - не ми предлага нищо.
Супер.
От доста време не съм бил облъчван. Ама предполагам че окло Коледа и Нова Година Вивател пак ще почнат с идиотски реклами.
ПП
Всяка реклама която ми е пратена без да я желая като СМС за мен е идиотска.

Bеer? Mоre?




Тема Re: СЛЕД НОВА ГОДИНА:нови [re: StefanPan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.12.08 18:36



1. Ще спрат любителите както казваш
2. Поредната стъпка към Големия Брат

Bеer? Mоre?




Тема Re: СЛЕД НОВА ГОДИНА:нови [re: bira_more]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.12.08 19:56



бера, нема, братле, Големият брат иде. бавно, но сигурно.
още през нашия живот. ма сигур това е част от еволюцията на човека.
гледай ти как ставало - без комунистически революции, построяване на социализми и народна власт. бавно и полекичка.

------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.