Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:44 28.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Защо "Вива" почна със старите ментелски номера?нови  
Автор Boдeндyx® (Народен будител)
Публикувано28.11.08 22:24



Абонат съм на "Вивател", абонаментен план "Тогедър". Дотук добре, но от няколко месеца искам да мина на "Симпатия", като си запазя номера и взема втората карта за жената, с която ще ползваме неограничените по време разговори. И... като се започна едно ходене по мъките - не дават и не дават...
Защо така бе, "Вива" - какво ще загубите? Само щяхте да спечелите още един абонат на договор! Та даже при "Ментел" може да си сменяш тарифния план по всяко време и от най-скъпия тарифен план да минеш на "Комфорт 100" примерно...
Така че - с абсолютно неадекватното си поведение вместо да спечелите един нов абонат на договор, ще ме загубите като клиент като ми изтече срока на договора!

Редактирано от Boдeндyx® на 28.11.08 22:27.



Тема Re: Защо "Вива" почна със старите ментелски номера?нови [re: Boдeндyx®]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано28.11.08 22:38



При Мтел без да е изтекъл договора ли можеш да преминаваш на по нисък план? И без да го удължват с още години ли?

Редактирано от DTMF на 28.11.08 22:38.



Тема Re: Защо "Вива" почна със старите ментелски номера?нови [re: DTMF]  
Автор Boдeндyx® (Народен будител)
Публикувано28.11.08 23:15



Удължават го - ако имаш по-малко от година до края на сегашния - продължава се с една година, ако имаш повече от година до изтичането - с две години.
Моят договор изтичаше май 2010 г., онзи ден минах пак на "Комфорт 100" и сега ще изтече през декември 2010 г. Ментелската карта я поддържам само заради трима души, с които искам да говоря, а те нямат друг номер освен ментелски, и заради тези, които също нямат номер от друг оператор и ме търсят само на ментелския номер.
Между другото, ако до две седмици "Вива" не отстъпят за "Симпатия"-та - минавам на един специален план на "Глобул", на който е момичето, с което исках да направим двойката за "Симпатия" - и "Вива" след година и месец ще ме загубят като абонат. Плана на "Глобул" е нещо подобно на "Флекси"-тата, но с тази разлика, че няма ограничение в броя на безплатните минути в групата, има няколко тарифи - например за 6 лв. месечна такса се ползват само безплатните разговори в групата, всички други се заплащат, а за 25 лв. се получават 50 минути към всички мрежи и 20 минути към мрежата на "Глобул" (и естествено - неограничените по време безплатни разговори в групата). А групата наистина е огромна - няколко хиляди души, включили са се повечето протестантски църкви в България.
Май накрая ще излезе, че най-доброто (за мен) вече е дошло





Тема Re: Защо "Вива" почна със старите ментелски номеранови [re: DTMF]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано29.11.08 10:43



Защо старите номера на Мтел?


Симпатия никога не е можела да се раздели, нито да се обединят два номера на други тарифи и да станат Симпатия.
Предлагам ти алтернатива, като ти изтече договора на Together, премини на Хармония, прибави си интернета към картата, която тогава ще бъде на абонамент Тънка и вземи Хармония +. Мисля, че това също е решение за теб, условията ще бъдат сходни. Интернета и титулярната Тънка ще са с такса 21 лева, от което ще спестиш малко от АДСЛ-а, заедно с това ще плащаш 3 лева за картата на съпругата ти и общо за всички карти и нет таксата ти ще е 24 лева. С картата на съпругата, ще си говориш на 1 стотинка, а твоята титулярна ще има такса 5, нейната ще има такса 3, мисля, че ще останеш доволен. Можеш да добавиш и децата или родителите на някой от двама ви - с когото говорите повече и месечната такса на допълнителните карти ще е отново 3 лева със 100 минути към БТК и Вивател.
Ако погледнеш реално, ще ти излиза по-евтино, отколкото Симпатия + интернет. Защото при Симпатия ще плащаш 12 лева за Симпатия-та, заедно с това и минимум 20 за интернет, ако си към БТК, т.е. 32 лева за всички услуги. А при Хармония с един карта Хармония + ще бъдеш на 24 лева месечна такса за всичките услуги.

Решение на всеки въпрос има. Сега аз имам един въпрос към теб - нямаше ли кой да ти го предложи това? Ако е нямало, заповядай при мен, аз ще ти го предложа, защото е добра оферта.

И това всичкото е към автора на темата, разбира се.


Здрасти, ДМТФ

Редактирано от Maлkaтa3aмyндa на 29.11.08 10:44.



Тема Re: Защо "Вива" почна със старите ментелски номеранови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано30.11.08 00:02



Аз май не схванах,доколкото знам първата карта от хармония е безплатна, а само за втората трябва да плаща 3 лв на месец. От къде дойдоха +5 лв?))



Тема Re: Защо "Вива" почна със старите ментелски номера [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор Eдин_тип™ (инж.)
Публикувано30.11.08 09:20



Извинявай, но ти май не схващаш за какво се говори. Човекът иска да премине на друга програма ВЕДНАГА, а не да плаща такса на вятъра всеки месец.



Тема Re: Защо "Вива" почна със старите ментелски номеранови [re: DTMF]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано30.11.08 11:25



Не е безплатна, месечната и такса е 5 лева.


АДСЛ-то ти е на 16 в този случай, а не на 22.40.
Откъде идват 22.40 ли? 20 лева за 6 мегабита, заедно с 2.40 за Wi-Fi ...



Тема Re: Защо "Вива" почна със старите ментелски номеранови [re: Eдин_тип™]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано30.11.08 11:28



Прекрасно схващам какво иска човека, но изглежда е невъзможно.
Предлагам му алтернативен вариант, не толкова далечен от това, което иска.


Веднага можеш да си купиш сирене от магазина, ако имаш пари. Когато зависи от други хора (независимо дали са отделни лица или компания) никога не стават веднага нещата.



Тема Re: Защо "Вива" почна със старите ментелски номера?нови [re: Boдeндyx®]  
Автор mimosh ()
Публикувано01.12.08 09:39



На воднендух мога да предложа друг вариант

Ако някой от вас двамата (теб и девойката) има фирма или някой близък, по-добре минете, двете карти на ПРОФИ 20 - таксата е 8.40лв на месец, неограничено време за разговори м/у двете карти и 20мин към всички мрежи.

Но това все пак са месечни планове за фирми.



Прекомерната употреба на LINUX води до пристрастяване!

Тема Защото не си знаят интереса! И са некоректнинови [re: Boдeндyx®]  
Автор koзaтa (блееща)
Публикувано01.12.08 10:18



Абонатка съм на Броудбонд - с изтекла срочност на договора.
Не мога да мина на Хармония т.е. да сменя тарифата. От 123 казват може, от Офисите им 100 различни отговора - постоянно размотаване и постоянна некомпетентност. Всичко това подплатено с предоставянето на какви ли не формуляри, които ме задължават аз да се подпиша под какви ли не текстове уж изказани от мое име.
В крайна сметка, ходенето по офиси ми писна.
След извесно време 123 също се запъна - хем казва може - става в търговско представителство на вивател, - щото услугата се предоставяла само там, хем казва не може - ставало с писмо до Вапцаров 10.
Слухът който се носи е, че въпросната некомпетентност отвсякъде се дължи на факта, че самите служители взимат ниски заплати и нямат мотивация за коректност в обслужването.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.